Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371747 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1845 Dátum: 2017. December 12. - 21:53:30 »

Igen
Gratulálok Zoli az új tagsághoz!  Én is jó messzire mentem tagnak, 4 km a lakásomtól!  Igen Emelem


Én meg úgy jártam mint a szegény Kárpátaljai , sehova se költözött a faluból se tette ki a lábát és mégis több államnak volt már állampolgára .   Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1846 Dátum: 2017. December 12. - 22:02:19 »


Attila! Emelem
 Amikor az idén elvesztettük a területünket, akkor nekem is sok minden megfordult a kopasz fejemben.
Többek között az is, hogy -közel három évtized után- abbahagyom az egészet.
Teljesen...
Nem lett volna kedvem meghívásokra várni és állandóan időpontot egyeztetni ezekre.
Meg egyébként sem az a fajta vagyok, aki meghívatja magát.
 Számomra a területes tagság nagy előnye abban volt, hogy kisebb korlátozásoktól eltekintve akkor vadásztam, amikor időm és kedvem volt.
Ha éjjel felébredtem, akkor a hajnal már kint talált a területen és mire a család felébredt már otthon voltam.
Aztán a Feleségem unszolására "csak" leolajoztam az összes puskámat és jó ideig a szekrény tájára sem mentem.
 Aztán "kezdtem kimászni a gödörből"... Vigyorog
Szeptemberben felvettek egy társaságba, aminek a területének egy része a városunk környékén van.
Kis túlzással biciklivel kijárhatnék rókalesre...ha lenne biciklim, meg nem tiltott volna el az orvos. Ördög
 A mi fiunk sem akar vadászni. Évek óta nem hajlandó légpuskával megtanulni lőni, mert nincs semmi vonzalma ez iránt.
Pár éve még bántott a dolog, de mostanra már lehet, hogy jobb ez így.
 Emelem



Nem jó ez így. Ki vinné tovább az értékeket, melyeket képviselünk? Ne haljunk már bele a kardjainkba!
Vagy jobb keseregni jó magyar szokás szerint? Jobb a gyereknek ha ezmegazlesz csak vadász ne. Ti tudjátok?!


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1847 Dátum: 2017. December 12. - 22:06:43 »

A lányom vadász lesz/lett. A fiam is az lesz, bár csak 5 honapos.
Szvsz nagymértékben azon múlik hogyan neveljük. ( üssetek!)   Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1848 Dátum: 2017. December 12. - 22:16:08 »

Szerintem fontos kihangsúlyozni azt -is-, hogy a természetben kint lét.
Ott ahol nincs wifi, meg làjk.
De van hideg, meleg, madàr, meg minden olyan ami közül biztsan van ami érdekli a gyerkőcöt.
És a vadászattal pedig -normális- esetben olyan dolgokat lát meg ami megtanítja az élet eszenciáira.

Bár területes vadász lennék, tuti kint bogarásznánk állandóan a kiccsajjal. Na jo persze igy sem azenved csorbát, de a revír nagyobb lsnne.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1849 Dátum: 2017. December 12. - 22:18:45 »

Nem jó ez így. Ki vinné tovább az értékeket, melyeket képviselünk? Ne haljunk már bele a kardjainkba!
Vagy jobb keseregni jó magyar szokás szerint? Jobb a gyereknek ha ezmegazlesz csak vadász ne. Ti tudjátok?!
Így-így...csak tanítónak vagy tanárnak ne menjen egy se!  Ördög /ne DŐLJÜNKa kardjainkba/  
Hogyaszongya: "Még a búza ki se hányta a fejét,páros galamb mind elhordta a szemjét...
Megállj galamb,páros galamb:maj'lelőlek a nyáron-vadász leszek a ....i határon!"
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1850 Dátum: 2017. December 12. - 22:23:19 »

A lányom vadász lesz/lett. A fiam is az lesz, bár csak 5 honapos.
Szvsz nagymértékben azon múlik hogyan neveljük. ( üssetek!)   Ördög


Az a tapasztalatom hogy minél jobban szeretnénk hogy a gyerkőc is az legyen annál inkább nem lesz . Persze itt is van kivétel és kívánom hogy azok közé tartózzatok .  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1851 Dátum: 2017. December 12. - 22:30:16 »

Nálunk mondjuk az Édesapám sosem nevelt vadásszá. Volt otthon légpuska és célbalőtt, és persze hogy kedvet kaptam. Utána Hamu macska etetése rám hárult verébileg. Aztán jött a lapátcsövű...
De ami igazán odatett nekem az a fegyverolaj és a bőr puskatok jellegzetes szaga,   Csodalk meg az a sok színes patron. Na hogy én azt hogy imádtam a töltényövbe rakni őket.
(Egészen addig én készítettem a töltényövet az apróvadazáshoz az öregemnek amíg egy S-Ball Plasztik nem csattant el fácánozáskor,  Röhög Elver )
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1852 Dátum: 2017. December 12. - 22:35:57 »

Nem tudom, de amit a kölök útjába raksz azt veszi fel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1853 Dátum: 2017. December 12. - 22:41:52 »

Nem tudom, de amit a kölök útjába raksz azt veszi fel.

Az első pár évben fegyverszekrényem sem volt (már elévült  Vigyorog ) de a lányom sohasem nyúlt a puskákhoz, hála istennek az asszony sem!  Ördög
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1854 Dátum: 2017. December 12. - 22:52:53 »

Nem tudom, de amit a kölök útjába raksz azt veszi fel.

Ja, felveszik, kiprobaljak, majd leteszik. Az en fiaim ezt csinaltak a vadaszattal, hianyzik az oszton, a szenvedely.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1855 Dátum: 2017. December 13. - 06:45:59 »

Érdekes dolog ez...
A lányom kisgyerekként meg volt veszve a vadászatért. Kelt velem hajnalban, nem lehetett otthon hagyni.
A fiam vadásznak öltözött az ovis farsangon. Jópárszor kijött velem ő is.
Aztán elmaradoztak, elmúlt a varázs, én meg nem mertem erőltetni, nehogy visszájára süljön el a dolog.
Jópár év vadászatmentesen telt nekik.
Aztán idén a 14 éves nagylány egyszercsak azt mondta: Apa, elmehetek a soron következő társas vadászatotokra?
... aztán végighajtotta a napot, nem misspitscháskodott, bebújt a legsűrűbb bokrosba is velem és imádta, hogy ő irányíthatja, vezetheti az öreg labradort. Természetesen, a 12 km legyaloglása, bujkálása után jelezte, hogy szívesen jönne a következőre is.
A fiam pedig elkérte a légpuskát és a kerti faházban kiült egérlesre. 2 cincogit lőtt aznap.
Talán nincs minden veszve...
(Erősen gondolkodom jövőre egy kis 28-ason...  Nyihi )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1856 Dátum: 2017. December 13. - 07:29:16 »

Érdekes dolog ez...
A lányom kisgyerekként meg volt veszve a vadászatért. Kelt velem hajnalban, nem lehetett otthon hagyni.
A fiam vadásznak öltözött az ovis farsangon. Jópárszor kijött velem ő is.
Aztán elmaradoztak, elmúlt a varázs, én meg nem mertem erőltetni, nehogy visszájára süljön el a dolog.
Jópár év vadászatmentesen telt nekik.
Aztán idén a 14 éves nagylány egyszercsak azt mondta: Apa, elmehetek a soron következő társas vadászatotokra?
... aztán végighajtotta a napot, nem misspitscháskodott, bebújt a legsűrűbb bokrosba is velem és imádta, hogy ő irányíthatja, vezetheti az öreg labradort. Természetesen, a 12 km legyaloglása, bujkálása után jelezte, hogy szívesen jönne a következőre is.
A fiam pedig elkérte a légpuskát és a kerti faházban kiült egérlesre. 2 cincogit lőtt aznap.
Talán nincs minden veszve...
(Erősen gondolkodom jövőre egy kis 28-ason...  Nyihi )
 Emelem
Majd egyszer leírom,hogy én hogyan csinálom. Lehet,hogy a kislányom vadász nem lesz...de JÓ vadászfeleség tuti. Tudja mit jelent nekem ez a heti néhány óra. Támogat benne. A kis 16os az "Ő" puskája. Karácsonyra rókaprémet kért tőlem... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1857 Dátum: 2017. December 13. - 10:10:30 »

Az alig húsz éves fiam azt mondta: "Apu! Ez a vadászat tele van szar emberekkel, akik csak a saját önös érdekeiket nézik. Itt nyoma sincs barátságnak,őszinteségnek,  a természet szeretetének! 

Attila, az nem jutott eszedbe, hogy esetleg megkérdezd tőle, hogy édes fiam, te 20 évesen honnan veszed a bátorságot, a tapasztalatot meg az erkölcsi alapot, hogy ilyen kategorikusan ítélkezz?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1858 Dátum: 2017. December 13. - 11:02:24 »

Nem kell különösebb talentum ahhoz, hogy az ember gyereke hasonló következtetésre jusson. Amikor augusztus környékén vizsgázott kezdő vadász első három vadja gímbika és utána lövi az első kakast-nyulat...stb. Amikor ennek az egész tagság vigyorogva örül. Amikor valaki 6 gímbikát lő halomra szeptemberben "kütyüvel" és a tagság örül neki. Mikor a leálló vendégvadász elé 5 centire, keresztbe Land Cruiser-rel beparkol a hajtás közepében a helyi nyugdíjas állatorvos és nagy hangon kiszáll a 20-ast betöltve, hogy kár izgulni úgysem jön ide semmi...
Ez kb. 3 vadásznap szösszenete három társaságból. Több szerintem nem is kell, hogy a gyerek érdeklődése fellobbanjon a vadászat iránt. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1859 Dátum: 2017. December 13. - 13:45:00 »

Amikor augusztus környékén vizsgázott kezdő vadász első három vadja gímbika és utána lövi az első kakast-nyulat...stb.
Mintha nálunk történt volna...
Ugyanezen embertípus ugat a leghangosabban, hogy nincs elég fácán, meg nyúl, de soha rókat vagy egyéb szárnyas-szőrmés "kártevőt" nem lőtt, mer'azt nem lehet megenni, meg csak nem gondoljuk, hogy az 1200 Ft-os lőszert pazarolni fogja ezekre a "dögökre"?!
Ugyanő éppen 30 évesen csak elálló akar lenni, mert idézek: "Hajtson a f@szom!"
Szintén eme példány gond nélkül belő a hajtósorba, bár a "befele nem lövünk!" már elhangzott...
Tudnám még ragozni... de elég, mert ha csak erre gondolok, felfordul a gyomrom...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: