Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371858 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #195 Dátum: 2010. Február 17. - 23:40:23 »

A cirbolyák alatt még ilyent is lehet látni...! Vigyorog
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2010. Február 18. - 09:00:23 »

harap? Meglepődött
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #197 Dátum: 2010. Február 18. - 09:29:27 »

Ha símogatják őket, akkor még ez se harap! Mosolyog
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2010. Február 18. - 09:31:19 »

Ha símogatják őket, akkor még ez se harap! Mosolyog

A Vadászok álomvadja...ezer trófea ígéretével!  Ördög Ördög Ördög Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #199 Dátum: 2010. Február 18. - 10:54:10 »

harap? Meglepődött
Csak a koca, ha a tojásait védi. Egyébként lesből rárepülve döf. Még egy kifejlett répával is el tud bánni állítólag!!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #200 Dátum: 2010. Február 18. - 14:39:41 »

Delutan akartam csak irni, de ugy latom jobb, ha mar most folytatom a tortenetet es elkezdem a kepeket felrakni.

Foly.Kov.

Aztán Gemse vagy Bock lett-e ebből a kalandból?

Egyébként Tirolt egyszer kell meglátni és megszereted örökké. Legalábbis én mindig visszavágyok a hang és a visszhang országába... Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #201 Dátum: 2010. Február 18. - 14:44:40 »

A cirbolyák alatt még ilyent is lehet látni...! Vigyorog

Úgy sem láttam még kitömött vérnyulat. Bion Bion Bion

Mister Genfi. Time van!!!! Bion Bion Bion
 Várjuk a folytatást  Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül 

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #202 Dátum: 2010. Február 18. - 14:58:22 »

Aztán Gemse vagy Bock lett-e ebből a kalandból?
Egyébként Tirolt egyszer kell meglátni és megszereted örökké. Legalábbis én mindig visszavágyok a hang és a visszhang országába... Igen
Szervusz!
Igeretemhez hiven tovabb meselem a tiroli vadaszatot.
Az elso nap reggel 9-re ertunk fel a kodos hegyoldalba. Lefekudtunk a fure es hol azva, hol fazva vartunk a szerencsenket. Az eso tobbszor eleredt, majd abbamaradt, neha kodfoltokat hozott a volgybol a nagyon lassan felmelegedo levego.

Nem csak en faztam, hanem az osztrak kisero es a megazott kutyaja is. A kepen nem latszik, de a kutya vegul bekonyorogte magat a kopeny ala.

Az eso es kod nelkuli idoszakokban viszont nagyon erdekes volt! Foleg amikor neha kisutott a nap is. Kozel 30 zerget szamoltam ossze tavcsovel a kornyezo hegyoldalakon. Mar kora delutan fele jart az ido, amikor hirtelen valami tortent a szomszed volgyben es tobb csapatban 35-40 zerge futott at a mi oldalunkra. Mint utolag kiderult, egy nagy koszali sas vadaszott a kornyeken es a zergek panik szeruen menekultek a legmelyebb szurdokba.

Tobb zerge is loheto tavolsagba jott be, de az oreg zerge nem volt kozottuk. Tirolban ugy vadasznak Gemse-re, hogy nem a kort vagy a kampo meretet nezik, hanem azt, hogy a nostenynek van-e idei szaporulata vagy nem. Ha igen, akkor fuggetlenul, az evek szamatol nem bantjak.
Hatalmas elmeny volt vegig tavcsovezni a kozel 70 zerget amit aznap lattam. Hihetetlen, hogy ezek a joszagok mire kepesek. A kovetkezo kepen egy szinte fuggoleges falon folkapaszkodo nosteny lathato az idei szaporulataval.

Foyt. kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #203 Dátum: 2010. Február 18. - 14:59:08 »

Úgy sem láttam még kitömött vérnyulat. Bion Bion Bion
Mister Genfi. Time van!!!! Bion Bion Bion
 Várjuk a folytatást  Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül 
Elknezest, de pont irtam!  Mosolyog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #204 Dátum: 2010. Február 18. - 15:06:31 »

Tirolban ugy vadasznak Gemse-re, hogy nem a kort vagy a kampo meretet nezik, hanem azt, hogy a nostenynek van-e idei szaporulata vagy nem. Ha igen, akkor fuggetlenul, az evek szamatol nem bantjak.
Ez teccik! Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #205 Dátum: 2010. Február 18. - 15:11:44 »

Elknezest, de pont irtam!  Mosolyog

Na most az egyszer utoljára. Ördög Ördög Ördög
De csak azért mert hihetetlenek ezek a képek. Igen Igen Igen

A legjobban a tiroli hajléktalan ( táv)csöves tetszik  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #206 Dátum: 2010. Február 18. - 15:13:58 »

Na most az egyszer utoljára. Ördög Ördög Ördög
De csak azért mert hihetetlenek ezek a képek. Igen Igen Igen

A legjobban a tiroli hajléktalan ( táv)csöves tetszik  Bion Bion Bion

Nem semmi! A fagyos októberi sziklán....nincsen prosztatagondja... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #207 Dátum: 2010. Február 18. - 15:15:19 »

Nem semmi! A fagyos októberi sziklán....nincsen prosztatagondja... Ördög Ördög
Már... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #208 Dátum: 2010. Február 18. - 15:27:25 »

Ez teccik! Igen Emelem

Szervusz!

Az osztrakok ezt a szelektalasi modot azzal magyaraztak, hogy ha kilovom a nostenyt, akkor a telen el fog pusztulni a szaporulat is. A zergenel sokkal fontosabb a csaladi kapcsolat, mint mondjuk a gim vagy a dam szarvasnal. A mostani vadaszatunk alatt megprobaltunk olyan zerget talalni, amelyik mar nem vezet idei szaporulatot.

Eso utani szaritkozas!


Ennek a volgynek a legaljarol kapaszkodtunk ide fel.


Keso delutanig ultunk, aztunk, faztunk fent a hegyen, de sajnos idos, loheto zerget nem talaltunk. Nem akartunk sotetben fent ragadni a hegyen, igy aztan elindultunk lefele. Meg a fenti fuves reszen jartunk amikor a kisero eszrevett egy szep lohetonek latszo idos zerget alig 120-130 meterre alattunk. Gyorsan felkeszultem a lovesre, kibiztositottam a fegyvert es vartam, hogy a zerge beforduljon oldalra. A zerge nyugodtan nezgelodott a szakadek szelen, de sajnos pont a farat mutatta felenk. Az egy kicsit furcsa volt, hogy miert tekingetett a zerge mindig hatrafele, pedig minket nem vett eszre. Aztan hirtelen kilepett egy szikla takarasabol az idei gidaja. Az osztrak kisero azonnal szolt, hogy nem loheto! Lassan elbiztositottam es eszrevetlenul hatrakusztunk. Ez volt! Majdnem megtort a jeg es megsem!

Faradtan, fazva ertunk vissza a vadaszhazba, de annak ellenere, hogy ures volt a tarisznya, igy is nagy elmeny volt ez a nap. Nem mindenki mondhatja el magarol, hogy egy nap alatt tobb mint 70 zerget latott Tirolban!

Foly.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #209 Dátum: 2010. Február 18. - 15:30:21 »

Szervusz!

Az osztrakok ezt a szelektalasi modot azzal magyaraztak, hogy ha kilovom a nostenyt, akkor a telen el fog pusztulni a szaporulat is. A zergenel sokkal fontosabb a csaladi kapcsolat, mint mondjuk a gim vagy a dam szarvasnal. A mostani vadaszatunk alatt megprobaltunk olyan zerget talalni, amelyik mar nem vezet idei szaporulatot.
Eso utani szaritkozas!
Ennek a volgynek a legaljarol kapaszkodtunk ide fel.
Keso delutanig ultunk, aztunk, faztunk fent a hegyen, de sajnos idos, loheto zerget nem talaltunk. Nem akartunk sotetben fent ragadni a hegyen, igy aztan elindultunk lefele. Meg a fenti fuves reszen jartunk amikor a kisero eszrevett egy szep lohetonek latszo idos zerget alig 120-130 meterre alattunk. Gyorsan felkeszultem a lovesre, kibiztositottam a fegyvert es vartam, hogy a zerge beforduljon oldalra. A zerge nyugodtan nezgelodott a szakadek szelen, de sajnos pont a farat mutatta felenk. Az egy kicsit furcsa volt, hogy miert tekingetett a zerge mindig hatrafele, pedig minket nem vett eszre. Aztan hirtelen kilepett egy szikla takarasabol az idei gidaja. Az osztrak kisero azonnal szolt, hogy nem loheto! Lassan elbiztositottam es eszrevetlenul hatrakusztunk. Ez volt! Majdnem megtort a jeg es megsem!
Faradtan, fazva ertunk vissza a vadaszhazba, de annak ellenere, hogy ures volt a tarisznya, igy is nagy elmeny volt ez a nap. Nem mindenki mondhatja el magarol, hogy egy nap alatt tobb mint 70 zerget latott Tirolban!

Foly.Kov.
Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: