Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 369844 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1860 Dátum: 2017. December 13. - 13:57:04 »

De jó hogy leszoktam a társasvadászatokról  Fejvakarás
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1861 Dátum: 2017. December 13. - 16:03:55 »

De jó hogy leszoktam a társasvadászatokról  Fejvakarás

Szerintem van ellenpélda. Legalábbis én azon az évi egy-két vadászaton ahova eljuok igen-igen jókat vadászom. Mondjuk alaposan válogatott csapattal, ami azt jelenti, hogy a nem odavaló nincs fölvéve, vagy igen rövid úton ki van tessékelve a csapatból legyen szó a társas vadászatról való  kizárásról, vagy tagkizárásról. A tagság egyszerűen a nem odavalót kiutálja. Itt ennyi elég. Ja a kulcsszó: olcsó a tagdíj; pézeséknek' nem eszi idejárni, a terület nélküli társaság le van sajnálva. Hál'Istennek  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1862 Dátum: 2017. December 13. - 16:38:57 »

Szerintem van ellenpélda. Legalábbis én azon az évi egy-két vadászaton ahova eljuok igen-igen jókat vadászom. Mondjuk alaposan válogatott csapattal, ami azt jelenti, hogy a nem odavaló nincs fölvéve, vagy igen rövid úton ki van tessékelve a csapatból legyen szó a társas vadászatról való  kizárásról, vagy tagkizárásról. A tagság egyszerűen a nem odavalót kiutálja. Itt ennyi elég. Ja a kulcsszó: olcsó a tagdíj; pézeséknek' nem eszi idejárni, a terület nélküli társaság le van sajnálva. Hál'Istennek  Igen
Mint írtam már,pont most kerültem be egy igencsak fegyelmezett társaságba. Igaz nagybirtokos nem nagyon van. Nagyon jól éreztem magam az első vadászatunkon.  Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1863 Dátum: 2017. December 14. - 02:48:41 »

Szerintem van ellenpélda. Legalábbis én azon az évi egy-két vadászaton ahova eljuok igen-igen jókat vadászom. Mondjuk alaposan válogatott csapattal, ami azt jelenti, hogy a nem odavaló nincs fölvéve, vagy igen rövid úton ki van tessékelve a csapatból legyen szó a társas vadászatról való  kizárásról, vagy tagkizárásról. A tagság egyszerűen a nem odavalót kiutálja. Itt ennyi elég. Ja a kulcsszó: olcsó a tagdíj; pézeséknek' nem eszi idejárni, a terület nélküli társaság le van sajnálva. Hál'Istennek  Igen


Ez igen  Igen ez mar hasonlit a NAGYVILAGI vadaszathoz  S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1864 Dátum: 2017. December 19. - 19:30:47 »

Egy kis grizzly hir BC-bol.

https://www.abbynews.com/news/grizzly-bear-trophy-hunting-over-in-b-c/
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1865 Dátum: 2018. Január 13. - 12:02:10 »

Attila, az nem jutott eszedbe, hogy esetleg megkérdezd tőle, hogy édes fiam, te 20 évesen honnan veszed a bátorságot, a tapasztalatot meg az erkölcsi alapot, hogy ilyen kategorikusan ítélkezz?

Szia Lajos!  Emelem

Attól, hogy valaki fiatal, még láthatja jól a Világ történéseit, az embereket, alkothat véleményt róla! 
Ha egy fiatalember alkalmas arra, hogy egy ember munkáját koordinálja, ha alkalmas arra, hogy a munkatársait megválogassa, alkalmazza, és a rá bízott egységeket kiválóan vezesse, talán meg tudja ítélni az embereket is.  Tudod, én akkor kérdeztem volna meg az általad felvetetteket, ha nem értenék vele maximálisan egyet,  ha nekem más véleményem lenne a mai vadászok túlnyomó részéről!  Amikor az egész vadásztársadalmat átszövi az önös érdek, a pozícióharc, egymás becsapása, meglopása, amikor ekkora a képmutatás, amikor a társaságokon belüli etikátlan, törvénytelen vadászat  kötelező szintre emelkedik, amikor egyre több vadásztársadról derülnek ki " becstelen dolgok" akkor azt hiszem el kell viselnem ha valaki véleményt formál rólunk, még ha az kedvezőtlen rám nézve is.
Amíg - szerintem is- 10 puskásra jut egy-két VADÁSZ addig sajnos igazat kell adnom neki.

 :Mosolyog Fejvakarás Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1866 Dátum: 2018. Január 13. - 17:05:17 »


Attól, hogy valaki fiatal, még láthatja jól a Világ történéseit, az embereket, alkothat véleményt róla! 


Véleményt természetesen alkothat, mert Forestfan jóvoltából tudjuk, hogy a vélemény hasonlatos segglyukhoz: mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé.

Én meg az gondolom erről, hogy a vadásztársadalom semmivel sem rosszabb, gonoszabb, irigyebb, és képmutatóbb, nem butább, csalóbb és kleptomániásabb, mint a társadalom egésze.
Legfeljebb egy adrenalinnal telített pillanat jobban felszínre hozza a részt vevők valós énjét, a lélek mély bugyrait, mint pl. egy munkahelyi szituáció.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1867 Dátum: 2018. Január 13. - 17:12:59 »

Szia Lajos!  Emelem

Attól, hogy valaki fiatal, még láthatja jól a Világ történéseit, az embereket, alkothat véleményt róla! 
Ha egy fiatalember alkalmas arra, hogy egy ember munkáját koordinálja, ha alkalmas arra, hogy a munkatársait megválogassa, alkalmazza, és a rá bízott egységeket kiválóan vezesse, talán meg tudja ítélni az embereket is.  Tudod, én akkor kérdeztem volna meg az általad felvetetteket, ha nem értenék vele maximálisan egyet,  ha nekem más véleményem lenne a mai vadászok túlnyomó részéről!  Amikor az egész vadásztársadalmat átszövi az önös érdek, a pozícióharc, egymás becsapása, meglopása, amikor ekkora a képmutatás, amikor a társaságokon belüli etikátlan, törvénytelen vadászat  kötelező szintre emelkedik, amikor egyre több vadásztársadról derülnek ki " becstelen dolgok" akkor azt hiszem el kell viselnem ha valaki véleményt formál rólunk, még ha az kedvezőtlen rám nézve is.
Amíg - szerintem is- 10 puskásra jut egy-két VADÁSZ addig sajnos igazat kell adnom neki.

 :Mosolyog Fejvakarás Rííí

Attila!
Ez régen is így volt, aki akarta látta, aki nem akarta nem. Kin milyen szemüveg van, közellátó, távollátó, vagy nem is használ szemüveget?
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1868 Dátum: 2018. Január 13. - 17:42:30 »

Véleményt természetesen alkothat, mert Forestfan jóvoltából tudjuk, hogy a vélemény hasonlatos segglyukhoz: mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé.

Én meg az gondolom erről, hogy a vadásztársadalom semmivel sem rosszabb, gonoszabb, irigyebb, és képmutatóbb, nem butább, csalóbb és kleptomániásabb, mint a társadalom egésze.
Legfeljebb egy adrenalinnal telített pillanat jobban felszínre hozza a részt vevők valós énjét, a lélek mély bugyrait, mint pl. egy munkahelyi szituáció.

 

Ez igaz, csak annyi a különbség, hogy  a vadásztársadalomhoz - ahol a közös szenvedélynek, a barátságnak, a vad tiszteletének kellene érvényesülnie, nem kötelező tartozni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1869 Dátum: 2018. Január 25. - 15:51:39 »

Mult heten sikerult megint eljutnom a pireneusi hegyek koze.

Ket nap eredmenye 1'500-1'700 meter magasban. A kant a katalan vadaszat szervezo hozta teritekre. En a volgybol izgultam vegig, ahogy becserkeli az alvo kant es teritekre hozza. Nagy elvezettel figyeltem a cserkelest!!!  S.Peti











Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1870 Dátum: 2018. Január 25. - 16:46:27 »

 Emelem

Gondolom megírod a történetet...  Stoel Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1871 Dátum: 2018. Január 25. - 16:50:13 »

Genfi!
Itt is fogadd elismerésem. Én meg azt remélem,hogy elmeséled.  Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1872 Dátum: 2018. Január 25. - 16:53:38 »

Mult heten sikerult megint eljutnom a pireneusi hegyek koze.



Gratulálok! Emelem
Az előttem szólókhoz (írókhoz) hasonlóan én is várom a történetet! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1873 Dátum: 2018. Január 25. - 21:46:40 »

Genfi, örülök, hogy bejelentkeztél ezzel a szép "bokrétával", igen szép kollekció! Szívből gratulálok! Taps
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1874 Dátum: 2018. Január 26. - 11:48:13 »

Emelem

Gondolom megírod a történetet...  Stoel Ördög

Szervusz!

A keres jogos! A hetvegen megirom a tortenetet es jovo heten jelentkezem meg tobb keppel.

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: