Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111435 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2011. Február 11. - 20:07:04 »

"Hány éves vagy királyfi?" Ördög
Kívánom hogy sikerüljön, de ismerve a hazai vadászbolto(so)k hozzáállását...  Vállat von
Szerintem előbb kapsz használtan valahol, de leginkább külföldön... Kacsint
 Wave


Valahol olvastam, hogy Ámmurikában ha bemegy a polgár egy vadászboltba, és nincs a kívánt áru a polcon, leadja a rendelést, 5 munkanap alatt mindent be tudnak szerezni, legyen az brazil sörétes, vagy kínai golyószóró!
Naplózva
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #166 Dátum: 2011. Február 11. - 20:23:13 »

Na ezt a harcot akkor is meg fogom vívni ezekkel a "vadászboltosokkkkkkkkkkal" Vigyorog ,de ha egy jó állapotú használtat találok azt is elfogadom majd mint vigaszdíjat Emelem.
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #167 Dátum: 2011. November 22. - 08:18:32 »

szóval volt nekem egy 30/30 winchester eredeti model 94 azt hiszem . minden vadász ismerősöm lenézte . mert ők csak a 30-06-ot istenitették . lőttem vele 140 kg kant szórón Mád felett . egy métert sem ment . utána csak pislogtak . könnyű kis kezes fegyver volt . el lehetett fordulni vele az erdőben Vigyorog . 4×32 zeiss jena volt rajta . 100 méterig tökéletes volt . messzebb meg amugy sem lövöldözök .
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #168 Dátum: 2011. November 22. - 09:31:20 »

szóval volt nekem egy 30/30 winchester eredeti model 94 azt hiszem . minden vadász ismerősöm lenézte . mert ők csak a 30-06-ot istenitették . lőttem vele 140 kg kant szórón Mád felett . egy métert sem ment . utána csak pislogtak . könnyű kis kezes fegyver volt . el lehetett fordulni vele az erdőben Vigyorog . 4×32 zeiss jena volt rajta . 100 méterig tökéletes volt . messzebb meg amugy sem lövöldözök .

Jól van,azért nem kell hanyatt esni,mert még azt hiszitek,hogy a bab is hús,aztán van benne egy kis mócsing is. Ördög Vigyorog
Lehet,hogy 100 méterig jó,de 100 méter az itten van-e a szánkba-e.
Azóta már lefogott rapsic kölök meséli a kocsmába,hogy a .22-es is volt,hogy helybenmarasztotta a disznót ,ha fültövön találta,az őzet meg 50-en belül csak gerincvonalra fogva lövik,messzebre,meg sehogy,és 10-ből 8-szor helyben maradnak.
Lehet,hogy 30-30-assal is megvan a disznó 10-ből nyolcszor,és lehet,hogy gyenge lövő 300 winmagnummal is elveszíti 10-ből 5 -ször.
Rendesen üljön a lövés,oda menjen,ahova kell,aztán egy közel 8 mm-es 8-10 grammos lövedékkel 600 m/s becsapódást követően nagy gond nem lehet,nem kell csodálkozni,hogy elesik a vad,ha engem mellbelűnínek vele,én is leülnék,pedig föle vagyok a 100 kg-nak.
Normális,amit tapasztaltál,mint ahogy az is az lesz,hogy kilométerekre elviszi a golyót,ha szarul lövöd meg.
Az biztos,hogy  a 30-06-os ballisztikában,és powerban is kiüti a nyeregből a 30-30-ast,ezt merem állítani úgy is,hogy semmit nem lőttem 30-30-assal,de aki lőtt vele,és elmesélgette,az hiteles ember a számomra,és a "tudásom "tőle származik,viszont, ha cserkelődni mennék erdőben lehet én is a tompa- ,és lassú lövedékű könnyű kézies karabélyt vinném,persze,ha lenne (álmodik a nyomor).Biztosan tudom,hogy nem rossz kaliber,csak ,ahogy te is mondottad,100 méter után leesik mint egy darab kő,és vészesen fogy az energia,de 100-on belül biztos megéri az árát.
Örülök,hogy olyan fegyvered van,amiben örömöd leled,ez a legfontosabb,nem az amit én hordok itt össze neked.
A 30-06 mellé lehet vennék 30-30-ast,de le nem cserélném rá maradjunk ennyiben.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2011. November 22. - 11:20:01 »

szóval volt nekem egy 30/30 winchester eredeti model 94 azt hiszem . minden vadász ismerősöm lenézte . mert ők csak a 30-06-ot istenitették . lőttem vele 140 kg kant szórón Mád felett . egy métert sem ment . utána csak pislogtak . könnyű kis kezes fegyver volt . el lehetett fordulni vele az erdőben Vigyorog . 4×32 zeiss jena volt rajta . 100 méterig tökéletes volt . messzebb meg amugy sem lövöldözök .

Nekem éppen most szombaton teljesen mást mondtak a 30/30-asról.
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #170 Dátum: 2011. November 22. - 12:37:32 »

elhiszem hogy sok rosszat irnak róla . de nekem ez a tapasztalatom vele . én jól tudom használni . a többi meg nem érdekel . teljesen mindegy mivel lövöd el a lábát 30-06-ossal , vagy 30-30 al . a lényeg az , hogy jó helyen érje a vadat a lövés , és akkor baj nem lehet . de azt már ezerszer leirtátok .
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2011. November 22. - 13:40:25 »

elhiszem hogy sok rosszat irnak róla . de nekem ez a tapasztalatom vele . én jól tudom használni . a többi meg nem érdekel . teljesen mindegy mivel lövöd el a lábát 30-06-ossal , vagy 30-30 al . a lényeg az , hogy jó helyen érje a vadat a lövés , és akkor baj nem lehet . de azt már ezerszer leirtátok .

Igazából nem is a 30/30-as volt a fő téma, hanem a 308 ME, mert olyan is volt neki.
Amiket mondott róla, nem sok jóval kecsegtettek.
Nem lábon lőtt vadról volt szó, hanem mindet jól meglőve sokat kellett keresni, mert nem vitte át a vadat, nem volt vér, ráadásul messzebb is mentek mint a megszokott síma 308 win. után.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #172 Dátum: 2011. November 22. - 14:49:24 »

elhiszem hogy sok rosszat irnak róla . de nekem ez a tapasztalatom vele . én jól tudom használni . a többi meg nem érdekel . teljesen mindegy mivel lövöd el a lábát 30-06-ossal , vagy 30-30 al . a lényeg az , hogy jó helyen érje a vadat a lövés , és akkor baj nem lehet . de azt már ezerszer leirtátok .

Mint ahogy azt is, hogy ezen a fórumon mindenki megpróbálja a magyar helyesírás szabályait betartani.  Kacsint
 OffTopic
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
forester73
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2011. November 22. - 17:34:48 »

Én 30-30-cal nem vadásztam de már 4-éve nyüstölök egy 444-t (10.9*57R) ami papíron tudja a 30-06 értékeit meg böszme nagy lik van a csőben de ha a Hornady Leverevolution-nal sem fog kellően ölni ( eddit Remington SP-t és Hornady LM-t használtam ) akkor bedobom a kukába . Mert a két héttle ezelőtti "Peti" meglett (16/17.5 cm agyarakkal) , csak kicsit megették a rókák , pedig a bőrén , vitális helyen két 10m-ren belül leadott lövést is elvitt majd 700m-t!!!!!! kimeneti seb nélkül . Szerintem a 30-06 , még inkább a 9.3*62 ilyen lövésektőll gurult volna mint a nyúl. Arról nem beszélve , hogy már a létező összes optikai rendszert kipróbáltam rajta  . Summa-summárum ha az evo-val sem lessz jobb (sok reményem nincs mert az evo is LM csak polimer hegyel a biztosabb adagolás miatt) akkor nem menti meg semmi , pedig nem tudja de már feltettem a netre régebben  de nem eröltettem.

Maradok tisztelettel az OGRE
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #174 Dátum: 2011. November 22. - 17:58:52 »

Pont te írtad valamelyik nap,hogy 3 disznót lőttél vele hajtásban. Akkor mégsem jó?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2011. November 22. - 18:14:26 »

Én 30-30-cal nem vadásztam de már 4-éve nyüstölök egy 444-t (10.9*57R) ami papíron tudja a 30-06 értékeit meg böszme nagy lik van a csőben de ha a Hornady Leverevolution-nal sem fog kellően ölni ( eddit Remington SP-t és Hornady LM-t használtam ) akkor bedobom a kukába . Mert a két héttle ezelőtti "Peti" meglett (16/17.5 cm agyarakkal) , csak kicsit megették a rókák , pedig a bőrén , vitális helyen két 10m-ren belül leadott lövést is elvitt majd 700m-t!!!!!! kimeneti seb nélkül . Szerintem a 30-06 , még inkább a 9.3*62 ilyen lövésektőll gurult volna mint a nyúl. Arról nem beszélve , hogy már a létező összes optikai rendszert kipróbáltam rajta  . Summa-summárum ha az evo-val sem lessz jobb (sok reményem nincs mert az evo is LM csak polimer hegyel a biztosabb adagolás miatt) akkor nem menti meg semmi , pedig nem tudja de már feltettem a netre régebben  de nem eröltettem.

Maradok tisztelettel az OGRE

Szia!

Egyik vadásztársam is a Leverevo-tól várta a megváltást 308 ME kaliberű alsó kulcsosához.
Csuda dolgokat mesélt róla - pedig nekem is nagyon szimpatikus kalibernek tűnt -, gyakorlatilag ezzel a kaliberrel alig-alig volt olyan vad, amit keresztül tudott volna lőni.
Szinte mindben benne maradt a lövedék és szépen el is ballagtak vele...pedig ez nem mezei 30/30, hanem az "erős" 308 Marlin Express.
Utoljára azt hiszem egy zsigerelve 18 kilós muflon tarvadban is benne maradt 40-40m-es lövés esetén, de szarvas tarvad és disznó is "megfogta" a Leverevot.

Már nincs meg a puskája, eladta.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2011. November 22. - 20:34:49 »

saigy

Akkor olvasd el figyelmesebben az írásomat . Az ölőhatásáról beszéltem és szerintem egy ilyen kan miatt téged is megütne a guta . Főleg egy olyan nap után. A tegnap este lőtt kiskanomat sz@rul lőttem meg de a 9.3 után olyan vérnyom volt , hogy igaz elment v 300m de kutya nélkül lett meg . Hát egy 17-es kan azon a szégyenletes napon azért gyógyír lett volna bánatomra .

Maradok tisztelettel az OGRE
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #177 Dátum: 2011. November 22. - 20:49:55 »

Sziasztok !
308 ME -vel is vadászom  . Tapasztalatom szerint nem üti át a vadat valóban , viszon jól gombásodik és belül elég csúnya munkát végez .
Eddig minden vad meglett amit meglőttem vele akár hajtásban vagy lesen . 150 m- ig nagyon jó a szórásképe is .
30-06 a másik fegyverem és 12 g Lapua mega a lőszer . Ez viszont tényleg átmegy a vadon még a nagy kanon is .  Vigyorog
Az igazi tapasztalat valójában nálam az , hogy amit sz@rul lőttem meg az csak nehezen vagy sehogyse lett meg !
 Emelem Wave
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #178 Dátum: 2011. November 22. - 21:06:41 »

én még lehet veszek egy marlint 30/30 vagy 35-öst . csak angol agyast . Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #179 Dátum: 2011. November 22. - 21:27:05 »

én még lehet veszek egy marlint 30/30 vagy 35-öst . csak angol agyast . Kacsint
Látom, hogy nem érted, amit zsolt68 írt neked figyelmeztetésképpen...  Rííí Akkor beszállok én is. Légy szíves, ezen a fórumon ne chat-stílusban írj! Többségünket igenis zavarja. Nincs olyan messze a klaviatúrán az a szerencsétlen shift. Ráadásul van belőle kettő is.
Tisztelettel  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: