Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371836 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #165 Dátum: 2009. November 05. - 21:10:31 »

Szia Anti

Ahol a kép készült az egy több mint 300 ha  kert.
 Itt is gumigolyóval vadították hajtás előtt a disznókat, mert előfordult az általad is említett eset, hogy a hajtóvadászatra érkező vendégeket a lőállásnál már a várta egy rakás disznó akik az autó hangjára sereglettek oda.
No de hallottam én olyat is, hogy a sikertelen hajtás után a malacnevelőbe ültették ki esti lesre a " vadászokat"

De nem tudom miért lepődünk meg ezen. Már Széchenyi Zs  is ezt írta (1940 -ben )
" Hogy " vadászember " kevés akad köztük. Inkább csak "lövő", mennyiség rekordra törekvő, a vadászat nemes mesterségét ócska, veszélytelen öldökléssé degradáló patronemésztő.Hogy autón hajszolják az antilopot, ki se szállnak a kocsiból, onnét puskáznak, mindenfélét rakásra. Meg hogy a tigrist, rendszeresen etetik, s ha már jól megtanulta a vacsora idejét, ha minden este pontosan megjelenik 8 óra 5 perckor, akkor kényelmes matraccal, enni, inni valóval felszerelt, a tigris ugrási tehetségét, erősen felülmúló lesállványról, hirtelen felgyulladó fényszóró világában nagy büszkén fültövön lövik. Veszély nulla a tigris esélye nulla, a mulatság - szerintem -ugyancsak nulla. "
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2009. November 05. - 21:19:05 »

Szia Anti

Ahol a kép készült az egy több mint 300 ha  kert.
 Itt is gumigolyóval vadították hajtás előtt a disznókat, mert előfordult az általad is említett eset, hogy a hajtóvadászatra érkező vendégeket a lőállásnál már a várta egy rakás disznó akik az autó hangjára sereglettek oda.
No de hallottam én olyat is, hogy a sikertelen hajtás után a malacnevelőbe ültették ki esti lesre a " vadászokat"

De nem tudom miért lepődünk meg ezen. Már Széchenyi Zs  is ezt írta (1940 -ben )
" Hogy " vadászember " kevés akad köztük. Inkább csak "lövő", mennyiség rekordra törekvő, a vadászat nemes mesterségét ócska, veszélytelen öldökléssé degradáló patronemésztő.Hogy autón hajszolják az antilopot, ki se szállnak a kocsiból, onnét puskáznak, mindenfélét rakásra. Meg hogy a tigrist, rendszeresen etetik, s ha már jól megtanulta a vacsora idejét, ha minden este pontosan megjelenik 8 óra 5 perckor, akkor kényelmes matraccal, enni, inni valóval felszerelt, a tigris ugrási tehetségét, erősen felülmúló lesállványról, hirtelen felgyulladó fényszóró világában nagy büszkén fültövön lövik. Veszély nulla a tigris esélye nulla, a mulatság - szerintem -ugyancsak nulla. "
Igen

Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2009. November 05. - 22:40:06 »

"Ott az ilyen szarvas nagyon zavaró lenne...ahogy együtt cserkel kísérővel-vadásszal." Anti, Láttad, vagy hallottad?  Bion
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #168 Dátum: 2009. November 06. - 10:20:10 »

Ezek gusztustalan dolgok, a vadászati törvényben kellene szabályozni, hogy mi számít vadászatnak és mi nem. Ezek nem. Ezeket pedig komolyan szankcionálnám.
Az hogy mi vadászok elítéljük ezeket ok, de sajnos a kívülálló számára ha csak ezt hallja, vagy látja, ez jelenti a vadászatot... Aztán mi hiába magyarázkodunk.  Vállat von

Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Február 03. - 22:33:13 »

Zöldfülűként Afrikában.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 03. - 23:08:28 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Február 03. - 22:36:18 »

Gratulálok!  Igen Taps Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 03. - 23:08:51 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Február 03. - 23:02:33 »

Számítógép kezelésben még zöldebb!!!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Február 03. - 23:48:50 »

Varázslatos élmény lehetett, gratulálok! Szép öreg oryx bikának nézem, mennyit ment a lövéssel? Nem arról híres, hogy csak úgy lefeküdjön. Mekkora volt ez a "barackos disznyó" bajusz ügyileg? Régen történt a kaland? Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Február 04. - 00:28:27 »

Kedves Robi!
Sajnos nem tudok válaszolni, mert a képet úgy kértem Valakitől(!) és csak mőgé másoltam magam...! Nyihi Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Február 04. - 00:32:07 »

Weihnachts Koarl! Pass uff! Ördög Ördög

Gondolom Namibia. Melyik farmer?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Február 04. - 01:37:41 »

Pass uff! Ez jó!
Az oryx Namíbia (Ach! Azok a szép gyarmati emlékek...), a másik Mozambik.
A farmer? Manfred, Wilhelm, Otto, KLaus, Gertrud, Hildegard - valami néger bennszülött... Nyihi Nyihi Wave
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Február 04. - 07:15:03 »

Károly!  Emelem Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #177 Dátum: 2010. Február 04. - 10:18:25 »

Kedves Robi!
Sajnos nem tudok válaszolni, mert a képet úgy kértem Valakitől(!) és csak mőgé másoltam magam...! Nyihi Emelem

Na jól nézünk ki, én meg azt hittem maga Hemingway térdel a derék oryx mögött! Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 04. - 10:23:06 írta Pyrus » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #178 Dátum: 2010. Február 16. - 16:52:16 »

No de hallottam én olyat is, hogy a sikertelen hajtás után a malacnevelőbe ültették ki esti lesre a " vadászokat"

Szervusz!

Engem januarban probaltak ravenni arra, hogy 450 ezerert golyo altali halalra iteljek egy 25 centis agyaru kant egy fenyovel surun benott, de alig 6-7 hektaros kertben. A kertecskeben volt egy szabalyosan megepitett les is, es biztositottak arrol, hogy a disznok kizarolag a lestol 25 meterre felallitott vajuban kapnak enni, igy a kan biztosan meg lesz estere... Nem kell sokat faradnom utana!

Mondtam, hogy nekem a 22 kanombol egy sincs amelyik zart teruletrol vagy vadaskertbol szarmazna, pedig van kozte tobb 21-22 centis ermes trofea is. Igy aztan sertodes nelkul elfogadtak az ervelesemet, hogy ezt nem nekem talaltak ki.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #179 Dátum: 2010. Február 16. - 17:01:55 »

Szervusz!

Engem januarban probaltak ravenni arra, hogy 450 ezerert golyo altali halalra iteljek egy 25 centis agyaru kant egy fenyovel surun benott, de alig 6-7 hektaros kertben. A kertecskeben volt egy szabalyosan megepitett les is, es biztositottak arrol, hogy a disznok kizarolag a lestol 25 meterre felallitott vajuban kapnak enni, igy a kan biztosan meg lesz estere... Nem kell sokat faradnom utana!

Mondtam, hogy nekem a 22 kanombol egy sincs amelyik zart teruletrol vagy vadaskertbol szarmazna, pedig van kozte tobb 21-22 centis ermes trofea is. Igy aztan sertodes nelkul elfogadtak az ervelesemet, hogy ezt nem nekem talaltak ki.

Szevasz Genfi! Melyik országban volt ez?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: