Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371821 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #270 Dátum: 2010. Május 06. - 16:42:11 »

Ha nem jut eszembe megkérdezni, meg sem osztod velünk? Nyihi Ilyen képei és kalandjai nagyon keveseknek van közülünk. Nem kell feltétlenül lőni, hogy érdekes legyen a beszámoló, a hangulata már így is átérezhető volt. Köszönjük. A képek is nagyon jók, kár lett volna otthon hagyni a gépet. Várom a folytatást! Taps Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #271 Dátum: 2010. Május 07. - 11:32:30 »

Felteszek egy rovid videot arrol a pillanatrol, amikor a 3-4 evesre becsult medve szagot kapott es eltunt a suru bozotosban az arokban.

A medve kb 40-45 meter volt a lestol.

Folyt Kov.

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/Erdely-medve.wmv
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2010. Május 07. - 13:34:42 »

Érdekes, hogy ilyen átlátható helyen lakik a mackó. Ahol én jártam ott, ősfenyvesek mély szurdokában volt a medveles. De velem ellentétben Te medvét is láttál, nem csak a nyomait. Eszembe jutott a székely bácsika vicce: -Oszt látott e már bátyám medvét?
                                                       - Ecce láttam fiam,... de az se a' vót! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #273 Dátum: 2010. Május 07. - 14:23:37 »

Az elso nap latott medverol teszek fel meg ket kepet.



Ami szamomra furcsa volt, hogy milyen hatalmas karmokkal kozlekednek az erdelyi medvek. Annak a medvenek amit allatkertben lattam, annak lenyegesen rovidebb volt a karma. Valoszinuleg ez azert van igy, mert az allatkerben a betonon a medve karma hamar lekopik.

Felelmetes fegyver! Ez a karmokkal csak egy suhintas es mar fel is nyilt az aldozat hasfala.



Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #274 Dátum: 2010. Május 07. - 15:16:40 »

Felteszek egy rovid videot arrol a pillanatrol, amikor a 3-4 evesre becsult medve szagot kapott es eltunt a suru bozotosban az arokban.

A medve kb 40-45 meter volt a lestol.

Folyt Kov.

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/Erdely-medve.wmv


Inkabb ugy tunik, hogy a "zoom" riasztotta el...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #275 Dátum: 2010. Május 07. - 15:50:58 »

Inkabb ugy tunik, hogy a "zoom" riasztotta el...

Szervusz!

Lehet, de nem valoszinu. Egyreszt a Sony kamera zoom-ja nem ad erzekelheto hangot, masreszt a felvetel a fel oras kozos leskelodes vegen keszult. Elotte tobb felvetelt is keszitettem es tobbszor hasznaltam a zoom-ot is. Reakcio semmi!

A felvetel elejen latszik, hogy a medve felcsapta az orrat es valamit megerzett. Mi meg egy ideig abban remenykedtunk, hogy a kozeledo nagy medvet vette eszre a videon lathato fiatal, de a nagy medvet nem lattuk aznap este.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #276 Dátum: 2010. Május 07. - 18:00:54 »

Hány kilós lehetett ez a fiatal kan medve?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #277 Dátum: 2010. Május 12. - 16:00:22 »

Igeretemhez hiven folytatom az erdelyi tortenetet.

A masodik nap este ket erdovel boritott hegy kozotti nyeregre kapaszkodtunk fel. Itt egy 200x250 meteres kaszalt reten volt a szoro.

Elsonek egy ozbak es egy roka jelent meg a szoron, majd egy fiatal kan oldalazott felenk a bokrok kozott. Meg vilagosban kijott egy 3 eves medve es felig bemaszott a kukorica taroloba. Nagy kaparaszasok kozott szedte ki a csoves kukoricat. A kukorica tarolot amelyik a lestol alig 12 meterre volt, meg a telen a medvek tortek fel. A zajokra kijott a retre negy eros diszno es legnagyobb csodalkozasomra korbefogtak a fiatal medvet. valoszinuleg ok nem tudtak bemeszni a kukorica taroloba, de szerettek volna egy kukoricat lopni a medvetol. A fiatal medve felelmetes hangon rajuk mordult. Ha csaladi kirandulas kozben hallom ezt a morgast, biztosan inamba szall a batorsag!

Kozben a szoron megjelent egy nagy es ket kis testu medve! Teljesen korbe voltunk veve! Jobbra 12 meterre a kukoricat lopo medve, elottunk 20 meterre negy vaddiszno es balra 45 meterre tovabbi harom medve.

Szerencsetlen szelnek fujni is kell valahova, es ez lett a vesztunk!

A kis medve megerezte a szagunkat a kukoricanal. Remulten befutott a les ala, majd hirtelen elfordult es nekiment a negy disznonak! A negy diszno nyolc fele szaladt es elzavart mindenkit a szororol is. A nagy medve ugrott be eloszor a surube. Meg vagy fel percig egy kis medve kint maradt a szoron, mert nem ertette ezt a nagy rohanast. "Ki? Hogyan? Mikor? Uraim es az ulti partival mi lesz?"

A nagy medve meg egyszer bo 140 meterre kijott a retre egy kis idore, de akkor mar olyan sotet volt, hogy gondolni sem tudtam lovesre.

Nagy is volt a medve, eleg sotet is volt mar es bizony csiklandos lett volna az utankereses, ha nem talalom el pontosan a komat.

Igy zarult a masodik nap vege.

Folyt.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #278 Dátum: 2010. Május 13. - 12:34:42 »

Ezek azért komoly-nagyon komoly élmények, és kevés embernek adatik meg, hogy ennyi medvét, és még disznót is láthat egyszerre... és része lesz egy ilyen futkosásba... Igen
Egy életre szól!!!

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2010. Május 13. - 15:08:00 »

Nagy is volt a medve, eleg sotet is volt mar es bizony csiklandos lett volna az utankereses, ha nem talalom el pontosan a komat.

Mé' lett volna csiklandós? Ördög

Erről Bornemissza Péter könyvében olvasható egyik történet jut eszembe, amikor szegényt vadőrt elküldik rögtön a több lövést kapott és azt ordítással nyugtázó medve után a dzsindzsába....sörétespuskával.

B. Péter írja, hogy úgy remegett a szegény vadőr keze, hogy alig tudta a patronokat a puskába tölteni....dehát dolog, az dolog.

Kíváncsian váram a folytatást, és köszönet a nem mindennapi élmények közléséért!  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #280 Dátum: 2010. Május 15. - 21:14:48 »

 Igen még...még.. Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #281 Dátum: 2010. Május 15. - 23:33:35 »



Erről Bornemissza Péter könyvében olvasható egyik történet jut eszembe, amikor szegényt vadőrt elküldik rögtön a több lövést kapott és azt ordítással nyugtázó medve után a dzsindzsába....sörétespuskával.

B. Péter írja, hogy úgy remegett a szegény vadőr keze, hogy alig tudta a patronokat a puskába tölteni....dehát dolog, az dolog.

Soretespuskaval valo utana kereses medvere nagyon is megszokott dolog,  itt ez az utankeresesi mod a medvevadaszok  vagy a medve "guide"-ok korebe.  Elso lovedek egy 4-es vagy 2-es soretes lovedek,  utana altalaba egy slug es igy tovabb. (van ki forditva rakja be, felautomata vagy "pump" fegyverek altalaba)  En is igy csinalom de szerencsemre nem volt hosszu utanakeresesem de kerestem masnak utana nehanyszor ...habar meg sosem kellett loni.   Egy 3 inch-es kacsa, liba lovedek kozelrol meterekrol love a surube teljes szukitessel nagy "lyukra" kepes mit meg a medve koma is nehezen visel el  (nem ismerem az Eu-i soret szamozast)



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2010. Május 16. - 10:01:16 »

Soretespuskaval valo utana kereses medvere nagyon is megszokott dolog, 

Errefelé is használtak/nak a vadőrök 9 szemes patronokat keresésre. Én sohasem használtam "csak" Brennekét, de a golyós töltényben mindig jobban hittem.

Egy viszont biztos! Ha nekem sebzett medvét kéne keresnem, azt kutya nélkül nem csinálnám.

Felétek használnak ebeket medve és egyéb vad kereséséhez?
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #283 Dátum: 2010. Május 16. - 16:38:26 »

Errefelé is használtak/nak a vadőrök 9 szemes patronokat keresésre. Én sohasem használtam "csak" Brennekét, de a golyós töltényben mindig jobban hittem.

Egy viszont biztos! Ha nekem sebzett medvét kéne keresnem, azt kutya nélkül nem csinálnám.

Felétek használnak ebeket medve és egyéb vad kereséséhez?

Szervusz!

Szekelyfoldon is soretes puskaval keresnek utana a vadorok.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #284 Dátum: 2010. Május 16. - 16:44:28 »

A második este a következő kan lopakodott a medvés szóró fele. Székelyföldón a vaddisznó vadaszat tilalmi ideje augusztus 1-ig tart, így maradt a videó.

Sajnos szagot kapott és meg a szóró előtt elugrott.





Hétfőn jön a történet vége!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 16. - 17:05:23 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: