Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143392 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2009. November 05. - 16:17:37 »

De cuki rúzsok! Ördög
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #436 Dátum: 2009. November 05. - 18:46:34 »

Üdv.

Szerintem a Hornady Lever Evót-felejtsd el.

Jó lőszer az igaz,de az igazi duplákhoz mégsem ideális.

Eleve az Artemida huzagemelkedése,nehezebb lőszerre lett kitalálva.

Már a saját hazájában sem jött be mindenkinek,pedig ezért találták ki.

Túl nagy reklámhadjáratot indítottak a számukra ideális magtípusal szerelt lőszernek.

45/70-ben inkább a szintén tengeren túli gyártó név szerint a Buffalo Bored-álltal gyártott töltények jöttek be.

Persze ez nagymértékben tipusfüggő,érdemes a gyártó álltal meghatározott és belőtt tipussal használni.

Nem mindig éri meg a legújabb,/legjobb/tipust használni,nem kell a régi lassú lőszereket leszólni,bizonyos határon belül azok a legjobbak.

Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #437 Dátum: 2009. November 06. - 08:42:35 »

Üdv!

A 45-70-es LEvo 22,6g-os (350grs), nem a legkönnyebbek közül való.

A 26,2g-os Rem.SP-vel nem az a fő baj hogy régi, hanem hogy az energiája 2100 J körüli, amivel a hatályos jogszabályok szerint vd és őz lőhető, más nagyvad nem. A 19,5g-osak energiája mind 3000 J fölött van, a Leverevo 4000 J fölött. (mondjuk ez hátrafelé is érezhető)

Buffalo Bored lőszert nem hiszem hogy lehet kapni Mo.-n, csak olyasmiben gondolkodom, ami biztosan és tartósan hozzáférhető.


Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #438 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 09:22:51 »

Remélem senki sem fog megharagudni, ha kicsit felfrissitem ezt a témát. Régóta olvasom itt (is és a régi forumon is) a hozzászólásokat és arra gondoltam megosztom Veletek ezirányú tapasztalatomat. Biztos lesz akinek nem lesz érdekes, de hátha van aki kevésbé jártas a duplák világában.

Régóta dédelgetett vágyam volt egy duplagolyós. Kb 8 éve vettem egyet (Blaser S2, 9,3x74R), de valahogy sehogy sem esett kézre, orrnehéz volt, kényelmetlen. 2 év után eladtam.
A 2009-es évben ismét megfogalmaztam magamnak, hogy kell nekem egy dupla’. Körbe is jártam a témát, megfogtam minden Európai gyárból készült modellt, ami Magyarországon forgalomban van. Beszéltem minden olyan barátommal, ismerősömmel, akiknek van, vagy volt duplagolyósuk. A végső rostán már csak kevesen maradtak fent, közöttük a Chapuis, Merkel, Krieghoff. És mivel ezt a francia modellt ki is tudtam próbálni (nem értem, a többit miért nem..), nagyon meggyőző volt kétféle tölténnyel (Lapua Mega és RWS KS) nyílt irányzékkal 50m-re. Szerelem volt első látásra! Végül ennél a francia gyártónál maradtam és azt kell mondjam, nagyon jól jártam. (szintén 9,3x74R)
A vásárlást követően azonnal vettem annyi fajta lőszert hozzá, amennyi csak fellelhető volt a boltokban. Kimentem a lőtérre és lőttem velük 50m-re. Óriási (pozitív és érdekes) meglepetés sorozat ért. Először azon lepődtem meg, hogy mennyire összehordja, szinte az összes fajtát. (Hornady SP, RWS KS, Norma Vulkan, Lapua Mega, Norma Oryx, RWS Evo, Geco TM)
Majd rátettem egy könnyű variábel távcsövet és elkezdte a lövéseket (még mindig 50m-ről beszélünk) keresztbe lőni. Még mindig jó volt az összehordás, de nem volt oldalarányos. Akkor ezt még nem értettem és megijedtem. Beszéltem jó néhány emberrel, akik megnyugtattak, hogy ezeket a fegyvereket nem távcsőhöz építik, örüljek, hogy még így is milyen jól használható. Nem akartam belenyugodni, mert én mindenes puskának vettem és szerettem volna használni, 100-120m-re is.
Ezután került rá a nehezebb, véglegesnek szánt távcsövem (3-12x50 Schmidt&Bender, mielőtt valaki, valami nagy súlyra gondol) és ismét meglepetés ért. „Visszaálltak” a csövek a saját oldalukra, vagyis ismét oldalarányos lett mind 50m-en, mind 100m-en az összes lövés.
Valamint még egy dolog lepett meg: Ezeket a puskákat (általában a 9,3-asokat) a nehéz 18-19g-os lőszerekhez csövezik, azzal van a legjobb lőképük csövenként. Ennek ellenére az enyém, a könnyebb és nagyobb kezdősebességgel induló lőszereket lövi összébb (konkrétan, a 15g-os Norma Vulkant 100m-en kb 4cm-re lövi oldalarányosan, de a 16,5g-os GECO TM sem lövi 5-6 cm-nél messzebb) és ami még érdekesebb, ezeket lövi alacsonyabban. A lassúbb, nehezebb lőszereket már kb 10-15 cm-re lövi (100m-en) a két cső egymástól és legalább 10cm-rel magasabbra, mint a könnyebb magokat. Erre még nem találtam igazán meggyőző és racionális magyarázatot, de ezt is kiderítem, idővel!!
Összegzésképpen, ellőttem a puskával már több, mint 100 lövést lőtéren és nagyon meg vagyok vele elégedve, hallva más (főleg forrasztott csövűek, de bármilyen csőelrendezésű) duplagolyósok összehordásait, lőképeit, bátran állíthatóm, hogy az én Chapuis duplám kiváló minőségű, nagyon erős zárszerkezetű, szép  Mosolyog és nem utolsó sorban prímán lövő fegyver.
Kíváncsian várom mások véleményét is a témában.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #439 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 11:31:32 »

Jó, hogy feltetted a tapasztalataidat. Képek is jöhetnek. Wave (fegyverről, lőlapokról...stb)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #440 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 12:51:12 »

Elsőnek is gratulálok az új fegyveredhez, és nem baj bizony hanem kifejezetten jó dolog, mert dupla ügyben mint írtad is az infó mindig felértékelődik a csövek miatt.
Képet jó lenne ha raknál fel.... Stoel

 Emelem Igen
Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #441 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 13:04:26 »

Remélem senki sem fog megharagudni, ha kicsit felfrissitem ezt a témát. Régóta olvasom itt (is és a régi forumon is) a hozzászólásokat és arra gondoltam megosztom Veletek ezirányú tapasztalatomat. Biztos lesz akinek nem lesz érdekes, de hátha van aki kevésbé jártas a duplák világában.


 Emelem Taps Igen
 Képet!
Ezen kívül engem érdekelne még a szórásképek nagysága: csövenként hideg csővel + két gyors dupla szórásképe.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 17:29:42 »

Szia Robi!

A puskához egy kalappal, egy szép és jól hordó duplagolyósnál nem sok szebb vadászpuska van!
Képet tehetnél fel a puskáról és a szórásképről is.
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #443 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 20:29:14 »

Köszönöm Neketek a gratulációt, tényleg nagyon boldog vagyok vele. Örülök, hogy van érdeklődés ebben a témában is. Úgy leült az utóbbi időben. Hátha más is kedvet kap egy kis beszámolóhoz. Megpróbálok fotót feltenni, de nem sikerül. Azt mondja megtelt!  OOO Talán holnap.
A lőlapokat megkeresem, de több is van, mert külön lőttem mindegyikkel 50-re is és 100-ra is. Azért többé-kevésbé a fejemben vannak a lőképek, így ha konkrét kérdés van, csak bátran.
Vadászüdv!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #444 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 23:05:01 »

Megpróbálok fotót feltenni, de nem sikerül. Azt mondja megtelt!  OOO Talán holnap.

Holnap is azt fogja mondani!

A képfeltöltéshez látogass el ide, Sakac érthetően leírta, hogyan kell képet feltölteni:

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #445 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 11:02:57 »

Uraim!

Kinek van tapasztalata az olasz duplagolyós fegyverekkel? Fair, Bettinsoli, Sabatti, Marocchi jöhetne számításba az ár alapján. Boch csőelrendezés, egy billentyű, 93x74R kaliber, ejektor az elképzelés.

Előre is köszönöm a segítséget.
 Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 19:15:08 »

Bock...
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #447 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 19:38:04 »

Bock...
Boch, bock, függőleges csőelrendezés - már nem tök mindegy, ha utána úgy is az autó tetejéről veszejtik el, vagy autóba szállnak csőre töltve csütörtökös tölténnyel? Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #448 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 20:52:42 »

A Bock, az mindig Bock, mert tulajdonnév.  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #449 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 20:58:01 »

A Bock, az mindig Bock, mert tulajdonnév.  Kacsint


Az öreg Otto biztos forog a sírjában, de én már láttam bokk-nak is írva!  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: