Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143420 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2009. Július 20. - 17:21:47 »

"Kell ennél több?  Kacsint" --dehogy kell, miért kéne! A legjobb pockoló kaliber, és hogy viszi a bőregeret, duplára?  Bion

Csak szimplára tessék kiállni elé 300 m-ig, csak szimplára...  Nyihi Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #376 Dátum: 2009. Július 20. - 17:55:04 »

Csak szimplára tessék kiállni elé 300 m-ig, csak szimplára...  Nyihi Bion Bion Bion Bion
Felkattintani a 150-es nézőkét, fölétartani egy fél Sanyoot..... Ördög Ördög Ördög Bion Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2009. Július 20. - 18:05:56 »

Felkattintani a 150-es nézőkét, fölétartani egy fél Sanyoot..... Ördög Ördög Ördög Bion Bion Bion

Hosszába, vagy keresztbe, mert nem mindegy! Na jó, majdnem!  Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #378 Dátum: 2009. Július 20. - 18:36:59 »

A kis válogatósok... Ördög
Jelentem én teljesen ki tudnék békülni egy "kicsi" 8x57IRS kaliberű duplagolyóssal is...mert szerintem ez az első olyan kaliber amit van értelme duplába építeni.
Alacsony gáznyomás remek ölőerő, kiegyensúlyozott és még cseppet sem nehéz puska!
Kell ennél több?  Kacsint

Igen kell! Legalább kettő, hogy nekem is jusson végre egy! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #379 Dátum: 2009. Július 20. - 18:41:17 »

A kis válogatósok... Ördög
Jelentem én teljesen ki tudnék békülni egy "kicsi" 8x57IRS kaliberű duplagolyóssal is...mert szerintem ez az első olyan kaliber amit van értelme duplába építeni.
Alacsony gáznyomás remek ölőerő, kiegyensúlyozott és még cseppet sem nehéz puska!
Kell ennél több?  Kacsint

Azért egy szép és finoman kezes, oldallakatos, Suhli 7x65R/7x65R-nek is szorítanék helyet a páncélban. Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #380 Dátum: 2009. Július 20. - 20:00:33 »

Bár nem az igazi duplagolyós, de azért inkább itt teszem fel a kérdésemet. Szerintetek egy bergstutzennél is olyan nehéz összelőni a csöveket mint egy duplagolyósnál? Most nézegettem a Merkel honlapját, ott "néztem ki magamnak" egy 5.6x52R/8x57JRS bockot, és ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.

Szóval szerintetek?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2009. Július 20. - 20:04:19 »

Bár nem az igazi duplagolyós, de azért inkább itt teszem fel a kérdésemet. Szerintetek egy bergstutzennél is olyan nehéz összelőni a csöveket mint egy duplagolyósnál? Most nézegettem a Merkel honlapját, ott "néztem ki magamnak" egy 5.6x52R/8x57JRS bockot, és ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.

Szóval szerintetek?

Ha összeforrasztott csövekről beszélünk, nincs különbség, szerintem, sőt, lehet, rosszabb a helyzet, mert nem azonos vastagságú csöveket kell összelőni! Ha modern, szabadon mozgó az egyik cső, akkor nincs baj. 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2009. Július 20. - 20:24:10 »

Azért egy szép és finoman kezes, oldallakatos, Suhli 7x65R/7x65R-nek is szorítanék helyet a páncélban. Bion

Kinek a pap, kinek a ..................... paplan!  Ördög Bion

Nekem duplagolyósban a 8x57IRS és a 9,3x74R...tudom, hülye német kaliber párti vagyok, de én már így maradok. Mosolyog
ezek alatt már nekem olyan "kényszerből" duplagolyós, mert szerintem a 7mm-es kalibereknél nem nagyon indokolja semmi a duplapuskát.
Persze ez csak az én hibbant véleményem.
Hej, ha azok a hülye oroszok az Artemidát csöveznék 8-9,3-as peremes kaliberhez, már nagyon nagyon meggazdagodtak volna belőle.
De ahogyan az Izs-18-ashoz, így ehhez sem gyártanak tisztességes peremes kalibert.
(kivéve a 45/70-est, de ugye az sem a klasszikus duplagolyós kaliber.)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2009. Július 20. - 20:25:39 »

Bár nem az igazi duplagolyós, de azért inkább itt teszem fel a kérdésemet. Szerintetek egy bergstutzennél is olyan nehéz összelőni a csöveket mint egy duplagolyósnál? Most nézegettem a Merkel honlapját, ott "néztem ki magamnak" egy 5.6x52R/8x57JRS bockot, és ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.

Szóval szerintetek?

Nagy igazság, hogy duplagolyóst, vagy bergstuzent csak lőpróba után érdemes megvenni...vagy megbízható származású gyári lőlap áttanulmányozása után.
De innentől még mindig ott vagy, hogy csak az adott márkájú tölténnyel tudja azt amit... :Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #384 Dátum: 2009. Július 20. - 20:31:35 »

Ami jelen esetben RWS. Szerintem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #385 Dátum: 2009. Július 21. - 02:05:35 »

Ami jelen esetben RWS. Szerintem.

Nem minden esetben. A Beretta duplagolyósokat nem RWS lőszerrel lövik be, hanem Sako vagy Norma munícióval. Nem emlékszem pontosan, de a kettő közül valamelyik.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #386 Dátum: 2009. Július 21. - 02:11:42 »

Ja, és most jut eszembe: az Artemidát ne tessék leszólni! NoNo  Fa testápoló
Az a puska ár/érték arányt nézve teljesen rendben van, és szombaton is szépen felkalimpált tőle egy disznó.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #387 Dátum: 2009. Július 21. - 09:21:48 »

Idézet
Nem minden esetben. A Beretta duplagolyósokat nem RWS lőszerrel lövik be, hanem Sako vagy Norma munícióval. Nem emlékszem pontosan, de a kettő közül valamelyik.

A Merkelre gondoltam, de most hogy így visszagondolok; valahol láttam egy filmet a gyárukról, és ott mintha Normával lőtték volna össze a csöveket.  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #388 Dátum: 2009. Július 21. - 18:01:33 »

Bár nem az igazi duplagolyós, de azért inkább itt teszem fel a kérdésemet. Szerintetek egy bergstutzennél is olyan nehéz összelőni a csöveket mint egy duplagolyósnál? Most nézegettem a Merkel honlapját, ott "néztem ki magamnak" egy 5.6x52R/8x57JRS bockot, és ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.


Sziasztok,
 először kellene tisztázni mire készítenek duplagolyóst, bergstutznit.
Duplagolyóst rövid időn belüli kettő lövés leadására adott lőszerrel, adott távolságra általában mozgó célra. A második lövés már meleg fegyvercsőből megy ki, ahol az első cső elhúzza a második csövet. Ezt a készítésnél figyelembe veszik.
Bergstutznit úgy kell elképzelni, mint kettő különböző kaliberű gavallért, amit összeépítenek. Ez annyit jelent, hogy egylövéses puska függetlenül attól melyik csőből megy ki a lövés. Ezeknél többnyire mindkét billentyű gyorsítós, tehát a lövés mindig hideg csőből megy ki.
Természetesen adott lőszer, adott távolság feltétel. Bergstutzninál nagyon fontos az is, hogy a két röppálya megközelítően hasonlítson, így nem csak az adott távolságon, hanem az ettől eltérőn is használható. Üdv Juszuph  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 21. - 18:33:17 írta Horrido » Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2009. Július 21. - 21:55:07 »

Ja, és most jut eszembe: az Artemidát ne tessék leszólni! NoNo  Fa testápoló
Az a puska ár/érték arányt nézve teljesen rendben van, és szombaton is szépen felkalimpált tőle egy disznó.

Nincs az leszólva Jani, csak csinálhatnák valami tisztességes peremes kaliberben... Nyihi Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: