Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142136 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #615 Dátum: 2015. április 07. - 21:59:57 »


  Igen

Dupla puskának hívják...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #616 Dátum: 2015. Október 03. - 18:19:21 »

Üdvözletem!

Többször olvastam,hogy duplagolyósoknál létezik olyan,hogy csuklós első ravasz.Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz,hogy ez konkrétan mit takar?Mi ennek a működési elve?És miért jó,ha van egy ilyen szerkezet a puskában(mert valami miatt biztos,hogy jó valamire Stoel)?

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #617 Dátum: 2015. Október 03. - 18:32:40 »

Többször olvastam,hogy duplagolyósoknál létezik olyan,hogy csuklós első ravasz.
???????????? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #618 Dátum: 2015. Október 03. - 20:40:58 »

Üdvözletem!

Többször olvastam,hogy duplagolyósoknál létezik olyan,hogy csuklós első ravasz.Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz,hogy ez konkrétan mit takar?Mi ennek a működési elve?És miért jó,ha van egy ilyen szerkezet a puskában(mert valami miatt biztos,hogy jó valamire Stoel)?

 Emelem

Az jó ha van a duplagolyósban, mert megakadályozza ,hogy a hátsó elsütő billentyűt műödtesse a delikvens.
Mivel az első csuklós ravasz elhúzása után úgy telibeverte a megfogalmazó orrát ,hogy összecsuklott.

Ez a csuklós ravasz és ez a funkciója!!!!   Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2015. Október 03. - 21:51:41 »

Üdvözletem!

Többször olvastam,hogy duplagolyósoknál létezik olyan,hogy csuklós első ravasz.Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz,hogy ez konkrétan mit takar?Mi ennek a működési elve?És miért jó,ha van egy ilyen szerkezet a puskában(mert valami miatt biztos,hogy jó valamire Stoel)?

 Emelem

Arra gondolsz, hogy az első billentyű-nek van egy kis előre mozgási lehetősége? A videón 1'15"-nél mutatja:  (bár ez sörétes)

 

Ha nem erre gondolsz, akkor bocs!  Vigyorog

Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #620 Dátum: 2015. Október 04. - 08:12:51 »

Arra gondolsz, hogy az első billentyű-nek van egy kis előre mozgási lehetősége? A videón 1'15"-nél mutatja:  (bár ez sörétes)
Ha nem erre gondolsz, akkor bocs!  Vigyorog
Köszönöm Sanyooo!

Igen,valószínűleg ez lesz az!Bár mint írtam,nem tudom,hogy néz ki,mert én is csak olvastam róla.Nálam is ment a Fejvakarás hogy mi is lehet ez?Ezért is gondoltam,hogy megkérdezem itt,a tőlem okosabbaktól.Így videó alapján viszont már kezd körvonalazódni a funkciója is.Valószínűleg azért jó ez,mert egy ilyen kialakítású elsütő billentyű nem üti meg az ember ujját duplázáskor.Főleg a nagy kaliberű Afrika puskákon biztos hasznos kiegészítő ez.Ha esetleg rosszul gondolom,vagy a csuklós ravasz teljesen mást jelent,más funkcióval,akkor szívesen várom a további hozzászólásokat is!

Üdv:Hunor
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #621 Dátum: 2015. Október 04. - 08:41:06 »

Köszönöm Sanyooo!

Igen,valószínűleg ez lesz az!Bár mint írtam,nem tudom,hogy néz ki,mert én is csak olvastam róla.Nálam is ment a Fejvakarás hogy mi is lehet ez?Ezért is gondoltam,hogy megkérdezem itt,a tőlem okosabbaktól.Így videó alapján viszont már kezd körvonalazódni a funkciója is.Valószínűleg azért jó ez,mert egy ilyen kialakítású elsütő billentyű nem üti meg az ember ujját duplázáskor.Főleg a nagy kaliberű Afrika puskákon biztos hasznos kiegészítő ez.Ha esetleg rosszul gondolom,vagy a csuklós ravasz teljesen mást jelent,más funkcióval,akkor szívesen várom a további hozzászólásokat is!

Üdv:Hunor
 Emelem

Ezt tudja az én lenézett FÉG Victoria-m is!  Vigyorog  Azért gondoltam erre, mert 25 éve mikor megvettem, rácsodálkoztam, nem tudtam mire való! Sok újdonságot nem találtak ki vadászpuska-ügyben az utóbbi 100 évben.  Kacsint
Amúgy nem a billentyű veri el a gyakorlatlan lövész kezér, hanem a sátorvas! Régen szenvedtem, majd betekertem szigetelő szalaggal, úgy csúfoskodtam! Nevet
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #622 Dátum: 2015. Október 04. - 10:19:17 »

Ezt tudja az én lenézett FÉG Victoria-m is!  Vigyorog  Azért gondoltam erre, mert 25 éve mikor megvettem, rácsodálkoztam, nem tudtam mire való! Sok újdonságot nem találtak ki vadászpuska-ügyben az utóbbi 100 évben.  Kacsint
Amúgy nem a billentyű veri el a gyakorlatlan lövész kezér, hanem a sátorvas! Régen szenvedtem, majd betekertem szigetelő szalaggal, úgy csúfoskodtam! Nevet

Én meg beletoldattam a tusba,és nem verte el a kezem,addig meg jobban véreztem,mint a fácán.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #623 Dátum: 2015. Október 04. - 11:15:05 »

Köszönöm Sanyooo!

Igen,valószínűleg ez lesz az!Bár mint írtam,nem tudom,hogy néz ki,mert én is csak olvastam róla.Nálam is ment a Fejvakarás hogy mi is lehet ez?Ezért is gondoltam,hogy megkérdezem itt,a tőlem okosabbaktól.Így videó alapján viszont már kezd körvonalazódni a funkciója is.Valószínűleg azért jó ez,mert egy ilyen kialakítású elsütő billentyű nem üti meg az ember ujját duplázáskor.Főleg a nagy kaliberű Afrika puskákon biztos hasznos kiegészítő ez.Ha esetleg rosszul gondolom,vagy a csuklós ravasz teljesen mást jelent,más funkcióval,akkor szívesen várom a további hozzászólásokat is!

Üdv:Hunor
 Emelem

Nem csak duplagolyóson, a 16os Merkel bockomon is ilyen az első. Egyszer azt a magyarázatot kaptam, hogy ha télen kesztyűben vadászol, akkor a "megvastagodott" ujjad beférjen a hátsó ravaszhoz. Az első könnyedebben megy előre, és nem sütsz bele akaratlanul.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #624 Dátum: 2015. Október 04. - 13:38:25 »

Csuklós ravasz annak a rókának az anyukája amelyik elhordja a tyúkokat ezért sűrűn emlegetik...
Mint köztudott...  Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2015. Október 04. - 13:40:13 »

Csuklós ravasz annak a rókának az anyukája amelyik elhordja a tyúkokat ezért sűrűn emlegetik...
Mint köztudott...  Stoel

Látom kibékültél Anyósoddal, azért van ilyen jó kedved! Egy igazi férfi mindent megtesz a családi békéért!  Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #626 Dátum: 2015. Október 04. - 14:19:33 »

Kibékülni kibékült de azt nem láthatjuk mennyi haja maradt és mennyire remeg a keze , sőt azt sem tudjuk mennyire rezzen össze ha nyílik az ajtajuk ! Röhög Röhög Röhög Nyihi
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #627 Dátum: 2015. Október 04. - 15:06:40 »

Látom kibékültél Anyósoddal, azért van ilyen jó kedved! Egy igazi férfi mindent megtesz a családi békéért!  Ördög

Egy egyszerű analóg történet(vagy csak vicc):

Fiatal házasok közös fedél alatt élnek vipera anyóssal(leány anyukájával). Az ifjú férjet folyton szapulja anyóska, okkal ok nélkül, igaz néha be-be kapdos estére ezért ős beszól anyukának. Egyik ilyen kapatos este megunja a szapulást és elmegy aludni idő előtt. Éjszaka hajtja a szükség, kimegy elvégzi dolgát, majd kicsit bódult fejjel egy ajtóval odébb megy vissza, és nem a hitveséhez, hanem anyóskához bújik. Anyós se köpni, se nyelni nem tud megszólalni nem mer fél a goromba vőtől,  ezért szépen csendbe hagyja magát még a vő rendbe nem teszi. És láss csodát másnap anyós kedvesen szelíden kisimult arccal kel, és jól lecseszi a lányát, hogy miért nem ad annak a dolgos férjének egy féldecit, hiszen nehéz munkája van és sokat dolgozik. Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #628 Dátum: 2015. Október 04. - 15:09:37 »

Egy egyszerű analóg történet(vagy csak vicc):

Fiatal házasok közös fedél alatt élnek vipera anyóssal(leány anyukájával). Az ifjú férjet folyton szapulja anyóska, okkal ok nélkül, igaz néha be-be kapdos estére ezért ős beszól anyukának. Egyik ilyen kapatos este megunja a szapulást és elmegy aludni idő előtt. Éjszaka hajtja a szükség, kimegy elvégzi dolgát, majd kicsit bódult fejjel egy ajtóval odébb megy vissza, és nem a hitveséhez, hanem anyóskához bújik. Anyós se köpni, se nyelni nem tud megszólalni nem mer fél a goromba vőtől,  ezért szépen csendbe hagyja magát még a vő rendbe nem teszi. És láss csodát másnap anyós kedvesen szelíden kisimult arccal kel, és jól lecseszi a lányát, hogy miért nem ad annak a dolgos férjének egy féldecit, hiszen nehéz munkája van és sokat dolgozik. Stoel


Látom mindenki "képben van"!  Ördög

De a vicc így az igazi:

Reggel:
-Anyuka, miért nem szólt, hogy maga az???
-Édes Fiam, 20 éve nem beszélünk egymással, miért pont most szóltam volna?
 Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #629 Dátum: 2016. November 29. - 15:21:34 »

Egy eladó Brno Super 8x? (valószínűleg 64s) puskáról kaptam ma képeket, kissé kopottas,látszik ,hogy használva volt. Egunon nem találtam,itthon sem hirdetnek egyet sem. Mi lehet a tól-ig ára,egy ilyen duplának? Bele nem láttam,lőni nem lőttem vele,még csak elrepült mellettem a hülyebogár...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: