Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142881 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #645 Dátum: 2016. November 30. - 22:04:09 »

Gyárilag a duplagolyóst csak 7x65R, 9,3x74R és 375HH kaliberben csövezték. A vegyes csövűbe volt 12/7x57R és 12/7x65R. Emelem

Korai változatokban szerelték 12/30-06 kivitelben is. A szomszédoknál fellelhető ettől  eltérő változatokban is. Urbán legendák szólnak arról, hogy reprezentációs célokra bármilyen összeállítást megvalósítottak és készítettek omnipotens embereknek, amelyekből még maradhatott is az utókornak.

http://www.panzer.cz/cs/kombinovane/1647-kulobrok-brno-super-572-5-1270-3006-sprg-brokove-hlavne-1270.html

 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #646 Dátum: 2016. November 30. - 22:19:49 »

Gyárilag a duplagolyóst csak 7x65R, 9,3x74R és 375HH kaliberben csövezték. A vegyes csövűbe volt 12/7x57R és 12/7x65R. Emelem

Svéd oldalon említik még 8x57JRS/8X57JRS ben is, sőt Brno Super Stopper néven, készült 458 WM kaliberben is dupla.
Ha érdekel belinkelem. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #647 Dátum: 2016. December 01. - 00:07:13 »

Svéd oldalon említik még 8x57JRS/8X57JRS ben is, sőt Brno Super Stopper néven, készült 458 WM kaliberben is dupla.
Ha érdekel belinkelem. Emelem

Én úgy tudom hogy BRNO Stopper egy külön típus volt.

Az a 12/30-06os amit belinkeltél az szerintem nem a gyári csöve. Mivel az egy 572.5-ös típus, és az 12/7x65R kaliberű volt.
"A 572.5 jelzéssel jelölték azt a gyártmányt, amelyet vegyes csövekkel – 12/7x65R - láttak el. A pont után beütött szám azt jelölte, hogy a fegyver csövezése milyen rendeltetésre készült – vadászatra, skeet lövészetre vagy trapp lövészetre. A vegyes csövű elrendezésnél vagy a duplagolyós fegyvereknél a pont utáni szám a fegyver golyós kaliberére engedett következtetni."


Egyedi igényekre biztosan készült más kaliberekben is, de az átlag embernek csak ezek voltak elérhetőek.
Itt van pár sor az elérhető kaliberekről:
https://issuu.com/lajosyossarian/docs/kov__cs_d__nes_-_luxus_vad__szfegyv/296
Minden infót szívesen fogadok erről a típusról, ugyanis nekem is van belőle kettő. Egy vegyes és egy sörétes...  Emelem
Naplózva
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #648 Dátum: 2016. December 01. - 00:08:35 »

Kiváncsi leszek. A privát üzenetedre válaszolok majd,ha láttam a puskát. Wave

Köszönöm. Nagyon várom a válaszod. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #649 Dátum: 2016. December 01. - 07:00:33 »

8x57jrs. Most láttam a fegyvertartásit befényképezve.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #650 Dátum: 2016. December 01. - 07:04:58 »

8x57jrs. Most láttam a fegyvertartásit befényképezve.

Hol van ez ?    Kacsint Ördög Ördög Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #651 Dátum: 2016. December 01. - 08:01:52 »

Én úgy tudom hogy BRNO Stopper egy külön típus volt.

Az a 12/30-06os amit belinkeltél az szerintem nem a gyári csöve. Mivel az egy 572.5-ös típus, és az 12/7x65R kaliberű volt.
"A 572.5 jelzéssel jelölték azt a gyártmányt, amelyet vegyes csövekkel – 12/7x65R - láttak el. A pont után beütött szám azt jelölte, hogy a fegyver csövezése milyen rendeltetésre készült – vadászatra, skeet lövészetre vagy trapp lövészetre. A vegyes csövű elrendezésnél vagy a duplagolyós fegyvereknél a pont utáni szám a fegyver golyós kaliberére engedett következtetni."


Egyedi igényekre biztosan készült más kaliberekben is, de az átlag embernek csak ezek voltak elérhetőek.
Itt van pár sor az elérhető kaliberekről:
https://issuu.com/lajosyossarian/docs/kov__cs_d__nes_-_luxus_vad__szfegyv/296
Minden infót szívesen fogadok erről a típusról, ugyanis nekem is van belőle kettő. Egy vegyes és egy sörétes...  Emelem

A lakatszerkezete miatt nevezték Brno Supernek, ez jelentősen eltért a Tátra, és a ZH típusoktól, (oldallakatos kersten reteszzel)nyugodtan nevezhetjük egy Merkel klónnak
Wallace Labisky amerikai szakíró az írás szerint hat oldalas cikket irt a korabeli(1974) Gun Digest-ben róla ezt nem olvastam csak a lakatszerkezetet részletezi a korabeli Nimród.  Betükódokta rendeltek hozzá a kombinációk megjelölésére. A ZH nak is van vagy hét számkódja a csövek variációja szerint.

Az utolsó infó szerint, amit a téma generálója feltett Ördög azt mutatja, hogy csak létezett egyéb változatban is, ha és amennyiben nem derül ki további turpisság a fegyverről Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #652 Dátum: 2016. December 01. - 08:53:45 »



Az utolsó infó szerint, amit a téma generálója feltett Ördög azt mutatja, hogy csak létezett egyéb változatban is, ha és amennyiben nem derül ki további turpisság a fegyverről Kacsint
Gyanús nekem az a cső. Ha megtalálom az email címed,átküldöm a képeket. (viber,messenger???)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #653 Dátum: 2016. December 01. - 09:14:35 »

Gyanús nekem az a cső. Ha megtalálom az email címed,átküldöm a képeket. (viber,messenger???)


coyothunting270win@freemail.hu
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #654 Dátum: 2016. December 01. - 09:57:11 »

Igen.Sajnos képeken is gyászos a külső. A kaliber kérdés meg eldönti,hogy "kell" -e nekem mindenáron.

Megnézni kevés. LŐNI KELL VELE!!!

Ha megnézed,akkor láthatsz hibákat vagy nem. Mert lehetnek hibái,amit észre sem veszel. De még ha hibátlannak látszik is előfordulhat,hogy összevissza lő. Ha pedig lősz vele,akkor nem kell sajnálni a lőszert, lőni kell külön a csövekkel szépen kivárva míg visszahűl, aztán gyors duplát legalább kettőt,de inkább hármat. Az már elmond mindent. De a legelső legyen a vizsgapapír feltekintése,mert az rögtön megmondja mennyire kopott a cső.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #655 Dátum: 2016. December 01. - 10:15:12 »

A lakatszerkezete miatt nevezték Brno Supernek, ez jelentősen eltért a Tátra, és a ZH típusoktól, (oldallakatos kersten reteszzel)nyugodtan nevezhetjük egy Merkel klónnak
Wallace Labisky amerikai szakíró az írás szerint hat oldalas cikket irt a korabeli(1974) Gun Digest-ben róla ezt nem olvastam csak a lakatszerkezetet részletezi a korabeli Nimród.  Betükódokta rendeltek hozzá a kombinációk megjelölésére. A ZH nak is van vagy hét számkódja a csövek variációja szerint.

Az utolsó infó szerint, amit a téma generálója feltett Ördög azt mutatja, hogy csak létezett egyéb változatban is, ha és amennyiben nem derül ki további turpisság a fegyverről Kacsint

A piros rész,  nem a Brno Superre vonatkozik Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #656 Dátum: 2016. December 01. - 10:55:54 »

Este elbűvészkedem a képeket mindenkinek,aki kérte.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #657 Dátum: 2016. December 01. - 12:14:21 »

Este elbűvészkedem a képeket mindenkinek,aki kérte.

Ha nem gond akkor légyszi nekem is küld el. Köszi
tibi8808@gmail.com
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #658 Dátum: 2016. December 01. - 13:58:10 »

A gmailes fiókról küldtem a képeket. Jelezzetek már vissza,hogy megkaptátok-e?!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #659 Dátum: 2016. December 01. - 15:12:45 »

A gmailes fiókról küldtem a képeket. Jelezzetek már vissza,hogy megkaptátok-e?!

Én megkaptam. Köszi! Válaszoltam is. Remélem útközben ért a válasz. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: