Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 558907 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #3450 Dátum: 2022. április 02. - 19:39:16 »


 Gratulálok a sikeres elejtőknek!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3451 Dátum: 2022. április 02. - 20:31:37 »


A mai nappal véget ért az idei monitoring és a mintavételnek nevezett vadászati lehetőségünk.
Nem tudom máshol mik a tapasztalatok, de itt felénk a Szamos-Tisza közben az idei húzás jócskán elmaradt a tavalyitól, kb. a harmada szalonka vonulhatott át felettünk.
Azok is csendben repültek, pisszegést elvétve, korrogást pedig egyáltalán nem hallottunk.
Többnyire egyes madarat láttunk, ritkán párban repülőt, egyenesen sietve szálltak, nem lomhán, cikázva.
Valószínű, hogy a száraz, hideg idő miatt alakult így. Véleményem szerint itt É.-Keleten később kellene kezdeni a megfigyelést, nem február közepén, mert március közepe előtt ritkán jelennek meg.
Viszont április közepéig tart a vonulásuk.
De hát ez van, örüljünk ennek a lehetőségnek is ameddig tart ez a program.

Kinek mi tapasztalata az idei húzásról.    Emelem
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3452 Dátum: 2022. április 10. - 20:13:47 »

Gratulálok minden Vadásztársamnak akinek sikerült az idén szalonkát terítékre hoznia!  De annak is, aki egyáltalán látott!  Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3453 Dátum: 2022. április 11. - 09:43:44 »

Gratulálok minden Vadásztársamnak akinek sikerült az idén szalonkát terítékre hoznia!  De annak is, aki egyáltalán látott!  Igen

Írásodból ítélve Felétek sem volt valami fényes a helyzet.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3454 Dátum: 2023. Február 22. - 04:35:02 »

Üdvözlet Minden Fórumozónak !

Jön a tavasz és jön az erdők királynője a Szalonka.
Tavasz ?
Azok a régi igazi havas télből olvadó tavaszba forduló idők már csak a könyvekben vannak. ( Bársony István: Szalonkavarázs )
Amikor még varázsa volt az ébredő természetnek....ebből ma már csak a Szalonkák maradtak a Szalonkavarázs.
De azért ugyanúgy várjuk Őket mint régen.
Ha valaki úgy gondolja, hogy szívesen megosztaná másokkal is élményeit, megköszönjük.......
..............és várjuk a legújabb információkat !

 Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3455 Dátum: 2023. Február 22. - 07:49:11 »

December  30-án láttam az elsőt. Nagyjából 10.30 lehetett.  Vigyorog
(Viccet félretéve: tényleg felrepült a hajtóvonal előtt 1 madárka. Nyárfaerdő és akácerdő összeérő sarkán. )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3456 Dátum: 2023. Február 22. - 08:52:35 »

Üdvözlet Minden Fórumozónak !

Jön a tavasz és jön az erdők királynője a Szalonka.
Tavasz ?
Azok a régi igazi havas télből olvadó tavaszba forduló idők már csak a könyvekben vannak. ( Bársony István: Szalonkavarázs )
Amikor még varázsa volt az ébredő természetnek....ebből ma már csak a Szalonkák maradtak a Szalonkavarázs.
De azért ugyanúgy várjuk Őket mint régen.
Ha valaki úgy gondolja, hogy szívesen megosztaná másokkal is élményeit, megköszönjük.......
..............és várjuk a legújabb információkat !

 Wave

Az idén megint elmarad részemről...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3457 Dátum: 2023. Február 22. - 18:03:28 »

Üdvözlet Minden Fórumozónak !

Jön a tavasz és jön az erdők királynője a Szalonka.
Az őszi,téli fácánvadászatok során szinte minden alkalommal láttunk szalonkát, hajtás közben főleg fiatal tölgyesekből felrepülni, szemmel láthatóan jó kondiban voltak ezek az itt telelőek.
Tavaly a monitoring során összesen nem láttam annyit, mint most a télen. Igaz, hogy tavasszal olyan szárazság volt, mint a sivatagban, most meg mindenütt víz van, legalábbis itt a Tisza-Szamos közben.
Az elkövetkező napok, hetek a szalonkázásról fognak szólni, reméljük jobb eredménnyel, mint az előző évben.
A tapasztalatokat lehetőleg ossza meg mindenki, aki lát-hall-lő szalonkát.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3458 Dátum: 2023. Február 22. - 20:54:52 »

Az őszi,téli fácánvadászatok során szinte minden alkalommal láttunk szalonkát, hajtás közben főleg fiatal tölgyesekből felrepülni, szemmel láthatóan jó kondiban voltak ezek az itt telelőek.
Tavaly a monitoring során összesen nem láttam annyit, mint most a télen. Igaz, hogy tavasszal olyan szárazság volt, mint a sivatagban, most meg mindenütt víz van, legalábbis itt a Tisza-Szamos közben.
Az elkövetkező napok, hetek a szalonkázásról fognak szólni, reméljük jobb eredménnyel, mint az előző évben.
A tapasztalatokat lehetőleg ossza meg mindenki, aki lát-hall-lő szalonkát.


Ma beszéltem egy vadászbarátommal, már a múlt héten látott 5-6 húzó szalonkát este és reggel is! 
Mire eljön a március , már nem lesz itt egy darab sem mint tavaly.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3459 Dátum: 2023. Február 22. - 21:04:42 »


Ma beszéltem egy vadászbarátommal, már a múlt héten látott 5-6 húzó szalonkát este és reggel is! 
Mire eljön a március , már nem lesz itt egy darab sem mint tavaly.

Én meg mindig korainak tartottam a februári megfigyelést, errefelé igazából március közepétől április első dekádjáig volt a fő vonulási időszak.
Tavaly a monitoring értékelésekor javasoltuk is, hogy legalább két héttel tolják el a megfigyelési időszakot. Legalábbis itt északkeleten.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3460 Dátum: 2023. Február 23. - 08:57:31 »

Igazából nem volt tél idén.
Nem volt miért délebbre húzódjanak, sőt, lehet, hogy egy jó része még idáig sem jött el.

Február közepe óta tavasz van - úgyhogy szerintem se kell nagy durranásra számítani.
De ne legyen igazam!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #3461 Dátum: 2023. Február 23. - 13:33:24 »

Sajnos az idei tél bizony elmaradt..
Várjuk, figyeljük őket, de húzó madarat most még nem láttunk.
Apróvad vadászatainkon volt több olyan alkalom is, hogy 3-4 db madarat sikerült láb alól felkelteni.
Itt - GyMS Vármegye - József nap körül szokott lenni a csúcs Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #3462 Dátum: 2023. Február 23. - 22:15:39 »

Kèt napja 18:05 perckor nèma cvikket láttam Fejèr megye dèli rèszèn... Alig 50 km-re keletre Bács-Kiskunban már hallottak pusszegő madarat,illetve volt olyan szemèly aki nègyet is látott esti húzáson. Szerintem ezek mèg az itt telelő madarak,a dèlebbre telelők mèg nem èrkeztek meg.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3463 Dátum: 2023. Február 24. - 19:29:54 »

Most értünk haza szalonkázásról, az időjárás kellemes 7 'C, szélcsend, párás levegő, mindenütt vizenyős talaj, de néma csend, még az énekes madarak sem szóltak, látni sem láttunk semmit.
Tavaly az utolsó napon olyan vihar kerekedett amikor kinn álltunk, hogy három irányból közeledett dörgéssel, villámlással az ítéletidő, szakadó esővel és olyan húzás volt, amilyet még nem láttam.
Igaz, tizenhat lövésből egy szalonka sem esett. Azóta az "időjárástényezőt" fenntartással kezelem.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #3464 Dátum: 2023. Február 24. - 20:05:50 »

Február 19. Kiskunhalas közelében töltöttem egy hétvégét vendégségben. Nosztalgikus gondolatkènt jött az ötlet.. Kimentünk. Pisszegő cvikk adta a műsort.
 Somogyi cimborám 2 esti húzáson 11(!) madarat látott, volt aki csendben, egyedül, volt ki cvikkben, ki-ki pisszegve.
Itthon Tolna vármegye keleti felében 2 alkalommal esti húzáson 1 illetve 2 madarat láttam. Magányosan, csendben. Az őszi, téli fácánozások mindegyikében rebbent madárka egyébként.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: