Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 558552 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3075 Dátum: 2017. Március 09. - 19:34:01 »

Tegnap nálunk is hosszú évek  /nem vettünk részt az előző ciklusban a monitoringban/ először esett két madár egyik reggel /6óra 10 perc/ a másik este /18óra 15 kor/,két különböző helyen de ugyanaz a vadász,hát szerencsés az biztos.Bács-Kiskun megye,Bócsa.



Tisztelet a Vadnak Üdv a Vadásznak!

Gratulálok az elejtőnek, tényleg szerencsés.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3076 Dátum: 2017. Március 09. - 19:41:44 »

A ma esti leskelődés nem sok eredménnyel zárult nem láttam semmit. Egy pisszegőt hallottam csak mikor indultam haza 18:32- kor, de azt is csak az erdő valamely lakója kelthette fel.
Ezt estéket nem mondanám eredményesnek, a reggelek viszont eddig  jóknak tűnnek, annak ellenére hogy még csak az eleje.
Ma reggel 1 cvikk és egy egyedüli Vándor boldogított valamint hallottam kettőt melyből az egyik 5:06 perckor rögtön a kiérkezésemet követően kelt szárnyra, de még annyira sötét volt, hogy nem láttam. Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #3077 Dátum: 2017. Március 11. - 08:44:44 »

Kedves Vadásztársak!
Pólik Sanyi barátom írása az első elöltöltős szalonkájáról:
http://kapszli.hu/az-elso-szalonka-eloltoltovel/
Üdv
Balázs
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3078 Dátum: 2017. Március 11. - 09:22:19 »

Balázs, a vadászkollegád fogadja szívből jövő és őszinte gratulációmat. Talán pont a szalonkázás az a vadászati mód ahol az elöltöltő – legalábbis szerintem – semmiféle hátrányt nem jelent. Az ánglius Mantont meg még a szalonkától is jobban irigylem Sanyitól. Amúgy amikor míg kakasos Toz-63-al vadásztam minden szívfájdalom nélkül felhúztam a kakasokat, az égnek fordítottam a csövet és úgy vártam a madarat.
 A tegnap este viszont nálam bejött a Tisza-part, mert kereken este hatkor átvágott a fejem felett egy cvikk. Egy hét üresjárat után az első madarak végre. A szél miatt sajnos késve hallottam meg őket, ráadásul mentek mint az olajozott istennyila, és mire vállhozkaptam a puskát már levágódtak a fák takarásába.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3079 Dátum: 2017. Március 11. - 11:12:20 »

Gratula Emelem

Ma reggel 5:18 és 5:20 egy-egy egyedüli Madár.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3080 Dátum: 2017. Március 12. - 20:53:17 »

Már a végefelé járt a húzásidő, csak a nyugati horizonton villant ki a narancssárga égbolt a felhők közül.
Egy ilyen foltba libbent be egy madár - de kacsa volt. Két hápogás kíséretében mentek tovább.

Épp helyreállni készült a pulzusom, mikor dél felől valami furcsa hang.
Talán legjobban egy halk orrhangú hüm-re emlékeztet.
Ismétlődik - közeledik...

Épp ott tartottam a gondolattal, hogy milyen furcsahangú egy kacsa ez, mikor kivillan a sűrű fölül két madár. Egyértelműen ezek adják a hümmögő hangot...
A puska automatikusan emelkedik, a lövésre az egyik madár leesik - ekkor ért el az agyamig, hogy most akkor mit is lőttem? Merthogy a szalonkának nem ilyen hangja van...
De hamarosan megtaláltam, és szalonka volt.  Vigyorog

Egy a lényeg: én még szalonkától ezt a hangot nem hallottam.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3081 Dátum: 2017. Március 13. - 18:48:37 »

Már a végefelé járt a húzásidő, csak a nyugati horizonton villant ki a narancssárga égbolt a felhők közül.
Egy ilyen foltba libbent be egy madár - de kacsa volt. Két hápogás kíséretében mentek tovább.

Épp helyreállni készült a pulzusom, mikor dél felől valami furcsa hang.
Talán legjobban egy halk orrhangú hüm-re emlékeztet.
Ismétlődik - közeledik...

Épp ott tartottam a gondolattal, hogy milyen furcsahangú egy kacsa ez, mikor kivillan a sűrű fölül két madár. Egyértelműen ezek adják a hümmögő hangot...
A puska automatikusan emelkedik, a lövésre az egyik madár leesik - ekkor ért el az agyamig, hogy most akkor mit is lőttem? Merthogy a szalonkának nem ilyen hangja van...
De hamarosan megtaláltam, és szalonka volt.  Vigyorog

Egy a lényeg: én még szalonkától ezt a hangot nem hallottam.  Vállat von
Scolopax rusticola ssp hümmögensis    - ennyire egyszerű
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #3082 Dátum: 2017. Március 13. - 21:45:06 »

03.11. Esti monitoringoláshoz elhelyezkedve a Tisza ártérben pipára gyújtva, és egy citromos alkohol MENTES sört kortyolgatva merengtem a még mindig fejemben lévő új területi felosztás, új stand, vhr-t lehet látni, még véleményezni is aki akarja dolgokon... erre az idei ELSŐ szalonka cippogva fejem felett húz el, én kalap emelve köszöntöm és igazat adok neki, hogy inkább arra figyeljek amire kéne... Utána még hallottam kettőt, vagy lehet, hogy csak beképzeltem, de jobb kedvel jöttem el, mint ahogy kiértem, mert megérkeztek, láttam is. LÁTTAM!  Kacsint
Hazaérve, vetkőzök, és a mellényzsebemben megtalálom kislányom pelenkáját, amit rohanásomban nem dobtam ki. Meg is kérdezem, lehet ezért láttam szalonkát?!  Röhög

03.13. Arra az elképzelésre jutottam, hogy kimegyek uhuzni, mert a csapdában lévő dolmányosom feladta, ezért gondoltam addig üssük a vasat míg meleg, a nemrég készített leshelyem akartam felavatni.
Sötétben el is foglaltam, horgász székben vártam a varjakat a feláldozottat az uhum lábai elé kötve, mint ahogy Ugrósdy Petivel is csináltuk, majd két óra fagyoskodás, károgás, nyúlsírás után feladtam.
Átkoztam is a szürke mellényeseket, akik figyelmen kívül hagyták a csalit. Területellenőrzés közben mást figyelve, sétálva még lőhettem volna egy ziccert, de persze a puskát a kocsiban hagytam...
Úgyhogy készül a bosszú!

03.13. Délutáni programként megkaptam a beosztásom, megyünk óvoda nyílt napra. Oké, néztem is, hogy 16.00-17.30 ig tart.
Közben hív az egyik tag B.Z. , hogy lehet kimegy szalonkázni, rendben, mondtam hova menjen, hogy álljon, stb...
Odaértünk az oviba, mindenki boldog, és akkor beugrott, hogy ha 17.30-ig tart, esetleg én is kijuthatnék szalonkázni. Elkezdődött a "tekergés" -feleségem szerint- és közöltem, hogy én lehet elmennék 17.15-kor. Szerencsére az oviban voltak többen ezért "megértő" szemekkel találkozva menekülhettem ki, a már elkészített cuccaim felvéve, még elinduláskor pipára gyújtva vettem fel B.Z.-t -akivel a beírás már le volt zsírozva- így hasíthattunk is a standra.
Kiértünk, még égett a pipa, megbeszéltük, hogy álljunk. Egy kalappal!

Letettem a pipát, mert már mindjárt jönnek érzés fogott el. Az egércincogót vettem számba és fújtam néha egy "cippogást".
Lehet nem erre, DE! 18.14-kor érkezett egy magányos tündérmadár és lövésemre le is esett majdnem mellém a vízbe. Begyalogoltam érte, simogattam, gyönyörű, megtört madaram a kalapomba pihen. Nézem a pipát a földön, markolom az ellőtt töltényt, fogom a madarat, majd egy cvikk vágódik ki felém és egy kört tesz az egyik nyárfa körül.
Nézem őket, szép madarak, elmennek. Majd jön egy egyes hangtalan.
Egy duplázás jön B.Z felöl pár másodperc múlva toccsanás kettőnk közt, majd egy egyes hangtalan madár húz el előttem.
Kiáltok B.Z.-nek, hogy jöjjön kutyával, mert valószínű le esett a madara közénk. Nem találjuk, a kutya se nagyon megy az áradó vízzel telt kubikban, gallyak közt. Kijön egy másik vadásztárs a kutyájával, nem találjuk. Egy szigeten próbálunk közelebb menni a vélt madár irányába újra sikertelenül. Feladjuk.
Az én madarammal a kalapomban pihenve érek be a vadászházba. Tényleg itt vannak, a kedvem is jobb.  Mosolyog


 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3083 Dátum: 2017. Március 13. - 22:46:47 »

03.11. Esti monitoringoláshoz elhelyezkedve a Tisza ártérben pipára gyújtva, és egy citromos alkohol MENTES sört kortyolgatva merengtem a még mindig fejemben lévő új területi felosztás, új stand, vhr-t lehet látni, még véleményezni is aki akarja dolgokon...
Emelem
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3084 Dátum: 2017. Március 14. - 07:03:11 »

Nagy Gratula.

  Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3085 Dátum: 2017. Március 14. - 22:22:45 »

03.14. 18.26 hangtalan, egyedüli madár ragadta el kis híján a kalapomat a legelőn állva... Ördög A legelőn róka egerészett tőlem 50 méterre, többször meg is nézett magának. A közeli vágásban malacos koca járt, a malacok hangot adtak jelenlétüknek. Hazaúton földillat, így teljes egy márciusi este. Emelem
(Engedély még nincs. Rííí)
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3086 Dátum: 2017. Március 17. - 07:49:42 »

03.14. 18.26 hangtalan, egyedüli madár ragadta el kis híján a kalapomat a legelőn állva... Ördög A legelőn róka egerészett tőlem 50 méterre, többször meg is nézett magának. A közeli vágásban malacos koca járt, a malacok hangot adtak jelenlétüknek. Hazaúton földillat, így teljes egy márciusi este. Emelem
(Engedély még nincs. Rííí)

Nekünk már van ! Már lőttem ilyen nagy fekete szalonkát  Wildboar  Ördög - ma este már a serétessel várom a valódiakat .   Vadász       Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3087 Dátum: 2017. Március 17. - 09:36:28 »

Nekünk már van ! Már lőttem ilyen nagy fekete szalonkát  Wildboar  Ördög - ma este már a serétessel várom a valódiakat .   Vadász       Emelem
Az is egy jófajta szalonka Igen Ördög Holnap taggyűlés, remélem már azt mondják, ha szalonkára nem is, de nagy fekete szalonkára lehet már vadászni Igen
Tegnap este (03.16) 18.28 egymás után 2 hangtalan, alacsonyan szálló szalonka Emelem Az egyik tett egy tiszteletkört a legelő felett Igen
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3088 Dátum: 2017. Március 17. - 12:25:57 »

Ma reggel 4:52-kor egy cvikk, majd 4:58-kor egyes madár és 5:08-kor egy trikk amit sikerült is megörökíteni egy videó formájában, viszont ami érdekessége volta dolognak, hogy én is hallottam a Kama áltel leírt érdekes hangot amit a trió valamelyik tagja hallatott egyszer egyszer ahogy közeledtek. Nem tudom, hogy a felvételen rajta lesz e ez a hang mert mire közelebb értek már cippogtak, civakodtak.
Majd hamarosan megosztom a felvételt is.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #3089 Dátum: 2017. Március 18. - 20:42:37 »

Üvözletem a fórumozóknak!

Mivel eléggé leült ez a topik így a szezon közepén, gondoltam feldobom egy kicsit.
Felejthetetlen húzást élhettem meg ma, olyanyira, hogy belekavarodtam a számok és időpontok rengetegébe, mivel 8-9 Szalonkát láttam és 5-6 aminek csak a hangját hallottam. 18:02-töl 18:29-ig folyamatos koncert zajlott körülöttem. Fergeteges volt.
Sok hasonló szép húzásokat mindenkinek. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: