Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562824 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #390 Dátum: 2009. Február 14. - 15:54:16 »

Attila!

Nem a feltett anyaggal van a baj!!!Sőt! Igen
De szarintem ezt te is pontosan tudod.... Kacsint
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #391 Dátum: 2009. Február 14. - 17:48:23 »


Szevasz Steve!


"Tényleg!

Valaki nekem megtudja mondani, hogy mi miért nem tudjuk azt csinálni mint a szlovákok?He?
Azon kívül, hogy azért mert a szlovákok ötlete....?!?!"


Azokután, hogy lerohantál és megpróbáltál nevetségessé tenni, a Te tolladból jogosnak érzed ezt a kérdést?

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Steve
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2009. Február 14. - 18:36:44 »

Szevasz Steve!


"Tényleg!

Valaki nekem megtudja mondani, hogy mi miért nem tudjuk azt csinálni mint a szlovákok?He?
Azon kívül, hogy azért mert a szlovákok ötlete....?!?!"


Azokután, hogy lerohantál és megpróbáltál nevetségessé tenni, a Te tolladból jogosnak érzed ezt a kérdést?

üdv.
Taki

Szevasz Taki!

Azok után, hogy gyakorlatilag lehülyéztél, és nevetségessé próbáltál tenni több ezer jóérzésű MAGYAR vadászt, a fenti kérdés igen irónikusan hangzik a tolladból! De hát mit is várhatna tőled az ember?! Vállat von
Amennyiben az a célod, hogy ezen a fórumon bomlasszál, hát akkor részben elérted a célod. Máris sikerült megosztanod amúgy sem acélos egységünket....
További "sok sikert" kívánok ebbéli tevékenységedben..... Szomorú
Nekem, azt gondolom ebből az egészből elegem van.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #393 Dátum: 2009. Február 14. - 20:21:43 »

Szia Wetzlar!

"Az EU-ról meg annyit, hogy én erre mindig azt mondom.
Aki anno az x--et az igen mellé tette, nem értem most miért tiltakozik?
Itt van az EU tessék élvezni."

Szerinted tényleg számított hogy mennyien tették ide, vagy oda az x-üket???
Az hogy mi EU-tagok leszünk, felsőbb döntés volt.
Az meg a lőtéri kutyát sem érdekelte hogy ki mire szavazott!
Eldöntötték a fejünk fölött(mint oly sok mindent), és kész!
De alapvetően ez még nem volna baj.
Az már sokkal inkább az, hogy mindezek mellett a húsosfazék körül ülők tövig tolják a nyelvüket a "nagy, és szent" EU-nak, és lesz@rják hogy mi lesz az országgal, és a lakóival!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #394 Dátum: 2009. Február 14. - 21:06:50 »

Urak!

A politikai véleményeket kérem egy nem vadász fórumon megvitatni!

Köszönöm!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2009. Február 15. - 09:22:26 »

Szia Wetzlar!

"Az EU-ról meg annyit, hogy én erre mindig azt mondom.
Aki anno az x--et az igen mellé tette, nem értem most miért tiltakozik?
Itt van az EU tessék élvezni."

Szerinted tényleg számított hogy mennyien tették ide, vagy oda az x-üket???
Az hogy mi EU-tagok leszünk, felsőbb döntés volt.
Az meg a lőtéri kutyát sem érdekelte hogy ki mire szavazott!
Eldöntötték a fejünk fölött(mint oly sok mindent), és kész!
De alapvetően ez még nem volna baj.
Az már sokkal inkább az, hogy mindezek mellett a húsosfazék körül ülők tövig tolják a nyelvüket a "nagy, és szent" EU-nak, és lesz@rják hogy mi lesz az országgal, és a lakóival!

"...de ez innentől már politika, amitől - és az abban a napjainkban résztvevőktől - jobban nem utálok semmit sem."
 Wave
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #396 Dátum: 2009. Február 15. - 10:13:26 »

Steve, miért kell egyből nekirohanni valakinek aki csak segíteni akar?Én nem vettem ki Taki írásából, hogy lehülyézte a Magyar Vadásztársadalmat, flegma, beképzelt és kioktató lett volna, nem tudom miért kaptad fel a vizet. Ha találkoztál volna már vele, más lenne az álláspontod. Olyan nehéz elhinni, hogy segíteni akar?Üdv:Zsömbi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #397 Dátum: 2009. Február 15. - 11:15:46 »

Kedves Fórumozók!

Eddig nem akartam eddig állást foglalni ebben a kérdésben, és mivel valami nyúlós dolog jut eszembe róla- nyál, gumi, takony, stb.-így nem is fogok.
Csak kérdezgetek:
-   Biztos, hogy mi ilyen elb@.... nemzet lennénk? Biztos, hogy nekünk soha, semmi zsigerből nem sikerül?
-   Biztos, hogy a bennünket körülölelő országokban lakó emberek ennyivel fa.....gyerekebbek nálunk?
-   Biztos, hogy az, hogy az EU meleg keblén a mi balf@....águnk miatt van minden hátrányunk?
-   Nem gondolkodtatok még el azon, hogy ez valahol irányítva van?
-   Valahol nekem furcsa, hogy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező emberek, mint mi (két láb, két kéz, stb) minden esetben jobb eredményeket érnek el nálunk, csak azért, mert más nevű országban laknak... Nem feltűnő?
-   Nem gondoljátok, hogy vannak EU polgárok, EUBB polgárok és LEGEUBB polgárok?

Nem kérdés, kérés:
Ne induljunk már mindig abból ki, hogy „ez nekünk úgyse sikerül, hát, ez már veszett dolog”, hanem próbáljunk már meg pofánverni valakit!
Én úgy látom, hogy az Unió hányingerrel kezel bennünket, ha akarunk valamit, egyből a pofánkba verik azokat a tényezőket, amiket másnak nem-holott a környező országokban is van cigány-náci-szegényedés-vagyonosodás-agrár-stb. kérdés, ott sem tombol a Kánaán.
Addig minden oké, amíg a jó magyar polgár Tesco virslivel tömi a családját, de ha szalonkát akar lőni, akkor coki pogány, eriggy számolni, MONITORINGOZNI (szegény nyelvészek...)

Nem nagyon érzem át ezt a szalonkahisztériát, mert bevallom őszintén, én a biológia szertáron kívül nem is nagyon láttam még ilyen madarat.
Azt viszont látom, hogy már megint borsot törnek egy -létszáma alapján szavazóbázisként szinte nem is tényező- 55 ezer ember orra alá.
Ezt a sakkban asszem parasztáldozatnak hívják, mert a túllihegett fegyvertörvénnyel, a dilidoki vizsgálattal, a vadhúsbevizsgálással, a whiskystandolással, meg az egyéb hülyeségekkel a lyukakat próbálják tömködni, hogy az EU csúcson legyen mivel dicsekedni.

Mit gondoltok, rejtett adóként miért nem találják ki, mondjuk, hogy a termőföldedből vigyél be kéthetenként egy kiló/hektárt bevizsgálásra a saját pénzeden?
Válaszom, hogy egyrészt az összes mezgazdos a fejükbe húzná a végbelüket, másrészt pedig annyi szavazatot veszítenének, hogy még Budapestre sem mehetnének be, nemhogy a Parlamentbe.

Véleményem, hogy ezért lehet ezzel a kislétszámú vadásztársadalommal packázni, ezért lehet nemcsak a portánkra sz@..ni, hanem még meg is etetni azt velünk.

Ezért értem meg Sztívgyerek elkeseredettségét, ezért értem meg Attila elfásulását, de ezért értem meg Dzsirdzsi dühét és tenniakarását is.

És az, hogy Sztívgyerek miért rohant ki ennyire?
Mert ő ilyen habitusú, mert ő kimondja azt, amit más is gondol, hogy ne mondja már meg folyamatosan nekünk mindenki, hogy mi a frankó, hogy ne egy olyan ember magyarázza el a sz@revés gasztronómiai élményeit, aki nem is kóstolta még meg azt.

KÖSZÖNÖM AZ ESETLEGES FIGYELMET.



Kedves Sabbati, jómagam nem tartom sem a te, sem más alattvalójának magam, de gyanítom egyik fórumozó sem.
(Az "alattvalózást" hagyd meg talán a semmirevaló shoutbox-os hülyeségekhez.)
Talán neked ez csak egy - sokadik idétlen - poén, de másokat zavar hidd el. (NEM CSAK ENGEM, MÁSOKAT IS.)

Köszöntem. w.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 15. - 18:28:24 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #398 Dátum: 2009. Február 15. - 12:23:41 »

Steve, miért kell egyből nekirohanni valakinek aki csak segíteni akar?Én nem vettem ki Taki írásából, hogy lehülyézte a Magyar Vadásztársadalmat, flegma, beképzelt és kioktató lett volna, nem tudom miért kaptad fel a vizet. Ha találkoztál volna már vele, más lenne az álláspontod. Olyan nehéz elhinni, hogy segíteni akar?Üdv:Zsömbi

Zsönbi!

Nem várom el, hogy el is áruld- de őszintén-, hogy milyen apropóból találkoztál vele.....

Mondom, telesz.rom, hogy ki mit gondol rólam, vagy róla. Nekem ne ossza szét az igét.... Ha annyira segíteni akarna, akkor azzal kezdte volna.
Te is jobban tennéd ha vannéd a fáradságot, és figyelmesen olvasnál Figyelmes olvasás , legalább lenne valani fogalmad rólam! Ha érdekel...Mert róla amint látom mérhetelen fogalmad van!
Az én álláspontomat Te még csak felfogni sem tudod.....amint látszik.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 15. - 18:15:44 írta wetzlar » Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #399 Dátum: 2009. Február 15. - 13:09:57 »

Fehován és néhány vadásznapon találkoztam Fricivel. Ennyi. Nincs róla mérhetetlen fogalmam úgy ahogy rólad sincs, sajnálom talán idővel lesz. Pont az ilyen "telesz.rom, lesza.om ...ossza az igét" megmyilvánulások miatt nézek egyre ritkábban a fórumra.Persze ez téged biztos nem érdekel.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 15. - 18:16:14 írta wetzlar » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #400 Dátum: 2009. Február 15. - 15:20:01 »

Szia Sába!

""Csak kérdezgetek:
-   Biztos, hogy mi ilyen elb@szott nemzet lennénk? Biztos, hogy nekünk soha, semmi zsigerből nem sikerül?
-   Biztos, hogy a bennünket körülölelő országokban lakó emberek ennyivel faszagyerekebbek nálunk?
-   Biztos, hogy az, hogy az EU meleg keblén a mi balf@szságunk miatt van minden hátrányunk?
-   Nem gondolkodtatok még el azon, hogy ez valahol irányítva van?
-   Valahol nekem furcsa, hogy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező emberek, mint mi (két láb, két kéz, stb) minden esetben jobb eredményeket érnek el nálunk, csak azért, mert más nevű országban laknak... Nem feltűnő?
-   Nem gondoljátok, hogy vannak EU polgárok, EUBB polgárok és LEGEUBB polgárok?""

Én nem gondolnám. Szerintem az a különbség, hogy tudják mit akarnak, és a céljaik megvalósítása mögé egységesen odaállnak. Nem a széthúzással, a marakodással vannak elfoglalva, hanem azzal, hogy megvalósítsanak valamit. Nézd meg, azokat akik a világ különböző országaiban dolgoznak. Minden nemzet fiai összetartanak, kivéve a mieinket
De ne is menj messzire! Nézd meg, ezt az ötvenötezer vadászt milyen egységes! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bandi
Vendég
« Új üzenet #401 Dátum: 2009. Február 15. - 16:49:48 »

Szia Sába!

""Csak kérdezgetek:
-   Biztos, hogy mi ilyen elb@szott nemzet lennénk? Biztos, hogy nekünk soha, semmi zsigerből nem sikerül?
-   Biztos, hogy a bennünket körülölelő országokban lakó emberek ennyivel faszagyerekebbek nálunk?
-   Biztos, hogy az, hogy az EU meleg keblén a mi balf@szságunk miatt van minden hátrányunk?
-   Nem gondolkodtatok még el azon, hogy ez valahol irányítva van?
-   Valahol nekem furcsa, hogy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező emberek, mint mi (két láb, két kéz, stb) minden esetben jobb eredményeket érnek el nálunk, csak azért, mert más nevű országban laknak... Nem feltűnő?
-   Nem gondoljátok, hogy vannak EU polgárok, EUBB polgárok és LEGEUBB polgárok?""

Én nem gondolnám. Szerintem az a különbség, hogy tudják mit akarnak, és a céljaik megvalósítása mögé egységesen odaállnak. Nem a széthúzással, a marakodással vannak elfoglalva, hanem azzal, hogy megvalósítsanak valamit. Nézd meg, azokat akik a világ különböző országaiban dolgoznak. Minden nemzet fiai összetartanak, kivéve a mieinket
De ne is menj messzire! Nézd meg, ezt az ötvenötezer vadászt milyen egységes! Szomorú
Szia Attila!
Én sem gondolnám hogy mi ilyenek volnánk.Csak másoknak vannak olyan vezetőik-politikai,szakmai stb.-aki nem sza.nak magasról a paraszt véleményére,és nem csak azon jár az eszük hogyan vegyék el a másik elől a zsírosbödönt.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 15. - 18:16:42 írta wetzlar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2009. Február 15. - 18:17:57 »

Urak!

Ha már megy a fikázás, meg a trágárkodás, legalább arra vegyétek a fáradtságot, hogy kipontozzátok a "súlyosabb" részeket.
Most kijavítgattam amit hirtelen láttam...
Innentől a nem konkrét szalonkás hsz.-okat törlöm!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #403 Dátum: 2009. Február 15. - 19:10:32 »

Nem látok én ebben EU s.ggnyalást se nem túlzott megfelelési kényszert. Egyszerűen érdektelenség áll e mögött.
Nézzük csak, ki is szalonkázik Magyarországon?  Egy szűk kis réteg, talán a vadászok 20 százaléka, akiket a nagytöbbség kimondva vagy kimondatlanul kicsit hóbortosnak néz, vagy a társaságon belül éppen valamiféle irigységből táplált rosszindulat övez. A többi nyolcvan százalékot hidegen hagyja ez az egész. Az hogy itt a fórumon ilyen visszhangja van ennek a tiltásnak az messze nem reprezentatív, mint sajnos sok olyan más érték sem, melyek legalább itt jelen vannak.
A Magyar Vadászkamara teszi a dolgát, ebben az ügyben, úgy látom, hogy szegényes eszköztárát messze meghaladó szinten. Csodák nincsenek.

A másik probléma, hogy nincsen a szalonka mögött üzlet.
A szalonka vadászatát nem lehet eladni, meghívni is általában csak a hasonszőrű barátok hívják egymást. Hogy nézne ki ha XY jónevű vállalkozó szalonkára hívná meg az ügyfeleit…… skandalum…szarrágó…mit képzel…Mi a túró az a szalonka?....
Ennek okán a kapcsolati tőke mindent elérő és ha kell ledöngölő hengere nem lendül mozgásba.
A másik nagy érdekhordozóknak, az erdőgazdaságoknak sem forró ez a téma. Azt a néhány belföldi vendéget, akiket párezres standpénzért tavaszonként kiállítanak, el lehet felejteni. Többe kerül a felvezetés és a személyzet túlórája.
Egyszerűbb idényhosszabbítást kérni tarvadra meg muflonra, ezeket lője jó pénzért a tavaszi holtidőben, a belföldi vendég.

Merőben más lenne a helyzet, ha az EU a tavaszi őzbakidényekhez nyúlna, vagy az őszi gímszarvas vadászatához. Igen hamar komplex programok és argumentációk stratégiák állnának rendelkezésre.
Sajnos a szalonka nem őzbak, se nem gímszarvas.
Ez van.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #404 Dátum: 2009. Február 16. - 10:32:46 »

Szevasztok!

Srácok, tegnap este tüzetesen utánakerestem  azoknak a dokumentumoknak, amik felhasználásával és segítségével nálunk Szlovákiában beindult azon intézkedések sorozata miknek eredményeként vadászhatunk szalonkára. Köszönve a szekrényeim rejtette rendetlenségnek valamit megtaláltam, de valamiket már nem. Sok dolognak már csak ez emléke van meg a fejemben. De egy dologban szinte biztos vagyok – valakinek MO-n is meg kellenek lennie ez ezzel kapcsolatos dokumentumoknak. Közben megerősödött bennem az a vélemény is, hogy ez a fórum nem a megfelelő institúció ahhoz, hogy az olyan kérdések, mint a szalonkák tavaszi vadászatával kapcsolatos konkrét ügyintézés – itt bonyolódjon. Ezért az írásom csak tájékoztató jellegű – csak amolyan csevegés. Egy MO-on rendezett tavaly őszi vadásztalálkozón az én asztalomnál (a segítségemmel) kötött megegyezést A MO-i érdekképviselet első embere Pechtol János és ennek a fórumnak az egyik köztiszteletben álló globális moderátora. Úgy köszöntek el egymástól, hogy bármikor bármely kérdésben az egymás rendelkezésre állnak…. Tessék felemelni a telefont  és tárcsázni! Én amúgy is állandó kapcsolatban állok a MO-i vadászok csúcsképviseletével és jelen esetben is ha kérik minden számomra elérhető dokumentumot  készségesen a rendelkezésükre bocsátok.
Találtam dolgokat a 2004. március 28-án „szalonkakonferenciaként” emlegetett szeminárium anyagából és megtaláltam annak a kommünikének is a teljes anyagát, melyet minden megjelent ország képviselője aláírt – köztük Németország, Ausztria, Magyarország, Lengyelország, Csehország, Szlovénia és Szlovákia. A FACE ide vonatkozó levele még nincsen meg, de az a szövetségünk központi irodájában biztosan megtalálható.
Köztetek is vannak a jogban járatos emberek kiknek megsúgom, hogy az EU madarak védelméről szóló 79/409/EHS számú határozatának 1§ 9. cikkely c. bekezdése ad lehetőséget az igénylő és az igénylést alátámasztó  EU tagállamnak, hogy kivételt kapjon a szaporodásuk alatt vonuló madarak vadászati tilalma alól , ha számára (és itt következik a lényeg) más kielégítő megoldás nem létezik és képesek szigorúan ellenőrzött körülmények közt, választott alapon egy adott madár fajt, kis mennyiségben is vadászni. Felhívom a figyelmét mindenkinek, hogy a fent említett törvénykivonat magában semmit nem ér. Annak az egy többszörösen összetett mondat szinte minden egyes szavát kőkemény, kiforgathatatlan indokokkal kell alátámasztani – ami leírva több oldalt is kitehet! Talán ebben is tudnák segíteni csak fel kellene rá készülnöm.
Szerintem csak ez az egyedüli megoldás ahhoz, hogy némi sikert érjetek el és legalább jövőre már ti is vadászhassatok tavasszal a szalonkára. Ennek az útnak a végigjárása elég kemény diplomáciával is jár. Ezért írtam az előbbi hozzászólásaimban, hogy az ügynek árt a szalonkavadászat bármilyen üzleti reklámcélokkal kapcsolatos felhasználása, az erőszakos sztrájkfenyegetésekről és EU parlamentbe írt magyar virtust idéző követelődző levelekről nem is beszélve. Aki viszont ezt félre akarta érteni az ezután is félreérti majd.
Részemről az ügyet lezártnak tekintem…. Akit érdekel vagy igényli szívesen látom mint személyes vendégemet március 15-e után Csallóközben szalonkára vadászni ahol személyesen beszélgethetünk még róla. Ennek a feltétele az EU fegyvertartási engedély és az abba bejegyzett sörétes fegyver valamint a Szlovák vadászjegy, aminek a váltást legalább 1 héttel a vadászat előtt kell kezdeni intézni.

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: