Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143280 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Május 05. - 10:33:54 »

Én nagyon szívesen olvasok ezekről a fegyverekről. Remélem Ti is.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 05. - 19:46:35 »

...én is.

A baj, hogy egy normális duplagolyósról - ami esetemben duplapuskát jelent - igen sok pénzt ki kell csengetni.
...és ezek után még meg kell barátkozni a szórásképével is, mert közelsem biztos, hogy az általam használni akart munícióval jól lő...sőt!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Május 05. - 20:11:22 »

De életérzést kapsz cserébe. Mosolyog

Komolyra fordítva: én nem nyugszom, amíg nem lesz egy...
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 05. - 20:32:46 »

Sziasztok!
Milyen tipus ill. összeállítás lenne álmaitok vágya?
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 05. - 20:53:37 »

45/70 Artemida... még elérhető álom lenne.. ha lenne...
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 05. - 20:59:24 »

Addig várnod kell mig nem bővül a kaliber választék Wave
A disznódhoz pedig gratulálok!! Taps
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 05. - 21:02:26 »

Addig várnod kell mig nem bővül a kaliber választék Wave
A disznódhoz pedig gratulálok!! Taps

Köszönöm szépen Robi! Az Artemidára: gyártják azt 45/70-esben is, Franciaországban árulták is rendelésre....
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 05. - 21:13:22 »

Addig várnod kell mig nem bővül a kaliber választék Wave
A disznódhoz pedig gratulálok!! Taps

Köszönöm szépen Robi! Az Artemidára: gyártják azt 45/70-esben is, Franciaországban árulták is rendelésre....
Megoldás:Felveszed a kapcsolatot egy Mo-i forgalmazóval,vagy költözöl!!?? Bion
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 05. - 21:33:30 »

Sziasztok!
Milyen tipus ill. összeállítás lenne álmaitok vágya?

A kaliber tekintetében jómagam csakis valami német eredetű, békebeli kaliber, tehát 8x57IRS, vagy 9,3x74R.
A puska - ha már "álmodozunk" - egy épített angol darab lenne, oldallakattal, felső kulccsal, tusanyakon lévő biztosítóval és semmiképpen sem szuperkinézetű kaukázusi diógyökér tusával, hanem valami szolídabb, de príma minőségű sötét dióval.
Ha "csak" gyári puska lehetne akkor azt hiszem maradnék a Merkel mellett...azokban látom manapság még az acélt, a többiben már nagyon sok a műanyag.

Egy még biztos, Bock-rendszer kizárva, csakis a derék duplapuska jöhetne szóba.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 05. - 21:57:40 »

Sziasztok!
Milyen tipus ill. összeállítás lenne álmaitok vágya?

A kaliber tekintetében jómagam csakis valami német eredetű, békebeli kaliber, tehát 8x57IRS, vagy 9,3x74R.
A puska - ha már "álmodozunk" - egy épített angol darab lenne, oldallakattal, felső kulccsal, tusanyakon lévő biztosítóval és semmiképpen sem szuperkinézetű kaukázusi diógyökér tusával, hanem valami szolídabb, de príma minőségű sötét dióval.
Ha "csak" gyári puska lehetne akkor azt hiszem maradnék a Merkel mellett...azokban látom manapság még az acélt, a többiben már nagyon sok a műanyag.

Egy még biztos, Bock-rendszer kizárva, csakis a derék duplapuska jöhetne szóba.
Ez így elgondolva is nyálcsorgató, egyszerűen gyönyörű fegyver lenne. Igen Igen Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 05. - 22:10:13 »

Sziasztok!
Milyen tipus ill. összeállítás lenne álmaitok vágya?

A kaliber tekintetében jómagam csakis valami német eredetű, békebeli kaliber, tehát 8x57IRS, vagy 9,3x74R.
A puska - ha már "álmodozunk" - egy épített angol darab lenne, oldallakattal, felső kulccsal, tusanyakon lévő biztosítóval és semmiképpen sem szuperkinézetű kaukázusi diógyökér tusával, hanem valami szolídabb, de príma minőségű sötét dióval.
Ha "csak" gyári puska lehetne akkor azt hiszem maradnék a Merkel mellett...azokban látom manapság még az acélt, a többiben már nagyon sok a műanyag.

Egy még biztos, Bock-rendszer kizárva, csakis a derék duplapuska jöhetne szóba.

Jaaaa.... hogy ámodozunk!!! Ammás... akkor én sem Artemidát...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 06. - 08:25:26 »

Az Artemidával ugyanaz a helyzet, mint az IZS-18-assal.
Ha csinálnának hozzá egy normális elsütőt és tisztességes peremes kaliberekben is csöveznék, az oroszok símán uralnák a piacot ezekkel a fegyverekkel.
Nem tudom, mi az oka, hogy nem teszik meg ezt...lehetséges, hogy a Remington szólt bele...aki meg megegyezett a többi gyártóval.  ???
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 06. - 08:55:40 »

Az Artemidával ugyanaz a helyzet, mint az IZS-18-assal.
Ha csinálnának hozzá egy normális elsütőt és tisztességes peremes kaliberekben is csöveznék, az oroszok símán uralnák a piacot ezekkel a fegyverekkel.
Nem tudom, mi az oka, hogy nem teszik meg ezt...lehetséges, hogy a Remington szólt bele...aki meg megegyezett a többi gyártóval.  ???

Nekem is ez a véleményem. De ha a Remington igazán ügyes lenne, akkor legyártatna velük 1000 db 9,3x74-est és 1000 db 45/70-est és Ő URALNÁ A PIACOT... Fejbever
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 06. - 11:43:13 »

Üdv!

Általában nekem is a hagyományos csőelrendezésű duplagolyós tetszik, de a Browning Express Erice is szép darab bock létére.  Volt a kezemben ilyenből 8x57JRS és 9,3x74R is, jó minőségű, szépen kidolgozott fegyverek ejektorral, lengő csövekkel stb...
Ami legutóbb nagyon megfogott: Peterlongo 9,3x74R dupla. Olyan kicsi és finom volt mint egy játékpuska.
Ha kedvem szerint válogathatnék, akkor az én fegyvertáram úgy nézne ki, hogy lenne egy 8 vagy 9,3mm-es duplagolyós, sörétes váltócsövekkel. Valamint egy gavallérpuska egy közepes és egy kiskaliberű csővel.

B változat: nagy duplagolyós sörétes váltócsővel + kiskaliberű betétécső, valamint egy műanyag agyazású mindenes puska, mondjuk 308-as vagy ilyesmi.

Ehhez képest eszembejut a néhai vadőr, aki annak idején egy kimustrált hadipuskával és egy 16-os Monte Carloval több vadat ejtett mint most egy átlagos vt a 10 éves ciklus alatt. Bion  Bármi is jött ki, az öreg mindig úgy érezte hogy pont a megfelelő fegyver van nála... igaz akkor még vágott ólommal ügyködtek, meg házilag öntött "fütyülőssel".
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 06. - 11:57:29 »

No igen... jó a Kee ízlése. Az enyém is, ha álmodozni kell... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Én biztos kihagynám a sörétes váltócsövet, csak szükségmegoldásnak tartom az egészen más igényű agyazás miatt. Tudom, sokan megköveznek, de én bock-párti vagyok, a keskenyebb előagy (számomra jobb fogás) miatt.

Nekem egy rövid csövű (52 cm körül) nagyobb kaliberű duplagolyós (9,3-tól fölfelé, 74R, 375 Flanged, 45/70, stb.), egy 60 centis csövű messzebbre nyúló bergstucni (mondjuk 8x75RS/5,6x50R) és egy kis golyós kaliberű bockbüchs váltócsöves kombináció lenne az ideális fegyver... természetesen a legkiválóbb minőségben... Kacsint
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: