Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111437 alkalommal)
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #210 Dátum: 2012. április 01. - 19:43:37 »

Leginkább szóróra szeretném használni, őzezni és disznóra rövidebb távra szerény véleményem szerint megfelelőnek kell lenni e!
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #211 Dátum: 2012. április 01. - 20:50:19 »

Leginkább szóróra szeretném használni, őzezni és disznóra rövidebb távra szerény véleményem szerint megfelelőnek kell lenni e!

Az a baj vele, hogy sokfajta lőszer ebben a kaliberben nem éri el a 2500J-t (ha nem tudsz Hornady-t vagy más, erős lőszert szerezni). Cseszegetni fognak érte.. A nagyobb baj az, hogy sokszor nem üti át a vadat, nincs semmilyen sokk és stophatása a gerinc-fej lövésen kívül. Lőttek már vele 2-300 méterről is szarvast, de sajnos sok sztorit nem is írnak meg, ahol elment a jószág és nem is lett meg... én úgygondolom őzig, 100m-ig messze megfelelő, vadászias kaliber.
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #212 Dátum: 2012. április 01. - 21:10:16 »

Őszintén én a hornady-tól néztem hozzá a LEVERevolution annak tetszett a sebessége energiája és láttam ballisztikai zselés kísérletet is az is jónak mutatkozott, hogy milyen élesben arról meg úgy is befogok számolni! 1-2 héten belül itthon van utána szerelék és egy távcső és megnézem, hogy hogy működik!
Itt egy link esetlegesen a Hornadyról amit említettem!

 Emelem
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #213 Dátum: 2012. április 01. - 22:05:05 »

A másik fórumon azt írtad, hogy hajtásba is szánod - szépen meg is vitattátok a témát, senki nem javasolta.
Ha már lebeszélni nem sikerült, akkor próbáld meg a határait figyelembe véve használni.
 
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #214 Dátum: 2012. április 01. - 22:19:50 »

Így fogok tenni 100m fölé meg nem szeretnék vele lövöldözni meg nem is nagyon kell az én területi adottságaimat figyelembe véve!  Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #215 Dátum: 2012. április 02. - 11:15:31 »

Nem akarlak megbántani, de nekem az a véleményem , hogy ez a fegyver, /mint az összes kengyelkulcsos/ a vadnyugatra való a westernhősöknek. Ide magyar honba vadászias a gavallér, és az ismétlőfegyver, megfelelő kaliberben. Amikor azon kell agyalni, hogy elég e az energia már régen rossz!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #216 Dátum: 2012. április 02. - 11:33:10 »

Az a baj vele, hogy sokfajta lőszer ebben a kaliberben nem éri el a 2500J-t (ha nem tudsz Hornady-t vagy más, erős lőszert szerezni). Cseszegetni fognak érte.. A nagyobb baj az, hogy sokszor nem üti át a vadat, nincs semmilyen sokk és stophatása a gerinc-fej lövésen kívül. Lőttek már vele 2-300 méterről is szarvast, de sajnos sok sztorit nem is írnak meg, ahol elment a jószág és nem is lett meg... én úgygondolom őzig, 100m-ig messze megfelelő, vadászias kaliber.

 Fejvakarás Mégis ki fogja "cseszegetni"? A rendőr megállít és megnézve a lőszereket nem enged ki vadászni, vagy a vadőr hasonlóképpen?  Röhög
Nem igazán életszerű...
A kaliberrel kapcsolatos meglátásaiddal egyetértek.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #217 Dátum: 2012. április 02. - 11:40:29 »

Nem akarlak megbántani, de nekem az a véleményem , hogy ez a fegyver, /mint az összes kengyelkulcsos/ a vadnyugatra való a westernhősöknek. Ide magyar honba vadászias a gavallér, és az ismétlőfegyver, megfelelő kaliberben. Amikor azon kell agyalni, hogy elég e az energia már régen rossz!

Csak a kengyelkulcsos a westernpuska?  :Mosolyog
Szerintem meg nem a fegyvertől függ a vadásziasság, hanem a kezelőjétől. Meg ízlések és pofonok stb. ...
 Wave
(Anti a westernhős egy sörétes és egy golyós előágyszános - pumpás - puskával Kacsint Ördög)   
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #218 Dátum: 2012. április 02. - 12:21:40 »

Használtam sokáig egy Marlin puskát 30-30 win kaliberben.
150 m-ig 11 grammos Winchester Silvertip lőszerrel nyugodtan lehetett vadászni vele, de miután ez nem lehetett kapni el is adtam, mert a többi lőszer semmit sem ért.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. április 02. - 12:26:15 »

Üdv az uraknak! Sikerült vennem egy marlin 336-ot 30-30 win-ben ! Kérnék némi véleményt olyanoktól akik használnak ilyet , hogy mennyire jó az ölő hatása ennek a kalibernek!
Ezt nem fordítva kellett volna csinálni?
Először kérdezni és utána NEM MEGVENNI AZT A SZART?
B+, tele vannak a boltok jobbnál jobb fegyverekkel, olyan kaliberekben, amelyek tökéletesen és kompromisszum nélkül alkalmasak BÁRMELYIK hazai vadfaj elejtésére, erre Te veszel egy olyan puskát amivel itthon jobbik esetben csodabogárnak, rosszabbikban simán hülye kis dzsonvéjnnek néznek, mindezt olyan kaliberben ami a törvények szerint eleve kevés...
Abból kiindulva, ahogy hebrencs módra kapkodsz a fegyvervásárlásnál, nem hiszem el neked, hogy ha a szóródra nem őz jön(szórón őzet, ezért is megérdemelnél egy seggberúgást) hanem kiáll egy nagy disznó, akkor majd nem lősz mert csak egy 30-30-as van nálad.
Azt mondod, "szerény véleményed szerint megfelelőnek kell lenni e". A megpiszkolt vadat nem érdekli a "szerény véleményed", pláne úgy, hogy a véleményalkotáshoz hiányzik a gyakorlati tapasztalat.
Nem igazán értem, mi a rossebnek olvasod te egyáltalán ezt a fórumot... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #220 Dátum: 2012. április 02. - 14:32:55 »

Csak a kengyelkulcsos a westernpuska?  :Mosolyog
Szerintem meg nem a fegyvertől függ a vadásziasság, hanem a kezelőjétől. Meg ízlések és pofonok stb. ...
 Wave
(Anti a westernhős egy sörétes és egy golyós előágyszános - pumpás - puskával Kacsint Ördög)   

Igazad van izlések és pofonok...........!
Tudod, ha egy vadászaton meglátom valakinek a fegyverét, akkor már az emberről is elég sokat megtudtam! Kicsit kitekerve a közmondást:"madarat tolláról, vadászt fegyveréről". Természetesen ebben is mint mindenben, hatalmasat lehet tévedni! Nyihi
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #221 Dátum: 2012. április 02. - 16:09:04 »

Ezt nem fordítva kellett volna csinálni?
Először kérdezni és utána NEM MEGVENNI AZT A SZART?
B+, tele vannak a boltok jobbnál jobb fegyverekkel, olyan kaliberekben, amelyek tökéletesen és kompromisszum nélkül alkalmasak BÁRMELYIK hazai vadfaj elejtésére, erre Te veszel egy olyan puskát amivel itthon jobbik esetben csodabogárnak, rosszabbikban simán hülye kis dzsonvéjnnek néznek, mindezt olyan kaliberben ami a törvények szerint eleve kevés...
Abból kiindulva, ahogy hebrencs módra kapkodsz a fegyvervásárlásnál, nem hiszem el neked, hogy ha a szóródra nem őz jön(szórón őzet, ezért is megérdemelnél egy seggberúgást) hanem kiáll egy nagy disznó, akkor majd nem lősz mert csak egy 30-30-as van nálad.
Azt mondod, "szerény véleményed szerint megfelelőnek kell lenni e". A megpiszkolt vadat nem érdekli a "szerény véleményed", pláne úgy, hogy a véleményalkotáshoz hiányzik a gyakorlati tapasztalat.
Nem igazán értem, mi a rossebnek olvasod te egyáltalán ezt a fórumot... Fejvakarás
Szerintem a fórum az fórum tehát bárki elolvashatja, anélkül hogy nagyokos lenne...van nekem normális fegyverem is, ha már ez sokaknak nem normális ! 222.rem váltottam le erre ha annyira érdekes dolog vagyok a fegyverek vásárlása terén! Ja és egyébként te , honnan tudod , hogy ki hogyan vadászik, ez az őz a szórón dologra vissza térve?! Valótlant nem állítottam én se senkiről! Az igaz, hogy van megfelelőbb is ennél, arra ott a 8x57-es de ezt az ajánlatot kaptam a 222-re és ez mutatkozott a legjobbnak tehát el kellett fogadjam! Mert ugyan is az ember mindig a legjobb ajánlat felé hajlik! A használhatóság meg kifog derülni úgy is , de nyugodtabban ki fogom vinni ezt a kalibert mint a 222-t kivittem! Nem a western hősökre kell itt gondolni!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #222 Dátum: 2012. április 02. - 17:35:38 »

Szerintem a fórum az fórum tehát bárki elolvashatja, anélkül hogy nagyokos lenne...van nekem normális fegyverem is, ha már ez sokaknak nem normális ! 222.rem váltottam le erre ha annyira érdekes dolog vagyok a fegyverek vásárlása terén! Ja és egyébként te , honnan tudod , hogy ki hogyan vadászik, ez az őz a szórón dologra vissza térve?! Valótlant nem állítottam én se senkiről! Az igaz, hogy van megfelelőbb is ennél, arra ott a 8x57-es de ezt az ajánlatot kaptam a 222-re és ez mutatkozott a legjobbnak tehát el kellett fogadjam! Mert ugyan is az ember mindig a legjobb ajánlat felé hajlik! A használhatóság meg kifog derülni úgy is , de nyugodtabban ki fogom vinni ezt a kalibert mint a 222-t kivittem! Nem a western hősökre kell itt gondolni!
 Emelem
Azt írtad, hogy szórón őzre és esetleg disznóra akarod használni. Namost ha a 222-est váltottad le rá, akkor azt is szórón használtad őzre és disznóra?
A használhatóság ki fog derülni...hát persze, majd oldalbavágsz vele pár vadat amik elvesznek aztán eladod mint a többit...mert kiderült...
De vannak kaliberek amikről már rég "kiderült" és nem kell sebezned párat a személyes tapasztalatszerzés céljából...mert ami neked próbálkozás, az a nyomorultul elpusztuló sebzett vadnak egy kicsit több. Nem a vadon kell kisérletezni.
A fórumozáshoz pedig tényleg nem kell nagyokosnak lenni. De érdemes lenne azért olvasnod, hogy ragadjon is rád valami...eddig ez vagy nem jött össze, vagy téged szórakoztat, hogy folyton szembepisálsz a széllel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #223 Dátum: 2012. április 02. - 20:44:26 »

Rendben van!  Röhög
Köszi a ki oktatást ! De nekem eddig egy vadam se veszett el! Szóróra vagy őzezni , az nem azt jelenti hogy szóróra őzezni!
 Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #224 Dátum: 2012. április 02. - 20:56:09 »

Ne nagyon örülj magadnak,öccse! Hozzászólásában Boar diszkrét és finom volt! Ha rossz napja lenne,úgy kivágna innen,mint azt a bizonyos  Macs-t szokták...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: