Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 110575 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 03. - 15:55:04 »

Szia!
"Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell."
Nem hallottál valamit, nem akarják engedni az itthoni tőttést? Te mégiscsak jobban értesülsz ezekről a dolgokról, hátha?

Erről ne is álmodjunk...ezt a jogszabályi helyet nem fogját megváltoztatni...szóval maradnak a gyári muníciók.  :-\

Had álmodjak!  Sleep A hegyek is megmozdulnak néha, talán ez is változik, mert üzlet! Sok pénz van benne! Azt se hittük volna, hogy a gézpisztolyokat szabaddá teszi a kormány!  Angyal

Hidd el én is respektálnám ha lehetne, de azt hiszem a jelenlegi "lobbikör" erősebba a mi vágyainknál...vagy legalábbis könnyebben "érnek célhoz".  Kacsint Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 03. - 15:58:21 »

Szia!
"Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell."
Nem hallottál valamit, nem akarják engedni az itthoni tőttést? Te mégiscsak jobban értesülsz ezekről a dolgokról, hátha?

Erről ne is álmodjunk...ezt a jogszabályi helyet nem fogját megváltoztatni...szóval maradnak a gyári muníciók.  :-\

Had álmodjak!  Sleep A hegyek is megmozdulnak néha, talán ez is változik, mert üzlet! Sok pénz van benne! Azt se hittük volna, hogy a gézpisztolyokat szabaddá teszi a kormány!  Angyal
Amíg az MFS lőszerek Csányi zsebét tömik, addig ne reménykedj a házi töltögetés engedélyezésében.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 03. - 16:08:56 »

Mindíg az a rohadt politika!  :RII

 Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 07. - 16:12:49 »

Szia Imre!

"Tapasztalt fegyverművesek vagy fegverismerők segítségét szeretném kérni.

0.22WM kaliberben alsókulcsos fegyver létezik-e! 

Köszönettel:M.I"

A marlin gyárt ilyet:

http://www.marlinfirearms.com/Firearms/22Rifle/Golden39A.aspx
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 07. - 16:18:57 »

Szia Imre!

"Tapasztalt fegyverművesek vagy fegverismerők segítségét szeretném kérni.

0.22WM kaliberben alsókulcsos fegyver létezik-e! 

Köszönettel:M.I"

A marlin gyárt ilyet:

http://www.marlinfirearms.com/Firearms/22Rifle/Golden39A.aspx


Köszi Viktor!

Én nem tudok angolul! Úgy értelmeztem, hogy csak 0,22LR kaliberben gyártja, én a kaliberválasztéknál nem találtam a WM jelölést.

 Wave
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 07. - 16:26:07 »

Hinnye, akkor benéztem... ezek után már csak egy gyártót tudok, a Henryt. de azt nem tudom, hogy forgalmazza-e valaki ezeket idehaza...
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Május 07. - 16:29:39 »

Hinnye, akkor benéztem... ezek után már csak egy gyártót tudok, a Henryt. de azt nem tudom, hogy forgalmazza-e valaki ezeket idehaza...

Nem biztos, hogy benézted!

Kereskedő ismerős szerint is gyárt.
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 07. - 16:32:38 »

Winchester model 9422
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 07. - 16:36:50 »

Winchester model 9422
Me annyit: annak ellenere, hogy mar nem gyartjak meg mindig van sok kereskedonel. Egyebkent marad a Henry.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 08. - 03:03:04 »

Hinnye, akkor benéztem... ezek után már csak egy gyártót tudok, a Henryt. de azt nem tudom, hogy forgalmazza-e valaki ezeket idehaza...

Letezik meg egy, a Ruger 96/44 (a .44-es Rem.Magnum "kis testvere"),  modelszam 96/22 .22WMR-ban.
Marlin csak tolozaras WMR-t keszit.

http://www.lebaron.ca/pdf_files_fall08/hunting/ruger_rimfire_hawk.pdf
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 08. - 06:53:48 »

Köszönöm a tájékoztatást! Wave
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Június 21. - 13:43:33 »

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Július 28. - 15:16:32 »

Szervusztok,tisztelt vadásztársak!
Szeretnék hozzászólni a témához. Volt 3  db 308-as fegyverem . 1 Santa Barbara,1 Ruger stucni 47 cm-es csővel, 1 Browning alsókulcsos.
A kaliber kiváló és a Ruger maga volt a csoda. A leg kéziesebb fegyver a világon. (szerintem) A töltényt pedig, Nosler Ballistic Tip-pel 11.7 gr használtam.Levett mindig, mindent a lábáról.  Hasraesett és, soha nem kellett utánkeresni.Disznó,szarvas, mindegy volt neki.Néha bent akadt néha, átment a vad testén. De az eredmény, ugyan az volt. Ajánlom,mindenkinek.
Tisztelettel,..Gábor.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Július 28. - 16:18:32 »

Szervusztok,tisztelt vadásztársak!
Szeretnék hozzászólni a témához. Volt 3  db 308-as fegyverem . 1 Santa Barbara,1 Ruger stucni 47 cm-es csővel, 1 Browning alsókulcsos.
A kaliber kiváló és a Ruger maga volt a csoda. A leg kéziesebb fegyver a világon. (szerintem) A töltényt pedig, Nosler Ballistic Tip-pel 11.7 gr használtam.Levett mindig, mindent a lábáról.  Hasraesett és, soha nem kellett utánkeresni.Disznó,szarvas, mindegy volt neki.Néha bent akadt néha, átment a vad testén. De az eredmény, ugyan az volt. Ajánlom,mindenkinek.
Tisztelettel,..Gábor.

Szia Gábor!

Magam is a 308-as kaliber híve vagyok, ilyet használok. Egy ilyen Ruger 77-es stucnira nekem is fáj a fogam, remek fegyver lehetett.

Ha nem csalódom, a kengyelkulcsos Browning egy BLR lehetett, ami Hazánkban meglehetősen ismeretlen fegyver, holott szerintem a valaha épített legelőbbremutató kengyelkulcsos konstrukció. Írhatnár erről a fegyverről és a vele szerzett tapasztalataidról.
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Július 29. - 10:20:54 »



Szerintem ez csodaszép formára, a felületkezelése meg maga a vizuális gyönyör.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: