Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 558628 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2595 Dátum: 2014. Március 30. - 11:29:03 »


Egy nagyon kedves Vadászbarátom elmúlt heti zsákmánya-mintája.



Tavasz, madárfütty, vadászbarátok, kürtszó a madárnak! Rendben van a világ.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2596 Dátum: 2014. Március 31. - 09:18:16 »

Hát ezt így is lehet?...

Múlt hét szerdán mentem ki egy kedves szalonkázóhelyemre. Sajnos ritkán jutok ki ide.
Az idő - mint ebben a szezonban szinte mindig - gyönyörű volt.

Egy égeres árok mellé, a bokros legelő szélébe szoktam állni. Az égeres szegélyén van a madárkák "váltója", ott szoktak jönni-menni.

Egész korán hallottam a korrogást, és hamarosan meg is láttam a madarat, ahogy az állományszegélyen jön felém. Aztán mikor a fejem fölé ért, akkor kicsit eléhúzva a csövet sikerült leemelni. Láttam, hogy hova esett, meg azt is, hogy már nem fog ellábalni, így maradtam a helyemen.
Alig hogy újratöltök, látom hogy jön még egy szalonka ugyanazon a váltón hangtalanul. Már-már emeltem a puskát, mikor épphogy lőtávolon kívül elfordult és berepült az égeres fölé. Próbáltam neki sípolni, egy-egy sípra reagált is, de csak annyit sikerült elérni, hogy lőtávolon kívül körberepült, és elment arra ahonnan jött.
(Nem tudom, másnak mi a tapasztalata, de énnekem még nem sikerült szalonkát "besípolni". Valószínű az én készülékemben lehet a hiba, csak nem tudom mi...  Vállat von )

Kb. öt perc elteltével korrogás ugyanonnét, ahonnan az előzőek jöttek, majd csakhamar megláttam, hogy jön a harmadik madárka . Már lőtávolba ért, mikor kifordult a legelő felé. Itt lőttem rá, és le is esett. Ide viszont egyből rohantam, mert olyan szárnyazott formán jött lefelé. De nem volt probléma - ott feküdt a galagonyabokor alatt élettelenül.



Az eddigi hang nélkül a fiatalos fölött húszcentivel suhanó szalonkák után szinte felüdülés volt ez az este.
Korrogtak-cippogtak, föl lehetett készülni, famagasságban húztak, és azzal a normál szalonkatempóval.

Hát ezt így is lehet?...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2597 Dátum: 2014. Március 31. - 13:54:59 »

Gratulálok!  Emelem






 S.Peti
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2598 Dátum: 2014. Március 31. - 15:12:44 »

Egy nagyon kedves Vadászbarátom elmúlt heti zsákmánya-mintája.

És az az angolagyas ilyen rondán összekarcolászott oldallakatokkal miféle?  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2599 Dátum: 2014. Március 31. - 15:39:53 »

Gratulálok az uraknak! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2600 Dátum: 2014. Március 31. - 21:38:14 »

2014. március 31.

… búcsúzni megyek. Március utolsó napja van, máskor még ilyenkor – vagy ezután – van a java, de ez a tavasz más… Már február huszonhatodikán pisszegő zwicket láttam, azóta szinte folyamatosan volt Madár, meg is lőttem a magam Madarait, ezzel még nem is lenne baj… De hol a hangulat? Megakad a szemem a leánykökörcsinen. Ha nem csodálnám már két hete, akkor lehet, hogy meg sem ismerném, elvirágzott… De nézzük tovább! Itt ez a gyertyán csemete; szinte levélben. Odébb a galagonya a levele teljes, a bimbója is éppen pattan… Körben a kökény hófehér dunnaként öleli az erdőt; itt egy mezei juhar, mellette egy vadrózsabokor, mindkettejüknek többcentis új hajtása van… Felérek a helyemre, Ariel leül elém a megszokott módon, közben éppen alábbhagy a zápor… Ez az illat?!? A virágzó vadcseresznye illata keveredik a –májusi– növekedő fű illatával… Bizony ez már nem március. Mélyeket szippantok a levegőbe, akaratlanul is a szemem nem az eget, hanem a bokrok alját kémleli, nem Szalonkát, hanem őzbakot, disznót keresve… Csoda-e hát, hogy búcsúzni jöttem?!? Búcsúzni, a tavasztól, a Márciustól, amit majd egy évig vártam, és persze búcsúzni A Madártól… Hogy Ő eljön-e? Nem biztos. Ha ösztöneire hallgat, akkor már ma este a Tátra havas csúcsai alatt korrogja körbe az erdőt. Tegnapelőtt még itt volt, kétszer is felém repült korrogva… Ismét egy újabb illatözön lep meg, egy újabb hangulat kap el… Langyos csepergős júniusi este… Szentjánosbogárral, búzatábla illattal… De nem! Erőltetem magam… Kémlelem a horizont és az ég találkozását… Hisz már az sem márciusi… Előttem a gyertyános teteje besűrűsödött, nincs még teljes levélben, de közel sem látni át annyira rajta, mint az ilyenkor lenni szokott. Mellettem a vadkörte is dúsabb lombkoronával van, mint a minap, mögötte a felhők közötti résben előbújik a Szalonkacsillag. Megköszönöm Neki az elmúlt egy hónap szépségeit, örömeit (igen, minden este szoktunk beszélni így március táján), aztán mire végigmondom a gondolataimat, már vissza is bújik a felhők mögé. Sötétedik, hirtelen. Nyugat felől ismét fekete felhők borítanak mindent, de a madarakat mindez nem hatja meg, teljes erőbedobással énekel mindenki. Két alak suhan be felénk, mozdul a balkezem (aha – csak tudom én, hogy miért is vagyok itt), de aztán alább is hagy a mozdulat – kacsák. Hű vizslám csak fél szemmel követi őket, tudja, hogy nem a hápogó népség miatt jöttünk. Úgy néz ki, hogy akire várunk, az nem jön el… Sebaj, így is teljes volt a tavasz. Megtöröm a fegyverem, Ariel már indul is, tudja minden szó nélkül, hogy indulunk haza, kiérünk a tisztás szélébe, a madarak éppen abbahagyják, amikor pisszegés… Visszafordulok – hát csak eljött?! Nem látom, hisz az egyébként is sötét keleti égboltot mégsötétebb felhők borítják, még egy pisszegés messzebbről, és ennyi… Itt volt Ő is! Eljött még búcsúzni, a maga titokzatosságával, rejtelmességével, nem mutatta meg magát, de itt volt… Örömmel, élményekkel teli tarisznyával zárom le a Tavaszt, nézek elébe az akácvirág illatú kakukkszavas május-, szentjánosbogaras június-, tarlószagú július-, récehápogós augusztus-, szarvaslegyes szeptember-, sárguló október-, deres november-, havas december-, csikorgó január- és a böjtölő február adta örömöknek, hisz már csak háromszázharmincnégy nap – és itt a Március!

 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #2601 Dátum: 2014. Március 31. - 22:19:18 »

 Emelem
Húúú...de jó volt ezt olvasni!!!!
Szinte ott voltam én is.....
Szép búcsúztató!
Köszönöm az  "élményt" ,és gratulálok az íráshoz!
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2602 Dátum: 2014. Március 31. - 22:27:08 »

Valóban jó volt. Volt színe-illata, volt hangja, nem csak egy halom bötű.... Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2603 Dátum: 2014. Március 31. - 22:40:33 »

2014. március 31.
… búcsúzni megyek. ...
 Emelem

Jól van Feri  ! ! !   Wave  Emelem   Grt  Kézfogás
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #2604 Dátum: 2014. Március 31. - 22:44:28 »

Feri, ez igen! Igen Bravó
Köszönettel: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2605 Dátum: 2014. Március 31. - 23:26:59 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2606 Dátum: 2014. április 01. - 10:23:32 »

Szervusz Feri! Emelem

Jó volt olvasni! Gratulálok! Kézfogás Emelem

Nekem az idei évben nem jött össze a szalonka.
Február közepétől március elejéig láttam 6 madarat. Márciusban 14 estét töltöttem kint, de nem kellett felemelnem a fegyvert, mert egyetlen egyet sem láttam, de nem is hallottam. Két három nap volt amikor a cimborák láttak (még 12 szalonkát is) de igazából nálunk nem időztek az idén, csak átvonultak. Nem esett egyetlen madár sem.
De így is jó volt esténként elüldögélni kedvenc helyemen, és élvezni a tavaszt! De majd jövőre....! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2607 Dátum: 2014. április 01. - 14:47:59 »

 Igen Taps svferi Igen Taps
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 01. - 16:36:14 írta Sakac » Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2608 Dátum: 2014. április 01. - 16:23:42 »

Feri, jó sztori!  Igen Öröm volt olvasni, és teljesen igazad van! Ez a március közel se volt olyan, mint lenni szokott. Bár panaszra nincs okunk, nálunk rengeteg madár volt, és az elmúlt két nap alapján mondhatom is, hogy még vannak! Bár mi még nem búcsúztunk Tőlük, hisz kitudja, hogy jövőre ugyanekkor ugyanitt ott lehetünk e még.  Kacsint Ördög
 Emelem
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #2609 Dátum: 2014. április 02. - 11:30:21 »

Sziasztok!

Ebben az idényben nekem valahogy nem jött a hangulat. Szomorú Minden olyan gyors volt. Februárban még üsd a szarvast a pótkilövések miatt, a szalonkák meg már röpködtek a fejünk felett. Nem volt meg az a tavaszvárás, ami bizsergetni szokott. Tegnap meg már megint az őzbakok nyomában voltam.. 2 hét és itt a külföldi csoport, indul a nagyüzem.. Valahol elmaradt a varázs. 5 ször jutottam ki szalonkázni (abból is egyszer muflonfotózás után maradtam kint), két alkalommal láttam 1-1 hangtalan madarat, egyre tudtam egy lövést tenni, azt felvettem.. Ennyi jutott erre az idényre. Majd jövőre! Mosolyog  Emelem Lesi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: