Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371883 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1920 Dátum: 2018. December 05. - 17:07:11 »

Közben elállt a hóvihar és a szél is csendesedett. Sajnos a távolság elég nagy volt, 448 méter. Eleinte nem is akartam bevállalni ezt a lövést, de a kísérő biztatott, hogy próbáljam meg. A szomszéd hegyoldalon álló zerge a teste alapján tényleg nagyon öregnek nézett ki. Végül feltettem a puskát a lőzsákra és megpróbáltam jól kidolgozni a lövést. A távcsövön is beállítottuk a ballisztikai tornyot 450 méterre. Eljött az igazság pillanata, most kiderül, hogy pudvás-e a puska vége…

A lövés becsapódását nem láttam, mert a 300 WinMag nagyot rúg, és ilyenkor csak a hegy tetejét látom, de a kísérő azzal biztatott, hogy az öreg zerge helyben maradt. Gratuláltunk egymásnak, és már éppen indultunk volna birtokba venni a zergét, amikor a kereső távcsővel még utoljára átnézek a szomszéd hegyoldalra, és legnagyobb rémületemre ott áll a zerge, teljesen egészségesen!!!



Kapkodás, betárazás, gyors célra tartás. Gondolom mindenkivel előfordult már ilyen helyzet. Nem egy kellemes érzés, amikor a vadász szembesül azzal, hogy a meglőtt vad megint felállt! Szerencsére a zerge nyugodt, nem tudta, hogy honnan jött a lövés.

Nézem, nézem, figyelem a távcsőben a szomszéd hegyoldalt és valami nincs rendben. Valami nem úgy van, ahogy kéne. Ez a zerge sem fiatal, de ennek határozottan más a színe, jóval sötétebb, mint a fakó öreg zerge kecske. Aztán meglátom, amit látni kell!



A katalán kísérő próbált rábeszélni, hogy hozzam terítékre a másik zergét is, de mondtam neki, hogy inkább jövőre megint visszajövök egy zergevadászatra. Egyrészt a zerge nem nyúlvadászat, ahol csak úgy lövök egy másikat. A zergevadászat ünnepnap jellege tűnik el, ha túl sok zergét lövök egy nap. Másrészt, ha a második zergét elhibázom, vagy megsebzem 448 méterről, akkor vége a városi legendának, hogy tudok lőni nagy távolságra is… [:-)

A következő képek a megtalálás helyén készültek. Szerencsére a zerge nem csúszott tovább.







A zerge kecske a CIC és a SCI bírálati képlet alapján is bronz érmes lett. De ennél a vadászatnál nem a zerge kampó mérete volt az igazi érdekesség. Eddig ez a legöregebb zergém. A kecske 16 éves volt, lásd a mellékelt képet. A hegyek között nem egyszerű az élet. Egy francia tanulmányban a 4934 megvizsgált zergéből csak 13 volt 16 évnél idősebb.



Éjszaka aztán leszakadt az ég. Már a faluban is állt a hó a házak tetején. Fent a hegyen még rosszabb volt a helyzet, ott 5-10 centis hótakaró borított mindent. Valószínűleg az öreg zergék ezt érezték meg, és ezért húzódtak alacsonyabb területre.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1921 Dátum: 2018. December 05. - 18:21:32 »

Gratulálok Genfi!
Újra jó volt olvasni a vadászatodról és nézegetni a fotókat! Igen

Mindezek mellett engem ez a mondat fogott meg leginkább:
"A zergevadászat ünnepnap jellege tűnik el, ha túl sok zergét lövök egy nap." Meghajol Meghajol

 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1922 Dátum: 2018. December 05. - 18:43:17 »

Genfi!   Emelem

Gratulálok! Igen Taps Emelem
Jó volt olvasni!  Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1923 Dátum: 2018. December 05. - 21:07:44 »

Gratulálok Genfi!
Újra jó volt olvasni a vadászatodról és nézegetni a fotókat! Igen

Mindezek mellett engem ez a mondat fogott meg leginkább:
"A zergevadászat ünnepnap jellege tűnik el, ha túl sok zergét lövök egy nap." Meghajol Meghajol

 Emelem


Szervusz!

Ezt a mondatot nagyon komolyan gondoltam. Mi lenne ha minden honapban lenne KARACSONY vagy HUSVET vagy MIKULAS?

El kell fogadni a sorstol amit ad nekunk, de soha nem szabad tul mohonak lenni. Inkabb igyak egy pohar borral kevesebbet mint tobbet. Inkabb kevesebb ozet hozzak teritekre, de az legyen olyan, amit tiszta szivbol ki tudok tenni a falra.

Az eletben gyakran a kevesebb a tobb... vadaszatban, borban, noben...

Mely tisztelettel    Emelem

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1924 Dátum: 2018. December 05. - 21:18:06 »

Szép hely,szép vadászat! Fogadd elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1925 Dátum: 2018. December 05. - 21:18:55 »

Szervusz!

Ezt a mondatot nagyon komolyan gondoltam. Mi lenne ha minden honapban lenne KARACSONY vagy HUSVET vagy MIKULAS?

El kell fogadni a sorstol amit ad nekunk, de soha nem szabad tul mohonak lenni. Inkabb igyak egy pohar borral kevesebbet mint tobbet. Inkabb kevesebb ozet hozzak teritekre, de az legyen olyan, amit tiszta szivbol ki tudok tenni a falra.

Az eletben gyakran a kevesebb a tobb... vadaszatban, borban, noben...

Mely tisztelettel    Emelem
Gratulálok a zergéhez!  Igen
És ez független attól, hogy a nobennel nem értek egyet.
 Ördög


« Utoljára szerkesztve: 2018. December 05. - 21:49:40 írta Boar » Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1926 Dátum: 2018. December 06. - 08:51:03 »

Gratulálok a zergéhez!  Igen
És ez független attól, hogy a nobennel nem értek egyet.
 Ördög

Szervusz!

Erre csak azt tudom mondani, hogy 60 ev folott mar egyre erkolcsosebb az ember...  Ördög

Emlekszem meg azokra a regi szep idokre, amikor ez nem igy volt...  Vigyorog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1927 Dátum: 2018. December 06. - 08:58:45 »

Szervusz!

Ezt a mondatot nagyon komolyan gondoltam. Mi lenne ha minden honapban lenne KARACSONY vagy HUSVET vagy MIKULAS?

El kell fogadni a sorstol amit ad nekunk, de soha nem szabad tul mohonak lenni. Inkabb igyak egy pohar borral kevesebbet mint tobbet. Inkabb kevesebb ozet hozzak teritekre, de az legyen olyan, amit tiszta szivbol ki tudok tenni a falra.

Az eletben gyakran a kevesebb a tobb... vadaszatban, borban, noben...

Mely tisztelettel    Emelem

Gratulálok! Ezért érdemes volt ma reggel kinyitni a szemem! Vannak még szívvel és lélekkel megáldott vadásztársasim úgy látszik és ez erőt ad nekem is! Jó egészséget és kitartást kívánok Neked! Ja az a zerge...hát az igen jó!!!! Wave Igen Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2018. December 06. - 09:10:23 írta Boar » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1928 Dátum: 2018. December 06. - 11:58:26 »

Genfi, gratulálok! Mindig gyermeki kíváncsisággal nyitom a topicot, ha látom, hogy Te írtál.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1929 Dátum: 2018. December 06. - 13:20:16 »



Az eletben gyakran a kevesebb a tobb... vadaszatban, borban, noben...

Mely tisztelettel    Emelem




  Gratula !   Igen   De mi lehet az a "noben"  ?    Fejvakarás                                                                                                                                               Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1930 Dátum: 2018. December 06. - 14:04:09 »


  Gratula !   Igen   De mi lehet az a "noben"  ?    Fejvakarás                                                                                                                                               Röhög
Noben est oben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1931 Dátum: 2018. December 06. - 14:08:10 »

Genfi, gratulálok! Mindig gyermeki kíváncsisággal nyitom a topicot, ha látom, hogy Te írtál.  Emelem

Szervusz!

Egyebkent a loves utan lementunk a volgybe. Ott a kepeken lathato sziklafal fogadott minket. Errol kellett lehozni a zerget... Kozben esett a ho es a havaseso felvaltva, igy a sziklak igen csuszosak voltak.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1932 Dátum: 2018. December 06. - 17:20:15 »

Genfi!
Köszönöm a jó vadásztörténetet!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1933 Dátum: 2018. December 07. - 09:40:03 »

Szervusz!

Egyebkent a loves utan lementunk a volgybe. Ott a kepeken lathato sziklafal fogadott minket. Errol kellett lehozni a zerget... Kozben esett a ho es a havaseso felvaltva, igy a sziklak igen csuszosak voltak.





A harmadik képen alig vettem észre a fickót.  Mosolyog Gondolom ő volt a kísérő hivatásos vadász.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1934 Dátum: 2018. December 07. - 09:56:03 »

Genfi!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: