Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 111395 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Dátum: 2008. április 29. - 23:21:56 »

Mindíg jelentős érdeklődés volt Európában és Magyarországon is a kengyelkulcsos golyósok iránt, U SAm bácsi tradícionális és közkedvelt fegyverei ma is tucatszámra állják meg a helyüket a gazdáik legnagyobb megelégedésére. Nálunk kik használják és a széles kaliberválaszték közül melyek azok a kaliberek melyek hazánkban is megállják helyüket és milyen jószágokra mely kaliberek a leginkább használhatóak.
Várjuk a tapasztalatokat.
Kedvencem képe:
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 30. - 08:21:27 »

Szevasz!

Ha jól csalódom a képen a 308 ME kaliberű Marlin alsókulcsos van.
Ezzel a kaliberrel - csakúgy mint a 307 win.-nel - szerintem már jól el lehet vadászgatni idehaza is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 30. - 21:09:04 »

Szevasz!

Ha jól csalódom a képen a 308 ME kaliberű Marlin alsókulcsos van.
Ezzel a kaliberrel - csakúgy mint a 307 win.-nel - szerintem már jól el lehet vadászgatni idehaza is.

Üdv!
Meg a .35-ös remingtonnal! De a 30-30-as Win. is jó, próbáltam Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 01. - 22:29:39 »

Mindíg jelentős érdeklődés volt Európában és Magyarországon is a kengyelkulcsos golyósok iránt, U SAm bácsi tradícionális és közkedvelt fegyverei ma is tucatszámra állják meg a helyüket a gazdáik legnagyobb megelégedésére. Nálunk kik használják és a széles kaliberválaszték közül melyek azok a kaliberek melyek hazánkban is megállják helyüket és milyen jószágokra mely kaliberek a leginkább használhatóak.
Várjuk a tapasztalatokat.
Kedvencem képe:

Én eddig két ilyen fegyvert láttam működés közben, az egyik M94-es Winchester volt, még a régi modell ami felfelé dobta a hüvelyt. Kalibere 30-30W volt. Disznóhajtásra hozták, nyilt irányzékkal, és 3 disznót lőtt vele aznap a tulajdonosa. Én addig keveselltem ezt a kalibert, de láttam hogy ugyanúgy borulnak tőle a süldők mint a 30-06-tól.

A másik 444M kaliberű Marlin puska volt, 4x32 Zeissel szerelve. Nem a gyári Rem. lőszert használta a tulaj, hanem töltöttet. Jóval zártabb orrú lövedéke volt, két gímborjút lőtt vele. Kb 80 és 160m-ről ment a két lövés, mindkettő lap mögötti találat volt. Az egyik helyben maradt, a másik rövid halálvágta után esett el.

Ezt a két vendéget leszámitva nem találkoztam ilyen puskákkal vadászaton.
Én lőttem 30-30W kaliberű Marlinnal, -de mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt. Amúgy kellemesen használható fegyver volt, elsütését kicsit keménynek találtam de nem volt vészes, visszarúgása szinte semmi.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 01. - 22:52:01 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 02. - 07:15:50 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás

Én már láttam "BALOS" rendszerűt! Az viszont abszolult nem zavar. gyozo Vadász
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 02. - 10:30:27 »

Én egy vadászt ismerek aki használt ilyet. (Marlin puska, 30-30 win. kaliber)
Anniyr bevált neki tavasszal és nyáron, hogy a 30-06-ost nyugdíjazta.
Aztán jöttek a téli tarvadazások - gím - meg a disznólesek.
Egyre többször kellett vér nélkül keresni főként a nyurga lábú szarvasok mentek el messzire.
...szóval a 30-06-os megint előkerült a Marlin meg maradt őzező, szórós puska.
Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell.
A gyári töltényekről ebben a kaliberben csak a 11 gr-os S.tipről hallottam jót, az meg szinte beszerezhetetlen. (de legalábbis nagyon nehéz)
Azt nem tudom, hogy a Hornady LEVO tölténye hogyan vált be ehhez a kaliberhez.
Az azonban biztos, hogy a 307 win. és a .308 ME már igazán mindenes kaliber, aki ilyennel vadászik azt nem érheti kritika a kaliberválasztás miatt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 02. - 16:30:26 »

Szia!
"Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell."
Nem hallottál valamit, nem akarják engedni az itthoni tőttést? Te mégiscsak jobban értesülsz ezekről a dolgokról, hátha?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 02. - 21:47:03 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás

A Mauser rendszerű fegyvert le kell vennem vállból hogy ismételni tudjak vele, így az nem zavar, kb derékmagasságban repül a hüvely.
Az alsókulcsossal úgy is tudok ismételni hogy nem veszem le, akkor pont az arcom előtt dobja ki.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 02. - 23:01:14 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás

A Mauser rendszerű fegyvert le kell vennem vállból hogy ismételni tudjak vele, így az nem zavar, kb derékmagasságban repül a hüvely.
Az alsókulcsossal úgy is tudok ismételni hogy nem veszem le, akkor pont az arcom előtt dobja ki.

Úgy érzem sikerült találnod egy puskát amely konstrukció minden előnye számodra hátrány! Fejvakarás
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 03. - 06:33:18 »

Ismétlőknél a szerkezet adja ki az üres hüvelyt, a gyártók többnyire jobbos kivitelben készítik.De, vannak gyárak ( Pl. Remington stb. ) ahol készítenek teljesen balos kivitelű rendszereket is.A billenőknél, blokkzárasoknál ez nem gond, mert azokat bármelyik oldalról egyformán jól lehet kezelni.Ezek viszont egylövetűek, azaz kézzel kell a lőszert behelyezni.Az ismétlés ideje egy kis gyakorlattal egészen lerövidíthető.
Üdv.Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 03. - 10:52:29 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás

A Mauser rendszerű fegyvert le kell vennem vállból hogy ismételni tudjak vele, így az nem zavar, kb derékmagasságban repül a hüvely.
Az alsókulcsossal úgy is tudok ismételni hogy nem veszem le, akkor pont az arcom előtt dobja ki.

Úgy érzem sikerült találnod egy puskát amely konstrukció minden előnye számodra hátrány! Fejvakarás

Én ezen már nem problémázok. Megtaláltam a nekem valót, ott virít a nevem alatt. Vigyorog
A ZKK-val pedig megtanultam elég gyorsan ismételni, persze nem úgy mint egy jobbkezes, de azért elég jól boldogulok azzal is.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 03. - 15:45:09 »

Szia!
"Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell."
Nem hallottál valamit, nem akarják engedni az itthoni tőttést? Te mégiscsak jobban értesülsz ezekről a dolgokról, hátha?

Erről ne is álmodjunk...ezt a jogszabályi helyet nem fogját megváltoztatni...szóval maradnak a gyári muníciók.  :-\
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 03. - 15:47:50 »

"mivel bal vállról lövök- eléggé zavart hogy az orrom előtt dobta ki a hüvelyt"  Már megbocsáss, de akkor téged minden mauser jellegű fegyver is zavar?  Fejvakarás

A Mauser rendszerű fegyvert le kell vennem vállból hogy ismételni tudjak vele, így az nem zavar, kb derékmagasságban repül a hüvely.
Az alsókulcsossal úgy is tudok ismételni hogy nem veszem le, akkor pont az arcom előtt dobja ki.

Úgy érzem sikerült találnod egy puskát amely konstrukció minden előnye számodra hátrány! Fejvakarás

Én ezen már nem problémázok. Megtaláltam a nekem valót, ott virít a nevem alatt. Vigyorog
A ZKK-val pedig megtanultam elég gyorsan ismételni, persze nem úgy mint egy jobbkezes, de azért elég jól boldogulok azzal is.
Bion Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 03. - 15:50:51 »

Szia!
"Nem rossz kaliber ez, de szerintem "odaát" is azért vált ilyen jól be, mert otthon olyan muníciót készít mindenki magának, amilyen éppen neki a céljaihoz kell."
Nem hallottál valamit, nem akarják engedni az itthoni tőttést? Te mégiscsak jobban értesülsz ezekről a dolgokról, hátha?

Erről ne is álmodjunk...ezt a jogszabályi helyet nem fogját megváltoztatni...szóval maradnak a gyári muníciók.  :-\

Had álmodjak!  Sleep A hegyek is megmozdulnak néha, talán ez is változik, mert üzlet! Sok pénz van benne! Azt se hittük volna, hogy a gézpisztolyokat szabaddá teszi a kormány!  Angyal
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: