Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143396 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 09. - 08:59:02 »


...hogy maradjunk a topicnál, próbálj ki egy 74R-es duplagolyóst, ha van lehetőséged.  Kacsint

Csak 9,3x62-es duplát tudnék kipróbálni, de az még tán erősebb is, ezért nagyobbat rúg.

Zoli!

Ne sz.rj be, próbáld ki ha van rá lehetőség!!!!!!
üdv. w.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 09. - 09:00:54 »

Minden képpen kipróbálom. Majd megírom a tapasztalataimat is, ha ki nem veri a távcső a szemem. Bion
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 09. - 18:36:13 »

Minden képpen kipróbálom. Majd megírom a tapasztalataimat is, ha ki nem veri a távcső a szemem. Bion
Szia Zoli !
Igy nem szabad nekiindulni a próbának Okos.A 78 kilómmal gondolhatod mekkora "macsó" vagyok! Bion
Hidd el , és bátran próbáld ki, nem fogsz nagy különbséget tenni a 7mm magnum,és a 9,3 között , még ha a joule-ok és a lövedéksúlyok ezt is sugallják.Viszont löttem ZKK.600 7×64 rosszul agyazott fegyverrel,ami kékre verte a vállam.
A próba után igazat fogsz nekünk adni , és megy a háztól az az "átszúrós" Nagy Hetes.Nem akarlak ezzel rábeszélni a 9.3ra,mert bárki bármit is mond,a 06-ot nem fölözi semmi Wave Bion Bion Taps Taps
Üdv.r.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 09. - 19:34:19 írta Viktor » Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 09. - 18:53:17 »

"...bárki bármit is mond,a 06-ot nem fölözi semmi Wave Bion Bion Taps Taps"

Viccnek nem rossz...  Bion Bion Bion Wave
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 09. - 19:23:40 »

"...bárki bármit is mond,a 06-ot nem fölözi semmi Wave Bion Bion Taps Taps"

Viccnek nem rossz...  Bion Bion Bion Wave
Roland! Ha émmmmondom akkóó úgy is van!!!!! Ellentmondást nem tűrök! Bion Bion Bion
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 09. - 21:41:38 »

"...bárki bármit is mond,a 06-ot nem fölözi semmi Wave Bion Bion Taps Taps"

Viccnek nem rossz...  Bion Bion Bion Wave
Roland! Ha émmmmondom akkóó úgy is van!!!!! Ellentmondást nem tűrök! Bion Bion Bion

Akkó jóvan!  Bion Bion Wave
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 10. - 07:19:26 »

Szia Wetzlar,
csatlakozva 43-as hozzászólásodhoz, javaslom akinek van módja duplagolyós puskával  vagy extra nagy kaliberrel lőni, kipróbálni, megtapasztalni azt az érzést, ne hagyja ki a lehetőséget, ne mulassza el sokat profitál majd belőle. Mindenképpen álló testhelyzetből, céltávcső nélkül, valami közeli célra ( 30-50 m ) irányozva.A duplagolyósba először csak egy töltényt betölteni, és előtte üres fegyvernél megpróbálni a sütést, mert az emberek többsége a könnyű gyorsítós elsütést szokta meg, így az idegen ismeretlen nehezebb sütésű puskával könnyebben jön össze egy kisebb pofon, ami nem a kaliber miatt , hanem attól, hogy hamarabb csattan el a lövés mint azt a delikvens szeretné, nincs még rendesenn vállban, nem fogja úgy ahogyan kell. Ha az első lövésen rendben megtörtént, akkor már minden mehet a maga útján, mert kiderül nem is olyan borzasztó, sőt. A 375 kaliberű duplagolyósokat pedig azért vásárolják, mert Afrika a cél, és ahhoz meglátásuk szerint ez kell mégpedig céltávcsővel, lehetőleg a legnagyobbal. Tudok olyanról, aki első komolyabb vadját afrikában ejtette el, és az első lövést is ott adta le vadonat új .375 Krieghoff Classicjával, természetesen bivalyra.Azt már mondanom sem kell, a puskán a legnagyobb méretű világítópontos Zeiss magasodott .( No Comment, mondja a művelt ...) Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 10. - 07:28:28 »

Szia Wetzlar,
csatlakozva 43-as hozzászólásodhoz, javaslom akinek van módja duplagolyós puskával  vagy extra nagy kaliberrel lőni, kipróbálni, megtapasztalni azt az érzést, ne hagyja ki a lehetőséget, ne mulassza el sokat profitál majd belőle. Mindenképpen álló testhelyzetből, céltávcső nélkül, valami közeli célra ( 30-50 m ) irányozva.A duplagolyósba először csak egy töltényt betölteni, és előtte üres fegyvernél megpróbálni a sütést, mert az emberek többsége a könnyű gyorsítós elsütést szokta meg, így az idegen ismeretlen nehezebb sütésű puskával könnyebben jön össze egy kisebb pofon, ami nem a kaliber miatt , hanem attól, hogy hamarabb csattan el a lövés mint azt a delikvens szeretné, nincs még rendesenn vállban, nem fogja úgy ahogyan kell. Ha az első lövésen rendben megtörtént, akkor már minden mehet a maga útján, mert kiderül nem is olyan borzasztó, sőt. A 375 kaliberű duplagolyósokat pedig azért vásárolják, mert Afrika a cél, és ahhoz meglátásuk szerint ez kell mégpedig céltávcsővel, lehetőleg a legnagyobbal. Tudok olyanról, aki első komolyabb vadját afrikában ejtette el, és az első lövést is ott adta le vadonat új .375 Krieghoff Classicjával, természetesen bivalyra.Azt már mondanom sem kell, a puskán a legnagyobb méretű világítópontos Zeiss magasodott .( No Comment, mondja a művelt ...) Üdv. Juszuph  Wave


Az az ember is mindent elolvasott... csak kár, hogy felületesen...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 10. - 08:11:25 »

Hogy mindent elolvasott-e, azt nem tudom, de igen kiváló tanácsadói voltak, abban biztos vagyok. A tanácsadói pozíció nagyon kifizetődő, mint azt a politikai életből is tudjuk. juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 10. - 15:30:15 »

Szia Wetzlar,
csatlakozva 43-as hozzászólásodhoz, javaslom akinek van módja duplagolyós puskával  vagy extra nagy kaliberrel lőni, kipróbálni, megtapasztalni azt az érzést, ne hagyja ki a lehetőséget, ne mulassza el sokat profitál majd belőle. Mindenképpen álló testhelyzetből, céltávcső nélkül, valami közeli célra ( 30-50 m ) irányozva.A duplagolyósba először csak egy töltényt betölteni, és előtte üres fegyvernél megpróbálni a sütést, mert az emberek többsége a könnyű gyorsítós elsütést szokta meg, így az idegen ismeretlen nehezebb sütésű puskával könnyebben jön össze egy kisebb pofon, ami nem a kaliber miatt , hanem attól, hogy hamarabb csattan el a lövés mint azt a delikvens szeretné, nincs még rendesenn vállban, nem fogja úgy ahogyan kell. Ha az első lövésen rendben megtörtént, akkor már minden mehet a maga útján, mert kiderül nem is olyan borzasztó, sőt. A 375 kaliberű duplagolyósokat pedig azért vásárolják, mert Afrika a cél, és ahhoz meglátásuk szerint ez kell mégpedig céltávcsővel, lehetőleg a legnagyobbal. Tudok olyanról, aki első komolyabb vadját afrikában ejtette el, és az első lövést is ott adta le vadonat új .375 Krieghoff Classicjával, természetesen bivalyra.Azt már mondanom sem kell, a puskán a legnagyobb méretű világítópontos Zeiss magasodott .( No Comment, mondja a művelt ...) Üdv. Juszuph  Wave


Szevasz!

Értem én, hogy Afrika a cél, no de esetleg előtt eegy hozzáértőt is megkérdezhetnének, hogy milyen puska kellene, mert van a 375-től alkalmasabb, ráadásul peremes Afrika muníció, amivel talán jobban járna...még idehaza is.
Ha meg annyi esze van valakinek, hogy ilyen erős magnum kalibert választ a duplagolyósba az meg is érdemli...dehát gondolom vannak, mert amúgy nem csövezék ezeket.

Egyébként éppen ma voltam kint a kutyával lövéspróbát tartani, a cimbora 12/70-30-06 Brno vegyescsövűjét vittük ki.
Egyszerűen nem bírtam kivenni a golyós töltényt a puskából.
Egyszer már volt a kezemben egy ilyen Brno, azzal is küzdöttem de nagy nehezen kijött.
Végülis trükkös, feszigetős pöckölős mozdulattal ki is tudtam venni, de borzalmasan nehéz volt...és mi van mínusz 15-ben szétfagyott ujjakkal...
Szóval én azt mondom, inkább egy 7x65R, mint egy 30-06 a vegyescsövűbe.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 10. - 16:00:15 »

Szia,
a 30-06-ból lehet dörzsárazással 30R Blasert varázsolni, és akkor ez a probléma megszűnik.Szia. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 10. - 17:21:53 »

Szia,
a 30-06-ból lehet dörzsárazással 30R Blasert varázsolni, és akkor ez a probléma megszűnik.Szia. Juszuph  Wave

Igen, de ez nem kis nyűg és méregdrága töltényt vonz maga után.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 10. - 18:15:22 »

A technikai része nem akkora nyűg, a töltény ára az más kérdés. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 10. - 18:49:36 »

A technikai része nem akkora nyűg, a töltény ára az más kérdés. Juszuph  Wave

Szerinted egy orosz dupla esetében érdemes lenne erre a lőszerre átállni?
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 10. - 18:59:10 »

Szevasz Wetzlar!

"Egyébként éppen ma voltam kint a kutyával lövéspróbát tartani, a cimbora 12/70-30-06 Brno vegyescsövűjét vittük ki.
Egyszerűen nem bírtam kivenni a golyós töltényt a puskából.
Egyszer már volt a kezemben egy ilyen Brno, azzal is küzdöttem de nagy nehezen kijött.
Végülis trükkös, feszigetős pöckölős mozdulattal ki is tudtam venni, de borzalmasan nehéz volt...és mi van mínusz 15-ben szétfagyott ujjakkal..."


Melyik az a Brno amelyik nem akarja kiadni a kilőtt hüvelyt? A Brno 500-as vagy a ZH habár a ZH széria modelleknél a golyós csövet nem szerelték csak 7x57R-ban. Vagy netalántán nem is Brno  hanem ČZ ? A vegyescsövű  ČZ gyártják szinte minden golyós kaliberben. Nekem ČZ vegyescsövű van  .223-as golyóval és két ujjal szabadon kihúzom az üres hüvelyt. A kollégámnak  Brno 500-as van .308-as golyós csővel semmi gond nincsen vele. A titkáromnak szintén ČZ vegyescsövűje van .243-as golyós csővel. A kilőtt hüvely szabadon eltávolítható. Nem is hallottam még olyanról, hogy valakinek megszorult volna. Ugyanis annak ellenére, hogy belső peremes tölténnyel lövünk a puskánkon a hüvelykitoló működik. (agy speciális kis nyelvecske segítségével mely nyelvecske beakad a töltény belső peremébe) Az így meglazult üres hüvelyt könnyen – játszva eltávolítható.
Ha ilyen eset előfordul –adjátok vissza a puskát a kereskedőnek és javítassa meg. Ha nem menne, vagy a kereskedő akadékoskodik, keressél meg és ha kell besegítek, hogy a puska visszakerüljön a gyárba hol ingyen megjavítják …..

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: