Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 369831 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1815 Dátum: 2017. December 07. - 13:37:07 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #1816 Dátum: 2017. December 07. - 14:23:23 »

Anélkül, hogy bármit is tudnék az előbbi videó tájain élő és vadászó emberekről, illetve módszereik miértjéről :
Ma napközben azon gondolkodtam, hogy este kimegyek és megpróbálkozom egy kis ragadozó hívással... az imént látottak hatására lehet, hogy ma inkább kihagyom...  Fejvakarás
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1817 Dátum: 2017. December 07. - 15:36:37 »

Anélkül, hogy bármit is tudnék az előbbi videó tájain élő és vadászó emberekről, illetve módszereik miértjéről :
Ma napközben azon gondolkodtam, hogy este kimegyek és megpróbálkozom egy kis ragadozó hívással... az imént látottak hatására lehet, hogy ma inkább kihagyom...  Fejvakarás

De ha ilyen hó lenne kimennél !! ?   Kacsint
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1818 Dátum: 2017. December 07. - 17:07:32 »

Ennek nincsen sok köze a vadászathoz. Emberek, puskák, állatok, de ez valami más.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1819 Dátum: 2017. December 07. - 17:47:54 »

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy nem húznék egyszer szívesen íjat Erdélyben, egy téli holdvilágos estén, famászó lesen állva a lódöghöz érkező ordasra....
De erről a filmről teljesen más jutott eszembe....kb. mint a nagyterítékű, kerti kanhajtásról....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1820 Dátum: 2017. December 07. - 18:53:54 »

Hazudnék, ha azt állítanám, hogy nem húznék egyszer szívesen íjat Erdélyben, egy téli holdvilágos estén, famászó lesen állva a lódöghöz érkező ordasra....
De erről a filmről teljesen más jutott eszembe....kb. mint a nagyterítékű, kerti kanhajtásról....

Csak nem a kivégzés?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1821 Dátum: 2017. December 07. - 19:16:05 »

Csak nem a kivégzés?

Nem, mert annak néha inkább a szükségét és hiányát érzem.
Ez a film belőlem szomorúságot és mérhetetlen szánalmat váltott ki.
Lehet, hogy lokálisan szükség van egyes (emberi értékrend szerint) kártevők "tűzzel-vassal" való apasztására.
Lehet szemellenzős strucc-politika, de nem akarok róla tudni....a filmet sem tudtam végig nézni Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1822 Dátum: 2017. December 08. - 02:11:11 »

Hol húznátok meg a határt?
Ha lóhátról csinálnák?
Ha csak egyet lőnének?
Nem kevés farkas lehet ott ahol ezt a terítéket összepuskázták.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1823 Dátum: 2017. December 08. - 08:33:11 »

Hol húznátok meg a határt?
Ha lóhátról csinálnák?
Ha csak egyet lőnének?
Nem kevés farkas lehet ott ahol ezt a terítéket összepuskázták.


Ettől még lehet gyomorforgató .  Így igaz nehéz eldönteni hol a határ . Mint ahogy a sötétzöldeknek is nehéz lenne eldönteni hogy amikor túlszaporodnak a vadak és már a biztonságukat veszélyeztetik  akkor a TEK -et a Honvédséget vagy a gyűlölt vadászokat hívják segítségül.  Akkor már szabad lenne tűzzel - vassal netán éjjellátó segítségével is lőni .
Én vallami hasonlót érezhetek az őz tarvad vadászatnál pedig az hol van ehhez de valamiért nagyon nem szeretem - pedig kell . Fejvakarás     Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1824 Dátum: 2017. December 08. - 08:52:14 »

Hol húznátok meg a határt?
Ha lóhátról csinálnák?
Ha csak egyet lőnének?
Nem kevés farkas lehet ott ahol ezt a terítéket összepuskázták.

Én akkor most leteszem az első "mérési pontot" kicsit demagóg de van alapja. Mosolyog

Az alsó marginális szerintem Dersu Uzala ami egy kicsit valahol stimmel is a témához, aztán a felső marginális  a belinkelt videók szereplői vagy akár a névtelen hazai hőkamerás stülpner is lehet. A kettő között olyan széles a spektrum, hogy ott mindenki megtalálja a helyét. Az élet ha akarjuk ha nem a felső felé halad. Az, hogy itt lépcsőház reakció ként kifejtjük a véleményünket az nagyszerű, mondhatnám szükséges, de nem elégséges, a vadász mikroközösségek ereje is gyenge, de ha vannak sikeres és egyféleképpen gondolkodó ilyen mikroközösségek akkor azok az oda bekerülőkre az hatással bír. Az, hogy ezeknek a szabályzóknak a megalkotásában résztvevő, nyíltan bevallja, hogy nem lát jogi akadályt, de mint magánember nem használná, az pedig a szervilizmus non plus ultrája. Némi technikai jellegű módosítás, mint amit a blog írója is említ az javított volna, de érdemben nem változtatott volna a lényegen(Legyen a kereső kimondottan binokulár).
Én úgy gondolom, a vadászati technika eszközök(talán nem is csak vadászati) túlburjánzását és vadra gyakorolt negatív hatásait előbb utóbb mindenki meg fogja érezni, az a kérdés ezt a folyamatot sikerül e lassítani, minimalizálni vagy hagyjuk, hogy gyorsan fejezze be az ember ezt a pusztítást.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1825 Dátum: 2017. December 08. - 10:22:56 »

Ennek nincsen sok köze a vadászathoz. Emberek, puskák, állatok, de ez valami más.

Pontosan így van!

Semmit sem tudunk ezekről az emerekről! Lehet, hogy csak a jószágaikat védik, mert rákaptak a farkasok.
Ez biztosan nem vadászat a Mi mértékünk szerint, de lehet hogy szükséges!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1826 Dátum: 2017. December 08. - 11:43:29 »

Hol húznátok meg a határt?
Én leginkább saját magamban.
Kezdem belátni, hogy a passzív önvédelem, a szemellenző nem is olyan haszontalan dolog.
Mikor valami új problémával találom szembe magam, felteszem a kérdéseimet:
- Meg akarnám oldani?
- Meg akarnám változtatni?
- Jó lenne az nekem, netán a legszűkebb környezetemnek?
Ha mindháromra egyértelmű igen a válaszom, akkor nekilátok...vagy nem....
De ha csak egy nem is szerepel a válaszok között, akkor olyan széles ívben lesz@rom, hogy az másnak milyen további gondot okozhat, mint a huzat.
Antiszociális lettem...nem kicsit, hanem nagyon.
A medencébe brunyálás sem zavar már annyira (pláne ha én csinálom), kivéve talán, ha a startkőről történik.
Ez a farkas-mészárlás pl. ebben a kategóriában van nálam.
Ha kell, akkor csinálják.
De nem akarok róla tudni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1827 Dátum: 2017. December 08. - 11:56:40 »

Úgy látszik ez korosztály-függő  Ördög. Nagyjából én is ilyen lettem, méghozzá rövid időn belül. Egyre inkább antiszociális, a körülöttem lévő dolgok többségére nagy ívben sz.rok. Lassan az sem érdekel, ha miattam nem lesz meg a váltó futásban vagy hogy a beírókönyvnél cca ketten vagyunk a tízből, akinél nincs célinfra. Ezért tisztelem pl Glück Balázs írásait vagy Boart mert szerintem Ők még nem jutottak ide, sőt nem is fognak
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1828 Dátum: 2017. December 08. - 13:22:11 »

Úgy látszik ez korosztály-függő  Ördög. Nagyjából én is ilyen lettem, méghozzá rövid időn belül. Egyre inkább antiszociális, a körülöttem lévő dolgok többségére nagy ívben sz.rok. Lassan az sem érdekel, ha miattam nem lesz meg a váltó futásban vagy hogy a beírókönyvnél cca ketten vagyunk a tízből, akinél nincs célinfra. Ezért tisztelem pl Glück Balázs írásait vagy Boart mert szerintem Ők még nem jutottak ide, sőt nem is fognak
Talán mindenkinél eljön az a pont, amikor mérlegre tesz bizonyos dolgokat.
Aztán ha az a vége, hogy sz@rt sem ért a lánglelkű forradalmárságával, több bajt hozott a fejére, mint áldást,
ha ért is el eredményeket, azokat rendre mások habozták le, ha voltak akik látszólag támogatták, azok szinte kivétel nélkül kihátrálnak mögüle ha bajba kerül.....
Szóval én sajnos elértem idáig.
Passzív rezisztenciába vonulok, csak magammal és a családom boldogulásával foglalkozok, legfeljebb a jövő nemzedékének az irányválasztásában vagyok hajlandó segédkezni.
Mondjuk azt eddig is szívesen tettem és soha nem fogom feladni.
Ettől kezdve senkinek a véleménye nem érdekel, sem az, hogy miként éli a vadászéletét.
Ha két éjjellátóval megy a lesre gímbikát lőni, akkor legyen úgy.
Nekem teljesen mindegy.
Legalább hamarabb elfogy a vad és gyorsabban lesz vége ennek a gyalázatos végjátéknak.
Annak nagyon örülök, hogy a két fiamból nem lett vadász.
Nagyon sok mocsokságtól, csalódástól és megalkuvástól menekülnek meg ez által.
Minden tekintetben eljött a szaremberek, a prédalesők, a politikai és társadalmi dögevők és opportunisták világa.
Egészségükre....... mondanám, hogy legyenek boldogok, de felesleges udvariaskodás lenne.......soha nem lesznek azok.

Tegnap résztvevője voltam két beszélgetésnek...olyanoknak, amiket korábban el sem tudtam képzelni, hogy bekövetkezhetnek értelmes, műveltnek tartott, intelligens emberek között.
Az egyik vadászati témájú volt (középpontban az éjjellátós borzalommal) a másik a Jobbik kivégzése köré épült fel.
Számomra teljesen hihetetlen, hogy normális emberek, hogy nem képesek tovább nézni a holnaputánon, hogy mennyire semmit sem ér számukra a gyerekeikre, unokáikra hagyandó jövő.
Egész éjjel nem tudtam aludni, forrtak bennem az indulatok és a keserűség.
Aztán reggel kimentem libázni, lőttem három duplából három liliket, leültem, néztem a fejem felett hömpölygő libákat, elszívtam egy nyugiszivart és úgy döntöttem, hogy b@szok én a világra Ördög
Egyet elajándékoztam, kettő pedig épp vacsorává lényegül át.
A korondi fazékban tárkonyos libaragu leves rotyog, a római tálban pedig almás libacomb és mell süldögél.
Én is opportunista lettem.
Sic transit gloria mundi.....de éjjellátóm soha sem lesz.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1829 Dátum: 2017. December 08. - 14:00:21 »

Elkezdtem írni egy hosszabb litániát, de rájöttem felesleges. Csabus, ebben minden benne volt, az utolsó szóig egyetértek, leszámítva, hogy én szeretném, ha Atti vadász lenne.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: