Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371936 alkalommal)
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1950 Dátum: 2020. Január 20. - 12:39:28 »

Gratulálok Genfi!  Emelem
Az új fényképezőgépről mondanál pár szót?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1951 Dátum: 2020. Január 20. - 12:55:13 »

Szuper Genfi!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1952 Dátum: 2020. Január 20. - 14:30:33 »

Gratulálok Genfi!  Emelem
Az új fényképezőgépről mondanál pár szót?

Az első zerge terítékre hozása után jóval magasabbra mentünk fel. Visszatekintve, ez a pazar látvány fogadott. Sajnos idén januárban olyan meleg volt, hogy csak a legmagasabb hegycsúcsokat borította hó. A muflonok, őzek is a meredek hegyek hideg oldalára húzódtak be. A napsütötte meleg oldalon semmit nem láttunk, üres volt a hegy.



Egy 1800 méteres hágón átkelve egy nagyon szép völgybe értünk. Itt már többször jártam, de még soha nem sikerült zergét fogni errefelé. Rövid távcsövezés után észrevettünk a távolban egy napozó zergét. A távolság 450 méter fölött volt.

Az első felvétel a Nikon P1000-es fényképezőgép 24mm-es nagy látószögével készült. A képen piros pont mutatja a pihenő zerge helyét.



A második kép ugyanarról a pontról, de már 345mm-es optikának megfelelő zoom-al készült. A piros pont alatt a barna folt a napozó zerge.



Még mindig ugyanarról a helyről fényképeztem, de már teljes optikai nagyítással. A kép 3000mm-es optikának felel meg. A kép minőségén tovább lehetne javítani, ha nem szabadkézből, hanem állványról készólt volna a kép.



Az utolsó képből nagyítottam digitálisan a lenti képet. Itt már látszik, hogy egy vékony kampójú, középkorú zerge kecskéről van szó. Nem is zavartuk tovább, hanem hagytuk napozni a sziklán. Gondolom három hónappal az üzekedés után a zerge kecskében már növekedett a zerge gida.



A NIKON P1000 inkább egy digitális spektív, amelyikkel fényképeket is lehet készíteni. Zerge, őzbak, kőszáli kecske stb. vadászatnál nagyon hasznos, mert a vad zavarása nélkül lehet dokumentálni, bírálni akar 300+ - 400+ méterről is.

Folytatás következik!

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1953 Dátum: 2020. Január 20. - 20:56:37 »











Folytatás következik!




Parádés fotók! Igen Igen

És várjuk... Vigyorog

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1954 Dátum: 2020. Január 20. - 21:03:20 »


Parádés fotók! Igen Igen

És várjuk... Vigyorog

 Emelem
Nagyon jó képek!
Köszönöm a gyors választ!  S.Peti
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1955 Dátum: 2020. Január 21. - 15:13:48 »

A másik hegyoldalon is felfedeztünk egy legelésző zergét. A spektív azt mutatta, hogy ez a zerge bak jobban benne van a korban, mint az első terítékre hozott zerge, és a kampója is alul vastagabb. De ahogy lenni szokott, a zerge egy megközelíthetetlen helyen legelt. A képen piros pont mutatja a zerge helyét.



Talán itt már látszik a zerge is a piros pont alatt.



Teljes optikai nagyításnál, már jobban látszik a kampó mérete is, de még így is nagyon messze volt a zerge bak. Több mint 500 méterről készült a fénykép. A digitális zoom ki volt kapcsolva.



Persze ahogy az őzeknél, a zergéknél is a leglehetetlenebb helyen növő kis fűcsomó, új hajtás a legédesebb, a legfinomabb, a legzamatosabb, amit minden áron el kell tudni érni, még a szakadék széléről is kihajolva…



A zerge ott van előttünk, látjuk, el is tudjuk bírálni, de túl messze van, és lentről nem fogunk tudni felmenni hozzá, mert a hegyoldal túl meredek, és napközben egyébként is a felmelegedő levegő felfelé száll, felfelé viszi a szagunkat, és a zerge azonnal tudni fogja, hogy két rossz szagú simabőrű kan settenkedik a völgyben. De ha sikerülne is terítékre hozni a zergét, hogy hozzuk le a sziklafalról?

Többek között az ilyen kérdések teszik izgalmassá a zergevadászatot!

A vadászat szervező a következőt javasolta. Egy nagy kerülővel menjünk le a völgybe, és a völgy hozzánk közelebb eső feléről nézzük meg a sziklafalat, hátha látjuk a zergét. Nincs mit veszíteni, mert innen biztosan nem tudjuk terítékre hozni a zergét, és a kísérő szerint a zergebak nagy valószínűséggel hamarosan át fog menni a hideg oldalra, hegyoldal erdős felére, és ott már látni sem fogjuk.



A terv megbeszélése után azonnal el is indultunk, mert félő volt, hogy a zergebak a reggelizést követően elsündörög valahová, vagy behúzódik valamelyik csendes hasadékba. Majdnem egy félóra is eltelt, mire ott álltunk a völgyben, ahol látni kellett volna a zergét, de semmi, csak a patak zúgása! Csendben előrébb cserkeltünk, de semmit nem láttunk… @#$%^&*!@!!!

De ilyen a vadászat! Ha minden egyből terítékre kerülne, akkor már nem is lenne érdekes!

Talán átment már a zerge bak a másik oldalra, mondta a kísérő. Lógó orral indultunk fel a szemközti hegyoldalra és befeküdtünk egy bokor takarásába. Olyan meleg volt a napon, hogy hamarosan a kabát is lekerült rólam. Elég sokat, egy bő fél órát vártunk, és már lélekben le is mondtam erről a zerge bakról, amikor megláttam egy hátsó combot az egyik fenyőfa mögött. A zerge valamit érzett, és egy helyben állva feszülten figyelt. Gyorsan célra tartottam, de a zergéből csak a hátsó combokat láttam tisztán. Talán visszafordul, reménykedtem, de a zerge nem úgy gondolta, és két lépéssel eltűnt a fenyőfa mögött. Talán tudtam volna lőni, de túl veszélyesnek tartottam átlőni a fenyőfa ágai között. El is tűnt a zerge az erdőben. Még egyszer talán láttam egy barnás foltot két fa között, de hogy az most az eleje, vagy a vége volt, azt már nem tudtam. Az erdősáv mögött volt két szikla omlás, ahol a szikla lavina valamikor minden növényt kiszántott a hegyoldalból és ezen még nem láttuk átmenni a zergét, tehát még itt van előttünk az erdőben és valószínűleg minket figyel. Óvatosan feljebb mentünk a völgyben és próbáltunk belesni a fák mögé. Itt már nem takartak minket a bokrok és mozgásban is voltunk, ami már sok volt a zergének, és futva átváltott az első szikla omláson majd hamarosan a másodikon is. A második szikla omlás végén, ami 198 méterre volt tőlünk, még egyszer utoljára visszatekintet ránk a zerge bak, mielőtt végleg elnyelte volna a sűrű erdő. Ezt a nagyon rövid időt tudtam arra kihasználni, hogy a hátamat egy fának nyomjam és bal kézzel a puskát egy másik fához támasszam. Régebben a Börzsönyben soha nem használtunk lőbotot, mindig fához támasztottuk a fegyvert. Szerencsére a közel 20 éves erdei vadászat még a csontjaimban élt.

Hogy az a $#@^&*#@, a puska távcső nagyítása az első zerge után le lett tekerve minimumra és úgy maradt!

Nem mertem tovább húzni az időt, hanem amikor úgy éreztem, hogy biztosan rajta vagyok a zergén, útjára engedtem az RWS-t. Innentől kezdve már csak szemlélője voltam az eseményeknek. A zerge egy szép blatt lövéssel helyben maradt.












Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1956 Dátum: 2020. Január 21. - 15:20:00 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1957 Dátum: 2020. Január 21. - 16:05:36 »

 Igen
Zergut! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #1958 Dátum: 2020. Január 21. - 16:27:48 »

Fogadd őszinte elismerésem, Genfi !
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1959 Dátum: 2020. Január 21. - 19:40:18 »












 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1960 Dátum: 2020. Január 22. - 10:48:35 »

Igen
Zergut! Vigyorog
 Emelem

Szervusz!

Ha megengeded, akkor a Zergut-t plagizalni fogom!   Ördög

A masodik zerget 8-9 evesre becsultuk. Lent joval vastagabb volt mint az elso. A CIC biralati rendszereben a zerge kampo vastagsaga negyszeres szorzoval szamit, hasonloan a vaddiszno agyarhoz, ahol a nagyagyar vastagsaga haromszorosan szamit.

Ennel a zerge baknak nem sok hely maradt a ket kampo kozott.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1961 Dátum: 2020. Január 22. - 11:51:44 »

Szervusz!

Ha megengeded, akkor a Zergut-t plagizalni fogom!   Ördög

Neked -természetesen - engedélyezem... Kacsint Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1962 Dátum: 2020. Január 22. - 13:26:35 »

Neked -természetesen - engedélyezem... Kacsint Wave
Inkább a zehrgut-ot szabadalmazzátok, ha már lehet kötekedni.. Ördög Röhög Stoel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1963 Dátum: 2020. Január 22. - 13:29:04 »

Inkább a zehrgut-ot szabadalmazzátok, ha már lehet kötekedni.. Ördög Röhög Stoel
Persze, zehrgevadászaton... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1964 Dátum: 2020. Január 22. - 13:33:38 »

Persze, zehrgevadászaton... Ördög

Hamár nyelvtani vitákat nyitunk itt-ott... Ördög Stoel szakértsek picit én is... Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: