Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143445 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #390 Dátum: 2009. Július 22. - 15:17:24 »

Nincs az leszólva Jani, csak csinálhatnák valami tisztességes peremes kaliberben... Nyihi Ördög

Csinálják, 45-70 Gov. Peremes is, tisztességes is. Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #391 Dátum: 2009. Július 22. - 18:31:53 »

Csinálják, 45-70 Gov. Peremes is, tisztességes is. Bion

Ja, csak a normális töltény - Hornady LE - egyrészt arany árban van, másrészt egy vagyon, mire a csöveket összelövöd hozzá... Ördög Bion
Nomeg a sütése azért még mindig nem az igazi...
Persze nem mondom, egy jól összehordó csövű - mondjuk amit néztem veled - 45-70-es Artemidával el-el búcorognék az erdőben... Ördög Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #392 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 19:46:37 »

Ja, csak a normális töltény - Hornady LE - egyrészt arany árban van, másrészt egy vagyon, mire a csöveket összelövöd hozzá... Ördög Bion
Nomeg a sütése azért még mindig nem az igazi...
Persze nem mondom, egy jól összehordó csövű - mondjuk amit néztem veled - 45-70-es Artemidával el-el búcorognék az erdőben... Ördög Bion

Arra azért rájöttem az utóbbi években, hogy duplagolyóst nem univerzális kaliberben kell vásárolni, mert az nem univerzális puska. Speciális fegyverek, bizonyos feladatokra: utánkeresés, hajtás, esetleg fedett terepen cserkelés, ahol a lőtáv biztosan nem haladja meg a 90-100m-t. Bármilyen jó minőségű is a fegyver, mindenes puskának sajnos nem alkalmas. Éppen ezért nem érdemes mindenes kaliberben venni, hanem valami nagyobb "lukasztóban" érdemes gondolkodni. Szerintem.

Úgyhogy pillanatnyi véleményem szerint, ha valaki Artemidát akar venni, jobb választás a 45-70Gov., mint a .30-06-os. Bár én teljesen elégedett vagyok a 30-06-ossal, az biztos, hogy amilyen távra lövök azzal a puskával, jobb lenne a 45-ös.
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #393 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 20:06:45 »

Nekem van olyan vadászbarátom, akinek 9,3x74R x 2 Merkel duplája van (sok egyéb mással együtt) kb 15 éve és szinte minden vadfajra és vadászati módban nagy megelégedéssel használja. Ez persz enem azt jelenti, hogy ez a követendő, mert valóban, ahogy Jan írta ez egy speciális puska. De ha valaki főként lesről vadászik, erdőben cserkel, fedett terepen max 150m-es lőtávig, tulajdonképpen lehetne mindenes is egy fenti, vagy 8x57R kaliberben.
És -ahogy Wetzlar írta- szerintem is igazából a 8-as lik fölött az igazi a dupla... gyozo
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #394 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 22:35:12 »

A mindenes puska nálam azt jelenti, hogy a rókahívástól, dúvadazástól kezdve, őzbak vadászaton át, hajtáson, lesen, vadkáron, bőgésben stb stb mindenre azt használja a vadász.

Persze attól is függ, hogy az ember hogyan vadászik. Ha a les és a hajtás kivételével mást nem gyakorol, akkor megfelelő lehet egy duplagolyós. De ha igyekszik sokoldalúan kihasználni a vadászat adta lehetőségeket, akkor azért adódnak olyan helyzetek, amikor más puska kell.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 22:39:01 »

A mindenes puska nálam azt jelenti, hogy a rókahívástól, dúvadazástól kezdve, őzbak vadászaton át, hajtáson, lesen, vadkáron, bőgésben stb stb mindenre azt használja a vadász.

Persze attól is függ, hogy az ember hogyan vadászik. Ha a les és a hajtás kivételével mást nem gyakorol, akkor megfelelő lehet egy duplagolyós. De ha igyekszik sokoldalúan kihasználni a vadászat adta lehetőségeket, akkor azért adódnak olyan helyzetek, amikor más puska kell.

Akinek telik egy jó duplagolyósra, az nem áll meg egy puskánál! Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #396 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 22:48:33 »

Akinek telik egy jó duplagolyósra, az nem áll meg egy puskánál! Mosolyog


Ez általában így van, és így ésszerű a dolog.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #397 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 22:56:24 »

Ez általában így van, és így ésszerű a dolog.

Én egyébként nem értem ezt a "duplagolyós-vágyat"! Nekem nem volt, nem is lesz, de volt  kezemben egy-kettő, nem is a legolcsóbbak, de be kell valljam, nem fogott meg bennük semmi! Afrikai veszélyes vadra valók ezek, megfelelő kaliberben, hazai disznóhajtásra meg el tudok képzelni jobb választást! De ha kell, azt megértem! MosolyogMosolyogMosolyog
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #398 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 23:38:42 »

Én is azt mondtam, hogy van Neki másik, és, hogy főként azt használja. Somogyban vadászik, ahol sokféle vadászati módot tud gyakorolni, de legtöbbször ezt viszi.
Nekem is volt egy S2-es 9,3-asom, de két év után eladtam, mert egyrészt rettentő kényes volt a fája, másrészt nem éreztem, hogy igazán ki tudnám használni. Van mellette még drillingem, ismétlőm(im), volt kipplauf és valóban a dupla itthon főleg hajtásban lehet kihasználni. Olyan vadászatra, ahová azt kellene vinnem, nem járok, a asaját hajtásainkra meg inkább sörétessel megyek bent.
Pedig rettentően tetszenek ezek a csodák. :'(
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #399 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 12:56:26 »

Szevasztok!

Abbéli kérdésem volna, hogy IZS-43-E 12/70-es söréteshez lehet-é - egyáltalán kivitelezhető-e -, ill. megéri-é akár golyós betétcsövet csináltatni, akár egy duplagolyós váltócsövet készíttetni, mondjuk 8*57-jrs-ben, ill. foglalkozik-e valamelyikőtök ilyesmivel? (Ez az ékzáras kivitel,)

Amennyiben a fizika, a pénztárcám, illetve kézilőfegyvervizsgálóék engedik, úgy valószínű meglépném a műveletet. (ja és akkor lesz egy eladó ismétlőm  Rííí)

Segítségeteket, válaszokat előre is  Igen Igen Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #400 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 14:08:17 »

Szevasztok!

Abbéli kérdésem volna, hogy IZS-43-E 12/70-es söréteshez lehet-é - egyáltalán kivitelezhető-e -, ill. megéri-é akár golyós betétcsövet csináltatni, akár egy duplagolyós váltócsövet készíttetni, mondjuk 8*57-jrs-ben, ill. foglalkozik-e valamelyikőtök ilyesmivel? (Ez az ékzáras kivitel,)

Amennyiben a fizika, a pénztárcám, illetve kézilőfegyvervizsgálóék engedik, úgy valószínű meglépném a műveletet. (ja és akkor lesz egy eladó ismétlőm  Rííí)

Segítségeteket, válaszokat előre is  Igen Igen Emelem

Az Artemida duplagolyósok ennek a puskának a zártestére készülnek, csak nem a 12-esre, hanem a 20-asra, vagy .410-esre. (?)
A 12-essel az a gond, hogy messze kerülnének egymástól a csövek, nagyon széles lenne az egész. Meg persze ütőszeget is kéne cserélni, stb. A zár egyébként bírná, szerintem...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #401 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 16:50:07 »

Szevasztok!

Abbéli kérdésem volna, hogy IZS-43-E 12/70-es söréteshez lehet-é - egyáltalán kivitelezhető-e -, ill. megéri-é akár golyós betétcsövet csináltatni, akár egy duplagolyós váltócsövet készíttetni, mondjuk 8*57-jrs-ben, ill. foglalkozik-e valamelyikőtök ilyesmivel? (Ez az ékzáras kivitel,)

Amennyiben a fizika, a pénztárcám, illetve kézilőfegyvervizsgálóék engedik, úgy valószínű meglépném a műveletet. (ja és akkor lesz egy eladó ismétlőm  Rííí)

Segítségeteket, válaszokat előre is  Igen Igen Emelem

Szerintem többe kerülne a leves, mint a hús.
Ha már mindenképpen duplagolyóst szeretnél, add el a tolózárast, és vegyél egy 45/70-es Artemidát.
Azt "finomíttasd" magadhoz, vegyél hozzá Hornady LE töltényt, ahhoz lövesd össze a csöveket és 100-150 m-ig fogd oda jól.
A többi már csak a "végén múlik".  Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #402 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 21:10:16 »

Szevasztok!

Abbéli kérdésem volna, hogy IZS-43-E 12/70-es söréteshez lehet-é - egyáltalán kivitelezhető-e -, ill. megéri-é akár golyós betétcsövet csináltatni, akár egy duplagolyós váltócsövet készíttetni, mondjuk 8*57-jrs-ben, ill. foglalkozik-e valamelyikőtök ilyesmivel? (Ez az ékzáras kivitel,)

Amennyiben a fizika, a pénztárcám, illetve kézilőfegyvervizsgálóék engedik, úgy valószínű meglépném a műveletet. (ja és akkor lesz egy eladó ismétlőm  Rííí)

Segítségeteket, válaszokat előre is  Igen Igen Emelem
12-esből bumszli és nehéz a duplagolyós, ráadásul baromi messze vannak a csövei egymástól. Huszasból szokták csinálni és az ár cirka félmillió forint, annyiból már kapsz egy kész vasat is ha kicsit utánaturkálsz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #403 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 21:25:18 »

Jó az a dupla 12-esből is. Csak mondjuk .577 Nitro Express kaliberben  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #404 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 07:35:32 »

Jó az a dupla 12-esből is. Csak mondjuk .577 Nitro Express kaliberben  Ördög
Ja. Az errrefelé egyre gyakrabban előforduló T-Rex-ek ellen kell is... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: