Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143363 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #690 Dátum: 2017. Január 02. - 18:22:13 »

Ja, ha csak kibiztosítva, az más. Akkor az úgy már tényleg teljesen biztonságos. Főleg, ha javítani sem kellett...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

A vadászbalesetek jó része "töltetlen" és/vagy "elbiztosított" fegyverrel történik. Legalábbis a gazdája szerint. Tök mindegy, biztosítva, vagy nem, begyorsítva, vagy sem, ha egy akármilyen puska egy akármilyen ütődéstől el tud sülni szándékolatlanul bármilyen állapotában is, az nem biztonságos, és minimum felelőtlenség kivinni vadászni, de inkább szigorúan tilos. És nem volna túl bölcs dolog ezen épp ezen a fórumon besértődni szerintem...  Emelem

Mi lenne ha elolvasnánk figyelmesen amire reagálunk?  Rííí
Nem kalapácsütéstől sült el és nem is magától.
Oda kellene figyelni arra amit a másik ír és kevesebb lenne az értetlenkedő fikázás...  Fejvakarás
Egyébként, aki még nem tudná: TÖLTETLEN FEGYVER NINCS! Ez ALAP!  Tasli

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #691 Dátum: 2017. Január 02. - 18:25:04 »

Mi lenne ha elolvasnánk figyelmesen amire reagálunk?  Rííí
Nem kalapácsütéstől sült el és nem is magától.
Oda kellene figyelni arra amit a másik ír és kevesebb lenne az értetlenkedő fikázás...  Fejvakarás
Egyébként, aki még nem tudná: TÖLTETLEN FEGYVER NINCS! Ez ALAP!  Tasli
 Emelem

Magyarázd már el légy szíves, mi lett itt félreértve szerinted?  Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #692 Dátum: 2017. Január 02. - 21:16:48 »

Tök mindegy, biztosítva, vagy nem, begyorsítva, vagy sem, ha egy akármilyen puska egy akármilyen ütődéstől el tud sülni szándékolatlanul bármilyen állapotában is, az nem biztonságos, és minimum felelőtlenség kivinni vadászni, de inkább szigorúan tilos.
Fejvakarás
Ennek fuss neki mégegyszer...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #693 Dátum: 2017. Január 02. - 21:19:17 »

Fejvakarás
Ennek fuss neki mégegyszer...

Valamit rosszul írtam?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #694 Dátum: 2017. Január 02. - 21:29:04 »

Kicsit elkanyarodtatok a témától szvsz. Majdnem azt olvasni ki a tisztelt eszmefuttatásokból, hogy egy duplagolyós az szar, meg szanaszét lő és csak a gond. Hát van olyan is az biztos, de nem véletlen, hogy a klasszikus expressz a fegyvergyártás netovábbja, bárhol is csinálták.
Szórását 100 méterre mérik, a 4. Dupla után, ahol a 3,5 cm két cső között még jó. Mindez fix csöveknél.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #695 Dátum: 2017. Január 02. - 21:35:50 »

Valamit rosszul írtam?
Egy begyorsított fegyvert azért nem kell lekoppantani a lesdeszkához, akkor sem, ha hibátlan a működése. Szerintem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #696 Dátum: 2017. Január 02. - 21:52:18 »

Egy begyorsított fegyvert azért nem kell lekoppantani a lesdeszkához, akkor sem, ha hibátlan a működése. Szerintem.

A kérdés az volt (és pont ezért halmoztam az "akármilyen"-eket), hogy ha mégis lekoppan valamitől, akkor el szabad-e sülnie? A válasz: nem szabad! Nyilván nem hadonászunk egy begyorsított fegyverrel (sem), de a biztonság kérdése nem ott áll meg, hogy lekoppanhat-e akár véletlenül, akár nem véletlenül. És az is mindegy, hogy begyorsítva, vagy sem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #697 Dátum: 2017. Január 02. - 22:02:31 »

A kérdés az volt (és pont ezért halmoztam az "akármilyen"-eket), hogy ha mégis lekoppan valamitől, akkor el szabad-e sülnie? A válasz: nem szabad! Nyilván nem hadonászunk egy begyorsított fegyverrel (sem), de a biztonság kérdése nem ott áll meg, hogy lekoppanhat-e akár véletlenül, akár nem véletlenül. És az is mindegy, hogy begyorsítva, vagy sem.
Tudom, hogy szeretsz vitatkozni de ne beszélj mellé. Ha a begyorsított puskát lekoppintom a lesdeszkához, tusával lefelé, a gyorsító érzékenységétől függően elsülhet. Ez szerintem nem hiba, szerinted igen. Erre reagáltam, se többre, se kevesebbre. Úgy is mondhatnám, hogy szerintem egy kicsit "túltoltad".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #698 Dátum: 2017. Január 02. - 22:14:53 »

Tudom, hogy szeretsz vitatkozni de ne beszélj mellé. Ha a begyorsított puskát lekoppintom a lesdeszkához, tusával lefelé, a gyorsító érzékenységétől függően elsülhet. Ez szerintem nem hiba, szerinted igen. Erre reagáltam, se többre, se kevesebbre. Úgy is mondhatnám, hogy szerintem egy kicsit "túltoltad".

Nem tudom, hol beszéltem mellé szerinted, kezdettől fogva azt írtam le, hogy amelyik puska (vagy eredetileg "a másik cső") bármitől elsül a hozzá való billentyű meghúzásán kívül, az nem biztonságos. Ha szerinted ez "túltolás", ám legyen...  Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #699 Dátum: 2017. Január 02. - 22:32:20 »

Nem tudom, hol beszéltem mellé szerinted, kezdettől fogva azt írtam le, hogy amelyik puska (vagy eredetileg "a másik cső") bármitől elsül a hozzá való billentyű meghúzásán kívül, az nem biztonságos. Ha szerinted ez "túltolás", ám legyen...  Vállat von
Felőlem...
Jelenleg két golyósom van gyorsítóval szerelve, a ZKK-ról leszedtem de tudom(próbáltam), hogy ha 25-30 centiről lekoppan, akkor elsül. A Krico is elsül, azon nem akartam piszkálni a gyorsítót mert így jó ahogy van. A Sauer is elsült, azon addig állítottam amíg már nem sült el az ütődéstől, így viszont kemény a gyorsított ravasz-mivel a puskának amúgy is finom sütése van, gyakorlatilag értelmét veszti.
De biztos az én puskáim szarok... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #700 Dátum: 2017. Január 03. - 09:12:39 »

Cz  meg a Voere is simán elcsattan ha gyorsitoval odakoccol valahova.  Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #701 Dátum: 2017. Január 03. - 09:23:25 »

Cz  meg a Voere is simán elcsattan ha gyorsitoval odakoccol valahova.  Emelem


Tisztelettel felhívom az ellen érdekű felek figyelmét, hogy a tárgyalt anomálai egy feltámasztott, és nem odakoppantott, és nem golyós hanem dupla golyós és nem begyorsított fegyverről szólt ill generálódott. Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #702 Dátum: 2017. Január 03. - 09:29:14 »


Tisztelettel felhívom az ellen érdekű felek figyelmét, hogy a tárgyalt anomália egy feltámasztott, és nem odakoppantott, és nem golyós hanem dupla golyós és nem begyorsított fegyverről szólt ill generálódott. Stoel

Amiből aztán további kérdések (és tanulságos válaszok) generálódtak az ütődésből adódó szándékolatlan elsülés biztonságos mivoltáról általánosságban.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #703 Dátum: 2017. Január 03. - 09:55:32 »


Tisztelettel felhívom az ellen érdekű felek figyelmét, hogy a tárgyalt anomálai egy feltámasztott, és nem odakoppantott, és nem golyós hanem dupla golyós és nem begyorsított fegyverről szólt ill generálódott. Stoel
Teljesen igazad van azonban én nem a z említett esetre hanem a beidézett mondatra reagáltam mert az úgy, abban a formában nem állja meg a helyét. Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #704 Dátum: 2017. Január 03. - 11:41:03 »


 Akkor nekifutok a részleteknek. Mielőtt megvettem a puskát számtalan próbalövést tette(ünk)m vele mindenféle hiba nélkül. Következett a távcső szerelés és belövés,amikor szintén számos lövés történt mindenféle hiba nélkül. Ezek után ültem fel vele a lesre,ahova egyszercsak befutott négy süldő. Gusztálgattam őket a céltávcsövön át,de lőni nem akartam egészen addig míg be nem jött egy borzas,sánta süldőcske. Ekkor szántam el magam lövésre és felejtettem el,hogy nincs az előagy alatt semmi puha. Utána természetesen elvittem puskaműveshez,mert nyilván magam is megijedtem, de semmi hibát nem talált. Hát sajnos elkövettem azt a hibát,hogy nem hajítottam el jó messzire Vállat von.
Egyébiránt pár évtizedre visszaemlékezve,többször is tanúja voltam,amint egy-egy sörétesnek mindkét csöve elment egyszerre. Hogy a gazdája volt-e fax és egyszerre sütötte el,vagy valami más oka volt-e nem tudom. Egyet tudok,ők sem hajigálták el a puskájukat, de még csak halomra sem lövöldözték a környezetüket. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: