Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111391 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #555 Dátum: 2016. április 06. - 16:33:08 »

Sziasztok!

Szóval, egy kedves ismerősöm szeretne kengyelkulcsos puskát venni. Alapkoncepcióban egy 357 Magnum kaliberben gondolkodott, lőtéri, szórakoztató puskának, vadászni a kengyelkulcsossal nem szeretne. Kicsit körbeérdeklődött, hogy mi van itthon, s én is igyekeztem utána nézni, de nyugodt szívvel jó tanácsot nem tudtam neki a neten fellelhető információk alapján adni.

Elérhető puskák (készleten vagy rendelve):

- Marlinok             310-380.000 Ft        /30-30 win; 45-70; 444/
- Browning BLR      395.000 Ft             /30-06; 308 win; 450 marlin/
- Ubertik              300-480.000 Ft        /22LR; 357 magnum; 38spec.; 22wmr; 44-40; 45-70; 444/
- Pedersoli           500.000 Ft              /45-70/


Két kritériuma volt, az egyik, hogy a puska megbízható konstrukció legyen, könnyített anyagok használata nélkül, a másik, hogy legyen hozzá lőszerválaszték (értsd, ne csak 3 fajta lőszer időszakos eléréssel), mivel tölteni nem szeretne.

* A Marlinokról hallottam hideget-meleget, volt akinek nem dobta ki a hüvelyt, s mindig ki kellett piszkálni, volt aki azt mondta, hogy tökéletes a puska.
* A Browning BLR fogaskerék-fogasléc és kivehető táras megoldása megbízhatósági szempontokban biztos visz mindent, ellenben egy kedves fórumos társunk egy másik topicban jelezte, hogy a BLR alutokos.
* Az Ubertik, Pedersolikról többségében itt a fórumon jókat olvasgattam, bár a Pedersoli ára nagyon magas, Ubertik 357-ben 330-370.000 között mozognak típustól függően.

Kérdésem az, hogy ki mit ajánlana, miért éri meg pénzt adni, mert a FEHOVA-n már úgy kellett lebeszélnem, nehogy vegyen más kaliberben egy Marlint, amit bármikor meg tud boltban is.   Mosolyog

Ubertik megérik az árukat, megbízhatóak?   Vagy vegye meg ezt:

https://vadaszapro.net/reszletek/248081/winchester-1894-ranger

Üdv.: Pocok

 

Ha kengyelkulcsos, akko Winchester Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #556 Dátum: 2016. November 23. - 16:44:53 »

Egun ide, egun oda, a kérdés újra porondra került más agyába berógódott hülyebogár által, szóval, akinek esetleg van eladó Uberti szekrénypuskája (kiváltképp Uberti 1873), és nem lőtte szét és kedvező áron megválna tőle (=mint a mesében), kérem dobjon egy privátot.  Kacsint
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2016. November 23. - 20:22:29 »

Szerintem Space Cowboy olvtárs tudna segíteni
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #558 Dátum: 2016. November 24. - 19:23:34 »

Szerintem Space Cowboy olvtárs tudna segíteni

"Kicsit" drágábban sokkal újabbat biztos.  Vigyorog
Csak fél szemmel nézegettem ezt a piacot, de sztem itt is elszaladtak az árak Isten tudja miért... a mai tömegtermelési gépesítés mellett nem tudom,  hogy egy nem precíziós lövészetre fejlesztett fegyver, hogy lesz 4-5-600.000+ Ft. Na de ez nem ebbe a topicba tartozik.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2016. November 24. - 19:56:24 »

Szerintem használtat itthon egyáltalán nem fogsz találni. Akinek van egy 73-as Ubertije, az szerintem csak akkor adná el, ha nagyon megszorult és már minden más fegyverétől megszabadult. Nekem van egy Uberti Scout 22 l.r-em , de még talán a CZ-től is hamarabb válnék meg mint "tőle"l. A többi fegyverről nem is beszélve  Ördög. Pedig csak évente ötször-hatszor használom, akkor is lőtéren.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #560 Dátum: 2016. November 24. - 23:22:16 »

Szerintem használtat itthon egyáltalán nem fogsz találni. Akinek van egy 73-as Ubertije, az szerintem csak akkor adná el, ha nagyon megszorult és már minden más fegyverétől megszabadult. Nekem van egy Uberti Scout 22 l.r-em , de még talán a CZ-től is hamarabb válnék meg mint "tőle"l. A többi fegyverről nem is beszélve  Ördög. Pedig csak évente ötször-hatszor használom, akkor is lőtéren.

Biztos igazad van abban, hogy nagyon jó puskák, én is csak jót olvastam róluk, de hogy ki miért válna meg tőle, az talány...
Tavasszal egy kedves fórumtárs rámírt az érdeklődés után, hogy megválna tőle, most érdeklődtem, sajnos azóta elkelt.
Mielőtt ide írtam volna, már a kapszli fórumon is érdeklődtem, november 4-én nyélbe ütöttek így egy üzletet, pont 357-es Uberti volt a portéka, s a srác is lemaradt egyről előtte. Ahogy én érdeklődtem, 24 órán belül volt egy jelzés, a tavaly vásároltat cserélte volna rövidebb csövűre az Úr, de meglátta, hogy megint drágult a termék jó pár tízezer Ft-ot és azt mondta, hogy így nem játszik a dolog...
Szóval azért szerintem nem lehetetlen küldetés, csak valószínűleg eleve nincs belőle túl sok itthon!

Az időtényező annyira nem sürgető a mostani esetben, csak legyen hirdetés. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2016. November 25. - 22:32:07 »

MARLIN 336 CS puskám soha semmi hibát nem produkált, szerintem a maga valóságában tökéletes. Ez is egy vélemény, olyan mint a szódavíz, meg is lehet inni, ott is lehet hagyni.
 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #562 Dátum: 2017. Február 08. - 16:14:59 »

A 30-30-as kaliberben kapható Mossberg 464-esről vélemény? Mit tud a vas, mellyire jó minőség?
Üdv.: p.p.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #563 Dátum: 2017. Február 08. - 21:11:59 »

A 30-30-as kaliberben kapható Mossberg 464-esről vélemény? Mit tud a vas, mellyire jó minőség?
Üdv.: p.p.
 

A puskarol semmit nem tudok de, a caliber eleg regota teszi a dolgat !  Effendi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #564 Dátum: 2017. Február 15. - 17:49:24 »

 

A puskarol semmit nem tudok de, a caliber eleg regota teszi a dolgat !  Effendi

Köszönöm, annak sikerült jobban utánaolvasni! Nevet
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #565 Dátum: 2017. Március 03. - 12:32:58 »

..."üdv Nektek!...EGY KALAPPAl MINDEN VADÁSZTÁRSNAK!!!...
Szia, élvezettel olvastam a rajongásodat, de úgy látom lemaradt a végéről: "Uff, beszéltem."  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #566 Dátum: 2017. Március 03. - 13:05:01 »

..."üdv Nektek! ............................EGY KALAPPAl MINDEN VADÁSZTÁRSNAK!!!...


Igen, ahogy írod, egy speciális feladra, egy speciális vadászfegyver....
De, ha valaki nem ilyen Tarzan, de minimum Molnár Gábor képességű vadászember, mint te, annak lehet, hogy nem a legalkalmasabb....
Régebbről, amikor még viszonylag új volt a Hornady radírvégű Flex Tip-je, van itt egy pár hozzászólás nagyobb testű jószágokban (gímtehén, sertevad..) és a tapasztalt kolléga panaszkodott a nem elegendő mélységi hatásra, és a viszonylag nagy menekülési távra. Hosszú csövű orosz duplából elengedve, lehet, hogy túl gyors, és nincs elegendő mélységi hatás?
Mindenesetre, mint volt Marlin tulajdonos, és elolvasva véleményedet, nem emlékszem a fegyver azon tulajdonságára, hogy sűrű bokorban, négykézláb mászva, ne kellett volna valamelyik kezem (legalább egy.. Kacsint) a működtetéséhez....... Figyelembe véve a 45-70-et, ez legalább egy csuklóficam...
A két szabad kézzel meg bármelyik másik puskát működteti a rutinos lövő.....
Szóval ezt nem igazán tudtam értelmezni. Vállat von
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2017. Március 03. - 13:33:54 »

.De attól még a kengyelkulcsos nem szar, csak nem az általános vadászcéloknak megfelelő fegyver...EGY KALAPPAl MINDEN VADÁSZTÁRSNAK!!!...



Elfogult vagy ! Nem baj csak tedd hozzá mindig hogy szerintem .
Szerintem meg nincs @ar puska és főleg nincs @ar kaliber . Mondjuk tényleg vannak szűk látókörű , papírvadászok akik anélkül hogy kipróbálnák nagy hangon hirdetik hogy az ilyen olyan fegyver vagy kaliber semmire se való . Tipikus eset a 7,62 X 54R vagy az IZS 18 as gavallér . ( A kettő együtt meg aztán .......)  Szóval megfelelő kaliberben ( mert nem csak ezek 9-10 mm feletti kaliberek vannak )  jó választás lehet utánkeresésre , bozótban , hajtásban , kukoricában és gabonában de vitatkozom veled mert szerintem nem ez a legjobb . Bizonyos helyzetben jobb lehet egy megfelelő kaliberű vegyescsövű vagy duplagolyós , félautomata sörétes , stb de ne nézd lúzernek azokat az utánkeresőket akik tolózáras fegyvereket használnak netán egy öreg sörétes duplát Kacsint. Én pl. most szerzem be a félautomatámhoz a huzagolt sörétes váltócsövet utánkeresni , kukoricába és minden fa@a izgalmas vadászatra mikor nem messziről lövöm meg a disznót. Mondom ezt úgy hogy volt 35 Rem kaliberű alsókulcsosom   Igen  de vegyesem,drillingem , tolózárasom és sokáig egy 12-es IZS bokkal kerestem a sebzett disznót .  Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #568 Dátum: 2017. Március 03. - 14:33:11 »

De attól még a kengyelkulcsos nem szar, csak nem az általános vadászcéloknak megfelelő fegyver...EGY KALAPPAl MINDEN VADÁSZTÁRSNAK!!!...

Nem lepontozva a kengyelkulcsosokat, csak a hasonlat kedvéért: a nem teljesen a méretelvárásoknak megfelelőre sikerült alkatrészre szokták mondani mifelénk, hogy "Nem szar az, csak másra lesz jó!"  Angyal
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2017. Március 07. - 06:50:01 »

...igaz, úgy a jó, ha odarakom, hogy ,,szerintem".Többnyire odateszem, most lemaradt, de igazad van.Az elfogultság benne annyi, hogy nem az volt előbb, hanem a puska.Persze, hogy dicsérem, mert amiket ,,megéltem" vele, morcos helyzetekben rászolgált a bizalmamra.Nekem is volt már két 30-06-os forgótolózárasom, azok is jók nem mondom, volt cseh vegyescsövűm, az is jó hasonló vadászatra, ráadásul szép is, mármint szerintem, ügyködtem ilyen alkalmakkor 12-es bock-kal, gyöngygolyóval, ,,takarít az is becsülettel".Na meg minden vadászember máshogy ,,érzi".Kinek mi fekszik jobban.De a Marlinnal valahogy én jobban összeszoktam.Hát tudj' Isten olyan volt, mintha csak a karom lett volna kicsit hosszabb, oszt' nem úgy, mint előtte a másfajta puskák.Hozzám nőtt.Nem tudom jobban kifejezni, tán' megérted így is...Na, meg egy jót vigyorogtok magatokban...vagy mosolyogtok...az is jobb, mint ríni!!!...legalábbis...de persze csak, SZERINTEM...

Én a Winchester SX3 -al vagyok így ! Úgy hogy szerintem Mosolyog megértem !  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: