Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372051 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1935 Dátum: 2018. December 10. - 10:37:55 »

A harmadik képen alig vettem észre a fickót.  Mosolyog Gondolom ő volt a kísérő hivatásos vadász.

Igen, O volt a katalan kisero es a terulet gazdaja. Volt olyan resz, ahol csak ugy lehetett lehozni a zerget, hogy a zerget leengedtek egy kotelen es utana ment a kisero ket kezzel kapaszkodva.





Es meg egy felvetel az oreg zerge kecskerol.



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1936 Dátum: 2018. December 10. - 20:33:13 »

Azért ez mem semmi pálya! Tetszik, ahogy vadászol Genfi! Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1937 Dátum: 2018. December 13. - 16:30:43 »

Azért ez mem semmi pálya! Tetszik, ahogy vadászol Genfi! Igen

Szervusz!

Igen, szep hely a Pireneusok. Sajnos nem sok magyar vadasz vetodik el errefele.

A kovetkezo ket kep a volgyben kanyargo utrol keszult, nem messze a pataktol. Ezeket a sziklakat lentrol megvadaszni szinte lehetetlen. Ezert a volgyon atnyulva tudtam csak elerni az oreg zerge kecsket.




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1938 Dátum: 2018. December 13. - 16:32:23 »

Szervusz!

Elnezest! Az elso kep igy nezne ki.



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1939 Dátum: 2019. Június 02. - 14:33:28 »

A Facebookról másoltam!

" Tisztelt vadásztársak, kedves állatvédők, zöldek, sárgák, méregzöldek, megosztom veletek az új hírt.

Botswana újra engedélyezi a vadászatot.

Botswana elnöke a következőket nyilatkozta: hogy „a vadászok a vadon élő állatok megőrzésének igazi bajnokai, és olyan csoportok, mint a HSUS és a PETA NGO-k egyszerűen pénzt gyűjtsenek a saját maguknak, ahelyett, hogy csatlakoznának az igazi természetvédőkhöz ... a vadászokhoz!"
Botswana kormánya ma bejelentette, hogy a vadászatot öt éven át tartó felfüggesztés után újra megnyitja a déli afrikai országban. Hamarosan egy sajtótájékoztatót tartanak a részletek megvitatására.
"A Környezetvédelmi, Természeti Erőforrások megőrzése és Turizmus Minisztériuma, a tájékoztatni kívánja a nyilvánosságot arról, hogy az összes érdekelt féllel folytatott széles körű konzultációt követően Botswana kormánya határozatot hozott a vadászati felfüggesztés megszüntetéséről" - jelentették be a tisztviselők, a médiára vonatkozó meghívásban a közelgő sajtótájékoztató.
"Ez kiemelkedő hír" – jelentette ki Paul Babaz, az SCI elnöke. "Örömteli látni, hogy Botswana kormánya minden szempontot figyelembe vett a kérdés alapos megvizsgálásával kapcsolatban. Üdvözletünk a botswanai tisztviselőknek bölcs döntésért."
"Ezek az eredmények egyértelműen azt mutatják, hogy a vadászati tilalmak ténylegesen megnehezítik a vadon élő állatok védelmét; a vadászat kulcsfontosságú ahhoz, hogy biztosítsa az orvvadászat elleni erőfeszítésekre szánt- és a helyszíni megőrzésre vonatkozó kutatások finanszírozásához szükséges bevételeket"
- folytatta Babaz elnök.
"Ez csak egy példa arra, hogy a vadászok a vadon élő állatok megőrzésének igazi bajnokai, és olyan csoportok, mint a HSUS és a PETA egyszerűen pénzt gyűjtsenek a saját maguknak, ahelyett, hogy csatlakoznának az igazi természetvédőkhöz ... a vadászokhoz!"

2018 júniusában Botswana kormánya megkezdte a vadászati felfüggesztés felülvizsgálatát.
"A folyamat egy országos folyamatot foglal magában, beleértve a Kgotla találkozók megtartását a helyi hatóságokkal, az érintett közösségekkel, a nem kormányzati szervezetekkel, a turisztikai vállalkozásokkal, a természetvédelmi szakemberekkel, a kutatókkal és más érdekeltekkel" - magyarázta a kormány.
"A felmerült alapvető kérdés az volt, hogy a polgárok értékelik, hogy konzultálnak velük" - folytatta a kormány. "Ezt szükségesnek tartották a nemzeti alapelvek kiépítéséhez: Demokrácia, Fejlesztés, Önellátás, Egység és Botho (társadalmi harmónia)."
A kormány megállapításai a következők voltak:
- Az emberi és állati konfliktusok száma és azok magas szintje, illetve ennek következtében a megélhetésre gyakorolt hatás megnőtt
- Úgy tűnik, hogy a ragadozók elszaporodtak, és sok kárt okoztak, mivel nagy számban megölik a házi állatokat
- A vadászati felfüggesztés negatív hatással van a megélhetésre, különösen a közösségi alapú szervezetek esetében, amelyek korábban részesültek a fogyasztói hasznosításban
- A vadon élő állatok és a nemzeti parkok tanszékén belüli kapacitáshiány hosszú időre ad választ a problémás állat-ellenőrzési jelentésekre
- A konzultáció során elfogadott általános konszenzus az volt, hogy a vadászati tilalmat meg kell szüntetni.
"Ezen kérdések alapján a kormány értékelte a javaslatokat, és megszüntette a felfüggesztést" - jelentette be a kormány.

Baráti ölelés
Gyócsos Ferenc "
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1940 Dátum: 2019. Június 02. - 15:05:28 »

A Facebookról másoltam!

" Tisztelt vadásztársak, kedves állatvédők, zöldek, sárgák, méregzöldek, megosztom veletek az új hírt.

Botswana újra engedélyezi a vadászatot.

Botswana elnöke a következőket nyilatkozta: hogy „a vadászok a vadon élő állatok megőrzésének igazi bajnokai, és olyan csoportok, mint a HSUS és a PETA NGO-k egyszerűen pénzt gyűjtsenek a saját maguknak, ahelyett, hogy csatlakoznának az igazi természetvédőkhöz ... a vadászokhoz!"
Botswana kormánya ma bejelentette, hogy a vadászatot öt éven át tartó felfüggesztés után újra megnyitja a déli afrikai országban. Hamarosan egy sajtótájékoztatót tartanak a részletek megvitatására.
"A Környezetvédelmi, Természeti Erőforrások megőrzése és Turizmus Minisztériuma, a tájékoztatni kívánja a nyilvánosságot arról, hogy az összes érdekelt féllel folytatott széles körű konzultációt követően Botswana kormánya határozatot hozott a vadászati felfüggesztés megszüntetéséről" - jelentették be a tisztviselők, a médiára vonatkozó meghívásban a közelgő sajtótájékoztató.
"Ez kiemelkedő hír" – jelentette ki Paul Babaz, az SCI elnöke. "Örömteli látni, hogy Botswana kormánya minden szempontot figyelembe vett a kérdés alapos megvizsgálásával kapcsolatban. Üdvözletünk a botswanai tisztviselőknek bölcs döntésért."
"Ezek az eredmények egyértelműen azt mutatják, hogy a vadászati tilalmak ténylegesen megnehezítik a vadon élő állatok védelmét; a vadászat kulcsfontosságú ahhoz, hogy biztosítsa az orvvadászat elleni erőfeszítésekre szánt- és a helyszíni megőrzésre vonatkozó kutatások finanszírozásához szükséges bevételeket"
- folytatta Babaz elnök.
"Ez csak egy példa arra, hogy a vadászok a vadon élő állatok megőrzésének igazi bajnokai, és olyan csoportok, mint a HSUS és a PETA egyszerűen pénzt gyűjtsenek a saját maguknak, ahelyett, hogy csatlakoznának az igazi természetvédőkhöz ... a vadászokhoz!"

2018 júniusában Botswana kormánya megkezdte a vadászati felfüggesztés felülvizsgálatát.
"A folyamat egy országos folyamatot foglal magában, beleértve a Kgotla találkozók megtartását a helyi hatóságokkal, az érintett közösségekkel, a nem kormányzati szervezetekkel, a turisztikai vállalkozásokkal, a természetvédelmi szakemberekkel, a kutatókkal és más érdekeltekkel" - magyarázta a kormány.
"A felmerült alapvető kérdés az volt, hogy a polgárok értékelik, hogy konzultálnak velük" - folytatta a kormány. "Ezt szükségesnek tartották a nemzeti alapelvek kiépítéséhez: Demokrácia, Fejlesztés, Önellátás, Egység és Botho (társadalmi harmónia)."
A kormány megállapításai a következők voltak:
- Az emberi és állati konfliktusok száma és azok magas szintje, illetve ennek következtében a megélhetésre gyakorolt hatás megnőtt
- Úgy tűnik, hogy a ragadozók elszaporodtak, és sok kárt okoztak, mivel nagy számban megölik a házi állatokat
- A vadászati felfüggesztés negatív hatással van a megélhetésre, különösen a közösségi alapú szervezetek esetében, amelyek korábban részesültek a fogyasztói hasznosításban
- A vadon élő állatok és a nemzeti parkok tanszékén belüli kapacitáshiány hosszú időre ad választ a problémás állat-ellenőrzési jelentésekre
- A konzultáció során elfogadott általános konszenzus az volt, hogy a vadászati tilalmat meg kell szüntetni.
"Ezen kérdések alapján a kormány értékelte a javaslatokat, és megszüntette a felfüggesztést" - jelentette be a kormány.

Baráti ölelés
Gyócsos Ferenc "

Igen
Bakancslistám.
1. Okavango deltába vadászni.  Röhög
...
...
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1941 Dátum: 2019. Június 03. - 13:00:31 »

Ahol betiltották a vadászatot, katsztrófális módon lecsökkent a vadállomány, több faj a kipusztulás szélére került, ahol megfelelő keretek közé helyezik, és a helyieket érdekeltté teszik benne, újra második virágkorát éli.
Sok jó, tanulságos cikk látott már napvilágot e témában (https://www.africanhuntinggazette.com/of-demons-and-dragons/).
Botswanának két szomszédja is van, akikről példát vehet.
Hál'Istennek vett is.


 Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1942 Dátum: 2019. Június 13. - 15:34:29 »

 Emelem

Akit esetleg érdekel, újabb gratuláció Botswana elnökének nem akárkitől a megtett lépéseihez.
https://www.africahunting.com/threads/open-letter-to-botswana-president-from-iwmc-world-conservation-trust.50899/

 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1943 Dátum: 2020. Január 16. - 11:06:49 »

Akár akarjuk, akár nem, sajnos az idő kereke megállíthatatlanul forog előre, a jó hír viszont az, hogy megint a téli zergevadászatnál állt meg most a kerék.

Bekészítettem a kocsiba a hóláncot, hólapátot és a téli vadászathoz használt fehér kabátot, majd megint a Pireneusok felé fordítottam a kocsi elejét. Egy egész napot adtam magamnak, hogy kényelmesen levezessem a 680 kilómétert a hegyekig. Már rátértem a tengerpartról a hegyekbe vezető útra, amikor hírtelen ismerős alakot láttam az erdősáv szélén legelni. Gondolom nem csak én vagyok úgy, hogy vezetés közben azért jár a szemem az erdőszélen is. Gondoltam kipróbálom az új fényképezőgépet, és csináltam pár felvételt.



A piros pont mutatja a kép közepén, hogy merre volt a suta. Jobbra az én árnyékom látható.

A második felvétel már teljes optikai nagyítással készült. A suta mozgásán azonnal lehetett látni, hogy baj van. Valami nincs rendben a bal első lábával.



Digitálisan kinagyítva a felvételt már jól látszott, hogy sajnos a suta lába nagyon csúnyán sérült. Valószínűleg a suta már soha nem tud majd négy lábon futni, de talán begyógyul majd a csonk. A suta nem volt messze a lakott területtől és egy forgalmas úttól, így valószínűleg valamilyen gépkocsi ütközés okozhatta a csonkolást.



A fényképezőgépet a kezem ügyében hagytam és lassan vezetve tovább mentem, gyönyörködtem a hegyekben. Többször is megálltam, hogy elengedjem a hegyi kanyargós úton a siető autósokat. Időm volt bőven, hiszen csak másnap mentünk ki vadászni. Aztán hírtelen megint ismerős alakok bukkantak fel az út közelében.



A szarvasok mozgásán látszott, hogy a pireneusi hegyekben farkas garázdálkodik, mert mindkét ünő idegesen, szorosan a tehén takarásába húzódott. Ez különösen a második képen látszik jól. A felvétel alig 200 méterre készült a falu szélétől. Ez is furcsa volt számomra, hogy a szarvasok ilyen közel jönnek a faluhoz, de talán ez is a farkas miatt van. Nagyapám elmesélése alapján – aki még vadászott farkasra - a farkas csak nagyon kemény teleken jön be a faluba, akkor viszont elveszít minden kontrolt, és képes kikaparni a disznóól tetejét és felfalni a fél disznót az ólban.



Az érdekes utazás után viszonylag hamar eltettem magam másnapra, mert a zerge vadászathoz sok dolog kell, de a legfontos a rápihenés (főleg így 60 fölött…)

[:-)

Folytatás következik!

« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 16. - 12:00:49 írta Voldi » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1944 Dátum: 2020. Január 16. - 18:42:28 »


Folytatás következik!



 Emelem
Jó volt olvasni! Igen
Várjuk a folytatást!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1945 Dátum: 2020. Január 17. - 14:02:26 »

Másnap reggel még sötétben indultunk útnak, 6 óra után nem sokkal. Érdemes megjegyezni, hogy Budapest és a Pireneusok is ugyanahhoz az időzónához tartozik, de a napkelte, napnyugta között több mint egy óra különbség van. A Pireneusokban több mint egy órával később jön fel a nap. Egy másik völgybe mentünk át, ahol a kísérő ismert egy jó zerge bakot. Mire elhagytuk az utolsó falut, már lővilág volt. A nap már elérte a csúcsokat, de lent a völgyben még elidőzött kicsit a hajnal.



Sajnos szokatlanul meleg volt, 1600 méter közelében is +9 fok. Én havas hegyekre számítottam, de sajnos hó csak a csúcsok közelében volt, de ott sem túl sok. A zergék szinte mindenhol találtak élelmet és szétszóródtak, behúzódtak az erdőbe.



A kísérő, az országútról vette észre a zergét. Gyorsan ráfordultunk egy köves útra és igyekeztünk észrevétlenül a zerge közelébe kerülni. Hamarosan le is állítottuk a kocsit és gyalog cserkeltünk tovább. Mint kiderült, két zerge legelt a hegyoldalban. A kísérő spektívvel elbírálta a zergéket és az egyiket lőhetőnek ítélte. A távolság több mint 230 méter volt. Találtunk egy jó sziklát, amire fel tudtuk tenni a puskát. A lenti képen a szikla látható és piros pont jelöli a zerge helyét.



Sajnos a kiszemelt zerge szinte folyamatosan takarásban volt, vagy farral állt felém. Nekem egy örökké valóságnak tűnt az a 10-15 perc mire a zerge kilépett egy tisztább területre. Sajnos ez sem volt tökéletes, mert egy kiszáradt bokor ágai félig takarták a zerge bakot.



Amikór úgy éreztem, hogy most tisztán látom a zergét, elengedtem a lövést. A zerge bejelzett, de elugrott a fák közé. Én nem láttam utána a zergét, de a kísérő spektíven keresztül figyelve az eseményeket szólt, hogy szerinte ott fekszik a zerge a fák között, de ebben nem teljesen biztos…

Vártunk vagy 10 percet majd letekertük a nagyítást a távcsövön és elindultunk megnézni a rálövés helyet. (A letekert nagyításnak még jelentősége lesz.) Vért szinte alig találtunk, viszont az idő kereke már a zerge nélkül forgott tovább. Ez találtuk a fák között. A bakot első becslés alapján 5-6 évesre bíráltuk.



A lövés blattra ment, de nem egészen oda, ahova céloztam. Vagy a belógó ágak zavartak be, vagy én tettem arrébb a lövést. Szerencsém volt Ha a belógó ágak miatt ment arrébb a lövés, akkor mehetett volna akár a másik irányba is.

Nagyon furcsán rövid volt a szőr a zerge nyakán. Volt egy folt, ahol nem is volt szőr a zergén. Láttam már többször rühös rókát, de ez nekem nem rühösségnek tűnt. Olyan, mintha erősen vakarózott volna és a téli hosszú szőrök félig letörtek. Ha erősebb a tél, akkor lettek volna gondjai a baknak. Így is viszonylag vékonynak és kis testűnek találtam a bakot.



Ezen a felvételen talán jobban látszik a szőrhiány a zerge nyakán. Tudja valaki, hogy mi lehet ennek a szőr hiánynak az oka?



Azért biztos, ami biztos, a kocsinál jó alaposan megmostuk a kezünket. Spanyolországban. Leon környékén mesélték, hogy ott a zergék egy jelentős része elpusztult, mert a rühösség miatt a szőr nélküli zergék télen megfáztak.





Abban állapodtunk meg a vadászat szervezővel, hogy jelentős árkedvezményt ad erre a szőrhiányos zergebakra, és próbáljunk meg egy másikat is terítékre hozni. Sajnos vadászatnál én mindennek ellent tudok állni, csak a kísértésnek nem, így vérző szívvel elfogadtam ajánlatát.

Folytatás következik!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1946 Dátum: 2020. Január 17. - 15:32:52 »

 Igen Emelem
Várom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1947 Dátum: 2020. Január 17. - 18:00:51 »

Igen Emelem
Várom.
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1948 Dátum: 2020. Január 17. - 18:01:36 »

Igen Emelem
Várom.


 Igen Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1949 Dátum: 2020. Január 18. - 15:03:21 »

 Emelem
Gratulálok Genfi!
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: