Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372070 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #135 Dátum: 2008. December 24. - 23:08:02 »




Good luck!

Hi!
Never wish "Good luck"...say "Step in shit"... or wish a hat full of shit Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #136 Dátum: 2009. április 12. - 19:49:11 »



Nekem csak ilyen képem van a Mont Blanc -ról  Bion Bion Bion

Szép teljesítmény gratulálok.Biztos jó időtök volt a csúcsfotót ahogy elnézem.
Nekem is van pár csúcsfotóm:) Emelem
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Július 12. - 09:39:36 »

Francia Alpok.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 16:36:45 »

Mult hetvegen felmentem a hegyekbe. Kozel 800 meteres szintkulonbseget tettem meg egy hegyi toig. Nyomott, vihar elotti meleg volt es mar jocskan a fak szintje folott jartam.
Az elso kepen piros nyil jeloli a hagot, ahol atmentunk a tulso oldalon talalhato hegyi toig. A kep feluton keszult mar visszafele, itt mar van egy kis arnyek.







A tulso oldalon a hegyi to kozeleben belefutottam a "noi napozoba". Csupa nosteny koszali kecsket talaltam egy rakason. Talan csak egy fiatal him koszali kecske bak volt koztuk.







Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 19:04:26 »

Üdv Genfi Wave

Megint Szép helyen jártál gyozo  Wave

Mennyi idő feljutni?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 23:51:40 »

Üdv Genfi Wave

Megint Szép helyen jártál gyozo  Wave

Mennyi idő feljutni?

Azt, hogy Genfi mennyi idő alatt ért fel nem tudom, de én félúton meghalnék! Lehúzna a hasam a mélybe! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 09:31:16 »

Üdv Genfi Wave
Megint Szép helyen jártál gyozo  Wave
Mennyi idő feljutni?
Szervusz!

Ugy masfel ora alatt ertunk fel a hagoig, de olyan meleg volt (aztan ejjel megerkezett a vihar es a lehules), hogy a vegen mar valyogot koptem. Meg fent 2000 meteren is 30 fok folott volt a homerseklet. A koszali kecskek is csak akkor jelentek meg, amikor a to kornyekere a magas hegyek arnyekot vetettek. A kepeken is latszik, hogy arnyekban keszultek. A kecskek sem akartak kimenni a napra. Valamit ereztek.

A parkolobol, ahonnan elindultunk, a tohoz felment egy masik csapat turista is, akik vittek magukkal a 65 ev koruli nagymamat. Mi persze megeloztuk oket es egy bo fel oraval elobb ertunk fel mint ok, de a "csigavonat" a 65 eves nagymamaval csak felert a hagora ! ! !
Szoval, soha se mond hogy vege... [:-)
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 20:16:42 »

Sziasztok!

Egyszer valaki (valamelyik fórumon) leírta, hogy Kanadában hogyan zajlik a vadászat. Nem a külföldi vadásztatás, hanem hogy Nekik hogyan van lehetőségük vadászni...hogyan, mennyiért, hogy kapják/váltják meg a "licenceket", milyen területre mehetnek vadászni...
Szóval ilyenek....

De a lényeg, hogy én ezt elfejetettem, próbáltam megkeresni hol volt leírva, de nem találom...nem olyan fontos a dolog, Kanadával kapcsolatos beszélgetés közben merült fel, csak aztán idegesített, hogy nem jutott eszembe, aztán már marha kíváncsi vagyok rá... Türelmetlenül  Vigyorog

Szóval megköszönném, ha valaki leírná mi is kinn a helyzet... Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:32:32 »

 Fkorei  Wave 

 Jobb ,ha nem tudjuk  Ördög Mert sirva fakadunk, Rííí Én régebben úgy hallottam  pl, Államokban ,Alaszkában vagy Kanadában is igen jó feltételek mellett vadászhat az állampolgár.És még van egy pár hely a világban,...
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 22:14:15 »

Fkorei  Wave 

 Jobb ,ha nem tudjuk  Ördög Mert sirva fakadunk, Rííí Én régebben úgy hallottam  pl, Államokban ,Alaszkában vagy Kanadában is igen jó feltételek mellett vadászhat az állampolgár.És még van egy pár hely a világban,...

 Ördög
 Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:36:01 »

Engem is érdekelne,nem mintha lenne esélyem kijutni vadászni,de azért szívesen olvasnék róla.Frédi vagy Bentshaft biztos kisegít minket.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 23:38:51 »

Bentshaft fog neked pontos választ adni erre vagy Fredi mert ők ott élnek. Egyszer már nekünk is leírta de annyira irigylésre méltó helyzetben vannak hozzánk képest, hogy gyorsan el is felejtettem a részleteket. Valami olyasmire emlékszem, hogy pld medve elejtésére jogosító jegyet a benzinkútnál lehet venni. Rííí
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 08:27:08 »

Sziasztok

A vadaszat itt Kanadaba tenyleg egyszeru, de csak itteni allampolgaroknak. 
A fegyver vasar is egyszeru  foleg ha "tiszta" multal rendelkezel vagyis nincs bunos hattered....maskulonben  lehet gond 
Egyszer az eletbe kezdo vadaszoknak, vagy uj fegyvertartoknak van egy nehany oras formalis vadaszati-fegyverbiztonsagi kurzus, melyen  mindenki relativ normalis atmegy aki ott van, ezt csak egyszer kell elvegezni-e az elejen csak, es nincs felujitas.
Vadaszijaszatra meg ez sem kell, kezdoknek ugyanugy van csak egy nehogy leessel a farol valo oras kurzus es annyi

Ha mar megvan a fegyver akkor egyszeruen megveszed az idenybe levo vadakra valo engedelyt (igen ez lehet benzinkut is, sot gyakori) es mar vadaszhatsz is allami teruleteken ...mibol rengeteg van, az allamok (tartomanyok) javaresze ezekbol all.
A vadaszengedelyek ara kulonbozo vadakra $30-$50 kozott vannak (feherfarku, wapiti, medve, javor, caribou, szarnyas vizivad, furj, fajd ) farkast lehet loni, ha mar valakinek van valamiyen nagyvad engedelye nem kell ra kulon engedely, premesekre $8 az engedely,  (a puma itt vedett ebbe az allamba..( Manitoba) vaddiszno loheto akarmikor engedely nelkul allando ideny van ra szemetvadnak szamit...habar az en allamomba nincs sok beloluk, hasonlokeppen  a nyulvadaszat is teljesen ingyenes es allando idenyu meg lohetsz mennyit akarsz beloluk.

Vadkar elharitast nem ismerik (a megmuvelt foldek hatalmasak, elvesz rajta ha van is vadkar ...es van mert lattam )
Az engedelyek aran kivul abszolut nincs semmi mas extra koltseg fuggetlenul, hogy milyen vadat ejtettel nincs " trofea ar ".... a vad mind a tied trofeastol, husostol  mindenestol, nincs leadas (de kint sem szabad hagyni, hogy karba vesszen, ha megfognak buntetik)
Privat teruleteken csak a tulaj engedelyevel lehet vadaszni es ennek elerese legtobbszor egy egyszeru megkerdezesbol es egy kezfogasbol all (ha visszamegyunk oda ujbol vadaszni mert jo hely egy uveg whisky sosem art, de nincs elvarva)

Javort, wapitit lehet loni kisorsolt teruleteken (ezek nagyon jo helyek nagyon jo vad suruseggel) vagy altalanos teruleteken ahova mindig vehetsz engedelyt idenybe, csak eselyeid gyengebbek mind a kisorsolt  teruleteken.
Eloltoltos fegyverrel vadaszok, ijvadaszok szamara hosszabb a vadaszati ideny hosszabb mint a megszokott fegyverrel vadaszok-e.   

Kertes vadaszat itt nincsen. (illetve lohetsz bolenyt ha megveszed a tenyeszto farmertol ...$400, mindenestol de mit kezdenek a rengeteg hussal)   Bion
A federalis torvenyek fegyvertartast illetoen egyformak minden allamba az egesz orszagba, de a vad-vadaszati  jogszabalyok allamonkent valtoznak kisebb nagyobb elteresekkel.

Nagyon mas a sztori  kulfoldiekkel (europai, amerikai) akik vadasztatot kell alkalmazzanak a legtobb allamba es ekkor nagyon megdragul az egesz !
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 08:46:33 »

Szia Bentshaft!

Köszi szépen!
Egy két kérdés még Mosolyog...

Amikor egy fajta vadra kiváltod az engedélyt (ezt a $30-$50-ost), az csak 1 db vad (amire kiváltottad) elejtésére jogosít?

Mit jelent a kisorsolt terület? Mosolyog  (ismerős, de elfelejtettem)

És ha nem túl hosszú, le írnád, miért olyan drága a külföldieknek, mi drágítja annyira meg?

 Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 08:51:53 »

Köszönjük Bentshaft! Igen
Gondolom területenként van egy kvóta,és addig van eladó jegy,míg az tart.
Még annyit kérdeznék,hogy a vadorzás mennyire jellemző felétek?Hiszen hatalmas területek területek vannak,ami (nekem legalábbis úgy tűnik) hogy gyakorlatilag nem nagyon lehet felügyelni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: