Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372029 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #150 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 17:10:34 »

Sziasztok

Egy javor, wapiti, medve, vadpulyka  engedelyel 1 vadat ejthetsz egy idenybe (habar ha valakivel vadaszol akkor  megloheted a tarsadet is ha neki is van engedelye es meg van beszelve).

Kivetelt kepez a feherfarku szarvas mibol egy fajta fegyvernemmel teruletenkent (zonankent) lohetsz 3-at is de mibol csak egy lehet bika a tobbi tarvad, ezekre kulon kell venni engedelyt ($20) tehat egy bika es ket tarvad belekerul $70-be.
Itt altalaba (nyugat Kanadaba) nem csak egy fajta fegyver tipussal vadasznak miutan elesgolyossal lottel mar ket harom szarvast azutan mehetsz eloltoltossel ha vettel engedelyt, es azzal is lohetsz ket vadat minimum, ezenkivul bizonyos zonakba (kozel a varosokhoz) van meg egy kulon "slug" ideny feherfarkura.
Vizivadbol lohetsz sokat naponta

Kisorsolt terulet azt jelenti, hogy lottoszeruen huznak neveket engedelyre, hogy ott vadaszhass  (3 ev maximum mit varnod kell, ez alatt ki kell, hogy huzzanak de hamarabb is eselyes vagy, fugg a terulet minosegetol es, hogy hanyan kertek oda engedelyt, arba ugyanaz mint akarhol mashelyt)

Orv vadaszat elofordul boven minden vad esetebe;  a nagy dijas feherfarku trofeak nagyon dragak es az USA-ba nagyon veszik ezert vannak kik ezzel csempeszkednek meg medve epe holyaggal (a kinaiak veszik nagyon mivel a tavol keleten nagyon keresett) 
Kulfoldieknek azert draga itt a vadaszat mivel a vadasztatok (outfitter) annyit kernek amennyit nem szegyellnek, es mindenkit meg akarnak vagni mennyire csak tudnak .....zsivany banda kulonben a nagytobbseguk.   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #151 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 17:34:37 »

 Üdv  Wave
""
Ez tetszik a legjobban  """ (igen ez lehet benzinkut is, sot gyakori)"""Talán emlékeznek rá sokan .Van aki vissza is sirja!
Nem is olyan távoli időben ,.--Budapest és Békéscsaba között egy db, benzinkút volt ,Kecskeméten nyitva este x óráig.
 Ördög
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #152 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 19:15:28 »

Bentshaft!

Köszönjük!  Meghajol
 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #153 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 19:56:06 »

Szia Bentshaft!
Jó olvasni más országok, más szabályozásairól!
Nekem nagyon tetszik ez az a végtelen egyszerűség! Igen
Azért kíváncsi lennék, nálunk meddig lenne vad, ha így menne a "dolog"? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #154 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 13:31:51 »

Kedves fórumtársak!

A hétvégén Szerbiában jártunk fürj vadászaton.
A magyarlakta vidéken jól éreztük magunkat és szép élményekben volt részünk.
A fürj gyorsan röpül és alacsonyan, nem könnyű vadászni. 4-en a két nap alatt 72 madarat zsákmányoltunk.  Vadász
Az esti fürjvacsora sörrel locsolgatva különösen kiemelkedő volt.
Ajánlom mindenkinek figyelmébe.  gyozo

üdv. Mikibácsi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2009. November 05. - 19:01:05 »

Előre közlöm Afrika sosem volt vágyam, valószínűleg nem is lesz az.
Így aztán nem tudom mi ott a "menő" a módi.
A denaturált Afrikáról ugye olvasmányaim során tudomást szereztem, de amit ma láttam az Animal Planet-en az egyszerűen vérlázító.
Magam nagy ragadozó párti vagyok, nem is tudnék egyetlen "csúcsragadozóra" puskát fogni, kivéve egyetlen egyet, a Farkast, amiből egy példányt szeretnék elejteni - ha rám szakadna  Nemzeti Bank - a Kárpátokban.

Szóval nézem a műsort, és azt látom, hogy OROSZLÁN NEVELŐKBŐL engednek szabadon oroszlánokat és azokat lődözik agyon a T. "vadászok.

Fingatta a riporter az "oroszlán nevelő/farm tulaját, de megvolt mindenre a magyarázat, hogy ez betervezett vadászat, meg így a természetes állomány védelme...stb.
Ez hányás és akkor ezután aki kimegy az honnan tudja milyen oroszlánt lő agyon?

Szánalmas az ember!!!

Nevelt fácán...hát az sem túl szép, de legalább tudja a vadász mire lő és mégsem a ragadozók (egyik) királya.
Kerti disznóhajtás...ilyenen nem voltam még, erről sem tudok mit mondani, de aki odamegy az tudja, hogy nevelt disznóról van szó.
(ez sem a ragadozók királya)

...és kérem itt van:
NEVELT OROSZLÁN!
Aki ilyenre puskát emel, majd pózol mögötte annak szájbilinccsel nyitogatnám a pofáját és  Hány

Mélységesen felháborított ez az egész!

(Mégegyszer nem rajongok a külhoni vadászatért, így nem is informálódom napi szinten belőle, ezért nem tudom mennyire ismert ez a téma!)
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #156 Dátum: 2009. November 05. - 19:09:52 »

Előre közlöm Afrika sosem volt vágyam, valószínűleg nem is lesz az.
Így aztán nem tudom mi ott a "menő" a módi.
A denaturált Afrikáról ugye olvasmányaim során tudomást szereztem, de amit ma láttam az Animal Planet-en az egyszerűen vérlázító.
Magam nagy ragadozó párti vagyok, nem is tudnék egyetlen "csúcsragadozóra" puskát fogni, kivéve egyetlen egyet, a Farkast, amiből egy példányt szeretnék elejteni - ha rám szakadna  Nemzeti Bank - a Kárpátokban.

Szóval nézem a műsort, és azt látom, hogy OROSZLÁN NEVELŐKBŐL engednek szabadon oroszlánokat és azokat lődözik agyon a T. "vadászok.

Fingatta a riporter az "oroszlán nevelő/farm tulaját, de megvolt mindenre a magyarázat, hogy ez betervezett vadászat, meg így a természetes állomány védelme...stb.
Ez hányás és akkor ezután aki kimegy az honnan tudja milyen oroszlánt lő agyon?

Szánalmas az ember!!!

Nevelt fácán...hát az sem túl szép, de legalább tudja a vadász mire lő és mégsem a ragadozók (egyik) királya.
Kerti disznóhajtás...ilyenen nem voltam még, erről sem tudok mit mondani, de aki odamegy az tudja, hogy nevelt disznóról van szó.
(ez sem a ragadozók királya)

...és kérem itt van:
NEVELT OROSZLÁN!
Aki ilyenre puskát emel, majd pózol mögötte annak szájbilinccsel nyitogatnám a pofáját és  Hány

Mélységesen felháborított ez az egész!

(Mégegyszer nem rajongok a külhoni vadászatért, így nem is informálódom napi szinten belőle, ezért nem tudom mennyire ismert ez a téma!)
Nézd Roli!

Több ismerősöm most indul külhonba kecskézni...eléjük hajtják.
Nem írok többet, csak privátban, ha igényli valaki.


peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2009. November 05. - 19:13:20 »

Peti!

Lehetséges, hogy rossz az állatokkal kapcsolatos értékrendem (kecske kontra oroszlán), de álljon már meg a menet, hogy a ragadozók egyik királyát a hatalmas sörényű hímoroszlánt nevelőkertből kell a puskás elé engedni?
 Türelmetlenül
Nem kell csodálkozni ha ezek után Afrikába is csak "olyanok" fognak menni, akiknek minden mindegy...mert a lelkiismeretesebbje nem tudja, vajon vad, avagy "nevelt" - még leírni is borzalom Nem - oroszlánt puskáz agyon...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #158 Dátum: 2009. November 05. - 19:20:29 »

Peti!

Lehetséges, hogy rossz az állatokkal kapcsolatos értékrendem (kecske kontra oroszlán), de álljon már meg a menet, hogy a ragadozók egyik királyát a hatalmas sörényű hímoroszlánt nevelőkertből kell a puskás elé engedni?
 Türelmetlenül
Nem kell csodálkozni ha ezek után Afrikába is csak "olyanok" fognak menni, akiknek minden mindegy...mert a lelkiismeretesebbje nem tudja, vajon vad, avagy "nevelt" - még leírni is borzalom Nem - oroszlánt puskáz agyon...
Én Afrikában egyedül csak egy kaffert lőnék...ragadozókat egyáltalán nem.
Ettől függetlenül a hajtott kecskén dobtam egy hátast...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2009. November 05. - 19:27:06 »

A "tessék lőni, mert mindjárt itt a fél nyolcas jávor"- után...szinte alig lepődik meg az ember.

Nem biztos, hogy a vadász fogja tudni hogyan került elé az oroszlán.  Vállat von Majd azt mondják neki, hogy 3 napja követik a nyomát. Otthon meg senki nem kérdezi majd hol nőtt fel, ha látják a falon a bőrét. Sok vadásznak az jelenti a büszkeséget, ami a falon van, és azon bizony nem látszik, hogy az honnan és hogyan került oda. (nevelt, vásárolt, lopott, örökölt, stb.)

Az a felháborító, hogy nincs semmi tisztelet a vad iránt ebben a fajta vadászatban. Árucikk, darab, kiló, stb...Mint valami tárgy. A vadászat meg csak lövés? Nem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #160 Dátum: 2009. November 05. - 19:30:24 »

A "tessék lőni, mert mindjárt itt a fél nyolcas jávor"- után...szinte alig lepődik meg az ember.

Nem biztos, hogy a vadász fogja tudni hogyan került elé az oroszlán.  Vállat von Majd azt mondják neki, hogy 3 napja követik a nyomát. Otthon meg senki nem kérdezi majd hol nőtt fel, ha látják a falon a bőrét. Sok vadásznak az jelenti a büszkeséget, ami a falon van, és azon bizony nem látszik, hogy az honnan és hogyan került oda. (nevelt, vásárolt, lopott, örökölt, stb.)

Az a felháborító, hogy nincs semmi tisztelet a vad iránt ebben a fajta vadászatban. Árucikk, darab, kiló, stb...Mint valami tárgy. A vadászat meg csak lövés? Nem
Ilyen alapon nekem is lehetne Marco Polo-m... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2009. November 05. - 19:51:42 »

Tudod Péter ez már nem vicc!

MINDEN csak pénz és kereslet kérdése...

Mióta a pénz (és a protokoll) betette lábát a vadászatba, finoman szólva is érdekes dolgok vannak...

Járkálok én is erre-arra...mindenhol lát az ember valami újat...és az ilyen kirándulásokból sokat is lehet tanulni....de mostanában egyre többször megdöbbenek....

Hogyan lövetnek elképesztően kicsi pár hektáros kertekben vadat....pár 10 ha-os kanöregbítőkben tartott hajtások stb.

El tudom képzelni, hogy a mostani kőkemény helyzetben mire "kényszerülnek" az erdészetek, magánkertesek....

De amikor olyanról hallok, hogy hogyan kell kihelyezni a hordót, hogy kell mozgatni az agancsot...hogyan kell fektetni a vért.....hogy a dögbika eladható legyen, akkor összeszorul a gyomrom...

És milyen megdöbbentően hüjye emberek vannak, akik ezt beveszik!

Aztán a minap volt egy kis kiruccanás a sógorokhoz...elkisértem egy barátomat és ismerősét.

Volt ott egy nagy hodályból kialakított zárt karantén...a hosszú folyosó két oldalán sok kis fakk deszkapalánkból kialakítva. Az ajtókon kis kémlelőnyílásokkal.

Sorba néztük...tele volt az egész! Nagy bikák, kosok, disznók, dámok...még valamiféle vadjuh is volt....
A mérték ledöbbentett.

A karantén fontos, de a pár négyzetméteren sötétben tartott jópár "vad" látványa elszomorított....

Mert azért a vadaskerti vadászat és gazdálkodás is lehet kulturált és vadászias, ahol a vad vad, és a vadászat vadászat, csupán a vadsűrűség és a vadállomány biztonsága nagyobb. Ebben is megvannak a végletek. De úgy látszik a gátlástalanság tolja kifelé a végleteket... Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #162 Dátum: 2009. November 05. - 20:09:00 »

Tudod Péter ez már nem vicc!

MINDEN csak pénz és kereslet kérdése...

Mióta a pénz (és a protokoll) betette lábát a vadászatba, finoman szólva is érdekes dolgok vannak...

Járkálok én is erre-arra...mindenhol lát az ember valami újat...és az ilyen kirándulásokból sokat is lehet tanulni....de mostanában egyre többször megdöbbenek....

Hogyan lövetnek elképesztően kicsi pár hektáros kertekben vadat....pár 10 ha-os kanöregbítőkben tartott hajtások stb.

El tudom képzelni, hogy a mostani kőkemény helyzetben mire "kényszerülnek" az erdészetek, magánkertesek....

De amikor olyanról hallok, hogy hogyan kell kihelyezni a hordót, hogy kell mozgatni az agancsot...hogyan kell fektetni a vért.....hogy a dögbika eladható legyen, akkor összeszorul a gyomrom...

És milyen megdöbbentően hüjye emberek vannak, akik ezt beveszik!

Aztán a minap volt egy kis kiruccanás a sógorokhoz...elkisértem egy barátomat és ismerősét.

Volt ott egy nagy hodályból kialakított zárt karantén...a hosszú folyosó két oldalán sok kis fakk deszkapalánkból kialakítva. Az ajtókon kis kémlelőnyílásokkal.

Sorba néztük...tele volt az egész! Nagy bikák, kosok, disznók, dámok...még valamiféle vadjuh is volt....
A mérték ledöbbentett.

A karantén fontos, de a pár négyzetméteren sötétben tartott jópár "vad" látványa elszomorított....

Mert azért a vadaskerti vadászat és gazdálkodás is lehet kulturált és vadászias, ahol a vad vad, és a vadászat vadászat, csupán a vadsűrűség és a vadállomány biztonsága nagyobb. Ebben is megvannak a végletek. De úgy látszik a gátlástalanság tolja kifelé a végleteket... Wave
Tonka!

Dehogynem...ez vicc! Fejvakarás
Amire igény van, azt "csinálják"...
Beraknak egy 20 Ha-os kertbe 15 agyaras kant (háznál évekig hizlalt disznók), a hajtás napján, és addig hajtják oda-vissza, amíg ki nem lövik az összeset a vendégek...és örülnek, hogy érmes kanokat lőttek.
Ez a magyar valóság.


peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2009. November 05. - 20:32:23 »

Egy barátunk kertbe ment dolgozni, és amikor meglátogattuk a lányommal ( kertben világosban is meg lehet nézni a vadat, amúgy meg elalszik a lesen), mutatta a gumival bélelt karámot, hogy a kanok agyara ne törjön le.  :'( Mutattak egy kant, azt mondták, 7 éves. Hű mekkora volt! 2 mázsa is talán.

Amire tényleg jó a kert, ha néhány szelíd vadat közelről meg lehet nézni. ld. a képet.

A fél nyolcas jávor nem volt vicc! Ismerős mesélte, hogy kiment jávorra vadászni a nagy vizen túlra, és felültették egy emelvényre. Előtte két korlátból kerítés. A srác észrevette, hogy egyik oldalon szarvasok vannak, a korlát másik felén meg szóró. A két korlát között jött egy jávorbika, ami az étel felé haladt. Ő teljesen leblokkolt, és hányingere lett attól, hogy most lőnie kellene. A kísérő sürgette: lőjön már, mert nemsokára itt lesz a fél nyolcas szarvas... Végül is, ha már kifizette, meg is lőtte. Ezután még volt egy arcpirító élménye, szembetalálkozott az erdőből kifelé menet a következő vadásszal, akit  kísérő ugyanoda vitt, ahol addig ő ült. Alig értek a kocsihoz, már dörrent is a lövés. Ránézett az órára és valóban fél nyolc  volt. Hazahozta, de eldugta a padlásra, mert szégyelli...

Tisztára, mint  a kikötői kupi, amikor beérkezett a tengeralattjáró. Az ágy végében viaszos vászon volt, hogy a delikvensnek ne kelljen levenni a cipőjét sem...(Kedvenc könyveim egyike: Das Boot. (A tengeralattjáró.) OOO
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2009. November 05. - 20:42:21 »

Szia Judit!

Azért a több száz hektáros vadaskertet ne keverjük össze a pár hektáros vadfarmokkal (tenyészkertekkel).

Ott az ilyen szarvas nagyon zavaró lenne...ahogy együtt cserkel kísérővel-vadásszal. Bion

Sajnos viszont ügye a kiskertekből megvásárolt disznók esetében hallottunk már olyat, hogy a különben etetést szolgáló autók hangjára előkocogott a vaddisznóhajtás elején a disznókondácska...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: