Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111419 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #135 Dátum: 2010. December 07. - 09:44:06 »

Egyszer megérintett a kengyelkulcsos fegyverek "szele".
Egy vadászvendégem nagyon eredményesen használt egy 30-30-as kaliberű, ilyen rendszerű puskát dámtarvad vadászaton, nyílt irányzékkal.
Akkor úgy döntöttem, hogy nekem is kell egy hasonló fegyver.
Választásom végül a 45-70Gov. kaliberre és egy Marlinra esett.
Egy évig volt nálam a fegyver, stílus ide-stílus oda, oldható szerelékkel még egy kis 4x-es nagyítású távcső is került rá.
Federal lőszerrel használtam (300 grains/19,44 gramm), első sorban bent a hajtásban sebzett vadat keresni, de jó pár cserkelésen és hajtás-lőálláson is társam volt.
Igazi "bozótpuskát" ismertem meg benne, aminek nem igazán számított pár belógó ág, nád, magas fű, stb.
100 méterig volt igazából elemében, de ha nagyon kellett, akár 200-ra is bátran ellőttem vele (főleg ha sebzett vadról volt szó, ezért is került rá a céltávcső).
Egy "hibája" volt, ami miatt végül megváltam tőle.
A csőszája több sorban ki volt fúrkálva, aminek nem sok értelmét láttam a stabilitás okán, de irgalmatlan hangossá tette az amúgy is rövid csövet.
A sok ezer saját és számtalan, más puskájából elhangzott lövés okozta zajártalom amúgy is tönkre tette a hallásomat, de ez a fegyver volt mind közül a leg brutálisabb.
4-5 lövés után saját hangomat is mint ha az űrből hallottam volna, a fülzúgásom pedig napokig megmaradt.
Végül megvette egy "fakír", aki fülvédő nélkül élvezettel repetált ki másodpercek alatt egy teli tárat és közben vigyorgott, mint a vadalma Vigyorog
Szerintem ma már ő is süket Nyihi  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #136 Dátum: 2010. December 07. - 12:19:12 »

Végül megvette egy "fakír", aki fülvédő nélkül élvezettel repetált ki másodpercek alatt egy teli tárat és közben vigyorgott, mint a vadalma Vigyorog
Szerintem ma már ő is süket Nyihi  Ördög

Ez jó  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 07. - 12:21:12 írta Pyrus » Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2010. December 07. - 12:21:03 »

Egyszer megérintett a kengyelkulcsos fegyverek "szele".
Egy vadászvendégem nagyon eredményesen használt egy 30-30-as kaliberű, ilyen rendszerű puskát dámtarvad vadászaton, nyílt irányzékkal.
Akkor úgy döntöttem, hogy nekem is kell egy hasonló fegyver.
Választásom végül a 45-70Gov. kaliberre és egy Marlinra esett.
Egy évig volt nálam a fegyver, stílus ide-stílus oda, oldható szerelékkel még egy kis 4x-es nagyítású távcső is került rá.
Federal lőszerrel használtam (300 grains/19,44 gramm), első sorban bent a hajtásban sebzett vadat keresni, de jó pár cserkelésen és hajtás-lőálláson is társam volt.
Igazi "bozótpuskát" ismertem meg benne, aminek nem igazán számított pár belógó ág, nád, magas fű, stb.
100 méterig volt igazából elemében, de ha nagyon kellett, akár 200-ra is bátran ellőttem vele (főleg ha sebzett vadról volt szó, ezért is került rá a céltávcső).
Egy "hibája" volt, ami miatt végül megváltam tőle.
A csőszája több sorban ki volt fúrkálva, aminek nem sok értelmét láttam a stabilitás okán, de irgalmatlan hangossá tette az amúgy is rövid csövet.
A sok ezer saját és számtalan, más puskájából elhangzott lövés okozta zajártalom amúgy is tönkre tette a hallásomat, de ez a fegyver volt mind közül a leg brutálisabb.
4-5 lövés után saját hangomat is mint ha az űrből hallottam volna, a fülzúgásom pedig napokig megmaradt.
Végül megvette egy "fakír", aki fülvédő nélkül élvezettel repetált ki másodpercek alatt egy teli tárat és közben vigyorgott, mint a vadalma Vigyorog
Szerintem ma már ő is süket Nyihi  Ördög

Szia!
200-ra mennyit kellett fölé tartani?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #138 Dátum: 2010. December 07. - 14:51:21 »

Szia!
200-ra mennyit kellett fölé tartani?
Minden golyóspuskámat (.222Rem-től felfelé) 150 méterre lövöm be pontra.
A 47-70-nél ez 200-on kb 35-40 cm esést jelent, mert az a 150-es ponton már igen csak leszálló ágon szalad.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #139 Dátum: 2011. Február 07. - 21:13:21 »

Üdv mindenkinek  Emelem! Már régóta vágyom egy 444 Marlin kaliberű winchester mod. 94 típusú vadászfegyverre, de sajnos halvány lila .... sincsen, hogy kis hazánkban honnan lehetne beszerezni ilyen fegyvert, ha valaki rendelkezik infóval ezzel kapcsolatban azt megköszönném. Azt tudom, hogy a marlin is gyárt ilyen kaliberben és azt be is lehet szerezni hazánkban, de nekem a winchester tetszik. :Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #140 Dátum: 2011. Február 07. - 21:30:55 »

Üdv mindenkinek  Emelem! Már régóta vágyom egy 444 Marlin kaliberű winchester mod. 94 típusú vadászfegyverre, de sajnos halvány lila .... sincsen, hogy kis hazánkban honnan lehetne beszerezni ilyen fegyvert, ha valaki rendelkezik infóval ezzel kapcsolatban azt megköszönném. Azt tudom, hogy a marlin is gyárt ilyen kaliberben és azt be is lehet szerezni hazánkban, de nekem a winchester tetszik. :Mosolyog

Internet.
Behozzák egy banánosdobozban.
 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #141 Dátum: 2011. Február 07. - 21:57:09 »

Üdv mindenkinek  Emelem! Már régóta vágyom egy 444 Marlin kaliberű winchester mod. 94 típusú vadászfegyverre, de sajnos halvány lila .... sincsen, hogy kis hazánkban honnan lehetne beszerezni ilyen fegyvert, ha valaki rendelkezik infóval ezzel kapcsolatban azt megköszönném. Azt tudom, hogy a marlin is gyárt ilyen kaliberben és azt be is lehet szerezni hazánkban, de nekem a winchester tetszik. :Mosolyog
Figyelmes olvasás
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2011. Február 08. - 17:21:25 »

Üdv mindenkinek  Emelem! Már régóta vágyom egy 444 Marlin kaliberű winchester mod. 94 típusú vadászfegyverre, de sajnos halvány lila .... sincsen, hogy kis hazánkban honnan lehetne beszerezni ilyen fegyvert, ha valaki rendelkezik infóval ezzel kapcsolatban azt megköszönném. Azt tudom, hogy a marlin is gyárt ilyen kaliberben és azt be is lehet szerezni hazánkban, de nekem a winchester tetszik. :Mosolyog

Ha nem akarsz nagyot csalódni, akkor inkább válassz egy 45/70-es alsókulcsost.
Van ismerősöm aki azt hitte szórón, meg hajtásban a 444-es lesz a megváltó.
Nagyot kellett csalódni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2011. Február 08. - 19:49:49 »

Ha nem akarsz nagyot csalódni, akkor inkább válassz egy 45/70-es alsókulcsost.
Van ismerősöm aki azt hitte szórón, meg hajtásban a 444-es lesz a megváltó.
Nagyot kellett csalódni.

Tényleg nem akarok veled mindig vitázni, de nem fordítva van? Igaz, hogy a .444 kicsivel vékonyabb kaliber (11,176mm), mint a 45-70 (11,43mm), de majd 1000 Joule-al erősebb. A 45-70-esről már többektől hallottam, hogy gyenge.  Vállat von
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2011. Február 08. - 20:01:05 »

Tényleg nem akarok veled mindig vitázni, de nem fordítva van? Igaz, hogy a .444 kicsivel vékonyabb kaliber (11,176mm), mint a 45-70 (11,43mm), de majd 1000 Joule-al erősebb. A 45-70-esről már többektől hallottam, hogy gyenge.  Vállat von

Hát igen, ha a katalógusban azt írják, akkor biztos igaz is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2011. Február 08. - 20:05:06 »

Hát igen, ha a katalógusban azt írják, akkor biztos igaz is.

Mosolyog  A vadászati használhatóságot csak akkor lehetne egzaktul ellenőrizni, ha egymás mellett vadászna két vadász a kétféle kaliberű, de teljesen azonos puskával.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2011. Február 08. - 20:11:03 »

Mosolyog  A vadászati használhatóságot csak akkor lehetne egzaktul ellenőrizni, ha egymás mellett vadászna két vadász a kétféle kaliberű, de teljesen azonos puskával.

Tehát ha van egy vadász, aki használta X kalibert és cseppet sem volt vele elégedett, majd utána ugyanez az ember váltott Y kaliberre, amit ugyanolyan vadászati körülmények között használt és elégedett vele, az nem "egzakt", nem egyértelmű.
Hagyjuk... Ördög
Naplózva
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #147 Dátum: 2011. Február 09. - 08:31:09 »

Köszönöm az információkat, de ha valaki tudna egy ilyen kaliberű alsókulcsos fegyvert Winchesterbe akkor csak szóljon,írjon bátran. Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2011. Február 09. - 11:10:22 »

Tehát ha van egy vadász, aki használta X kalibert és cseppet sem volt vele elégedett, majd utána ugyanez az ember váltott Y kaliberre, amit ugyanolyan vadászati körülmények között használt és elégedett vele, az nem "egzakt", nem egyértelmű.
Hagyjuk... Ördög

Arra próbáltam utalni, diszkgáfiámmal keményen küzdve, hogy nincs két egyforma lövés, még ha puska-lőszer azonos is! Iskolában meg azt tanultam, hogy egy mérés, nem mérés! De tényleg hagyjuk. Nevet
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #149 Dátum: 2011. Február 09. - 13:35:13 »

Ha nem akarsz nagyot csalódni, akkor inkább válassz egy 45/70-es alsókulcsost.
Van ismerősöm aki azt hitte szórón, meg hajtásban a 444-es lesz a megváltó.
Nagyot kellett csalódni.

Mivel lőtt? Csak azért kérdezem, mert nekem meg pont olyan ismerősöm van, aki a 444-essel elég hatékony a hajtásban, hozzátéve, hogy állítása szerint erősen ki kell tapasztalni. Ha jól emlékszem, ő szimpla keményólom magot lőtt /lő belőle, valami alantihoz hasonlatost:



Ha már kengyelkulcsos, szerintem nem lehet rossz egy 30-30-as sem, vagy egy .308/ .338 MX...  Vállat von

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: