Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142127 alkalommal)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #540 Dátum: 2013. Január 23. - 20:58:26 »

Mekkora hülye vagyok... Hát persze hogy bergstutzen! Stoel
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #541 Dátum: 2013. Január 23. - 21:06:56 »

 Kacsint  Vigyorog
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #542 Dátum: 2013. Január 23. - 22:10:56 »

Sziasztok!  Tanácsot szeretnék kérni,kinek mi a véleménye az Antonio Zoli duplagolyósokról? 30-06,és 5,6x50r kaliberben kínáltak egyet szerintem jó áron.

Elég érdekes párosítás, egy peremes és egy hornyos lőszer.
Az 5,6x50r-t egyébként nagyon jó kalibernek tartom. Én egy gavallérból lövöm, nagy megelégedettséggel.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
katonapali
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #543 Dátum: 2013. Február 18. - 11:34:41 »

 Sziasztok Duplagolyósok.

Friss tagként csatlakonék e titkos társasághoz, ha lehet. Azt szeretném kérdezni, hogy balkezes lévén duplagolyós fegyver vásárlásán gondolkodom. Van egy 30-06 os  balos Tikka-m amit nagyon szeretek, de szeretnék őzezéshez ,dúvadazáshoz, cserkeléshez egy kiskalibert (vagy inkább vegyeskalibert) Nézegettem olyan fegyvereket ami elérhető áru második puskának. Szóba jött a Baikal Express  ez a használt piacon is akad, de nem vegyeskaliber ( Kérdezném : Szerintetek egy 223-as duplagolyósnak fegyvermester letudja cserélni az egyik csövét nagyobb kaliberrre?) Továbbá képbe került Egy Sabatti duplagolyós (5,6- 9,3 kaliberben) Ez már nagyobb falat, de nem kellene buherálni és duplagolyóshoz képest igen jól be is van lőve. (???)  Más ötletem most nincs illetve még ajánlottal vegyescsövűeket a sörétesbe betétcsővel  ez sem tűnik rossznak de cakk-pakk ez sem lenne olcsóbb.   Valakinek van véleménye? Ötlete? Vagy alapból hülyeségeket beszélek? OOO
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #544 Dátum: 2013. Február 18. - 11:59:53 »

Egy Sabatti duplagolyós (5,6- 9,3 kaliberben)


Egy jó bergstutzen...  Nyálcsorog

Főleg ha még ismered is.

Horridonak van ilyesmi kaliberben, igaz a Blaser.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #545 Dátum: 2013. Február 18. - 16:17:10 »

Sziasztok Duplagolyósok.

Friss tagként csatlakonék e titkos társasághoz, ha lehet. Azt szeretném kérdezni, hogy balkezes lévén duplagolyós fegyver vásárlásán gondolkodom. Van egy 30-06 os  balos Tikka-m amit nagyon szeretek, de szeretnék őzezéshez ,dúvadazáshoz, cserkeléshez egy kiskalibert (vagy inkább vegyeskalibert) Nézegettem olyan fegyvereket ami elérhető áru második puskának. Szóba jött a Baikal Express  ez a használt piacon is akad, de nem vegyeskaliber ( Kérdezném : Szerintetek egy 223-as duplagolyósnak fegyvermester letudja cserélni az egyik csövét nagyobb kaliberrre?) Továbbá képbe került Egy Sabatti duplagolyós (5,6- 9,3 kaliberben) Ez már nagyobb falat, de nem kellene buherálni és duplagolyóshoz képest igen jól be is van lőve. (???)  Más ötletem most nincs illetve még ajánlottal vegyescsövűeket a sörétesbe betétcsővel  ez sem tűnik rossznak de cakk-pakk ez sem lenne olcsóbb.   Valakinek van véleménye? Ötlete? Vagy alapból hülyeségeket beszélek? OOO

Üdv!

A Sabatti bergstutzennel biztosan jól jársz, főleg ha ismered az előéletét... Mit jelent az, hogy duplagolyóshoz képest jól be van lőve? Ha azt jelenti, hogy van adott lőszertípus mindkét csőhöz amit adott távolságon egy helyre hord, akkor értem Mosolyog Egyébként vagy sz@rul, vagy jól van belőve egy fegyver, akár duplagolyós, akár gavallér, vagy bármi Ördög
Viccet félretéve akár ez, akár egy vegyescsövű betétcsővel kiegészítve jó lehet. A 223-as duplagolyós csövének cserélgetése halott ötlet, mert kivitelezhető ugyan, de költségvonzatát tekintve biztosan nem megérős mutatvány.
Hozzáteszem az én szerény véleményem szerint a duplagolyós 223-as az értelmezhetetlen kategóriába tartozik. Ezen kaliber lényege a pontos és akár nagy távolságra is leadható lövés. A duplagolyós meg pont nem erre való. Esetleg egy mormota-dublé lehetősége csábít?  Vigyorog
Én ezért inkább egy jó vegyescsövű mellett szavaznék, kiegészítve egy megfelelő betétcsővel, vagy a jó minőségű bergstutzen. Két legyet is ütsz vele egy csapásra, pont az általad vázolt 9,3x74R / 5,6x50R összeállításban. Lesz egy jó kis özlövő fegyvered, a nagyobb likon kirőppenthető lövedék meg hidd el nekem bármilyen kant, vagy bikát elhemperít 200 méteren belül. Másra meg nincs is szükség egy megfontoltan lövő vadászember kezében. Mosolyog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
katonapali
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #546 Dátum: 2013. Február 18. - 23:35:44 »

Hello Monticola

Köszönöm a válaszodat. Megerősítetted bennem azt amin már régóta filózok . Ha meglesz a csúzli majd küldök képet, főleg ha terítékre kerül az első trófea is.
 Kösz  mégegyszer.  Katonapali
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #547 Dátum: 2013. Február 19. - 00:28:05 »

Egy jó bergstutzen...  Nyálcsorog

Főleg ha még ismered is.

Horridonak van ilyesmi kaliberben, igaz a Blaser.
Úgy-úgy, jól emlékszel. Sőt én olyan aberrált fajta vagyok, mert van még két vegyesgolyósom mellette. Az egyik az 7x65R és 0,22 Hornet párosításban. A másik pedig ég öreg Ferlachi kombo, 8x58R és 0,22 WM.
Gyakorlati hasznosság eléggé korlátozott, nálam ezek gyüjtöfegyverek, főleg a Ferlachi. A Merkellel viszont sok disznót lövök, különösen, hogy ott tesztelem a KJG-t 7x65R-ben. Nagyon jó tapasztalattal egyébként. Ezek végigérő betétcsövesek amúgy.
A 9,3 és az 5,6x50R nagyon jó párosítás vegyesvadas környéken....
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
katonapali
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #548 Dátum: 2013. Február 20. - 12:14:18 »

Hello Urak .
Köszönöm a korábbi jó tanácsokat a Bergstutzennel kapcsolatosan . Ha hajnalba sikerült kijutni a Sabatti 9,3x74R / 5,6x50R duplagolyóssal lövéspróbára.  Nagyon szuper volt 50 méteren két centit szórt . Nagyon jól dolgozott a Schmidt&Bender Classic 8x56 távcső . A kiskalibernél a puska megsem mozdult, a súlyához képest elég fürgén lehet vele mozogni. A nagyágyú az más helyzet azt már meg kell fogni , de az sem üt inkább tol. Azért majd a szeművegemre oda kell figyelni. Egy szó mint száz azt hiszem belevágok.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #549 Dátum: 2013. Február 20. - 21:26:03 »

Hello Urak .
Köszönöm a korábbi jó tanácsokat a Bergstutzennel kapcsolatosan . Ha hajnalba sikerült kijutni a Sabatti 9,3x74R / 5,6x50R duplagolyóssal lövéspróbára.  Nagyon szuper volt 50 méteren két centit szórt . Nagyon jól dolgozott a Schmidt&Bender Classic 8x56 távcső . A kiskalibernél a puska megsem mozdult, a súlyához képest elég fürgén lehet vele mozogni. A nagyágyú az más helyzet azt már meg kell fogni , de az sem üt inkább tol. Azért majd a szeművegemre oda kell figyelni. Egy szó mint száz azt hiszem belevágok.

Szemüveggel vadászom én is, ne aggódj! Húzol rá egy távcsőgumit, ha nem zavar és sebaj. De a kilences tényleg csak tol, nem üt mint egy 300-as magnum. A távcső meg sokáig fog szolgálni ha vigyázol rá, nekem is az van a Bettinsolin. Meg fogod szeretni, hidd el! Nem brutális, de ahová az begyalogol, ott biza okoz az élettel össze nem egyeztethető jeleket Kacsint
Az 5,6-ossal meg lehet jó messzire nyújtózni, és nem csak a rókát fogja az. De erről Horridó hitelesebben tud nyilatkozni.
Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #550 Dátum: 2013. Február 21. - 00:20:33 »

Sőt én olyan aberrált fajta vagyok,
Rég tudjuk rólad...de hogy jön ez ide? Vállat von
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
katonapali
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #551 Dátum: 2013. Március 04. - 11:33:38 »

Hello Monticola és a többiek.

Sikerült hozzájutnom a Sabatti duplagolyóshoz. Azóta vele alszok. Sleep  Köszönöm a jó tanácsokat. Sajnos képet egyenlőre nem tudok feltenni róla, de igen igen  esztékikus kis jószág. Már alig várom hogy induljon a cserkelés.

                            Szép napot.
                                                    Katonapali
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #552 Dátum: 2013. Március 04. - 11:36:23 »

Sajnos képet egyenlőre nem tudok feltenni róla, de igen igen  esztékikus kis jószág.

Tán nincs fényképezőgéped?   Vállat von

Ha van, egyéb oka nem lehet:

Hogyan töltsünk fel képet?

http://vadaszforum.net/forum/index.php?board=54.0

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
katonapali
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #553 Dátum: 2013. Március 04. - 12:47:50 »

Hello Voldemort
Mi az hogy fényképezőgép.???

Hát persze hogy van . Csak tegnap este hoztam el, most meg a munkahelyemen vagyok. A puska meg otthon. Olyan fényképezőm meg nincs ami ezt tudja. De gondoltam mihamarabb megosztom veletek örömöm, ha nem baj.  Az meg furcsa lenne ha a munkahelyemen (kórházi ambulancia) egy ilyen vassal rohangálnék. Hát ennyi. Természetesen mihamarabb felrakom a képet.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #554 Dátum: 2013. Március 04. - 12:51:15 »

Az meg furcsa lenne ha a munkahelyemen (kórházi ambulancia) egy ilyen vassal rohangálnék. Hát ennyi. Természetesen mihamarabb felrakom a képet.

Nem az lenne az első ilyen portéka egy kórházi ambulancián  Röhög

Mindenesetre várjuk...

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: