Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371862 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Május 16. - 17:13:05 »

Errefelé is használtak/nak a vadőrök 9 szemes patronokat keresésre. Én sohasem használtam "csak" Brennekét, de a golyós töltényben mindig jobban hittem.

Egy viszont biztos! Ha nekem sebzett medvét kéne keresnem, azt kutya nélkül nem csinálnám.

Felétek használnak ebeket medve és egyéb vad kereséséhez?

Itt a mi allamunkba, a kutyaval valo utanakereses nem engedelyezett nagyvadra.....(viszont vannak allamok ahol lehet)   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Május 16. - 17:19:44 »

Soretespuskaval valo utana kereses medvere nagyon is megszokott dolog,  itt ez az utankeresesi mod a medvevadaszok  vagy a medve "guide"-ok korebe.  Elso lovedek egy 4-es vagy 2-es soretes lovedek,  utana altalaba egy slug es igy tovabb. (van ki forditva rakja be, felautomata vagy "pump" fegyverek altalaba)  En is igy csinalom de szerencsemre nem volt hosszu utanakeresesem de kerestem masnak utana nehanyszor ...habar meg sosem kellett loni.   Egy 3 inch-es kacsa, liba lovedek kozelrol meterekrol love a surube teljes szukitessel nagy "lyukra" kepes mit meg a medve koma is nehezen visel el  (nem ismerem az Eu-i soret szamozast)





Szia!
A slug-ot is teljes szűkítésből lövitek? Azért kérdezem, mert nekem is teljes szűkítésű az "automatám", de nem merem rendszeresen használni a "golyót"! Egyszer kipróbáltam, bírta, de félek kockáztatni!
Köszönöm a válaszod!  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Május 16. - 18:08:17 »

Szia!
A slug-ot is teljes szűkítésből lövitek? Azért kérdezem, mert nekem is teljes szűkítésű az "automatám", de nem merem rendszeresen használni a "golyót"! Egyszer kipróbáltam, bírta, de félek kockáztatni!
Köszönöm a válaszod!  Wave

Az en hibam, nem irtam precizen, persze ha slugot is hasznalunk akkor a fegyver nem minden esetbe teljes szukitesu, de van amikor az .... esettol fuggo, (1 loves amugy sem gond ) sokszor meg egyszerun csak "nagyszemu" sorettel keresunk utana, na meg ezek mind cserelheto choke-os fegyverek.
Rendszeresen en sem lonek slug-ot teljes szukitesu csovel. Az enyemhez erre a celra IC choke (improved cylinder) ajanlott ...(azt hiszem, hogy az is van benne. Fejvakarás  Wave)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Május 16. - 18:36:43 »

Az en hibam, nem irtam precizen, persze ha slugot is hasznalunk akkor a fegyver nem minden esetbe teljes szukitesu, de van amikor az .... esettol fuggo, (1 loves amugy sem gond ) sokszor meg egyszerun csak "nagyszemu" sorettel keresunk utana, na meg ezek mind cserelheto choke-os fegyverek.
Rendszeresen en sem lonek slug-ot teljes szukitesu csovel. Az enyemhez erre a celra IC choke (improved cylinder) ajanlott ...(azt hiszem, hogy az is van benne. Fejvakarás  Wave)

Köszönöm!
Nálatok mennyibe kerül egy olcsóbb váltócső pumpás söréteshez, vagy félautomatához? Csak nagyságrendileg kérdezem.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Május 16. - 19:12:18 »

Köszönöm!
Nálatok mennyibe kerül egy olcsóbb váltócső pumpás söréteshez, vagy félautomatához? Csak nagyságrendileg kérdezem.

Arak:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A&_DAV=netcon&id=0005760212137a&navCount=2&podId=0005760&parentId=&masterpathid=&navAction=push&catalogCode=XK&rid=&parentType=&indexId=&cmCat=netcon&cm_ven=netcon&cm_cat=Google&cm_pla=remington%20replacement%20barrels&cm_ite=netcon&rid=2146251080&hasJS=true

http://www.mossberg.com/products/access.asp?type=barrels&section=access

http://www.lisc.net/p377.htm

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Május 16. - 19:20:07 »

Köszönöm!  Wave
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Május 17. - 09:42:48 »

Az erdelyi tortenet vege nem hozza meg a teritek fotot!
A harmadik nap reggel kimentunk cserkelni a hegyekbe es a kovetkezo jo formaju medvet lattuk, amelyik alig 120 meterre ment el a kozelunkben. A szekelyek ezt nem loheto, fiatal medvenek iteltek meg. Pedig nekem nagyon tetszett.





Meg aznap este megint kimentunk a ket hegycsucs kozotti nyeregre, de az elozo napi csoda nem ismetlodott meg. Egy darab medve sem jott ki a retre.

A legutolso napon hajtassal probalkoztak a szekelyek, de medvet nem lattunk, "csak" ket farkas volt a legutolso hajtasban. Az egyik nagy szuka alig 70 meterre ment el a kozelunkben. Nagy elmeny volt!

Nem adom fel! Oktoberben vagy novemberben megint probalkozni fogok a medvevel!   Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Május 17. - 09:49:49 »

Az erdelyi tortenet vege nem hozza meg a teritek fotot!

Azt ugyan nem sajnos, de ezek a fényképek is nagyon tetszenek, olyan életszagúak! Igen

A 2. képen jól állt a maci, jól oda lehetett volna lőni a lap mögé, csak úgy gurult volna lefelé!   :Mosolyog

Én ilyen erdélyi vadászatokról szívesebben olvasok, mint Afrikáról. Köszi a történetet!  Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Május 17. - 09:56:48 »

Azt ugyan nem sajnos, de ezek a fényképek is nagyon tetszenek, olyan életszagúak! Igen

A 2. képen jól állt a maci, jól oda lehetett volna lőni a lap mögé, csak úgy gurult volna lefelé!   :Mosolyog

Én ilyen erdélyi vadászatokról szívesebben olvasok, mint Afrikáról. Köszi a történetet!  Emelem


Szervusz!

Remelem oktoberben tudok majd kuldeni teritek fotokat is, de nekem igy is nagyon nagy elmeny volt!

Azt tudom, hogy a szekelyfoldi vadasztarsasag nagyon szerette volna teriteken latni a medvet, mert ez nem keves bevetelt jelent nekik, de nekem a medve vadaszatban a reszvetel legalabb olyan fontos mint a gyozelem.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Május 17. - 10:07:22 »

 Igen

Ilyen helyeken megfordulni puska nélkül is élményszámba megy. Ősszel szebb is lesz (reméljük!) a bőr, tavasszal a sok hentergés után kicsit csapzott, de mondjuk valószínűleg tartósabb.
Mit mondtak erről a kollégák? Biztos beszélgettetek erről is.

 Wave   Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Május 17. - 10:39:39 »

Igen

Ilyen helyeken megfordulni puska nélkül is élményszámba megy. Ősszel szebb is lesz (reméljük!) a bőr, tavasszal a sok hentergés után kicsit csapzott, de mondjuk valószínűleg tartósabb.
Mit mondtak erről a kollégák? Biztos beszélgettetek erről is.

 Wave   Emelem

Szervusz!

A szekelyek oktobert javasoltak. Az igaz, hogy utana is van medve a teruleten (en decemberben hajtasban lattam tobb medvet), de a nagyobb medvek decemberben mar nincsenek a teruleten. Ugy tudom a nagyobb medvek vonulnak el eloszor.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Május 18. - 00:28:51 »

teríték fotó nélkül is azt kell mondanom, eeez IGEN! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Május 18. - 17:26:29 »


Én ilyen erdélyi vadászatokról szívesebben olvasok, mint Afrikáról. Köszi a történetet!  Emelem



Na ja csak merjen itt valaki Afrikázni! :'(
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Május 18. - 20:20:01 »

Na ja csak merjen itt valaki Afrikázni! :'(

 Nyihi Nyihi Nyihi Leopárd-tanya!  Emelem





Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Május 18. - 20:25:09 »

 Vadász Vigyorog Leopárd leshely.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: