Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143367 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2011. Január 01. - 23:15:53 »

Tisztelt Uram.

Nem tudom minek köszönhetem ezt a "hangnemet", nem szándékoztam vitát szítani.
Egyébként azért vettem meg a 8-s, mert kétlem hogy ön otthagyott volna 250.000ft-ért egy Sauer puskát, Zeiss távcsővel, és tudja a svédeknél kemény szitálás van, aki nem tud lőni az nem vadászik. Nálunk persze ilyen "szitálásról" szó sem lehet, mert itt minden a pénzről szól.

Üdv.:Dobba

Szia!
Ne idegeskedj, senki sem akar bántani, kicsit lazább a stílus, újév van, ne sértődj meg!  Wave
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #481 Dátum: 2011. Január 01. - 23:20:29 »

Tisztelt Uram.

Nem tudom minek köszönhetem ezt a "hangnemet", nem szándékoztam vitát szítani.
Egyébként azért vettem meg a 8-s, mert kétlem hogy ön otthagyott volna 250.000ft-ért egy Sauer puskát, Zeiss távcsővel, és tudja a svédeknél kemény szitálás van, aki nem tud lőni az nem vadászik. Nálunk persze ilyen "szitálásról" szó sem lehet, mert itt minden a pénzről szól.

Üdv.:Dobba
Nem kell itt urazni, meg besértődni, meg hangnemezni, persze én is 9,3x64-el lövöm a disznókat és a 8x68 kb megegyezik ezzel, de egy kezdőnek legalább 30-06-ost vagy 7x64-est ajánlok. Más, nem kell hanyatt esni a Svédek lőtudományától, barátom vadászott kinnt, semmivel nem lőnek jobban vagy rosszabbul mint mi, de azért egy jávorra 6,5-essel vadászni szerintem amikor több jobb kaliber van badarság.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #482 Dátum: 2011. Január 01. - 23:22:44 »

Tisztelt Uram.

Nem tudom minek köszönhetem ezt a "hangnemet", nem szándékoztam vitát szítani.
Egyébként azért vettem meg a 8-s, mert kétlem hogy ön otthagyott volna 250.000ft-ért egy Sauer puskát, Zeiss távcsővel, és tudja a svédeknél kemény szitálás van, aki nem tud lőni az nem vadászik. Nálunk persze ilyen "szitálásról" szó sem lehet, mert itt minden a pénzről szól.

Üdv.:Dobba
Nem volt sértés a szándékomban.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #483 Dátum: 2011. Január 01. - 23:26:01 »

Nem volt sértés a szándékomban.

Nem sértődtem meg Kacsint
Ha nem tévedek Mauser 66-sal vadászol, szerintem a világ egyik legjobb fegyvere Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2011. Január 01. - 23:27:08 »

Nem volt sértés a szándékomban.

"A felek elengedték zsebükben a bicskát, és ez a békülés jele errefelé!" (P. Howard)   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #485 Dátum: 2011. Január 01. - 23:39:38 »

Nem sértődtem meg Kacsint
Ha nem tévedek Mauser 66-sal vadászol, szerintem a világ egyik legjobb fegyvere Emelem

Nem tudom, hogy a legjobb lenne, én ebbe a kaliberbe szerettem bele, véletlenül vettem egy m 98-ast 9,6-3x64ben egy krupp csővel szerelve, de mivel 8x57-ből készült a tárba nem fért el csak a 14.6-os RWS DK magos lőszer, na ekkor cseréltem le. Ennek az áráért vettem egy 7x64-es M66-ost már lemondtam a 9,3-ról amikor hagyatékból sikerült egy 9,3x64-es M66-oshoz hozzájutnom az előző áráért, szörért szőrt, az árát nem írom ide de a mostani étték fele alatt vettem meg. A 8x68-as több ismerősöm kalibere, abban igazad van hogy ezek a kaliberek csak megfontolt vadász kezébe valók, nem pótolják a lőtudást és csábítanak a meggondolatlan lövésekre is.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #486 Dátum: 2011. Január 01. - 23:41:11 »

"A felek elengedték zsebükben a bicskát, és ez a békülés jele errefelé!" (P. Howard)   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Köszönöm Röhög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #487 Dátum: 2011. Január 02. - 11:56:00 »

Olvasom ezt a már már vitába fajuló eszmecserét,és a hozzászólások egy részével nem értek egyet! Én huszonöt éve vadászom,a lehetőségekhez képest,sok nagyvadat lőttem.A vad sikeres elejtésénél,a pontos, létfotosságú szervet ért találat,és a lövedék hatásmechanizmusa /megfelelő roncsoló hatása/számít első soban.Nagyon sok olyan vadászt ismertem, aki 7x57-es puskájával a megfelelően megválasztott lőszerrel,rendkívül eredményesen vadászott. Egy, a vad testében expandáló lövedék esetében, mennyire fontos az, hogy hét vagy nyolc miliméteres a lövedék átmérő,amikor mind a kettő szétroncsolja a tüdőt? A nagyobb caliber,talán hajtásban indokolt,ahol azért előfordulnak hátracsúszott lövések.Sokan nincsenek tisztában vele milyen nagy jelentősége van,annak,hogy a kemény vagy az expanzív lövedékkel mely testrészt kell megcélozni.Így aztán olvasni másfélkilóméteres utánkeresésekről, pedig, mondják 375-el lőtték meg./Csak nem a megfelelő helyen/Én 30-06-ossal vadászom, de az a véleményem,hogy akinek a hétmilimétres kicsi, az egy kilencessel is fog hibázni.
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #488 Dátum: 2011. Január 02. - 11:59:50 »

Olvasom ezt a már már vitába fajuló eszmecserét,és a hozzászólások egy részével nem értek egyet! Én huszonöt éve vadászom,a lehetőségekhez képest,sok nagyvadat lőttem.A vad sikeres elejtésénél,a pontos, létfotosságú szervet ért találat,és a lövedék hatásmechanizmusa /megfelelő roncsoló hatása/számít első soban.Nagyon sok olyan vadászt ismertem, aki 7x57-es puskájával a megfelelően megválasztott lőszerrel,rendkívül eredményesen vadászott. Egy, a vad testében expandáló lövedék esetében, mennyire fontos az, hogy hét vagy nyolc miliméteres a lövedék átmérő,amikor mind a kettő szétroncsolja a tüdőt? A nagyobb caliber,talán hajtásban indokolt,ahol azért előfordulnak hátracsúszott lövések.Sokan nincsenek tisztában vele milyen nagy jelentősége van,annak,hogy a kemény vagy az expanzív lövedékkel mely testrészt kell megcélozni.Így aztán olvasni másfélkilóméteres utánkeresésekről, pedig, mondják 375-el lőtték meg./Csak nem a megfelelő helyen/Én 30-06-ossal vadászom, de az a véleményem,hogy akinek a hétmilimétres kicsi, az egy kilencessel is fog hibázni.

 Emelem
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #489 Dátum: 2011. Január 02. - 12:02:01 »

Ja és még annyit,hogy felénk az a mondás járja"az a lényeg,hogy milyen a bunkó a végén"
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #490 Dátum: 2011. Január 02. - 12:40:06 »

Olvasom ezt a már már vitába fajuló eszmecserét,és a hozzászólások egy részével nem értek egyet! Én huszonöt éve vadászom,a lehetőségekhez képest,sok nagyvadat lőttem.A vad sikeres elejtésénél,a pontos, létfotosságú szervet ért találat,és a lövedék hatásmechanizmusa /megfelelő roncsoló hatása/számít első soban.Nagyon sok olyan vadászt ismertem, aki 7x57-es puskájával a megfelelően megválasztott lőszerrel,rendkívül eredményesen vadászott. Egy, a vad testében expandáló lövedék esetében, mennyire fontos az, hogy hét vagy nyolc miliméteres a lövedék átmérő,amikor mind a kettő szétroncsolja a tüdőt? A nagyobb caliber,talán hajtásban indokolt,ahol azért előfordulnak hátracsúszott lövések.Sokan nincsenek tisztában vele milyen nagy jelentősége van,annak,hogy a kemény vagy az expanzív lövedékkel mely testrészt kell megcélozni.Így aztán olvasni másfélkilóméteres utánkeresésekről, pedig, mondják 375-el lőtték meg./Csak nem a megfelelő helyen/Én 30-06-ossal vadászom, de az a véleményem,hogy akinek a hétmilimétres kicsi, az egy kilencessel is fog hibázni.

Ez is igaz, meg az is, ha este meglövi az ember a disznót és nem talál vért a rálövés helyén (néha még azt is nehéz megtalálni), akkor áll a gyönyörű, sötét magyar erdőben, és felsóhajt:
"Az Anyám szerelmit, miért nem egyel vastagabb kalibert választottam?"  Fejvakarás
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #491 Dátum: 2011. Január 02. - 12:58:59 »

Olvasom ezt a már már vitába fajuló eszmecserét,és a hozzászólások egy részével nem értek egyet! Én huszonöt éve vadászom,a lehetőségekhez képest,sok nagyvadat lőttem.A vad sikeres elejtésénél,a pontos, létfotosságú szervet ért találat,és a lövedék hatásmechanizmusa /megfelelő roncsoló hatása/számít első soban.Nagyon sok olyan vadászt ismertem, aki 7x57-es puskájával a megfelelően megválasztott lőszerrel,rendkívül eredményesen vadászott. Egy, a vad testében expandáló lövedék esetében, mennyire fontos az, hogy hét vagy nyolc miliméteres a lövedék átmérő,amikor mind a kettő szétroncsolja a tüdőt? A nagyobb caliber,talán hajtásban indokolt,ahol azért előfordulnak hátracsúszott lövések.Sokan nincsenek tisztában vele milyen nagy jelentősége van,annak,hogy a kemény vagy az expanzív lövedékkel mely testrészt kell megcélozni.Így aztán olvasni másfélkilóméteres utánkeresésekről, pedig, mondják 375-el lőtték meg./Csak nem a megfelelő helyen/Én 30-06-ossal vadászom, de az a véleményem,hogy akinek a hétmilimétres kicsi, az egy kilencessel is fog hibázni.
Nem a mellélövésről volt szó hanem egy lehetőleg , mondom lehetőleg megfelelő kaliber hatásairól, B. Gyuri cimborámmal sok évet vadásztunk együtt télen nyáron jóban rosszban, igen sokat kerestünk után együtt, Puskája Sakó 75 kaliber 7x64, lőszer sako Hammerhead, nem tíz és nem húsz disznója után mentem jó találat esetén is, ha összeadnám majdnem hazaérnék, én 30-06-al vadásztam sokáig fele annyit nem kerestünk utána pedig semmivel nem lő rosszabbul nálam, mindig azt mondta hogy én szaroskezű vagyok mert nem nagyon kell utánkeresni, azután jött a 9,3-as, szerinte sem kell 9,3 minek ágyúúúú verébreeeeeeeeeee, nem vadászni akarsz, mondja barátom Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #492 Dátum: 2011. Január 02. - 13:04:00 »

Nem a mellélövésről volt szó hanem egy lehetőleg , mondom lehetőleg megfelelő kaliber hatásairól, B. Gyuri cimborámmal sok évet vadásztunk együtt télen nyáron jóban rosszban, igen sokat kerestünk után együtt, Puskája Sakó 75 kaliber 7x64, lőszer sako Hammerhead, nem tíz és nem húsz disznója után mentem jó találat esetén is, ha összeadnám majdnem hazaérnék, én 30-06-al vadásztam sokáig fele annyit nem kerestünk utána pedig semmivel nem lő rosszabbul nálam, mindig azt mondta hogy én szaroskezű vagyok mert nem nagyon kell utánkeresni, azután jött a 9,3-as, szerinte sem kell 9,3 minek ágyúúúú verébreeeeeeeeeee, nem vadászni akarsz, mondja barátom Ördög
Írhatunk itt szakelőadásokat az íróasztal mellett és bebízonyíthatjuk hogy mi jó és mi nem jó kaliber, 9,3x62-esemmel nem emlékszem hogy lett volna elveszett vadam, őztől szarvasig, a területen a puska beszél csak neki van igaza. Vadász a többi csak  rizsa  Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #493 Dátum: 2011. Január 02. - 13:08:12 »

Kovács László írta annak idején a Magasles újságban a 8x64-esről, hogy Brenneke mester ezt konstruálta európai nagyvadra, a 7x64-est zergére, illetve hasonló méretű, kisebb testű vadra. Ez utóbbi mégis kiszorította nagypbb testvérét, mivel Európában jóval több kisebb testű vadat ejtenek el, mint nagyobbat.
(Nekem is volt 7x64, most 9,3x62 van, ez is hozzátartozik  Ördög )
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #494 Dátum: 2011. Január 02. - 14:02:11 »

Sok nagy igazság leíródott ma. Vigyorog

Én is azt vallom: kényelmesebb a nagy lukasztó. Jó találat esetén gyakrabban marad helyben a vad, ha mégis elmegy, könnyebb követni, mert több vért ad a nagyobb lövedék.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: