Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Videók  (Megtekintve 87336 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #210 Dátum: 2012. November 06. - 20:34:45 »

Valóban jó, de legközelebb a "humor"-ba rakjál ilyesmit!  Ez a videó a Vadászaté! Kacsint Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #211 Dátum: 2012. November 06. - 21:14:44 »

Valóban jó, de legközelebb a "humor"-ba rakjál ilyesmit!  Ez a videó a Vadászaté! Kacsint Wave

Ok!  Igen Elnézést!  Stoel
Töröld légy szíves, és akkor felteszem oda, ahová való.
 Emelem

Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #212 Dátum: 2012. December 07. - 19:54:38 »

Ez a Tüskevár is olyan lehet,mint a Kis Vuk.Egyiket sem láttam,nem is fogom.A gyereket kérdeztem, milyen volt a Kis Vuk?Azt mondták,hú nagyon jó,mert a rókakölyök(készakarva nem írta Vuk-ot)összebarátkozott a kutyákkal,és a végén még az emberrel is.Kérdeztem is tőlük,hogy biztos jó filmet néztetek?Nem tudom miért kell így elferdíteni az eredeti történetet?Az eredeti,Dargay Attila féle mesét bármikor, szívesen megnézem.Ennyire el van ferdülve a mai generáció?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #213 Dátum: 2012. December 07. - 20:18:09 »

Szia Ninjazoli!  Emelem

Szerintem ez anem csak a mai generáció hibája.
A kisebbik fiam az iskolában azt tanulta, hogy a rókák kolóniában élnek, monogámok, és a húsuk ehető! Fejvakarás A fiamat meg leugadta amikor azt mondta, hogy ez nem igaz!
 Egyszer aztán elmondtam neki, hogy a róka ragadozó, nem monogán, nem él kolóniában,  megeszik minden dögöt, terjeszthet ezer betegséget, és normális ember nem eszi meg, de neki szívesen elhozom megenni!   Csak nézett mint a lukinyúl!
És ez a tanárnő húsz éve ezt tanítja a gyerekeknek! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #214 Dátum: 2012. December 07. - 21:06:27 »

Szia Ninjazoli!  Emelem
 
És ez a tanárnő húsz éve ezt tanítja a gyerekeknek! Fejvakarás
Szomorú, de sajnos ez van. Az alsós környezetismeretet tanító kolléganőim halat egy évben egyszer, halászlé formájában, vadat háromévente, pörköltként látnak.
A legelkeserítőbb, hogy olyan tankönyvekből kellene tanítanunk ezeket a dolgokat, amik egy nagy tálca gőzölgő foschsal rokonok. Végiglapoztam a komplett természetismeret tankönyvkínálatot, hogy találjak egy megfelelőt az osztályomnak. Szerinted volt? Használhatatlanok, tele hibával. Hogy csak két példát mondjak: az őzgida helyett valami dámborjú rajzával riogatják a jobb sorsra érdemes gyerekeket, aztán ugyanott a kifejlett, agancsot viselő bak is következetesen "pöttyös"...

Felhívtam a vadászkamarát pedagógusoknak való szakmai továbbképzés ügyében. Fogalmuk sem volt róla, hogy létezik-e ilyen. (Valamelyik vadászújság közölt le erről egy cikket régebben...)
 Emelem
 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #215 Dátum: 2012. December 07. - 21:34:48 »

Tényleg bosszantó, hogy szinte minden tantárgy tankönyvében van hasonló szarvashiba!
Csak azt nem tudom megérteni, hogy a lektorálásra miért nem kérnek fel szakembereket! Azért "olcsóbb" lenne, mint félretanított emberkéket nevelni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #216 Dátum: 2012. December 07. - 22:46:50 »

Igen,ez így van.A8.-os könyveknek olyan a szövege,mint egy mesekönyvnek,színes,és aki a szöveget írta,mintha szellemileg elmaradottaknak írta volna.Én csak egy sima szakmunkásképzőt végeztem,de ha megszorongattak volna,ilyent biztos tudtam volna alkotni.1987-ben,5.-es voltam,mikor tanultunk az erdőről,ezt kellett megtanulni,a legelején:Az erdő:Növények,és állatok együtt élő közössége,melyben a legjellemzőbb élőlények a fák.:Ez 25 éve volt,de ennél jobban megfogalmazva nem láttam sehol.De nem offoljunk tovább.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #217 Dátum: 2012. December 08. - 11:24:32 »

Feleségem tanítónő egy olyan faluban, ahol a lakosság még elég intenzíven együtt él a természettel (pl. gombászás, falopás, orvvadászat....ebből gondolom az etnikai összetétel is sejthető Ördög).
Az eléggé "gáz", hogy a gyerekek nagy része 7-8 éves korában több és pontosabb információval rendelkezik, mint a közeli városból kijáró tanító- és tanárnők Stoel
Volt olyan idióta, aki még vitatkozott is a gyerekekkel, mondván a cickány az nem egy állat, hanem gyógynövény Woest.

Másik nagy bánatom, a nagy és neves természetfilm-csatornák totális közönye a szakszerű kommentár és narrráció fordítással szemben.
Amikor már nem bírtam cérnával, hogy egy filmen belül sokadik alkalommal bölényezte le a NG csatornán adott film a bivalyt és rénszarvasozta le a jávort, akkor írtam nekik egy nem túl kellemes hangú levelet.
Megkértem őket, hogy a lektorálásra szánt pénz 10%-át küldjék el nekem és szívesen átnézem a vadvilággal kapcsolatos szövegeiket, mert:
1. Így nem csinálnak lépten-nyomon hülyét magukból,
2. A gyerekeim sem azt a baromságot fogják megtanulni Vigyorog

Nagyon szépen megköszönték (egy sablon levélben), hogy felhívtam a figyelmüket az esetre és megígérték, hogy utána néznek a problémának Vállat von
Ennél a jövő generációjának a fejlődése-oktatása szerintem egy kicsivel többet is megérdemelne.

Erre fel itt ez a mai gyöngyszem, amit a Spaar polcáról vettem le:


Szóval lenne még mit tenni.......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #218 Dátum: 2012. December 08. - 11:39:14 »

Csaba üdv !  Stoel Ott a cím  Igen A Természet Csodái  Stoel Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #219 Dátum: 2012. December 08. - 13:53:04 »

Ez a Tüskevár is olyan lehet,mint a Kis Vuk.Egyiket sem láttam,nem is fogom.A gyereket kérdeztem, milyen volt a Kis Vuk?Azt mondták,hú nagyon jó,mert a rókakölyök(készakarva nem írta Vuk-ot)összebarátkozott a kutyákkal,és a végén még az emberrel is.Kérdeztem is tőlük,hogy biztos jó filmet néztetek?Nem tudom miért kell így elferdíteni az eredeti történetet?Az eredeti,Dargay Attila féle mesét bármikor, szívesen megnézem.Ennyire el van ferdülve a mai generáció?
Az eredetit gyerekeknek szánták,a felújított változatot meg iskola pszichológusoknak. Amúgy meg mindenki tudja,hogy a velünk barátkozó róka veszett... Ördög

...terjeszthet ezer betegséget, és normális ember nem eszi meg...
Mintha pár napja azt írtad volna,hogy te már ettél... Stoel Stoel Stoel Nem szól szám Nem szól szám Ördög
Feleségem tanítónő egy olyan faluban, ahol a lakosság még elég intenzíven együtt él a természettel (pl. gombászás, falopás, orvvadászat....ebből gondolom az etnikai összetétel is sejthető Ördög).
Az eléggé "gáz", hogy a gyerekek nagy része 7-8 éves korában több és pontosabb információval rendelkezik, mint a közeli városból kijáró tanító- és tanárnők Stoel
Volt olyan idióta, aki még vitatkozott is a gyerekekkel, mondván a cickány az nem egy állat, hanem gyógynövény Woest.
A kollégának üzenem,hogy főzzön magának egy kis cickány-teát,mert nagyon beteg... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #220 Dátum: 2012. December 08. - 14:47:55 »


Mintha pár napja azt írtad volna,hogy te már ettél... Stoel Stoel Stoel Nem szól szám Nem szól szám :QA kollégának

De azt nem írtam, hogy én normális vagyok!! Röhög

De akkor nem tudtam mit eszünk, csak később!
Egyébként szinte bármit megkóstolok, ha gusztusos.
Ettem már a verébtől a seregélyen, fenyőrigón keresztül a varjúig mindent. De ettem kígyót, békát, ürgét, sünt, borzot, nutriát, pézsmát,....... Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #221 Dátum: 2012. December 08. - 15:15:11 »

De akkor nem tudtam mit eszünk, csak később!
De ettem kígyót, békát, ürgét, sünt, borzot, nutriát, pézsmát,....... Fejvakarás

Ha ecetes ezüst kalánnal együtt főzöd , -  az kiszívja "mírget" !!! - - - úgy máá' jó !   Ördög Ördög Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #222 Dátum: 2012. December 08. - 15:42:11 »

De azt nem írtam, hogy én normális vagyok!! Röhög

De akkor nem tudtam mit eszünk, csak később!
Egyébként szinte bármit megkóstolok, ha gusztusos.
Ettem már a verébtől a seregélyen, fenyőrigón keresztül a varjúig mindent. De ettem kígyót, békát, ürgét, sünt, borzot, nutriát, pézsmát,....... Fejvakarás
Pézsma és üregi kimaradt tudtommal... a nutria az valami isteni. A mája szerintem vetekszik a libáéval, varjút  Csontos Pista barátom (Isten nyugosztalja szegényt) tudta jól megcsinálni gulyásnak.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #223 Dátum: 2012. December 08. - 15:46:50 »

Pézsma és üregi kimaradt tudtommal... a nutria az valami isteni. A mája szerintem vetekszik a libáéval, varjút  Csontos Pista barátom (Isten nyugosztalja szegényt) tudta jól megcsinálni gulyásnak.

Varjúpöri.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #224 Dátum: 2012. December 08. - 15:50:01 »

Sakac! Emelem

Nem üregi. Ürge! Mosolyog

Pati!
Én levesnek, és a tökös varjú mellét rántva ettem! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: