Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111569 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #405 Dátum: 2013. Február 09. - 10:03:37 »

Amikor mi próbáltuk, 3 féle volt kapható a környékünkön: Rem SP , ha jól emlékszem 25 vagy 26 g-os, szintén Rem, de könnyebb 19g körüli üreges hegyű, és a Leverevo. Ez utóbbi sebességben és energiában is jóval a Remingtonok felett volt, és ezt a puska hátsó végén is érezni lehetett. Persze nem volt elviselhetetlen a visszarúgás, de azért említésre méltó.

Tegnap vettem egy doboz 325 graines Leverevo-t. Kíváncsi leszek rá, hogy muzsikál vele a vas. Ezen kívül még volt 250 graines is. Meglepően rövid a hüvelye egyébként a lőszereknek, Kb. 2mm-re rövidebb, mint a normál 45/70 méret. A rövid lövedék + rövid hüvely kombó miatt szerintem van vagy 1 cm szabadon repülése a skúlónak... Nem feltétlenül jó előjel pontosság szempontjából. No de majd puding próbája az evés alapon meglátjuk a lőtéren.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #406 Dátum: 2013. Február 09. - 14:59:30 »

Tegnap vettem egy doboz 325 graines Leverevo-t. Kíváncsi leszek rá, hogy muzsikál vele a vas. Ezen kívül még volt 250 graines is. Meglepően rövid a hüvelye egyébként a lőszereknek, Kb. 2mm-re rövidebb, mint a normál 45/70 méret. A rövid lövedék + rövid hüvely kombó miatt szerintem van vagy 1 cm szabadon repülése a skúlónak... Nem feltétlenül jó előjel pontosság szempontjából. No de majd puding próbája az evés alapon meglátjuk a lőtéren.

Azt mi is észrevettük, hogy nem egyforma a Remington és a Hornady hüvely, de azt gondoltuk hogy a Rem jóval olcsóbb, akkor biztos ők kevésbé precízen gyártanak. Ezek szerint az a jó méret, és a Hornady rövidebb? Érdekes. Miért csinálhatták rövidebbre?
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #407 Dátum: 2013. Február 09. - 16:26:05 »

Azt mi is észrevettük, hogy nem egyforma a Remington és a Hornady hüvely, de azt gondoltuk hogy a Rem jóval olcsóbb, akkor biztos ők kevésbé precízen gyártanak. Ezek szerint az a jó méret, és a Hornady rövidebb? Érdekes. Miért csinálhatták rövidebbre?

Passz. Csak arra tudok tippleni, hogy biztosítani akarták a könnyű töltést minden típusú fegyver esetében. Itt van egyébként a lőszer CIP adatlapja:
http://www.cip-bobp.org/homologation/uploads/tdcc/tab-ii/tabiical-en-page112.pdf

E szerint a max hüvelyhossz 53,47 mm lehet. Minimumot nem ad meg. Én 53,4-re trimmelem a hüvelyeimet, A Hornady viszont 51,6 mm... A teljes lőszerhossz is vicces különbséggel bír. A saját lőszereim 67,86 mm hosszúak, a Hornady pedig 65,87. Mosolyog Meglátjuk... Vélhetően nem hülyék dolgoznak a Hornady-nál, úgyhogy tudják mit miért csinálnak. Mosolyog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2013. Február 12. - 17:20:24 »

A fehován egyébként trapizható lesz a vas!

Hol leszel megtalálható?


 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #409 Dátum: 2013. Február 12. - 21:33:00 »

Hol leszel megtalálható?


 Emelem

A / 305.G stand!
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2013. Február 12. - 22:14:00 »

A / 305.G stand!

Két komolyabb ok van, amiért a FEHOVA-ra megyek. Az egyik a te fegyvereid... Mosolyog
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #411 Dátum: 2013. Február 13. - 12:19:48 »

Sziasztok!

 Olvasgattam az elmúlt hónapok írásait és felmerült bennem egy kérdés a kengyelkulcsos kontra lengőcsövű fegyverek témában, amit sokan írtatok, de egyszerűen nem fér a kis fejembe. Kérlek, aki tudja magyarázza meg nekem, akár priviben is, mert tényleg zavar a tudatlanságom...

 Azt írtátok, hogy pontosabbak a lengőcsövesek... tekintsünk el a létező fegyverektől és kérlek elméletben magyarázzatok...

 ha a kengyelkulcsos csöve megmunkálási pontosságban és hosszban ugyan olyan, mint a lengőcsövesé, akkor mitől rosszabb ez a rendszer, mint a másik, pontosság tekintetében? Vagy csak általános, hogy a kengyelkulcsosak nem olyan jó minőségűek?

 Előre is köszönöm az okítást, mert tényleg nagyon zavar, hogy nem tudok rájönni magamtól!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2013. Február 13. - 12:41:11 »

Sziasztok!

 Olvasgattam az elmúlt hónapok írásait és felmerült bennem egy kérdés a kengyelkulcsos kontra lengőcsövű fegyverek témában, amit sokan írtatok, de egyszerűen nem fér a kis fejembe. Kérlek, aki tudja magyarázza meg nekem, akár priviben is, mert tényleg zavar a tudatlanságom...

 Azt írtátok, hogy pontosabbak a lengőcsövesek... tekintsünk el a létező fegyverektől és kérlek elméletben magyarázzatok...

 ha a kengyelkulcsos csöve megmunkálási pontosságban és hosszban ugyan olyan, mint a lengőcsövesé, akkor mitől rosszabb ez a rendszer, mint a másik, pontosság tekintetében? Vagy csak általános, hogy a kengyelkulcsosak nem olyan jó minőségűek?

 Előre is köszönöm az okítást, mert tényleg nagyon zavar, hogy nem tudok rájönni magamtól!

Ha, ha visszaolvastál volna, akkor már tudnád, hogy nem a cső minősége, hossza, stb. befolyásolja ebben az esetben a pontosságot, ha nem az, hogy az nem lengőcsöves.

Nem, mert hozzá van fogatva a csőtár.

Hozzáteszem, hogy amire kifejlesztették, gyártották, annak feladatát betölti ez a fegyvergyártmány.

 Emelem
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #413 Dátum: 2013. Február 13. - 12:47:59 »


 Olvastam ezt a mondatot már, csak még mindig nem értem, fizikailag ez miben ront a lövés pontosságán... egyiknél sincs mozgó alkatrész és ha elég stabil a csőtár is, akkor nem értem a hátrányát... a dupla csövűnél is egyben van a két cső, tudtommal mégis pontos... a fizikáját magyarázzátok meg kérlek, hogy megérthessem! (persze nem képletekkel)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #414 Dátum: 2013. Február 13. - 13:03:49 »

Olvastam ezt a mondatot már, csak még mindig nem értem, fizikailag ez miben ront a lövés pontosságán... egyiknél sincs mozgó alkatrész és ha elég stabil a csőtár is, akkor nem értem a hátrányát... a dupla csövűnél is egyben van a két cső, tudtommal mégis pontos... a fizikáját magyarázzátok meg kérlek, hogy megérthessem! (persze nem képletekkel)

A lényeg, tömören, hogy ha a csövet bármivel akadályozzuk a lövés kiváltásakor a szabad "lengésében, mozgásában, akkor az negatívan hat a szórásképre.

Ezért az esetek nagy többségében egy kengyelkulcsos, vagy egy duplagolyós soha nem fog tudni olyan pontosságot, szórásképet, mint egy sima hagyományos ismétlő, lengőcsöves fegyverek.

Én a lőtéren anno bizonyítottam kengyelkulcsos esetében, hogy alapból a fegyver tudott 4cm-es szórásképet, majd mikor levettem a csőtárat a csőről, akkor ez a szóráskép a felére csökkent. Emelem

De, hogy tisztább legyen a kép, tegyél a csőre egy lámpát, vagy a lövés kiváltásakor legyen a cső közvetlen valamihez hozzáfogva, úgy add le a lövést.

El fog dobódni a lövés az eredeti belövési helytől.

Már az is egy szóráskép növekedést okoz, ha egy ismétlő fegyvernél az előagyrész hozzáér a csőhöz, azt feszíti.
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #415 Dátum: 2013. Február 13. - 13:09:25 »

Aha-aha tisztul a kép Menő tehát, ha meg tudom oldani, hogy a csőtár ne legyen a csővel kapcsolatban, akkor igazából nem is nagyon lesz különbség? (elvileg)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2013. Február 13. - 13:16:36 »

Aha-aha tisztul a kép Menő tehát, ha meg tudom oldani, hogy a csőtár ne legyen a csővel kapcsolatban, akkor igazából nem is nagyon lesz különbség? (elvileg)

Mint írtam is, én kipróbáltam gyakorlatban, tehát bizonyított tény. Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #417 Dátum: 2013. Február 13. - 15:10:47 »

Aha-aha tisztul a kép Menő tehát, ha meg tudom oldani, hogy a csőtár ne legyen a csővel kapcsolatban, akkor igazából nem is nagyon lesz különbség? (elvileg)

Üdv!
Ha bírod az angolt akkor egy nagydoktorira való anyagot találsz az alábbi linkeken:
http://www.varmintal.net/atune.htm
http://www.varmintal.net/amode.htm
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #418 Dátum: 2013. Február 13. - 18:15:49 »

Birom, köszönöm! (nincs hosszu i a gépemen 8((( )
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #419 Dátum: 2013. Február 13. - 18:17:58 »

Am. használ valaki Marlin 308 MXLR puskát? Vélemények róla?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: