Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143359 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #585 Dátum: 2014. Január 03. - 22:21:08 »

Kedves Urak, Fórumlakók, Vadászok

Először is elnézéseteket kell kérnem,

Többek között azért:
-mert nem rendelkezem Széchenyi, Maderspach, Kittenberger, Kovács László és megannyi neves vadászunk ismereteivel,
-mert olyan sötét-lelkű hasztalan tudatlan ostoba vadász vagyok aki nem tud mindent a duplacsövűkről,
-mert nincs kimagasló külbalisztikai ismeretem, mint az itteni fórumozók 99,9%-nak,
-mert nincs kimagasló fegyver optikai ismeretem mint az itteni fórumozók 99,9%-nak,
-mert olyan rossz családból származom, ahol azt tanították, hogy kérdezzek ha valamit nem tudok,
-mert nem adtam meg teljes személyi adat-állományom, a fórumos bejegyzésemnél,
-mert ostoba módon olyan nicknevet használtam ami egy -számomra ismeretlen- "Lárzen" nevű emberéhez hasonlít, emiatt összezavarok itt mindenkit,

Sajnos ezek miatt történhetett az, hogy a fenti hozzászólásomat elkövettem. De ígérem, hogy nem váltom ki a vadászjegyem soha többé, és maximum csak vízipuskát használok és lufikra lövöldözöm max. 3méterre, mivel nem vagyok méltó semmilyen vadásztevékenységre hiányos tudásom miatt.

Esténként fohászkodom Hubertus és Diana szentségére, hogy ne engedje a hozzám hasonló primitív véglények vadásszá válását. Illetve ha igen akkor azokat azonnal pszichiátriára majd fegyházba szállítsák, mivel a vadásztársadalom rákfenéi, pestisterjesztő mihaszna szellemi fogyatékos csőcselékei, akik miatt a vadászat megítélése Hazánkban erre szintre süllyedt, és ráadásul gyanús, hogy a hozzám hasonló emberek terjesztik az afrikai sertéspestist, gümőkort, liszteriózist, a kérődzők száj és körömfájását. Külön gyanús hogy a bőrbagócsok is miattunk szaporodtak el.
Angol tudósok bebizonyították, hogy az efféle vízfejű véglények mint én felelősek a vaddisznó túlszaporodásáért, és a szarvasfélék agancsainak fejlődési rendellenességeiért. Fényt derítettek arra is, hogy az ilyen énféle okostojások kérdezősködései vezették a vadkant(?) Zrinyi urunknak.
Az MTA, és a Gödöllői egyetem munkatársai közösen fejlesztik az ellenszert hogy csalétkezéssel vagy esetenként engedélyköteles kilövéssel orvosolják a vadásztársadalom efféle kulturális, korlátolt felelősségű tudattalan alul iskolázott genetikai tájsebeit.

 Emelem

Senki nem várja el tőled, hogy a vadászat felkent apostola légy. Nem érthetsz mindenhez mint ahogy egyikünk sem. Annyit várnánk el tőled, hogy olvass egy kicsit. Nem sokat, pár napot...vissza...
Mert még ki sem hűlt a billentyűzet itt többek klaviatúráján a legfrissebb "inkább nem erőltessük a delta céltávcsövet" flémelés után, erre jössz és belekérdezel, hogy a 8x56-os delta jó választás lesz-e? Nem raksz utána szmájlit, megsértődsz amikor kinevetnek, ebből a féldeci körtével csiszolt brilliáns logikámmal azt a következtetést vontam le, hogy komolyan kérdezed. Ez pedig baj.
Baj azért, mert egy duplagolyósra a céltávcső az 1-4 v. 1.5-6x-os nagyítású, ha a duplát arra veszed amire való, vagy legalábbis szeretnéd arra használni, amire való. A 8x56-os távcsőnek akkor volna jelentősége, ha csak lesen használnád és minden egyéb feladatot nyílt irányzékkal oldanál meg, de akkor is nagyon bután nézne ki a puskán, ha már fix, akkor inkább egy 6x42-es.
A delta meg azért nem a legjobb választás, mert bár csupa jót olvasunk róla és nyilván csak irígységből fikázzuk, de aztán négyszemközt elhangzanak bizonyos félszavak a lövésállóságával kapcsolatban. Mármint hogy nem mindig van neki olyanja...
Oszt a duplagolyósnál még egy-két szintel az artemida felett is lehet a csövek összelövésével gond, melegedve, használva is változhat, ha ehhez hozzávesszük, hogy esetleg a távcsőben sem lehet száz százalékig biztos a júzer, akkor bizony a hibázás vagy rossz szórás esetén lehet vakarózni mindenhol ahol viszket, hogy vajon hol keresd a hibát... Fejvakarás
Jobb kiküszöbölni a probléma azon részeit, amiket ki tudsz a megfelelő optika és a jó minőségű oldható szerelék kiválasztásával.
Amúgy meg szívasd az öreganyádat... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #586 Dátum: 2014. Január 03. - 22:23:01 »

Miért kell a fát rázni, ha nem eszi a gyümölcsöt?!
Azért b+ mert pálinkát főzünk belőle. Mondom én, hogy nem szoktál visszaolvasni... Vállat von
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #587 Dátum: 2014. Január 03. - 22:35:06 »

Huszlavika,

Elsősorban, köszönöm, hogy választ írtál, nem pedig csak a kezed járt.
Köszönöm neked.
Másodsorban nem értem hogy sokan miért futnak felesleges köröket, hasztalanul.
Nem szívesen írok ilyeneket, mint a fenti, elhiheted.

Általam értelmesnek hitt, magyarul írt kérdéseket tettem fel, tagolva érthetően, átláthatóan. Ha valaki két "jóestét 0,5-öt" is bever az arcába az újévi malacok tiszteletére még az is értelmezni tudja. Miért kell a fát rázni, ha nem eszi a gyümölcsöt?!

Szerintem ez ilyenkor hangulat, illetve talán a vérben levő segédanyagok - CH3-OH, jobb esetben CH3-CH2-OH - mennyiségének függvénye. Ne vedd komolyan.
Egyébként nem volt duplagolyós fegyverem eddig, habár szerettem volna.
Ez egy speciális célra gyártott vadászeszköz, tehát nem univerzális.
A jó b@szott drága, a silányat meg kár megvenni, pláne, ha főleg arra akarod használni, amire nem való.
Az én vágyam tárgyára - egy gyönyörű, karcsú hosszú csövű Peterlongo kisipari fegyver (jajjj, már most is görcsöl a gyomrom a gondolattól)- mesélték, hogy a barom új tulaja egy nagy varia 56-os Swaro-t akart rátetetni.
Kértem a barátomat, hogy ne mesélje tovább, nem akarom hallani sem..... szó szerint fájt!
(….és annyira gyűlölöm, hogy bizonyos kérdésekben egyet kell értenem a gazdával!!!  Rííí Rííí)
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #588 Dátum: 2014. Január 03. - 22:41:52 »

Kedves Boar,

És mégis ez eredményezte hogy válszt írj.
Köszönet érte.

Érdekes, az Édesapám sosem mondta nekem azt hogy ezt a Bátyádnak már elmondtam, neked nem mondom el.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #589 Dátum: 2014. Január 03. - 22:44:14 »

De végeredményként minden válaszomra sikerült vagy így vagy úgy választ kapnom. Nooormalis?

Köszi Mindenkinek!!
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #590 Dátum: 2014. Január 04. - 00:20:12 »



Érdekes, az Édesapám sosem mondta nekem azt hogy ezt a Bátyádnak már elmondtam, neked nem mondom el.

Verba volant, scripta manent...hogy oroszos műveltségemet fitogtassam...szóval egyrészt Édesapád angyali türelemmel terelgetett a helyes útra, szeretett téged...mi viszont nem Ördög Ördög Ördög Másrészt gyanítom, nem volt nyolc-tíz, vagy inkább havi egy bátyád akinek újra el kellett volna mondani ugyanazt...
Szóval a ne lepődj meg az  Olvass ikonon illetve a kifigurázáson bizonyos, többször tárgyalt kérdések esetében. Telán még a "Lárzen" rejtély is megoldódik... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2014. Január 04. - 07:55:29 »

Miért kell a fát rázni, ha nem eszi a gyümölcsöt?!

Azért, mert pálinkát főzünk belőle.
Bocs Nagyuram!,  ..amiért  ..egy picit belejavítottam.  Stoel ..




Üdv Lorka!

Ez a válasz.., SZERINTEM.., megszívlelendő.....  Kacsint ..  Emelem 
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #592 Dátum: 2014. Január 04. - 10:22:46 »

Szépen összeàllt az esküdtszék. Mosolyog

Vàlaszaitokat beépìtem.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #593 Dátum: 2014. Január 05. - 10:49:24 »

Egyébként nem volt duplagolyós fegyverem eddig, habár szerettem volna.
Ez egy speciális célra gyártott vadászeszköz, tehát nem univerzális.
A jó b@szott drága, a silányat meg kár megvenni, pláne, ha főleg arra akarod használni, amire nem való.

Eddig még nekem sem volt! Nagyon nem is vágyom rá, bár egy minőségi darab elférne a fegyverszekrényemben, de a jelenlegi vadászati lehetőségeimnél nem nagyon tudnám kihasználni.
Eddigi vadászpályafutásom során talán két, esetleg három eset volt, amikor egyel több vadat tudtam volna terítékre hozni, ha duplagolyós van a kezemben! De ennek igazán semmi jelentősége! Disznóhajtásra nem járok, úgyhogy amíg anyagi lehetőségeim a jelen szinten maradnak, addig -nálam- a duplagolyós téma sztornózva.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #594 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 19:32:43 »

Üdvözlöm a Duplagolyósok szerelmeseit!

Hadd osszak meg veletek egy gyönyörűséget(hogy ne csak az én szívem fájjon Ördög)Nekem történetesen még a kialakítása is tökéletes lenne,mivel balkezes kivitel.Egyedül a kaliber lehetne egy árnyalattal kisebb,mondjuk 375 Flanged Magnum.
http://www.heymusa.com/inventory/2014_LH_450_400/HEYM_LH_450_400.htm
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #595 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 15:51:38 »

Kellemes délutánt Mindenkinek!

Kiváló lenne a  .375 -ös peremes lőszerhez épített duplagolyós...Egyébként a hornyos hüvelyű lőszerhez épített sem rossz...Bár ritka, de láttam két ilyent is, Zemplénben, ismerősöknél... Kifejezetten Európai vadászatokra építve, (azaz kissé könnyített kivitelben) kettő (!!!!!!) távcsővel, melyből az egyik hajtásra van..(Értelemszerűen dupla szerelékkel) És tisztességgel helytáll mindkét  fegyver (mind a kettő rendelésre készített Merkel) úgy a lesvadászatokon, mint hajtásban. A közelebbi ismerőstől a lőszert is megkérdeztem: Brenneke TOG, 17,5 g...GEE: 175 méter....Ezt előre megadta a németeknek, ehhez a lőszerhez építették és lőtték be a fegyvert...Annyit mondott: Kegyetlen drága volt, de megérte a pénzt is, és a közel másfél év várakozást is...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #596 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 19:37:10 »

Kellemes délutánt Mindenkinek!

Kiváló lenne a  .375 -ös peremes lőszerhez épített duplagolyós...Egyébként a hornyos hüvelyű lőszerhez épített sem rossz...Bár ritka, de láttam két ilyent is, Zemplénben, ismerősöknél... Kifejezetten Európai vadászatokra építve, (azaz kissé könnyített kivitelben) kettő (!!!!!!) távcsővel, melyből az egyik hajtásra van..(Értelemszerűen dupla szerelékkel) És tisztességgel helytáll mindkét  fegyver (mind a kettő rendelésre készített Merkel) úgy a lesvadászatokon, mint hajtásban. A közelebbi ismerőstől a lőszert is megkérdeztem: Brenneke TOG, 17,5 g...GEE: 175 méter....Ezt előre megadta a németeknek, ehhez a lőszerhez építették és lőtték be a fegyvert...Annyit mondott: Kegyetlen drága volt, de megérte a pénzt is, és a közel másfél év várakozást is...

Üdv,

Azt nem sikerült megtudni a két zempléni ismerőstől, hogy miért a 375 HH hornyos hüvelyű lőszerhez épített változátát vették, pláne könnyített kivitelben?
Ez nekem olyan fából vaskarika.... Vállat von
 Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 12:45:44 »

Üdv,

Azt nem sikerült megtudni a két zempléni ismerőstől, hogy miért a 375 HH hornyos hüvelyű lőszerhez épített változátát vették, pláne könnyített kivitelben?
Ez nekem olyan fából vaskarika.... Vállat von
 Emelem
Okos Nem érted. Azért, hogy lövéskor b@ssza fel a csövet függőbe.  Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #598 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 13:20:30 »

Okos Nem érted. Azért, hogy lövéskor b@ssza fel a csövet függőbe.  Ördög

Nem gondolom, hogy jelentősen nagyobbat rúgna a 375 Flangednál, nem is azért írtam. De lehet.  Vállat von
Az én 375-ösömnél nem sok különbséget tapasztalok a gyengébb és erősebb patronok között hátrarúgás tekintetében. Rúg, oszt jóvan......
Viszont a billenő Merkel zárszerkezete nem rendszeres 4000 bar környékére van tervezve........... Pláne a könnyített kivitel. Kacsint
Mindenesetre nem egy "profi" megoldás.
Ha úgy lenne, ahogy írod, nem lehetne rendesen lőni pl. egy Merkel 470 NE-vel. De lehet. Pedig az már mégiscsak nagyobbat rúg, mint egy "hurkagyurka" 375-ös... Vigyorog Vigyorog 
 Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 18:57:53 »

Nem gondolom, hogy jelentősen nagyobbat rúgna a 375 Flangednál, nem is azért írtam. De lehet.  Vállat von
Az én 375-ösömnél nem sok különbséget tapasztalok a gyengébb és erősebb patronok között hátrarúgás tekintetében. Rúg, oszt jóvan......
Viszont a billenő Merkel zárszerkezete nem rendszeres 4000 bar környékére van tervezve........... Pláne a könnyített kivitel. Kacsint
Mindenesetre nem egy "profi" megoldás.
Ha úgy lenne, ahogy írod, nem lehetne rendesen lőni pl. egy Merkel 470 NE-vel. De lehet. Pedig az már mégiscsak nagyobbat rúg, mint egy "hurkagyurka" 375-ös... Vigyorog Vigyorog 
 Emelem
Én arra gondoltam, hogy azért, mert könnyűre volt készítve a puska maga. De lehet, hogy elértettem valamit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: