Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143285 alkalommal)
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #600 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 11:59:36 »

A Merkel duplagolyósokat évtizedek óta készítik .375-ös HORNYOS lőszerhez...Igen jó eredménnyel...NEM a zárszerkezet van könnyítve...(Egyébként a Merkelek zárszerkezete a legerősebbek egyike... Greener zár, és dupla csőkampó...a bockoknál dupla Greener zár (azaz Kersten zár) és dupla csőkampó....)  A (szolid) könnyítés csupán annyi, hogy a trópusi kivitelű, 4,6 kg tömegű fegyver helyett 4 kg körüli a puska...Még mindig elég nehéz. főleg távcsővel...A .375 egyébként nem túl rúgós...Sokan azért rendelik hornyos lőszerhez a billenőcsövű .375-öst  (de sok más kaliberű billenőcsövűt is) mert sokkal nagyobb hozzá a lőszer választék...Gavallér puskákban is találni 6,5x68-tól a 7 mm Remingtonig mindenfélét...(hornyos lőszerhez....)
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #601 Dátum: 2014. November 02. - 09:16:35 »

Szép jó reggelt!!
Lehet,hogy volt már szó róla itt vagy máshol ,de érdekelne hogy lehet e a Monte Carlot golyósra átalakítani? Emelem
Naplózva
kgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #602 Dátum: 2015. Február 09. - 17:01:08 »

Ezmiez?????    Fejvakarás

http://turul-vadasz.hu/index.php?id_product=326&controller=product&id_lang=2
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #603 Dátum: 2015. Február 09. - 17:06:55 »


https://vadaszapro.net/reszletek/225005/merkel-222-243
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #604 Dátum: 2015. Február 09. - 17:24:57 »

Szép jó reggelt!!
Lehet,hogy volt már szó róla itt vagy máshol ,de érdekelne hogy lehet e a Monte Carlot golyósra átalakítani? Emelem

Elvileg nem eleg eros a zarszerkezete...nem ertek annyira hozza, de ugy magyaraztak nekem, hogy pl a Merkel felul is reteszel, nem cask alul, ezert az alkalmasabb az atalakitasra.
Nem tudom, hogy ezek mennyire igazak. gondolom, nem 22lr csovet akarsz bele  Stoel  Mosolyog
Naplózva
kgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #605 Dátum: 2015. Február 09. - 18:37:34 »

Én még nem láttam ilyen típussal Merkel vegyescsövűt. Létezik hogy ez gyári??? Vagy valami takecolt sz.r?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #606 Dátum: 2015. Február 10. - 09:10:30 »


Ez az aminek a világon semmi értelme, viszont cserébe biztos jó sokba kerül...

 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #607 Dátum: 2015. Február 10. - 11:14:13 »

Én még nem láttam ilyen típussal Merkel vegyescsövűt. Létezik hogy ez gyári??? Vagy valami takecolt sz.r?

Nem tartom valószínűnek, hogy ezt a csőpárosítást a két cső klasszikus összeépítése nélkül a Merkel valaha is elkövette volna.
 Emelem
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #608 Dátum: 2015. Február 10. - 20:15:37 »

Elvileg nem eleg eros a zarszerkezete...nem ertek annyira hozza, de ugy magyaraztak nekem, hogy pl a Merkel felul is reteszel, nem cask alul, ezert az alkalmasabb az atalakitasra.
Nem tudom, hogy ezek mennyire igazak. gondolom, nem 22lr csovet akarsz bele  Stoel  Mosolyog

[/quote Köszönöm a válaszod,de nem csak egy kérdés volt!
Pedig nem lett volna csúnya puska szerintem. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #609 Dátum: 2015. Február 10. - 20:48:33 »

Most volt alkalmam közelebbről megnézni, szinte biztos, hogy buhera... a Merkel a legolcsóbb fegyverét is minimum egy tűrhető csősínnel készítette.
A másik... ha vegyes csövű volt eredetileg, akkor legalább az egyik elsütő szerkezet gyorsítóval készült. Ha srétes duplából csinálták, dupla szopás, egyik cső sem kapáslövéses kaliberrel van csövezve, a sörétes Merkelnek pedig elég kemény a sütése, alig lehet lefinomítani. Legalábbis ahhoz képest, amit gy kiskaliberű golyós igényelne.
Az összes buhera dupla golyóst, amit a Merkel baszkülre készítettek, azért adják el, mert előbb-utóbb rá jön a gazdi, hogy nem lehet vele még úgy sem lőni, mint egy lefinomított Izzsel.... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #610 Dátum: 2015. Február 10. - 23:58:53 »

.
Az összes buhera dupla golyóst, amit a Merkel baszkülre készítettek, azért adják el, mert előbb-utóbb rá jön a gazdi, hogy nem lehet vele még úgy sem lőni, mint egy lefinomított Izzsel.... Vigyorog
 Emelem

     Ördög    Nem szól szám              Csabaaaaaaaaaa !       Röhög
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #611 Dátum: 2015. Március 29. - 23:07:12 »

Szép estét Urak!

Megint a kezembe vettem egy Izs 94 express bock duplagolyóst. Nagyon tetszik a fegyver, a kalibere még inkább, 9,3x74r. Azt szeretném kérdezni azoktól aki használ ilyet vagy van vele tapasztalata, hogy emnnyire lehet összelőni a két csövet ezeknél az orosz csodáknál? Ha sikerül is összelőni, akkor az tartós is lesz, vagy szépen lassan képes elmászni a két cső? (azért kérdezem, mert egyik ismerősöm meg nem mondom milyen típusú duplagolyósán ez volt a baj).

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #612 Dátum: 2015. április 07. - 12:52:15 »

Szép estét Urak!

Megint a kezembe vettem egy Izs 94 express bock duplagolyóst. Nagyon tetszik a fegyver, a kalibere még inkább, 9,3x74r. Azt szeretném kérdezni azoktól aki használ ilyet vagy van vele tapasztalata, hogy emnnyire lehet összelőni a két csövet ezeknél az orosz csodáknál? Ha sikerül is összelőni, akkor az tartós is lesz, vagy szépen lassan képes elmászni a két cső? (azért kérdezem, mert egyik ismerősöm meg nem mondom milyen típusú duplagolyósán ez volt a baj).

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave


Üdv!

Nekem van pár éve IZS 94,de 30-06 kaliberben. Csak hajtásban használom és 11,7 grammos S-B spce lőszerhez van belőve,távcső nincs is rajta. Viszont ha tesz rá az ember távcsövet és azt a felső csőhöz lövi be,akkor mindennapos strapapuskaként is megfelel. A sütése egy kicsit nehéz,viszont nekem jobb,mint az IZS 18-é. Már legalábbis amiket én eddig próbáltam. Szerintem együtt lehet vele élni. A régi Monte_Carlo-m sütése sokkal keményebb. Igaz az sörétes. A szórásáról azt tudom mondani,hogy oldalirányban 4-5 cm az eltérés a két cső között,az alsó cső annyival balra teszi. Azért használok hozzá S-B lőszert,mert mifelénk az Erdészeti vadőröknek ez a szolgálati fegyvere és ők sok próba után úgy vélik ezt hordja a legjobban. Bár vásárláskor sokféle lőszert próbáltam én is hozzá (Geco, S-B, Sako, Remington, Winchester,Siroki) de valami csoda folytán minimális különbségek voltak. Szóval igazából pici eltéréssel mindegyiket ugyanoda hordta mindkét cső. Máig sem értem,hogy csinálták ezt az oroszok. Vásárláskor azonban még az újnál is ragaszkodni kell a próbalövéshez. Arra is vigyázni kell,hogy a bockok csöveit csak magasságában lehet állítani, oldalirányban nem. Ezért a próbalövés. Ha ugyanis oldalirányban túl nagy a szórás,akkor megette a fene. Azon már nem lehet javítani. A hagyományos csőelrendezésű (ne mondja senki,hogy "lapát" mert lövök) meg pont fordítva van. Annak oldalirányban állítható a csöve,magasságában viszont nem. Azt még el kell mondanom,hogy nem puskaműves lőtte össze a csöveket,hanem mi magunk két barátommal. Tehát könnyen elképzelhető,hogy még jobb szórást is el lehetne érni vele,ha hozzáértő venné kezelésbe (a projekt folyamatban van) ezt viszont tartja azóta is. Nem kellett újra belőni. A külleme olyan amilyen,orosz puskát sosem a szépsége miatt vett az ember gyereke. De a célnak megfelel,jól kiegyensúlyozott,kapáslövésre nagyon megfelel. Ha egyszer majd "lesz kedvem hozzá" akkor csináltatok rá egy szép és jó agyazást.
Ha esetleg van,lesz még kérdésed szívesen válaszolok. Már ha tudok. Egy kalappal!

                                                                                                                            Táborilelkész
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #613 Dátum: 2015. április 07. - 20:38:35 »

A hagyományos csőelrendezésű (ne mondja senki,hogy "lapát" mert lövök)

 Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #614 Dátum: 2015. április 07. - 21:58:46 »


 A hagyományos csőelrendezésű (ne mondja senki,hogy "lapát" mert lövök)
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: