Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111440 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #225 Dátum: 2012. április 02. - 20:58:33 »

Rendben van!  Röhög
De nekem eddig egy vadam se veszett el!

Hányból?
Majd fog...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #226 Dátum: 2012. április 02. - 20:59:24 »

Ne nagyon örülj magadnak,öccse! Hozzászólásában Boar diszkrét és finom volt! Ha rossz napja lenne,úgy kivágna innen,mint azt a bizonyos  Macs-t szokták...
Pedig rossz napom van...
Lehet, hogy öregszem? Mióta megnősültem, valahogy felgyorsult ez a folyamat... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2012. április 02. - 21:01:24 »

Rendben van!  Röhög
Köszi a ki oktatást ! De nekem eddig egy vadam se veszett el! Szóróra vagy őzezni , az nem azt jelenti hogy szóróra őzezni!
 Emelem

Érdekes ember vagy Te! Mosolyog
Ha már nem fogadtad meg tanácsomat , amit privát üzenetben kértél, legalább ne reszeld tovább a semmit! Mosolyog
A puska már meg van, maradék pénzeden vegyél lőszert, és lődd el lőtéren.
Nem értek mindenben egyet Boar-al, nem szar puska ez, a kaliber is alkalmas vadászatra. Messzis puskának nem jó, de elfér a páncélban! Mosolyog  Most bánom igazán, hogy el kellett adnom, most, hogy engedik a házi töltést! Szomorú
 Wave
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. április 02. - 21:04:01 »

Köszönöm! Végre egy ember aki nem bunkó velem! Ha megsértődik valaki, valakik de ez eddig még csak a bunkó beszólogatást kaptam sokaktól, sajnos! Na mindegy biztos megint velem van a baj! Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #229 Dátum: 2012. április 02. - 21:16:39 »

Köszönöm! Végre egy ember aki nem bunkó velem! Ha megsértődik valaki, valakik de ez eddig még csak a bunkó beszólogatást kaptam sokaktól, sajnos! Na mindegy biztos megint velem van a baj! Mosolyog

Még mielőtt vérig sértődsz kedves olvtársam, lazíts egyet.

Anno, mikor idejöttél, körbetrombitáltad a fórumot, hogy ZBK-t akarsz venni, segítsen mindenki.. mondjuk tegnapra. Mindenki lebeszélt, erre vettél egyet, amit eladtál mintegy 2 hét alatt.
Ezután jött a 8x57, vagy a bánattudja....
Most vettél megint valami csoda szerszámot, amiről nem véletlenül írták azok, akik már láttak is ilyet azt amit. Ezek után felteszed a kérdést: jó-e? Majd megsértődsz, mert az egyébként is több okból aggályos szerszám okán van aki azt mondja: annyira nem.  

Namármost... vannak veszélyes dolgok: ilyen az is, ha a hülyeséghez szorgalom is párosul, de ez mindenkinek a maga dolga. (alkotmányos jog) Amennyiben viszont a vélemény más kedves olvtársakat minősít - nem mellékesen általánosítva -, az már kevésbé magánügy.

Ergo, és ezt értsd első figyelmeztetésnek, szíveskedj egy kicsit óvatosabban fogalmazni. Amúgy a fórum nem belföldi tudakozó...

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2012. április 03. - 08:05:26 »

Igazad van izlések és pofonok...........!
Tudod, ha egy vadászaton meglátom valakinek a fegyverét, akkor már az emberről is elég sokat megtudtam! Kicsit kitekerve a közmondást:"madarat tolláról, vadászt fegyveréről". Természetesen ebben is mint mindenben, hatalmasat lehet tévedni! Nyihi


Húha.  Fejvakarás
És milyen fegyverrel ildomos vadásznia annak a pógárnak, aki szeretné, hogy jó embernek tűnjön a szemedben?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #231 Dátum: 2012. április 03. - 09:11:40 »

Szerintem ez megfelelő lenne..


 Ördög Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #232 Dátum: 2012. április 03. - 09:23:03 »

Szerintem ez megfelelő lenne..


 Ördög Emelem

Ez már nem jó túl sok csöve van, nem gavallííír...  Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #233 Dátum: 2012. április 03. - 09:24:41 »

Fejvakarás Mégis ki fogja "cseszegetni"?

 Wave
Hát Ti!!  Röhög Röhög Röhög Taps
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #234 Dátum: 2012. április 03. - 12:05:39 »

Szerintem ez megfelelő lenne..


 Ördög Emelem

OFF topic!!, hol a kengyelkulcs? Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2012. április 03. - 13:58:51 »

Leginkább szóróra szeretném használni, őzezni és disznóra rövidebb távra szerény véleményem szerint megfelelőnek kell lenni e!
Szóróra vagy szóró távolságra úgy 100 méter max. lőtávolság esetén szerintem megfelel.
"Tulajdonképpen dám nagyságú vadig mindenre , de legmegfelelőbb az őzre.Ez a puska-töltény párosítás úgy százhúsz méterig megéri a pénzét."  Kovács László Vadássz velem c. könyvéből
Egy másik könyvében azt írja hogy szerinte közeli távra az FP ( Flatt Point ) erősen lapos végű nagy becsapódási felületű ezáltal gyorsan deformálódó lövedékkel jobban öl mint a hasonló tömegű de más alakú 308 as Win. lövedék. Ezt sok disznón kertben (  Nem szól szám  ) ki is próbálta.  Szerintem ebben is lehet valami.
Saját tapasztalatom Marlin 336 -os puskával de valamivel erősebb 35 Rem. kaliberű tölténnyel hogy közeli távon jól használható de még azon is sokkal megfontoltabban alkalmazom . Vélhetőleg ez az oka hogy ezzel még minden vadam meglett . Ami nem mondható el a 9,3 x62 ről.  Azt sajnos néha bízva a nagy energia és tömeg fölényben meggondolatlanabbul is útjára engedtem. No és sokkal többször is az ugrik ki a szekrényből. Második fegyvernek ha van egy jó tolózáras nem rossz választás a 30-30 as  különösen ha valakinek egy kengyekulcsos azért kell mert valamiért vonzódik hozzájuk.   TUDNI KELL MIRE KÉPESEK  és ez nagyon fontos .  Van aki a mindenes tolózáras középkaliberűt mindenre használja mert az van neki és azzal meg is van elégedve (jogosan ) aztán jön a vékonyabb pénztárcájú vadászok "luxusa" ami lehet egy kis őzező billenőcsövű vagy egy kengyelkulcsos "csemegézésre" esetleg egy olcsóbb vegyescsövű vagy duplagolyós  de én ezeket csak második fegyverként ajánlanám a technikai hátrányaik figyelembevételével.        Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2012. április 03. - 20:10:02 »

Még a 444 marlin sem fogott meg , pedig sokat vártam tőle . Az is egy rakás sz@r a most idehaza kapható lőszerekkel -az összeset kipróbáltam- huszlavika azt mondja ámerikában vannak hozzá jobb lövedékek és a házi töltéssel használhatóvá lehet tenni , mármint a 444-t . A 30-30-cal szerintem csak utánkeresni érdemes , már annak akinek már van , azért külön ne vegyen . Ha egy hajtáson megjelentem a kengyelkulcsosommal igen megnézték mert marha nagy lik volt a csövén , de nem vált be semmilyen téren . Boar-nak - ha nyersen fogalmaz is - igaza van , a fegyver használhatóságát illetően. Viszont , hogy ki mire használja a fegyverét az csak rajta múlik. Én is lövök őzet szórón , de csak selejtezési szándékkal - nálunk van annyi ,hogy tán sose fogy el és nagyon rossz az ivar arány- . Kiszoktam űllni több helyre is de csak februárba a 243-sal és lehetőleg fejlövéssel "gyomlálgatok" , így nem roncsolódik a hús és többet fizet a felvásárló . A mai gazdasági helyzetben nem elhanyagolható tétel , az idén lőttem úgy 15 db tarfejüt ha csak db-ként 2-300 Ft-tal kaptunk többet mint ha "etikusan" nem szórón lőttem volna már jó . Arról nem beszélve , hogy sokkal jobban meglehet figyelni őket , természetesen csak lővilágig vadászom és megfontoltan engedem el a lövést . Ha közben v. utánna bejönnek a disznók csak sűldőre v. malacra lövök , mert tudom ,hogy csak a kicsike van velem és a nagy disznók igy nem is izgatnak februárba és így nagy valószínüséggel nem lövök hasas kocát .

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #237 Dátum: 2012. április 03. - 20:26:11 »

Még a 444 marlin sem fogott meg , pedig sokat vártam tőle . Az is egy rakás sz@r a most idehaza kapható lőszerekkel -az összeset kipróbáltam- huszlavika azt mondja ámerikában vannak hozzá jobb lövedékek és a házi töltéssel használhatóvá lehet tenni , mármint a 444-t . A 30-30-cal szerintem csak utánkeresni érdemes , már annak akinek már van , azért külön ne vegyen . Ha egy hajtáson megjelentem a kengyelkulcsosommal igen megnézték mert marha nagy lik volt a csövén , de nem vált be semmilyen téren . Boar-nak - ha nyersen fogalmaz is - igaza van , a fegyver használhatóságát illetően. Viszont , hogy ki mire használja a fegyverét az csak rajta múlik. Én is lövök őzet szórón , de csak selejtezési szándékkal - nálunk van annyi ,hogy tán sose fogy el és nagyon rossz az ivar arány- . Kiszoktam űllni több helyre is de csak februárba a 243-sal és lehetőleg fejlövéssel "gyomlálgatok" , így nem roncsolódik a hús és többet fizet a felvásárló . A mai gazdasági helyzetben nem elhanyagolható tétel , az idén lőttem úgy 15 db tarfejüt ha csak db-ként 2-300 Ft-tal kaptunk többet mint ha "etikusan" nem szórón lőttem volna már jó . Arról nem beszélve , hogy sokkal jobban meglehet figyelni őket , természetesen csak lővilágig vadászom és megfontoltan engedem el a lövést . Ha közben v. utánna bejönnek a disznók csak sűldőre v. malacra lövök , mert tudom ,hogy csak a kicsike van velem és a nagy disznók igy nem is izgatnak februárba és így nagy valószínüséggel nem lövök hasas kocát .

Tisztelettel az OGRE

Fejbe?
Kapsz mindjárt Tasli.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Június 15. - 20:37:30 »

Még a 444 marlin sem fogott meg , pedig sokat vártam tőle . Az is egy rakás sz@r a most idehaza kapható lőszerekkel -az összeset kipróbáltam- huszlavika azt mondja ámerikában vannak hozzá jobb lövedékek és a házi töltéssel használhatóvá lehet tenni , mármint a 444-t . A 30-30-cal szerintem csak utánkeresni érdemes , már annak akinek már van , azért külön ne vegyen . Ha egy hajtáson megjelentem a kengyelkulcsosommal igen megnézték mert marha nagy lik volt a csövén , de nem vált be semmilyen téren . Boar-nak - ha nyersen fogalmaz is - igaza van , a fegyver használhatóságát illetően. Viszont , hogy ki mire használja a fegyverét az csak rajta múlik. Én is lövök őzet szórón , de csak selejtezési szándékkal - nálunk van annyi ,hogy tán sose fogy el és nagyon rossz az ivar arány- . Kiszoktam űllni több helyre is de csak februárba a 243-sal és lehetőleg fejlövéssel "gyomlálgatok" , így nem roncsolódik a hús és többet fizet a felvásárló . A mai gazdasági helyzetben nem elhanyagolható tétel , az idén lőttem úgy 15 db tarfejüt ha csak db-ként 2-300 Ft-tal kaptunk többet mint ha "etikusan" nem szórón lőttem volna már jó . Arról nem beszélve , hogy sokkal jobban meglehet figyelni őket , természetesen csak lővilágig vadászom és megfontoltan engedem el a lövést . Ha közben v. utánna bejönnek a disznók csak sűldőre v. malacra lövök , mert tudom ,hogy csak a kicsike van velem és a nagy disznók igy nem is izgatnak februárba és így nagy valószínüséggel nem lövök hasas kocát .

Tisztelettel az OGRE
Nagyon kedvelem a kengyelkulcsosokat, de igazán nem  használható fegyverek itt nálunk, az hogy amerikában miket próbálnak ki és mivel elégedettek mi nem tudjuk igazán leellenőrizni, ezek a fegyverek legendásak de amerikában születtek ezek a legendák.
Egy disznóhajtáson voltam együtt egy ízig vérig vadászemberrel, akinek a hobbija és a hivatása is a vadászat, egy fiatal vadász forgolódott a kengyelkulcsosával, dicsérgette milyen jó.
Az "öreg" tekintélyes vadász egy darabig kerülgette a dolgot de a fiatal vadász annyira erőltette, hogy már nem tudott kitérni a kengyelkulcsos dicsérete elől.
Röviden ezt mondta:
A kurva is jó, de mégsem visszük társaságba.
Itt nálunk nem ezek a puskák képviselik a tradicionális fegyvereket.
Mindenki értsen belőle amit akar.......
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Június 16. - 03:03:16 »


A kurva is jó, de mégsem visszük társaságba.

....hmmmm, hat nem tudom, szerintem sok tarsasag tele van veluk.... Vigyorog 

Itt nálunk nem ezek a puskák képviselik a tradicionális fegyvereket.

...a Mosin Nagantok meg a hasonszoruek, akkor milyen tradiciot kepviselnek?

PS . Egy 30-30 az szaz meteres fegyver, ennyi, ezt kell tudni, azalatt mindent megol, szamtalan medvet lonek itt veluk, sot wapitit is.....kozel legyen, es loni tudni  ez a lenyeg.
Itt akik ilyet hasznalnak tudjak is hasznalni, sokat lonek vele (tobb szazat egy hetvegen, ugy van nezve mint a .22) olcsok hozza a toltenyek, ismertem olyat aki nagyon tudott vele 90 10m-en szedte le a nyulakat vele rendesen szabadkezbol tavcso nelkul. 






Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: