Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371964 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1905 Dátum: 2018. Május 14. - 09:12:34 »

Üdv Genfi! Emelem
 Puskát meg keresni kell valami könnyű hegyi vadászatra gyártottat, ha a mostani nehéz. Stoel Vigyorog
Kedves idős barátom mondta mindig, hogy nem Ő öregedett meg, hanem megnőttek a hegyek... Vigyorog
 Emelem

Szervusz!

Igazad van. A Pireneusok nyugati, spanyol oldalan vadasztam egy 270Win kaliberu, egy lovetu puskaval. A spanyololok szerint "Itt mindenki ilyet hasznal!"

Aztan par evre ra visszakoszont ez a kaliber es az egy lovetu puska a Pireneusok keleti, francia oldalan is.

Erdekes, hogy Ausztriaban meg a 6.5x68 kalibert hasznaljak zergere.

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1906 Dátum: 2018. Október 02. - 00:54:03 »

Harom vadasztarsaim hazaerkeztek a 8 napos javorvadaszatukbol. Harmukbol egyikuk ejtett egy javorbikat erkezesuk utanni elso reggelen. A masik ketto latott bikat de nem ijtavolba, hivasukra meg nem jottek be. Fegyverrel nem lett volna problema megloni azt mondtak. A het kozepen kaptak 6 inches havat. Ejszaka minusz -5, -6 fokok voltak ami azokon a tajakon is meg korai. Hidroplannal lettek berepitve. Vagyis ezer km vezettek innen amig az utnak vege nem  lett egy kis varoskaba eszakon es onnan lettek berepitve vagy 200 km - et valami eldugott tohoz a milliobol. Osvadon a javabol.







Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1907 Dátum: 2018. Október 25. - 11:13:08 »


Nekem tetszik ! Nagyon jó visszaadja  a nagy medve kivárásának izgalmát és  minden mást .     Emelem

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1908 Dátum: 2018. November 15. - 13:35:17 »

Nekem medve-zerge-jávor nem jut, de nem is hiányzik.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1909 Dátum: 2018. November 15. - 13:45:40 »

A franc ezt a gépet! Szóval nekem medve-zerge-jávor nem jut. VAN VISZONT VÉGRE ÚTLEVELEM (ma vehettem át). Ennek okán pedig holnap felavatom a paxust. Péntek este réce húzás Támba Mikiéknél Napkoron Ugray Tamás jóvoltából (ha idejében odaérek az ukrán vámosok kegyelméből), szombaton nagyterítékes fácánozás Naményban Kiss B. Zoli birodalmában. Azt már csak félve merem leírni, hogy végre az érdi dámbikámat is illene meglőni. Szorítsatok, hogy nem létező lőtudásom (évi több ezer patront fogyasztó vadászokkal a magamfajta nehezen tartja a lépést) ne hagyjon cserben.
Ui.: Nagy kár, hogy Balkóbátyával nem tudunk összefutni mert neki másutt akadt dolga.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1910 Dátum: 2018. November 19. - 04:14:17 »

Vasarnap delutan sikerult ejtenem ezt a feherfarku bikat. 33m, dupla tudo loves. 40m halalvagta. QAD Exodus vadaszhegy, 125grain.



« Utoljára szerkesztve: 2018. November 19. - 05:01:23 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1911 Dátum: 2018. November 19. - 04:58:43 »

Gratulálok Márk! Emelem
Ez a hegy 3 pengés?
Fix, vagy mechanikus, mint a Bloodrunner?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1912 Dátum: 2018. November 19. - 05:14:06 »

Gratulálok Márk! Emelem
Ez a hegy 3 pengés?
Fix, vagy mechanikus, mint a Bloodrunner?

Koszonom, igen fix 3 penges hegy.

Ket fajta van beloluk. A full pengest meg nem probaltam.





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1913 Dátum: 2018. November 19. - 07:16:26 »

Vasarnap delutan sikerult ejtenem ezt a feherfarku bikat. 33m, dupla tudo loves. 40m halalvagta. QAD Exodus vadaszhegy, 125grain.



 Taps      Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1914 Dátum: 2018. November 19. - 10:53:34 »

Vasarnap delutan sikerult ejtenem ezt a feherfarku bikat. 33m, dupla tudo loves. 40m halalvagta. QAD Exodus vadaszhegy, 125grain.





GRATULÁLOK!!!   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1915 Dátum: 2018. December 04. - 16:59:48 »

Ismét október végét mutatott a naptár. Elérkezett a zerge nász ideje. Ebben az évben egy családi kirándulással kötöttem egybe a zergevadászatot. A pireneusi hegyek elött megnéztük Salvador Dali házát a spanyol tengerparton. Az időjárás nagyon furcsa volt. A tengerparton ragyogó, szikrázó napsütés és 26 fok meleg várt minket. Az emberek kint napoztak a tengerparton. Hogy lesz ebből zergevadászat? Ilyen melegben nem fog mozdulni semmi. Rossz előérzetem volt. Ebből idén nagy bukfenc lehet. Az időjárás teljesen megbolondult.

Aztán természetesen semmi nem úgy lett, ahogy gondoltam, sőt annak még az ellenkezője sem lett igaz.

Pár kép a Salvador Dali házból.






Másnap reggel még napsütésben, Andorrán keresztül mentünk fel a hegyekbe. Délutánra elkezdett felhősödni az ég, majd megjelent pár csepp a szélvédőn. A levegő is lehűlt. Talán mégis szerencsém lesz!

A katalán vadászat szervező régi ismerősként fogadott. Már négy pireneusi zergét sikerült a segítségével terítékre hozni. Erről a területről SCI bírálat szerint egy bronz, egy ezüst és két aranyérmes zergét tehettem fel a falra.

Másnap még sötétben indultunk fel a hegyre. Egy ideig kocsival mentünk, majd kivettünk minden szükséges felszerelést a csomagtartóból és a sűrű esőben elindultunk gyalog. De nem jutottunk sokáig… Még csak a fenyőfák szintjén jártunk, amikor a kisérő azt javasolta, hogy forduljunk vissza, mert egyre beljebb megyünk a felhőbe. Alig 100 métert látni, és így biztosan nem tudjuk megfigyelni a szomszéd hegyoldalon a zergéket. Lefelé menet a felhők szintje alatt láttunk egy fiatal zergét és két gímszarvast is, egy tehenet és egy ünőt. Nem sok, de legalább már láttunk valamit!

Száraz ruha csere és egy gyors ebéd után megint elindultunk a hegyre. Közben az eső átváltozott hőeséssé, majd hóviharrá. A két napja mért +26 fok után -2 fok volt a hőmérséklet… Ez azért váratlanul ért. Szerencsére volt velem meleg téli ruha is, így fázni nem fáztam, de a két napon belül mért 28 fok különbség furcsa volt.

De nem csak én éreztem meg a hírtelen időjárás változást és az idei első hóvihart. Egészen lent alig 1000 méter körül zergéket vettünk észre a szomszéd hegyoldalban. Valószínűleg a zergék előre érezték a durva hóvihart, és lementek az alacsonyabban fekvő erdőbe. Maderspach Viktor is írt arról, hogy az öreg zergék gyakran nem a csúcsokon teleltek át, hanem lemennek a védett oldal völgyekben található sziklafalakra. Most is ez történt, 4-5 zergét láttunk mocorogni a szomszéd hegyoldalban.






Hosszú távcsövezés után észrevettünk egy nagyon öreg zergét, amelyik kiállt a szomszéd sziklára figyelni. A zerge teste már nagyon szögletes, csontos volt. A mellékelt képen piros pont jelöli, hogy hól volt a zerge.



Folyt. Köv.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1916 Dátum: 2018. December 04. - 19:34:34 »

Márk, Gratulálok!

Genfi, de jó, hogy megint itt vagy egy új történettel!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1917 Dátum: 2018. December 04. - 22:10:24 »

Ismét október végét mutatott a naptár. Elérkezett a zerge nász ideje. Ebben az évben egy családi kirándulással kötöttem egybe a zergevadászatot.........

Folyt. Köv.

Emelem
Nagyon várom a folytatást.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1918 Dátum: 2018. December 04. - 22:17:56 »

Koszonom, igen fix 3 penges hegy.

Ket fajta van beloluk. A full pengest meg nem probaltam.
Köszi!
Igen jól néz ki, jó masszívnak tűnik.

Úgy sejtem, hogy te nem használsz mechanikus hegyet.
Ez mindig így volt, vagy rossz volt velük a tapasztalatod?
Én igen megkedveltem a Swhackert, igaz eddig csak dám méretig lőttem vele vadat.
Nagyon szépen repül, halál pontosan oda teszi, ahová a terephegyet, és általában nagyon sok vért ad jó lövésnél.
Árvai Pisti lőtt vele több nagy testű disznót is, szerinte ott is nagyon jól teljesített minden esetben.

Nálatok általános, hogy inkább a fix pengés hegyekkel vadásznak?
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1919 Dátum: 2018. December 04. - 23:57:57 »

Köszi!
Igen jól néz ki, jó masszívnak tűnik.

Úgy sejtem, hogy te nem használsz mechanikus hegyet.
Ez mindig így volt, vagy rossz volt velük a tapasztalatod?
Én igen megkedveltem a Swhackert, igaz eddig csak dám méretig lőttem vele vadat.
Nagyon szépen repül, halál pontosan oda teszi, ahová a terephegyet, és általában nagyon sok vért ad jó lövésnél.
Árvai Pisti lőtt vele több nagy testű disznót is, szerinte ott is nagyon jól teljesített minden esetben.

Nálatok általános, hogy inkább a fix pengés hegyekkel vadásznak?
 Wave

Csaba, eletembe egyszer hasznaltam nyilos hegyet vadaszatra. Rage-t. Megolte a feherfarku szarvast semmi problema nelkul nagy lyukat is vagott. Nem vagyok ellenuk (ha minden egyeb rendbe van mint huzosuly, tavolsag, tudni mikor nem loni etc) de en valahogyan a fix hegyeseket kedvelem, ugy altalaba. Meg tetszik ahogyan kineznek. Kevesebb a hiba lehetosegek elofordulasa veluk, en legalabbis igy latom es foleg ha a vad nem all jol be keresztbe. Itt is sokan hasznaljak oket foleg az ujabb generacio. Nagyobb testu vadakra mint a feherfarku szarvas nem hasznalnam, habar ez megint egyeni. Az egyik tarsam lott veluk wapitit, medvet is. A wapiti bika siman volt 600 kg. Mindketto idealis lovesi pozicio volt: 20 m tavolsag keresztbe 70 fontos ij, nehez vesszo. "Snyper" hegy volt. Nagy lyuk es hamar lementek, dupla tudo loves. Szerintem ki mit kedvel es mivel van, vagy mi ad tobb onbizalmat azt hasznalja. Csak tudjon loni rendesen!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: