Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143439 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Június 20. - 21:13:25 »


Szia Taki!

Köszönjük! Kezdett már leülni ez a szívemnek oly kedves topic...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Június 22. - 20:24:38 »

Szervusz Frici!

Nagyon szép!
Gratulálok hozzá, és sok  Vadász élményt kívánok vele!

Azt tudom, hogy más asszonyát kívánni tilos, de más vadászfegyverét azt lehet ugye? :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Június 23. - 09:23:22 »

Szevasz Attila!

"Azt tudom, hogy más asszonyát kívánni tilos ....." 

Nem hiszem, hogy ezt sokan túl komolyan vennék. Ha úgy volna ahogy Te azt mondod, akkor nem lenne a Mo-i emberi szaporulat 24 százalékának más az apja, mint aki annak hiszi magát. Kacsint

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Június 23. - 10:48:39 »

Az a ZP45-ösből készülő duplagolyós nagyon "széles"-nek tűnik, valszeg nem 20-as volt a donor.
Nem is kéne...á...dehogy.... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Június 23. - 10:50:20 »

Szevasz Attila!

"Azt tudom, hogy más asszonyát kívánni tilos ....." 

Nem hiszem, hogy ezt sokan túl komolyan vennék. Ha úgy volna ahogy Te azt mondod, akkor nem lenne a Mo-i emberi szaporulat 24 százalékának más az apja, mint aki annak hiszi magát. Kacsint

üdv.
Taki
Namost a tízparancsolat is mond valamit arról, hogy szeressük a felebarátunkat... Akkor miért ne szerethetnénk a felebarátunk feleségét is? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Június 23. - 11:18:09 »

Szevasz Attila!
"Azt tudom, hogy más asszonyát kívánni tilos ....." 
Nem hiszem, hogy ezt sokan túl komolyan vennék. Ha úgy volna ahogy Te azt mondod, akkor nem lenne a Mo-i emberi szaporulat 24 százalékának más az apja, mint aki annak hiszi magát. Kacsint
üdv.
Taki
Namost a tízparancsolat is mond valamit arról, hogy szeressük a felebarátunkat... Akkor miért ne szerethetnénk a felebarátunk feleségét is? Ördög
Kicsit off, de erről a 11. parancsolat rendelkezik, de az letört a kőtábláról anno, és emigyen szól:

11. Úgy tedd, hogy ne vegyék észre  Bion

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Június 23. - 12:21:11 »


Szevasz Voldemort!

Miért lenne OFF ? Duplagolyósokról szól ez a topic nemde? Hiába kívánod meg a más asszonyát ha nincsen hozzá egy JÓ duplagolyósod ....

Szevasz Boar!

Milyen 20-as? Szlovákok játékokkal nem foglalkoznak ....  Kacsint

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Június 23. - 12:49:23 »


Szevasz Boar!

Milyen 20-as? Szlovákok játékokkal nem foglalkoznak ....  Kacsint

üdv.

Taki

A szlovákok azért nem foglalkoznak a 20-assal, mert azzal lőni is tudni kell! Ördög Kacsint
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Június 23. - 13:35:49 »

Igazad van Taki! Valóban nem off. Jó,jó a duplagolyós, de az ismétlő.....


 Bion

Szevasz Voldemort!
Miért lenne OFF ? Duplagolyósokról szól ez a topic nemde? Hiába kívánod meg a más asszonyát ha nincsen hozzá egy JÓ duplagolyósod ....
Szevasz Boar!
Milyen 20-as? Szlovákok játékokkal nem foglalkoznak ....  Kacsint
üdv.
Taki
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 16:51:14 »

Jan!

Írtad, hogy 75 m-en lőnek össze az Artemida csövei.
Ezt követően azt írod, hogy 160 m-en mindkét cső jobbra felfelé hord.
Sosem volt duplagolyósom - pedig el tudnék egyet viselni - de én úgy tudom a távcsövet belövik az egyik - jobb - csőhöz pontba és a bal cső az ami nem tűpontos, hanem - puska minőségétől függően okkal-móddal oda lő ahová a jobb cső.
Félre ne érts nem kérdőre vonás ez, csak érdeklődnék, hogy te hogyan, milyen pozícióba lőtted be a csöveket illetve a céltávcsövet.

Üdv. w.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 18:49:37 »

Jan!

Írtad, hogy 75 m-en lőnek össze az Artemida csövei.
Ezt követően azt írod, hogy 160 m-en mindkét cső jobbra felfelé hord.
Sosem volt duplagolyósom - pedig el tudnék egyet viselni - de én úgy tudom a távcsövet belövik az egyik - jobb - csőhöz pontba és a bal cső az ami nem tűpontos, hanem - puska minőségétől függően okkal-móddal oda lő ahová a jobb cső.
Félre ne érts nem kérdőre vonás ez, csak érdeklődnék, hogy te hogyan, milyen pozícióba lőtted be a csöveket illetve a céltávcsövet.

Üdv. w.

Az enyém nem így lett belőve. Hidegbelövővel rá lett állitva a céltávcső az egyik csőre (a jobbra), ezután lőpadból lőtt a mester -ha jól emlékszem- mindkét csőből hármat, és az így kapott szóráskép közepére lett állitva a céltávcső, nem egyik csőre. Így kb 75m-en kaptunk elég jó lőképet.
160-ra nem volt korrekt belövés, csak kipróbáltuk hogy ilyen távon mit tud.
Volt olyan gondolat hogy hozzányúlunk az állitószerkezethez és összehozzuk úgy hogy 100 vagy 120m-en lőjenek össze, de aztán letettünk róla.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 22:53:18 »

Jan!

Írtad, hogy 75 m-en lőnek össze az Artemida csövei.
Ezt követően azt írod, hogy 160 m-en mindkét cső jobbra felfelé hord.
Sosem volt duplagolyósom - pedig el tudnék egyet viselni - de én úgy tudom a távcsövet belövik az egyik - jobb - csőhöz pontba és a bal cső az ami nem tűpontos, hanem - puska minőségétől függően okkal-móddal oda lő ahová a jobb cső.
Félre ne érts nem kérdőre vonás ez, csak érdeklődnék, hogy te hogyan, milyen pozícióba lőtted be a csöveket illetve a céltávcsövet.

Üdv. w.

Az enyém nem így lett belőve. Hidegbelövővel rá lett állitva a céltávcső az egyik csőre (a jobbra), ezután lőpadból lőtt a mester -ha jól emlékszem- mindkét csőből hármat, és az így kapott szóráskép közepére lett állitva a céltávcső, nem egyik csőre. Így kb 75m-en kaptunk elég jó lőképet.
160-ra nem volt korrekt belövés, csak kipróbáltuk hogy ilyen távon mit tud.
Volt olyan gondolat hogy hozzányúlunk az állitószerkezethez és összehozzuk úgy hogy 100 vagy 120m-en lőjenek össze, de aztán letettünk róla.

Annyira bonyolult lett volna?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:23:19 »

Jan!

Írtad, hogy 75 m-en lőnek össze az Artemida csövei.
Ezt követően azt írod, hogy 160 m-en mindkét cső jobbra felfelé hord.
Sosem volt duplagolyósom - pedig el tudnék egyet viselni - de én úgy tudom a távcsövet belövik az egyik - jobb - csőhöz pontba és a bal cső az ami nem tűpontos, hanem - puska minőségétől függően okkal-móddal oda lő ahová a jobb cső.
Félre ne érts nem kérdőre vonás ez, csak érdeklődnék, hogy te hogyan, milyen pozícióba lőtted be a csöveket illetve a céltávcsövet.

Üdv. w.

Az enyém nem így lett belőve. Hidegbelövővel rá lett állitva a céltávcső az egyik csőre (a jobbra), ezután lőpadból lőtt a mester -ha jól emlékszem- mindkét csőből hármat, és az így kapott szóráskép közepére lett állitva a céltávcső, nem egyik csőre. Így kb 75m-en kaptunk elég jó lőképet.
160-ra nem volt korrekt belövés, csak kipróbáltuk hogy ilyen távon mit tud.
Volt olyan gondolat hogy hozzányúlunk az állitószerkezethez és összehozzuk úgy hogy 100 vagy 120m-en lőjenek össze, de aztán letettünk róla.

Annyira bonyolult lett volna?

Két oka volt.
Én már a kezdetektől fogva minden vad elejtésének a körülményeit feljegyzem, így a lőtávot is.  Ha most elővenném a füzeteket és kiszámolnám az átlagos lőtávot, nem hinném hogy 60-70m-nél több jönne ki. Összesen 2 vadat lőttem 200m-nél messzebbről, és 10-nél kevesebbet 100-200m között. Szóval egyszerűen fölösleges lett volna. (ez a tegnapi disznó is kivételes eset volt)
A másik: a mester a saját Artemidájával megpróbálta ezt a dolgot... kb 3 doboz lőszer ment el mire nagyjából vissza tudta állitani a gyári lőképet . Ez nem úgy működik hogy kitekerem-összelő, betekerem-szétlő, hanem az állitószerkezet bármilyen elmozditása teljesen megváltoztatja a szórást. Csak azt tudom mondani: az általam látott Artemidák mindegyike a gyár által korrektül be volt lőve, minden további belenyúlás csak rontott a lőképen.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:31:34 »

 Igen Igen Köszi Jan!

Hát így valóban meggondolandó...
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:18:20 »

Duplagolyóssal vadászni:életforma.(Bár én kimondottan drillingpárti vagyok.)A magyarországi pagonyokban teljesen mindegy,hogy 4,5 vagy 5 kg húzza a vállad.Ez nem az Alpok.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: