Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 558869 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3270 Dátum: 2019. Március 09. - 14:53:03 »

Érdekes, hogy mennyivel másképpen reagálunk emberekre! Bocsájtsátok meg nekem, de engem még a jelenléte is irritál!
Ha már szóba került, megnéztem az illető hölgy festményeit. Vannak szépek, vannak giccsesek és van pár aminél az az ember érzése, mintha egy képet úgy raknának össze photoshoppal, hogy a méretarányokat elfelejtik kiigazítani így a szereplők egymáshoz képest abszolút aránytalanok. Az elsőnél még azt hittem, véletlen de aztán lapozgatva jön a többi is.
Szóval nem dobtam egy hátast.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3271 Dátum: 2019. Március 09. - 18:47:13 »

Pont a határon volt a vakunak...



Osztrákoknál szólt a puska rendesen...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #3272 Dátum: 2019. Március 09. - 19:42:47 »

Sziasztok!
Duna ártér.Minden megvolt,rigók,fácánok.denevér.Aztán 18-11-kor balról kb 10 méterre,4 méter magasan
kettő madár.Egyenes vonalban repültek egymás után.Az egyik ciripelt  hármat,a másik korrogott kettőt.
Aztán csendben repültek tovább a tisztás szélét követve.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3273 Dátum: 2019. Március 10. - 15:00:33 »

Tegnap este háromnegyed hat után két három perccel, sörétlövés határán, alig látva, Csergezán Pál festményére illő módon, leszorított szárnnyal szemből jön a madár. Elsőre billen, a bal csőre loccsanva leesik (imitt amott bokáig érő víz van a kedvenc tisztásomon). Határtalan öröm-bódogság, zseblámpa elő és megyek felvenni. Az öröm-bódogság kb. eddig tartott. Egy vadgerle volt..... Szégyellem, bevallom, mea culpa. Az egyik cimbora azzal vigasztal, hogy tisztességes vadgerle nem császkál tök sötétben.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3274 Dátum: 2019. Március 10. - 15:14:09 »

A fentiek legyenek tanulság mindannyiunknak, mert nekem egy "szigorú megrovás" lett a vége (a járási fővadász főnököm sem hülye) amiből ha e szép országban 3 év alatt összejön három  - viszlát vadászjegy. Sose megyek ki többet szalonkára!

Ha már szóba került, megnéztem az illető hölgy festményeit. Vannak szépek, vannak giccsesek és van pár aminél az az ember érzése, mintha egy képet úgy raknának össze photoshoppal, hogy a méretarányokat elfelejtik kiigazítani így a szereplők egymáshoz képest abszolút aránytalanok. Az elsőnél még azt hittem, véletlen de aztán lapozgatva jön a többi is.
Szóval nem dobtam egy hátast.

Legközelebb, drága barátaim, megpróbálok rajongóan nyilatkozni egy 90 kilós, gumicsizmás, élenjáró fejőnőről (irgalmat mennyiségű pia kellesz hozzá), mert úgy látom nektek az a zsáneretek, és nem csak a kákán de még a szépasszonyokon is folyton csomót kerestek.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #3275 Dátum: 2019. Március 10. - 15:54:14 »

A hasa fölött, főkép ha jó nagy Ördög
Naplózva

Üdv Chris
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3276 Dátum: 2019. Március 10. - 18:16:31 »

A fentiek legyenek tanulság mindannyiunknak, mert nekem egy "szigorú megrovás" lett a vége (a járási fővadász főnököm sem hülye) amiből ha e szép országban 3 év alatt összejön három  - viszlát vadászjegy. Sose megyek ki többet szalonkára!

Legközelebb, drága barátaim, megpróbálok rajongóan nyilatkozni egy 90 kilós, gumicsizmás, élenjáró fejőnőről (irgalmat mennyiségű pia kellesz hozzá), mert úgy látom nektek az a zsáneretek, és nem csak a kákán de még a szépasszonyokon is folyton csomót kerestek.
Az első felét nem értem, majd nyilván kifejted bővebben.
Szépasszonyokon nem keresek egy csomót, nem futtatásból élek. Ha egy szép asszonyon keresni kell valamit, az már régen rossz (tudod, ami engem érdekel rajtuk, azt nem kell keresni, az látszik... 'Girl)
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3277 Dátum: 2019. Március 10. - 18:42:47 »

5 példányt láttam de a fotókat ahogy illik elszúrtam...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3278 Dátum: 2019. Március 10. - 18:46:01 »

Sziasztok !
Az idén már rendszeresen járok ki szalonkát lesni, régi és örök szerelmem a szalonka.
Kedvenc madaram, kedvenc könyvem Bán István Szalonkavarázs.
Ennél jobb címet nem lehetett volna adni : Szalonkavarázs.
Egy szóval mindent elmond, mindent ami ebben benne van, természetesen mindenkinek mást jelent és máshogy éli meg de mégis összekapcsolja azok táborát akik hódolnak ennek a szenvedélynek.
Még nem láttam madarat de most már egyre nagyobb az esély ! 😊
A topicból sok hasznos információt lehet beszerezni.
Mindenkinek egy kalappal ! 😊 

Üdv.: Szilva
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3279 Dátum: 2019. Március 11. - 01:24:57 »

A fentiek legyenek tanulság mindannyiunknak, mert nekem egy "szigorú megrovás" lett a vége (a járási fővadász főnököm sem hülye) amiből ha e szép országban 3 év alatt összejön három  - viszlát vadászjegy. Sose megyek ki többet szalonkára!

Legközelebb, drága barátaim, megpróbálok rajongóan nyilatkozni egy 90 kilós, gumicsizmás, élenjáró fejőnőről (irgalmat mennyiségű pia kellesz hozzá), mert úgy látom nektek az a zsáneretek, és nem csak a kákán de még a szépasszonyokon is folyton csomót kerestek.
Szia Hucul!
Van ilyen a rendszerben, ha nem is gerle, de egy-egy tőkés, becsúszik itt is ott is.  Ördög Ördög A régiek lőtték is a gácsért még ilyenkor is.
Művész Asszonyt nem ismertem eddig, megmondom őszintén. Megnéztem alkotásait így neten, van amit kitennék a falamra, van amit nem. Ilyenek vagyunk. Ugyanakkor így ismetetlenül is, IT megjelenése alapján, egy  konszolidált,  karizmatikus  hölgyet láttam. Sok van ilyen szerencsére. Nem kell belinkelned a 90+os akármiket. 😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3280 Dátum: 2019. Március 11. - 11:11:38 »

Az első felét nem értem, majd nyilván kifejted bővebben.
Szépasszonyokon nem keresek egy csomót, nem futtatásból élek. Ha egy szép asszonyon keresni kell valamit, az már régen rossz (tudod, ami engem érdekel rajtuk, azt nem kell keresni, az látszik... 'Girl)
 Ördög

A tisztástól 50 méterre, egy nyiladékon a sors kit hozott utamba? Hát a főnököm! Hazudozni sajna nem tanultam meg, és az esetért járási fővadászként köteles volt megrovásban részesíteni. Bár ha ebben a szépországban az lenne a legnagyobb vadászati szabálysértés, hogy leesik egy gerle szalonka helyett....
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3281 Dátum: 2019. Március 11. - 11:47:18 »

A tisztástól 50 méterre, egy nyiladékon a sors kit hozott utamba? Hát a főnököm! Hazudozni sajna nem tanultam meg, és az esetért járási fővadászként köteles volt megrovásban részesíteni. Bár ha ebben a szépországban az lenne a legnagyobb vadászati szabálysértés, hogy leesik egy gerle szalonka helyett....
Isten útjai kifürkészhetetlenek... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #3282 Dátum: 2019. Március 17. - 21:20:36 »



Megérkezetek hozzánk is! (Északkelet Magyarország)
Szerdán láttam az elsőt, ma a másodikat. Egyes madár, hang nélkül, 18.14-kor.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3283 Dátum: 2019. Március 17. - 21:25:29 »


Megérkezetek hozzánk is! (Északkelet Magyarország)
Szerdán láttam az elsőt, ma a másodikat. Egyes madár, hang nélkül, 18.14-kor.


 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #3284 Dátum: 2019. Március 22. - 05:11:18 »

Gratulálok minden szerencsés fórumtársnak Emelem!!

Tegnap este nekem is sikerült felvennem az idei Erdei Királynőm.
Igazi szalonkaváró este volt, nyugodt, szélcsendes, madárdalos, fényes- naplementés.
18.38kor érkezett korrogva, keresve, lebegve, cseppet sem sietősen.
Mellé térdelve bizony öröm és bánat is volt bennem a tavasz első napján...


Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: