Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143000 alkalommal)
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #675 Dátum: 2016. December 30. - 23:33:10 »

Első puskának nemigen való,de hajtásra kiváló és még lespuskának is beválik megfelelő távcsővel. Hogy hogyan néz úgy ki,az egy másik kérdés.
Az enyém alsó csöve 3-4 centivel balra(olyan 70-75 méteren) rakja a felsőhöz képest és alig válogat a lőszerekben. Legalábbis én még nem találtam olyat,amit kifejezetten rosszul hordana. Mivel csak hajtásban használom (távcső nincs is rajta) SB SPCE-t lövök vele,amit talán legjobban szeret és viszonylag puhább magja miatt rövid lőtávon jobb is. A sütése nekem jó. Mondják,hogy az IZS 18-é rettentő,hát ez nem olyan. Nem az a finomság,de hajtásba pont jó. A kinézete olyan,amilyen,nem azért vettem mert szép. De igazi békebeli IZS. Ütheted,vághatod,akkor is mükszik. Probléma egyszer fordult elő,rögtön az első vadra tett lövésnél. Egyszerre mindkét cső elment. Mint utóbb kiderült én voltam a hunyó,mert az előagyat feltámasztottam a csupasz deszkára a lesen.
Szóval én megkedveltem és mostanában elgondolkodtam a lespuskásításán egy jó 8x561os távcsővel és oldható szerelékkel,hogy hajtásban is használhassam. Ha esetleg valami még érdekelne,kérdezz.
Köszönöm a választ, kíváncsi vagyok, hogy hogy elsült mindkét cső, csak attól, hogy az előagy feküdt?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #676 Dátum: 2016. December 31. - 00:06:59 »

Köszönöm a választ, kíváncsi vagyok, hogy hogy elsült mindkét cső, csak attól, hogy az előagy feküdt?

Egyszerű, az ütéstől mindkét zárszerkezet oldott...
Alap, hogy lövéskor a fegyver mindig valami puhán támaszkodjon, minimum a kezünk legyen a deszka és az előagy között...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #677 Dátum: 2016. December 31. - 10:06:43 »

IZS-94 ként néhány vadászbolt hirdeti ezt a kalibert.
Vadászat utáni tábortüzek alkoholmámorában, öreg vadászok elbeszélésében, hallottam olyan történeteket, hogy ismertek embert akinél ez a típus jól működött.
Én, puska ínséges korszakomban néhány hónapig használtam egy 30-06-os duplát.
Azóta van egy rémálmom!
Valamelyik puskámon átmegy egy traktor, csodák-csodája semmi baja nem lesz csak M94-é változik.
Szerencsére akkor, hideg verítékben fürödve felébredek.
 Ördög

Végül is mi volt vele a bajod,mert azt nem írod. Csúnya? Az. Bár,mint tudjuk az izlés furcsa dolog. Nem jól hordott? A sütése nem tetszett? Nem állt ķézre? Tény,hogy érhetik kifogások,bár szerintem a lőképességét aligha. De az is biztos,hogy ha valaha olyan helyzetbe keverednék,ahol egy szál puskával kell az életben maradásom megoldani,akkor gondolkodás nélkül ezt választanám.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #678 Dátum: 2016. December 31. - 11:31:26 »

Szerintem mindenki csak itt látta...

http://www.imzcorp.com/en/company/69.html
 

Biztos került be az országba  kis darabszámba ebben a kaliberbe !

Nekem van ismerősöm akinek vegyescsövűje van  Ízs- 94-es 12/70-7,62x39 kaliberbe ,  és  gyári  Ízs-18-a    9.3x74R kaliberbe   , mindkettőt  itthon  vette boltba  újonan
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #679 Dátum: 2016. December 31. - 11:43:49 »

Végül is mi volt vele a bajod,mert azt nem írod. Csúnya? Az. Bár,mint tudjuk az izlés furcsa dolog. Nem jól hordott? A sütése nem tetszett? Nem állt ķézre? Tény,hogy érhetik kifogások,bár szerintem a lőképességét aligha. De az is biztos,hogy ha valaha olyan helyzetbe keverednék,ahol egy szál puskával kell az életben maradásom megoldani,akkor gondolkodás nélkül ezt választanám.
Igazából, minden amit leírtál.
Csúnyának tényleg csúnya.
Kézre sem állt, de ahhoz azért hozzá tudtam volna szokni, ahogy a rossz sütéséhez is.
A legnagyobb probléma a két cső összelövésével volt.
Gyakorlatilag gavallérként működöt, a második cső csak dísznek volt.
Nagy nehézségek árán lehetett csak a két csövet 50m-en 6-7cm-re összelőni, ami egy dupla golyósnál még elfogadható.
Viszont két dupla után a harmadikat már 15-20cm-re szétrakta.
Ez se túl nagy gond, viszonylag ritkán van rá szükség.
Ami a legnagyobb problémát okozta, hogy az októberben 20 fokon belőtt puskánál ez az elmelegedés a novemberi -2-nél ugyan úgy jelentkezett.
Lehet hogy csak én fogtam ki egy rossz darabot?
Az se lehet véletlen, hogy a használható duplák 3-5-szörös árnál kezdődnek.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #680 Dátum: 2017. Január 02. - 08:15:29 »

Emelem

Ez mondjuk érdekelne!  Kacsint Hol láttál ilyet???? Meglepődött

 Wave

Vérszagra gyűl az éji vad... Röhög Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #681 Dátum: 2017. Január 02. - 09:15:59 »

Vérszagra gyűl az éji vad... Röhög Ördög

 Kacsint
Ha az Artemidában lenne valami 9,3-as csak vennék egyet.  :Mosolyog
Aztán "kicsit" úgyis átalakítanám... Az agyazással kezdeném. A gyári... Hány
A cső összelövéssel meg csak lehetne valamit kezdeni töltögetésileg.  Fejvakarás (Legfeljebb két különböző lőszert lőne a két cső.  Vállat von)

 Wave 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #682 Dátum: 2017. Január 02. - 09:55:43 »

Nem t'om!...

Múltkor láttam valami disznóhajtós filmet a fisingfosingon.
Abban amit az egyik bácsi szerencsétlenkedett a duplagolyóssal, az megérlelte bennem az elhatározást, hogy nekem nem kell duplagolyós.

Egy jó széles nyiladékon átrobogó nem kis kondára egy duplát sikerült kilőnie.
Nem tartom magam mesterlövőnek, de az ismétlőből 3-4 lövést biztos tudtam volna rájuk tenni...

Persze, tudom: gyakorlat, meg miegymás - de akkor sem...

 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #683 Dátum: 2017. Január 02. - 10:12:40 »

Nem t'om!...

Múltkor láttam valami disznóhajtós filmet a fisingfosingon.
Abban amit az egyik bácsi szerencsétlenkedett a duplagolyóssal, az megérlelte bennem az elhatározást, hogy nekem nem kell duplagolyós.

Egy jó széles nyiladékon átrobogó nem kis kondára egy duplát sikerült kilőnie.
Nem tartom magam mesterlövőnek, de az ismétlőből 3-4 lövést biztos tudtam volna rájuk tenni...

Persze, tudom: gyakorlat, meg miegymás - de akkor sem...

 Vállat von

Hát, hatékonyságban a Browning BPR-emmel nem lenne egy kategóriában, az biztos.  Kacsint Abból a négy lövést elég gyorsan ki lehet "rángatni" Vigyorog, utána tárcsere.  Kacsint
Pont ezért nem is adnék komoly pénzt egy jobb dupláért. De egy ilyen orosz rettenet alapnak jó lenne, amit lehetne tuningolni, játszani vele.  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #684 Dátum: 2017. Január 02. - 12:15:07 »

Egyszerű, az ütéstől mindkét zárszerkezet oldott...

Amelyik zárszerkezet egy ütéstől oldódik, az úgy szar, ahogy van, vagy azonnal meg kell javíttatni, vagy kurva messzire el kell hajítani.  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #685 Dátum: 2017. Január 02. - 13:07:54 »

Amelyik zárszerkezet egy ütéstől oldódik, az úgy szar, ahogy van, vagy azonnal meg kell javíttatni, vagy kurva messzire el kell hajítani.  Emelem

Egy Tikka dupla a szemem láttára megtette ezt mindenféle faxni nélkül is. Simán csak kézben,vállban tartva. Nem hajították el, javítani sem kellett.sőt, a hölgy férje vett magának egy ugyanolyan duplát,csak más kaliberben. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #686 Dátum: 2017. Január 02. - 13:09:53 »

Egy Tikka dupla a szemem láttára megtette ezt mindenféle faxni nélkül is. Simán csak kézben,vállban tartva. Nem hajították el, javítani sem kellett.sőt, a hölgy férje vett magának egy ugyanolyan duplát,csak más kaliberben. Vállat von

Netán úgy érted, hogy ők csinálták jól?  Fejvakarás
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #687 Dátum: 2017. Január 02. - 13:17:36 »

Netán úgy érted, hogy ők csinálták jól?  Fejvakarás

Nem. Azt nem értem miért kellene elhajigálnom. Pláne,hogy még javítani sem kellett. Nem bebiztosítva csinálta.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #688 Dátum: 2017. Január 02. - 13:57:53 »

Nem. Azt nem értem miért kellene elhajigálnom. Pláne,hogy még javítani sem kellett. Nem bebiztosítva csinálta.

Ja, ha csak kibiztosítva, az más. Akkor az úgy már tényleg teljesen biztonságos. Főleg, ha javítani sem kellett...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

A vadászbalesetek jó része "töltetlen" és/vagy "elbiztosított" fegyverrel történik. Legalábbis a gazdája szerint. Tök mindegy, biztosítva, vagy nem, begyorsítva, vagy sem, ha egy akármilyen puska egy akármilyen ütődéstől el tud sülni szándékolatlanul bármilyen állapotában is, az nem biztonságos, és minimum felelőtlenség kivinni vadászni, de inkább szigorúan tilos. És nem volna túl bölcs dolog ezen épp ezen a fórumon besértődni szerintem...  Emelem
Naplózva
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #689 Dátum: 2017. Január 02. - 14:23:13 »

Egyszerű, az ütéstől mindkét zárszerkezet oldott...
Alap, hogy lövéskor a fegyver mindig valami puhán támaszkodjon, minimum a kezünk legyen a deszka és az előagy között...

 Emelem
Ezt értem, de elsülni ekkor sem szabadna ....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: