Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372408 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Február 18. - 15:30:34 »

  Taps Taps Taps
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Február 18. - 18:25:48 »

Üdv Genfi!

Nagyon jó, hogy megosztod velünk ezeket az élményeket, a szép fényképeket! Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Február 19. - 10:30:43 »

Ott tartottunk, hogy az elso nap - hala a koszali sasnak, amelyik atkergette a zergeket a mi volgyunkbe - tobb mint 70 zerget sikerult latni. Ebbol kozel 30 loheto tavolsagon belul volt, de loheto, oreg, gida nelkuli zerge sutat nem talaltunk.

A masodik nap is felhoben indultunk el a vadaszhaztol, de gyorsan kiertunk a felhok fole, ahol kisutott a nap es csak elvetve csepegett az eso.



A hegyteto kozeleben levo reten mar kint volt harom zerge, de nem az amit kerestunk.



A tegnapi helyunktol nem messze ultunk le a hegyoldalban es nagy remenyekkel neztunk neki a napnak. A koszali sas most a hatunk mogott levo hegyoldalban vadaszott. A sast tobbszor lattuk a sziklak tetejen, hatalmas joszag! Sajnos mire elokaptam a fenykepezogepet, addigra eltunt a hegycsucs mogott. A neha elokivancsiskodo nap varazslatosra festette az oktoberi hegyeket.




Foly. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Február 19. - 10:36:53 »

Igen jó képek!!
Szinte hallani a csendet. (Na jó ez hülyén hangzik  Ördög  de sztem Genfi tudja miről van szó...)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Február 19. - 10:45:37 »

 Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Február 19. - 11:32:47 »

Tetszik amit és ahogyan!!! Igen Igen Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Február 19. - 14:19:25 »

A masodik nap del korul meg eleg szepen sutott a nap es abban remenykedtem, hogy eleg sokaig fent tudunk majd maradni a hegyen. A reggeli zapor delre mar felszaradt es nagyon szepek voltak a hegyek. Viszont zerget sokkal kevesebbet lattunk mint elozo nap. Ennek valoszinuleg az is lehetett az oka, hogy a nagy koszali sas attette szekhelyet a felettunk magasodo sziklak tetejere.

Oreg osztrak jager figyeli a zergeket. Szinte hihetetlen, de a mogotte magasodo, szamomra teljesen csupasz szikla csucsokon is mozgot egy 7-8 zergebol allo csapat!



Kora delutan eltunt a nap es eleredt az eso. Az osztrak kisero is remenytelennek kezdte latni a helyzetet, igy azt javasolta, hogy masszunk at a tulso hegyoldalra, ahol lattunk egy csapat zerget. Persze a zergek kiszurtak minket es amig en zihalo tudovel alig birtam felmenni a meredek lejton, addig a zergek egy balerina konnyedsegevel nevetve tovabb alltak. Utolso remenyunk egy kis csapat zerge volt, amelyik egy igen meredek szikla tetejen pihent es varta az esti vacsora idot. Megint lefekudtunk a fuves hegyoldalon es vartunk. Az eso zuhogott, a fenykepezogepet mar csak az esokabat takarasaban mertem elovenni.



Egy ido utan az osztrak kisero is kezdett belefaradni az egeszbe. talan ez latszik az arcan is.



En lelekben mar feladtam a vadaszatot. Ami veletlenul kilogott az esokabat alol, az mar teljesen atazott. Megtorten vartam a lovilag veget. Talan meg egy szuk ora volt addig.

Foly. kov. (Az utolso resz!)
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Február 19. - 14:54:20 »

Várjuk  Türelmetlenül Türelmetlenül
Remélem szép befejezés lesz ! Bibíí Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Február 19. - 15:00:54 »

 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Február 19. - 15:28:01 »

A zuhogo esoben a szokasosnal elobb sotetedett es a 10-12 zergebol allo csapat gyomra is elobb kordult meg. A szomszed meredek hegyoldalrol a zergek lassan elindultak a felettunk elterulo fuves legelore. A helyi idos jager valamit nagyon nezett spektivvel, hummogott nagyokat, majd kimondta az iteletet. Az egyik ket eves zerge a jobb elso labara santit. Ha bevallalom a hosszu lovest, akkor probaljam meg.

Mar ket napja voltunk fent a hegyen, lelekben mar le is mondtam a zergerol, igy nem sokat gyozkodtem magam es raaltam a hosszu lovesre. A tavolsag 220 meter korul volt, de az orak ota zuhogo esoben a fegyver tavcso beparasodott, el is voltam gemberedve, igy hiaba volt a nagyon jo 6.5x68-as kaliber, hibaztam!!! A zergek tobbsege elindult tovabb balra a hegynek felfele, de a rossz labu zerge es meg harom fiatal joszag jobbra atment a szomszed hegyoldalba. A serult labu zerge nem birta az iramot es lemaradt a tobbitol. Majd a szomszed hegyoldalon 280 meterre attol a helytol, ahol mi fekudtunk a fuben, a zerge megallt es pihent egy kicsit. Veszteni valom alig fel oraval a lovilag vege elott nem volt, igy osszeszedtem magam es igyekeztem szepen kidolgozni a lovest. A loves utan a zerge tovabb futott lefele!!! De milyen furcsan csinalja! Mintha ciganykerekezne! Nem akartam hinni a szememnek, hogy SIKERULT! A zerge mar regen atugrott az orok legelokre, es mar csak a tehetetlenseg viszi egyre kozelebb es kozelebb a szakadekhoz... Mind a harman lelegzett visszatartva neztuk a meredek hegyoldalon lefele gurulo zerget. Ha beleesik a 40-50 meteres szakadekba, akkor ez nagyon ossze fog torni... Ugy latszik a vadaszok istene megszant, mert kozel 300 meter gurulas utan a zerge megakadt egy laposabb reszben es megallt.

Ekkor kitort belollunk az orom!!!



A zerge messze nem olyan nagy es messze nem olyan oreg mint amilyet szerettem volna loni, de megtort a jeg es jo kiloves volt. Ahogy a Tanu cimu filmben mondtak: Lehet, hogy nem olyan nagy, lehet hogy nem olyan oreg, de a mienk!  [:-)

Masnap reggel megerkezett az elso ho a hegyekbe. Veled, ugyanitt, jovore!!!

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Február 19. - 15:38:09 »

Gratulálok  Emelem Nem semmi vadászat volt.
A szép képekért mg külön kösz. Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Február 19. - 15:42:28 »

. Veled, ugyanitt, jovore!!!

Részemről OK !Ott leszek  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Február 19. - 15:54:54 »

Nagyon jó!!!  Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Február 19. - 17:44:42 »

Weidmanns' heil !
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Február 19. - 20:42:49 »

 Emelem

 Igen Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: