Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111418 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Július 02. - 17:27:55 »

A Dualis-t mar tobb mint tiz eve nem gyartjak azt olvastam.

Pedig milyen szép puska volt! Az automatákból hiába van minden igényt kielégítő választék, Európában nem használhatjuk.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Július 02. - 17:41:05 »

Pedig milyen szép puska volt! Az automatákból hiába van minden igényt kielégítő választék, Európában nem használhatjuk.

Tenyleg, ezt nem tudtam, (csak Mo-n, vagy sehol Eu-ba?....mi a logika mogotte ?)  pedig a Browning BAR kituno fegyver, nekem ketto volt beloluk egy magnum meg egy standard kaliberbe, nemcsak szepen kidolgozott, megbizhato nagyon kezbeallo fegyverek hanem pontosak is. Inches szoras, dobozbol kiveve. Itt nepszeruek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Július 02. - 18:12:49 »

Tenyleg, ezt nem tudtam, (csak Mo-n, vagy sehol Eu-ba?....mi a logika mogotte ?)  pedig a Browning BAR kituno fegyver, nekem ketto volt beloluk egy magnum meg egy standard kaliberbe, nemcsak szepen kidolgozott, megbizhato nagyon kezbeallo fegyverek hanem pontosak is. Inches szoras, dobozbol kiveve. Itt nepszeruek.

Kérlek ne kérdezd, hogy miért???  Ez itt a "wadkelet"! Szomorú  "A Szovjetuniót nem lehet megérteni, abban hinni kell!"  Vigyorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Július 02. - 18:29:51 »

Kérlek ne kérdezd, hogy miért???  Ez itt a "wadkelet"! Szomorú  "A Szovjetuniót nem lehet megérteni, abban hinni kell!"  Vigyorog


Soretesbe meg lehet felautomata ?!  Fejvakarás
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Július 02. - 18:38:07 »

Soretesbe meg lehet felautomata ?!  Fejvakarás

Igen, de csak tárreduktorral, hogy összesen maximum 3 patron férjen bele!
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Július 02. - 20:18:05 »

Igen, de csak tárreduktorral, hogy összesen maximum 3 patron férjen bele!

Az itt is igy van soreteseknel, vizivad, furj, fajd, vadpulyka, szalonka vadaszatakor; habar nyulra ez nem ervenyes.  Felautomata nagy golyos fegyvernel nincs ilyen szabaly de nagyvad vadaszatkor szigoruan tilos a teljeskopenyes (FMJ) toltenyek hasznalata.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Július 02. - 22:16:24 »

Tenyleg, ezt nem tudtam, (csak Mo-n, vagy sehol Eu-ba?....mi a logika mogotte ?)  pedig a Browning BAR kituno fegyver, nekem ketto volt beloluk egy magnum meg egy standard kaliberbe, nemcsak szepen kidolgozott, megbizhato nagyon kezbeallo fegyverek hanem pontosak is. Inches szoras, dobozbol kiveve. Itt nepszeruek.

Szia !

A kakast minden egyes lövés előtt neked kell felhúzni,vagy automatán történik?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Július 02. - 22:37:33 »

Szia !

A kakast minden egyes lövés előtt neked kell felhúzni,vagy automatán történik?

Automatan tortenik, csak egyszer huzod fel az elejen a mikor csore toltesz.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #263 Dátum: 2012. Július 03. - 07:37:56 »

Automatan tortenik, csak egyszer huzod fel az elejen a mikor csore toltesz.

Értem.
Köszönöm.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #264 Dátum: 2012. Július 03. - 22:51:14 »

Tenyleg, ezt nem tudtam, (csak Mo-n, vagy sehol Eu-ba?....mi a logika mogotte ?)  pedig a Browning BAR kituno fegyver, nekem ketto volt beloluk egy magnum meg egy standard kaliberbe, nemcsak szepen kidolgozott, megbizhato nagyon kezbeallo fegyverek hanem pontosak is. Inches szoras, dobozbol kiveve. Itt nepszeruek.

Szia !
Még egyet had kérdezzek.
A sütése állítható,vagy jó úgy ,ahogy van,vagy kimondottan kemény?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #265 Dátum: 2012. Július 04. - 06:49:03 »

Szia !
Még egyet had kérdezzek.
A sütése állítható,vagy jó úgy ,ahogy van,vagy kimondottan kemény?

Allithato, de nem konnyu es csak kimondottan nagyon hozzaerto puskamuves altal aki jartas ilyen fajta munkaba mert kulonben hamar automata lesz belole, meg veszelyes.
A sutese nehez (kemeny) gyarilag de meg lehet szokni. 2 fontnal konnyebbre veszelyes allitani......az is tul konnyu felautomataba, altalaba 3-4 font-ra vannak allitva.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
sab
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2012. Július 04. - 13:05:10 »

Ezek pl. semmivel sem pontatlanabbak mint egy atlagos tolozaras, (es lattam tolozarast ami gyengebben lott mint ezek) masfel inches szoraskep 100 yardon rutin gyari toltenyekkel.
A haverem golf labdakat lovoldozott  a 308 BLR-javal 100 yardon fix 4x celtavcsovel rajta, melyek csak ugy repultek talalat utan.
Semmi problema vadaszni veluk .....akarhol......(nameg foleg szoron)

http://www.browning.com/products/catalog/firearms/finder.asp?f1=003B&bg=x



Mi vettük a fáradságot, hogy egy 30-30-as esetében lőttünk szórásképet padból, majd lőttünk csőtárrögzítése nélkül, szabad lengőcsövesen.

50m-en a 3,5cm-es szórásképet sikerült 1,5cm-re hozni.

Tehát, ismét bizonyított lett, hogy a lengő cső hiánya szóráskép növekedést okozhat.

Ennek ellenére ezek a fegyverek szerintem ( mint a duplagolyós esetében vagy vegyescsövű esetében is), a felhasználási területet tekintve elegendő szórásképpel rendelkeznek. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 04. - 13:17:10 írta galoscsabus » Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #267 Dátum: 2012. Július 05. - 18:36:30 »

Allithato, de nem konnyu es csak kimondottan nagyon hozzaerto puskamuves altal aki jartas ilyen fajta munkaba mert kulonben hamar automata lesz belole, meg veszelyes.
A sutese nehez (kemeny) gyarilag de meg lehet szokni. 2 fontnal konnyebbre veszelyes allitani......az is tul konnyu felautomataba, altalaba 3-4 font-ra vannak allitva.

Bocs, félreolvastam,én azt hittem,hogy a  Browning BLR-ről beszélgetünk,félreolvastam,azért nem értettem,mi megy át automatába Vigyorog.
A BLR-ről nem tudod ezeket az adatokat,amiket megkérdeztem,azt nem ismered közelebbről véletlenül?
Naplózva
Pampi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #268 Dátum: 2012. Július 06. - 11:16:46 »

Bocs, félreolvastam,én azt hittem,hogy a  Browning BLR-ről beszélgetünk,félreolvastam,azért nem értettem,mi megy át automatába Vigyorog.
A BLR-ről nem tudod ezeket az adatokat,amiket megkérdeztem,azt nem ismered közelebbről véletlenül?

Üdv neked és minden fórumtársnak!

Én 2 éve használok Browning BLR-t 308-as kaliberben teljes megelégedéssel.
A kakast automatikusan felhúza amikor csőre töltöd a kengyelkulccsal. Az elsütése nekem kicsit kemény, de én előtte mindig gyorsítóval lőttem. Állítani nem lehet (esetleg fegyvermester reszelhet, v. polírozhat rajta). Másoknak akiknek panaszkodtam, hogy nehéz a sütése azt mondták, hogy szerintük teljesen jó így!

Én egyébként nem értem, hogy miért nincs jobban elterjedve! Hibátlan, semmi hátránya sincs egy forgó tolózárashoz képest!
Nagyon gyorsan lehet vele ismételni, kivehető középagytáras, az elsütőbillentyű eggyüt mozog a sátorvassal így nem tudod odacsípni az ujjad.... Mondom tökéletes:)
A rövid cső miatt sem pontatlan! Valahol azt olvastam, hogy tévhit az hogy rövid csővel nem lehet pontosan lőni, sőt... Azzal indokolták, hogy a rövid csövet hamarabb hagyjea el a lőszer mint a hosszút így a vibráció, lengés kevésbé befolyásolja a lőképet!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #269 Dátum: 2012. Július 06. - 12:12:02 »

Üdv neked és minden fórumtársnak!

Én 2 éve használok Browning BLR-t 308-as kaliberben teljes megelégedéssel.
A kakast automatikusan felhúza amikor csőre töltöd a kengyelkulccsal. Az elsütése nekem kicsit kemény, de én előtte mindig gyorsítóval lőttem. Állítani nem lehet (esetleg fegyvermester reszelhet, v. polírozhat rajta). Másoknak akiknek panaszkodtam, hogy nehéz a sütése azt mondták, hogy szerintük teljesen jó így!

Én egyébként nem értem, hogy miért nincs jobban elterjedve! Hibátlan, semmi hátránya sincs egy forgó tolózárashoz képest!
Nagyon gyorsan lehet vele ismételni, kivehető középagytáras, az elsütőbillentyű eggyüt mozog a sátorvassal így nem tudod odacsípni az ujjad.... Mondom tökéletes:)
A rövid cső miatt sem pontatlan! Valahol azt olvastam, hogy tévhit az hogy rövid csővel nem lehet pontosan lőni, sőt... Azzal indokolták, hogy a rövid csövet hamarabb hagyjea el a lőszer mint a hosszút így a vibráció, lengés kevésbé befolyásolja a lőképet!


Szia!

Te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy olyan alsó emelőkaros fegyvert birtokolsz, aminél már kiküszöbölték a „vadnyugati” gyermekbetegségeket. A Browning elhagyta a csőtárat, amivel lehetővé vált olyan kaliberek alkalmazása, amelyek lövedékénél nem kellett a hegyek kialakítására kínosan ügyelni és beléphettek az erősebb kaliberek is. Nekem is volt  anno kezemben egy japánban gyártott BLR  még amikor árusították és egyedül az ára volt az ami nem volt versenyképes. Szerintem ez jelentősen befolyásolta az elterjedését még a ma használtan kapható darabok is elég jó árban vannak. Az ilyen rendszerű fegyverek elterjedését szerintem nem csak az ortodox vadászízlés hátráltatja, hanem az európai standard kaliberek hiánya. A piacon felelhető márkák szinte kivétel nélkül a tengeren túl használatos lőszerekkel üzemelnek, amiknek lövedékmegoldásait behatárolja a csőtár alkalmazása. Korábban volt még egy két európai fegyvergyár, aki megpróbált minőségi alsó emelőkarosokat csinálni, de mindet elnyelte az idő( Sako Finnwolf) hiszen ha ebben a műfajban a minőség már nem volt kifizetődő és nem lehetett konkurálni a tengeren túli fegyverekkel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: