Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142139 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 06. - 12:25:36 »

Látom az elképzeléseitek, igényeitek már megvannak. Nincs más hátra, mint megvalósítani a vágyakat! Bion
A dupla nekem is nagy álmaim közt szerepelt, de már letettem róla. Egyik ismerősöm vett egy Merkel duplát 9,3-ban. Már mikor elhatározta, hogy megveszi, én akkor elkezdtem fűzni, hogy nem fogja tudni kihasználni, de még használni sem nagyon. Ő erősködött, mert neki is nagy álma volt a dupla. A szórása 120 méteren vízszintes irányban 4 cm, függőlegesen semmi, tehát nagyon jó kis beállítása van.
Egy év sem telt el, de már átkozza magát, hogy megvette.
Nem egy nagy vadász, tehát nincs területe sem, csak hébe-hóba jár ki. Cserkelni nagyon nehéz neki, lesre meg azért nem használja, mert lehullik a lövedék a vad előtt. Meglepődött . Szóval ez az ő véleménye. Kicsit furcsa, de ez van.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 06. - 12:33:52 »

Lehullik? Meglepődött
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 06. - 12:41:17 »

Igen, azt mondja.
Sajnos nem lehet vele megértetni, hogy ez nem 7mm-es Magnum, de 150 méterig ahova céloz ennek is oda kell mennie, egyébként oda is megy.
De a másik, amit én sejtek, hogy fél a lövéstől és ezért bénázik vele. Ezt nem ismeri be és inkább ezt a butaságot mondja.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 06. - 12:43:10 »

Igen, azt mondja.
Sajnos nem lehet vele megértetni, hogy ez nem 7mm-es Magnum, de 150 méterig ahova céloz ennek is oda kell mennie, egyébként oda is megy.
De a másik, amit én sejtek, hogy fél a lövéstől és ezért bénázik vele. Ezt nem ismeri be és inkább ezt a butaságot mondja.

igen, ez a valószínűbb...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 06. - 13:39:55 »

Igen, azt mondja.
Sajnos nem lehet vele megértetni, hogy ez nem 7mm-es Magnum, de 150 méterig ahova céloz ennek is oda kell mennie, egyébként oda is megy.
De a másik, amit én sejtek, hogy fél a lövéstől és ezért bénázik vele. Ezt nem ismeri be és inkább ezt a butaságot mondja.

Az tetszetős dolog mikor egy puska karcsú, finom kialakitású, de a gyakoribb 9,3-as kalibereknél nem árt ha a fegyver felszerelve legalább 4,5kg.
Egyébként mindenki jobban lő olyan fegyverrel ami kisebbet rúg, de gyakorlással minden megszokható.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 06. - 13:44:04 »

Igen, azt mondja.
Sajnos nem lehet vele megértetni, hogy ez nem 7mm-es Magnum, de 150 méterig ahova céloz ennek is oda kell mennie, egyébként oda is megy.
De a másik, amit én sejtek, hogy fél a lövéstől és ezért bénázik vele. Ezt nem ismeri be és inkább ezt a butaságot mondja.

Az tetszetős dolog mikor egy puska karcsú, finom kialakitású, de a gyakoribb 9,3-as kalibereknél nem árt ha a fegyver felszerelve legalább 4,5kg.
Egyébként mindenki jobban lő olyan fegyverrel ami kisebbet rúg, de gyakorlással minden megszokható.

Ez tény, mindenki olyat válasszon, amivel biztonsággal el is tudja találni a vadnak azt a 20-25 cm átmérőjű részét, amiről Nemeskéry beszélt...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Május 06. - 13:46:43 »

Igen, azt mondja.
Sajnos nem lehet vele megértetni, hogy ez nem 7mm-es Magnum, de 150 méterig ahova céloz ennek is oda kell mennie, egyébként oda is megy.
De a másik, amit én sejtek, hogy fél a lövéstől és ezért bénázik vele. Ezt nem ismeri be és inkább ezt a butaságot mondja.

Az tetszetős dolog mikor egy puska karcsú, finom kialakitású, de a gyakoribb 9,3-as kalibereknél nem árt ha a fegyver felszerelve legalább 4,5kg.
Egyébként mindenki jobban lő olyan fegyverrel ami kisebbet rúg, de gyakorlással minden megszokható.

Az biztos, hogy ez a Merkel van 4,5 kg, ha nem nehezebb. Még a távcső is egy régebbi acélházas Kahles, az is nyom egy kicsit a latban.
Ennél az illetőnél az a baj, hogy beleizgul a lövésbe. Nem tud nyugton lőni, kapkod, rángatódzik, minden baja van még a 7x64-esével is. Pedig az nem rugdosódik.
Abban is igazad van, hogy a kissebb rugású puskával jobban tud lőni az átlag ember. De valakinek mindegy, hogy mivel lő, ha lőni nem tud.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 06. - 13:56:59 »

Ez meg nem rendszerfüggő... talán ugyanilyen súlycsoportú ismétlővel még rosszabbul is lőne az előrébb levő súlypont miatt...
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 06. - 14:03:27 »

Ez meg nem rendszerfüggő... talán ugyanilyen súlycsoportú ismétlővel még rosszabbul is lőne az előrébb levő súlypont miatt...

Szerintem aki sokat jár lőtérre gyakorolni, annál egy idő után megszűnik az ún."lődüh".
Szerencsésebb ha a találat után tör ki az emberen a vadászláz.  Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 06. - 14:09:58 »


Az tetszetős dolog mikor egy puska karcsú, finom kialakitású, de a gyakoribb 9,3-as kalibereknél nem árt ha a fegyver felszerelve legalább 4,5kg.
Egyébként mindenki jobban lő olyan fegyverrel ami kisebbet rúg, de gyakorlással minden megszokható.

Az biztos, hogy ez a Merkel van 4,5 kg, ha nem nehezebb. Még a távcső is egy régebbi acélházas Kahles, az is nyom egy kicsit a latban.
Ennél az illetőnél az a baj, hogy beleizgul a lövésbe. Nem tud nyugton lőni, kapkod, rángatódzik, minden baja van még a 7x64-esével is. Pedig az nem rugdosódik.
Abban is igazad van, hogy a kissebb rugású puskával jobban tud lőni az átlag ember. De valakinek mindegy, hogy mivel lő, ha lőni nem tud.

Márpedig ha 4,5-5kg, akkor annak a visszarúgása nem rendkívüli.
A lőkészség fejlesztése senkinek nem árt, nekem kevés az olyan nap hogy ne lőjek párat, ha mással nem legalább légpuskával. Akinek havonta 1-2 alkalommal van fegyver a kezében, attól nem is várható hogy magától értetődően fogja kezelni.
Egyébként vannak helyek, ahol a légpuskás gyakorlásnak nagy hagyományai vannak.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 06. - 14:15:20 »

Bizony! A gyakorlás nagyon sokat számít.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Május 06. - 14:22:59 »


Szevasztok!

Ajjaj srácok, álmodozás az élet megrontója ......

Térjünk csak vissza a realitások talajára!

Jan,

A duplapuska kétségkívül szebb, mint a bock. De! A duplagolyós melegedéskor csavarodik a bock golyós pedig csak vertikálisan kezdi szórni a golyókat. Habár egy jól megcsinált fegyvernél a gyakorlatban ennek nincsen túl nagy jelentősége. Nézd meg a nagynevű gyártókat az egyedi gyártású duplagolyós vagy golyós bock egyik se készül lengő csövekkel. Miért? Mert teljesen felesleges. Ha nagyobb távolságra leadott célzott lövésről van szó akkor a hidegcsővel leadott első lövés az pontos. Még az ismétlés is pontos! A többinél a szórás pedig már nem számít …
Hajtásban? Futó vadra? Többet szór a Te kezed és a Te szemed, mint a melegedés okozta szórás. Ejektornak van némi jelentősége – de az én golyós bockom ejektoros. Sörétes váltócső….. Nekem van hozzá 12/12-es. Minek? Talán ha 1000 lövést adtam le vele. Legalább 10 éve már fel se tettem. Indok? Majd Te is 10-szer meggondolod, hogy sörétes csővel verettesd (koptasd) ki a baszkulát (zártestet) és ebből kifolyólag megmozduljon rajta a golyós cső!
A gavallérpuska nekem is szimpatikus. Nekem van egy vegyescsövű  .223/12 kaliberben. Elég jól helyettesíti a gavallérpuskát. A .223 –mat nem kell bemutatnom, de a 9,3x74R is képes elvégezni szinte minden munkát. Kivételt képeznek a kisragadozók és szárnyas dúvad. Arra pedig megfelel a .223-as. Hideg csővel ez is halálosan pontos.

Sörétesek:

Mint már említettem a  12-es sörétes váltócsövet nem használom. Nekem is van egy Peterlongo 12/12 duplapuskám. Szép, jó de félteni való. Mondjuk a flancos vadászatokon és szalonkára azt használom. Van egy 12/12-es FN belga duplapuskám angol aggyal. Nyugodjék vadász-keresztapám hagyta rám. Szép és jó de nem használom. Viszont kegyeletből nem adom oda senkinek. Ééééés van egy MC 21-es 12-es szovjet automatám, ami állandóan a vállamon lóg. Nem kényes, minden fajta lőszert elfogyaszt és úgy lő a csöve, hogy nincsen rá konkurencia. Igaz, hogy ronda mint a világháború – de mutassatok egy automatát amelyik szép….
Úgy vagyok vele, mint az egyszeri ember a csúnya feleséggel, hogy itt-ott szégyellem, de azért élvezettel használom.

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 06. - 17:12:19 »

Sziasztok,
na ha már többekből is kijött a vágyakozás, álmodozás a duplagolyósokat illetően én segítenék egy kicsit álmodozni.
Az elmúlt héten volt bent  nálunk egy igazi duplagolyós, ollyan kedvemre való.8 Hónap esős évszak Tanzániában,  és az evvel járó rozsda stb. eltávolítása, és egy kis olajozás, miegymás.Gyártó Josef Winkler Ferlach, kaliber .577 NE.Csőhossz 600 mm, cső tömege 3,20 kg szépen vésett HH oldallakat két billentyű gyorsító nélkül, a fegyver tömege kb.6 kg volt.A puska egy belga hivatásos vadászé, aki ezt használja biztosításként.Megállapítottuk, hogy igen is lehet nagykaliberben is kezes jól fogható duplát építeni,íme itt a példa.Lemértem rajta elég sok mindent, nem igyekezett a készítő " Ultra Leight" darabot építeni, hanem pont olyanra csinálta amilyenre kell.Egyszerűen brutális volt ahogy a csőtorkolatra ránéztünk.Akik látták, kézbevették teljesen egyöntetű volt a véleményük.Ez igen, ez már valami.Ezeket csak serkentésként írtam.Most mennem kell.Sziasztok. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 06. - 17:14:47 »

Már megint szíven találtál........
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 06. - 17:22:26 »

Na ezt így leirni....
Egyszer szeretnék lőni egy ilen kölökágyúval  Vadász Nyihi
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: