Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111445 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 20:40:42 »

Érdeklődnék valaki használ 308-as Marlin Expresst ?

Szia Szivar!

Szerintem még amiban is kevesen. Én még a hazai forgalmazó katalógusában sem láttam...
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 21:17:37 »

Érdeklődnék valaki használ 308-as Marlin Expresst ?

Szia Szivar!

Szerintem még amiban is kevesen. Én még a hazai forgalmazó katalógusában sem láttam...

Feriéknél már van a boltban/vagy a nagykerben/! Vadász Azt hiányolom belőle, amit a 45-70-esnél, hogy 4-es csőtárat tettek erre is. Már csak esztétikailag is jobban mutat szerintem a csővégig érő.

Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 21:19:55 »

Érdeklődnék valaki használ 308-as Marlin Expresst ?

Szia Szivar!

Szerintem még amiban is kevesen. Én még a hazai forgalmazó katalógusában sem láttam...

Feriéknél már van a boltban/vagy a nagykerben/! Vadász Azt hiányolom belőle, amit a 45-70-esnél, hogy 4-es csőtárat tettek erre is. Már csak esztétikailag is jobban mutat szerintem a csővégig érő.



Azám Cimbora... aztán keresgetheted a puska egyensúlyát nyolc 19,5 g-os skulóval a csővégig... amiből minden lövés után egyel kevesebb van. Négynél ez még nem feltűnő...
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 23:24:46 »

Érdeklődnék valaki használ 308-as Marlin Expresst ?

Szia Szivar!

Szerintem még amiban is kevesen. Én még a hazai forgalmazó katalógusában sem láttam...

Feriéknél már van a boltban/vagy a nagykerben/! Vadász Azt hiányolom belőle, amit a 45-70-esnél, hogy 4-es csőtárat tettek erre is. Már csak esztétikailag is jobban mutat szerintem a csővégig érő.



Azám Cimbora... aztán keresgetheted a puska egyensúlyát nyolc 19,5 g-os skulóval a csővégig... amiből minden lövés után egyel kevesebb van. Négynél ez még nem feltűnő...

Ez így van, viszont ha a 30-30-nál, sőt, 35 Rem-nál ez nem gond, akkor a 308-ast is csinálhatták volna hosszú csőtárral..szerintem. Múltkor mondtam a Ferinek, a 45-ös hosszú csőtárral úgy festene, mint egy 20-as bock Nyihi


Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 23:27:57 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 08:32:01 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....

Tovább megyek, Browning mester 1894-ben szabadalmaztatta a Win. 95-öst, ami szintén középagytáras. 405 Win tölténnyel ezzel is vadászott Roosevelt Afrikában. Valahogy mégsem lett a puska igazán sztár...
A csőtárasok szerintem esztétikusabbak, harmonikusabbak, mint egy akármelyik középagytáras alsókulcsos.
Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 10:16:12 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....

Tovább megyek, Browning mester 1894-ben szabadalmaztatta a Win. 95-öst, ami szintén középagytáras. 405 Win tölténnyel ezzel is vadászott Roosevelt Afrikában. Valahogy mégsem lett a puska igazán sztár...
A csőtárasok szerintem esztétikusabbak, harmonikusabbak, mint egy akármelyik középagytáras alsókulcsos.

Szerintem abból is lehetne szépet faragni, ha elvonatkoztatnának az egyenes szekrénytártól.

Mellesleg én még ezt is vitatom, szerintem a régi Savage 99-esek (még a töltényszámlálós dobtárasak) a legszebb kengyelkulcsosak voltak.
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:04:24 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....

Tovább megyek, Browning mester 1894-ben szabadalmaztatta a Win. 95-öst, ami szintén középagytáras. 405 Win tölténnyel ezzel is vadászott Roosevelt Afrikában. Valahogy mégsem lett a puska igazán sztár...
A csőtárasok szerintem esztétikusabbak, harmonikusabbak, mint egy akármelyik középagytáras alsókulcsos.

Azért nem túl népszerű napjainkban, mert szinte lehetetlen céltávcsövet szerelni rá !
Persze az ára ettől függetlenül nem túl barátságos.
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 14:20:27 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....

Tovább megyek, Browning mester 1894-ben szabadalmaztatta a Win. 95-öst, ami szintén középagytáras. 405 Win tölténnyel ezzel is vadászott Roosevelt Afrikában. Valahogy mégsem lett a puska igazán sztár...
A csőtárasok szerintem esztétikusabbak, harmonikusabbak, mint egy akármelyik középagytáras alsókulcsos.

Szerintem abból is lehetne szépet faragni, ha elvonatkoztatnának az egyenes szekrénytártól.

Mellesleg én még ezt is vitatom, szerintem a régi Savage 99-esek (még a töltényszámlálós dobtárasak) a legszebb kengyelkulcsosak voltak.

De gustidus non est disputandum... így kerek a világ, megenné a fene, ha mindenkinek ugyanaz tetszene Piál Wave



Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 14:26:02 »

Én azzal együtt nem értem ezeket a csőtárasakat. Csak hátrányai vannak a középagytárhoz képest. Amióta létezik a Browning BLR, azóta azt sem lehet mondani, hogy egy kengyelkulcsos csak csőtáras lehet....

Tovább megyek, Browning mester 1894-ben szabadalmaztatta a Win. 95-öst, ami szintén középagytáras. 405 Win tölténnyel ezzel is vadászott Roosevelt Afrikában. Valahogy mégsem lett a puska igazán sztár...
A csőtárasok szerintem esztétikusabbak, harmonikusabbak, mint egy akármelyik középagytáras alsókulcsos.

Azért nem túl népszerű napjainkban, mert szinte lehetetlen céltávcsövet szerelni rá !
Persze az ára ettől függetlenül nem túl barátságos.

Na ja. Bár olvsamányaim alapján, a régi időkben is messze népszerűbbek voltak a csőtárasok, amikor távcsövet max. a Sharps-ra tettek Vadász   
6-8 éve piacra dobtak -ha jól emlékszem- 2 jubileumi Win. 95-ös változatot 30-06-ban, csodálatos darabok voltak! A Nimródban is volt róluk cikk. Természetesen
nem dobnám vissza, ha hozzám vágnának egy akármilyen középagytáras alsókulcsost OOO


Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 15:24:40 »

Az ráadásul valami Take Down kivitel is volt, ha jól emlékszem az eredeti kaliberben is csinálták...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:07:43 »

Sziasztok,
van nálunk a műhelyben kettő darab Win. 444 Marlin, és 44 magnum kaliberben.( Hagyaték.) Valamivel kisebb a lyuk mint a 45-70, de nem sokkal, csőtáras mindkettő. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:28:05 »

Szia,Juszuph!
Hol található,a bolt?
Mennyibe kerülnek ha, kérdezhetem?
A 444-es
És a44.es magnum?
Köszi a választ,előre is.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:40:26 »

Szia Kastro,
mail ment privátban. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 22:39:10 »

Sziasztok,
van nálunk a műhelyben kettő darab Win. 444 Marlin, és 44 magnum kaliberben.( Hagyaték.) Valamivel kisebb a lyuk mint a 45-70, de nem sokkal, csőtáras mindkettő. Üdv Juszuph  Wave

Üdv!

A 444M puska szintén Winchester gyártmány, vagy az Marlin? Ha Win. akkor melyik modell, 94-es?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: