Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 369837 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1785 Dátum: 2017. Október 04. - 11:53:14 »

A budapesti preparator kert zerges kepeket a pireneusi zergem kikeszitesehez, es egy olasz oldalon a kovetkezo megdobbento felvetelt talaltam.

Nem ertem a bikat. Talan kertben keszult a felvetel, nem tudom.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1786 Dátum: 2017. Október 04. - 15:10:57 »

Nem ertem a bikat. Talan kertben keszult....
Találtam már szabad területen is leszúrt tehenet.
Azt tudom elképzelni, hogy ha közvetlen a borítás után egy másik, begőzölt bika megérzi a tarvadon a vetélytárs szagát,
akkor támad.
Habár támadott már meg szabad területen embert is gímbika, ott csak a mozgást hallotta a nádasban és egyből rárontott.
Vitte magával jó darabon, mire megszabadult tőle.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1787 Dátum: 2017. Október 04. - 15:30:49 »

Találtam már szabad területen is leszúrt tehenet.
Azt tudom elképzelni, hogy ha közvetlen a borítás után egy másik, begőzölt bika megérzi a tarvadon a vetélytárs szagát,
akkor támad.
Habár támadott már meg szabad területen embert is gímbika, ott csak a mozgást hallotta a nádasban és egyből rárontott.
Vitte magával jó darabon, mire megszabadult tőle.

Szervusz!

Valoszinuleg igazad van.

Nekem is volt olyan esetem, hogy alltam boges idejen a meglott bika kozeleben a ket meteres suru nadasban, fenykepeztem, videoztam, es minden mozdulatomra azonnal reagalt a 20-30 meterre levo masik bika. Gondolom a bogo bika (es talan a friss ver) szaga mindent beteritett es elnyomta az ember szagot is. Egyedul voltam a teritekre hozott bikammal, a vador elment segitsegert, igy hiaba volt velem puska, inkabb nem zorogtem. Amikor a vador megerkezett a kocsival, a masik bika olyan csendben eltunt, hogy egy fuszal sem rezdult.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1788 Dátum: 2017. Október 16. - 08:07:47 »

Csutortok delutan sikerult ejtenem ezt a feherfarku bikat. A lovesi tavolsag 12 m volt amit 30 m szaladas kovetett. A Gluck Balazs keszitett Hunor Magor volt a vadaszhegy amit hasznaltam egy kivallo brutalis hegy. Nagyon meredek volt a loves lefele a farol ellottem az aortat valoszinu mert nagyon gyorsan, tul hamar elesett es az egyik tudejet, majdnem gerincloves lett, a hosszu huson ment be a vesszo es alul a szive tajan jott ki. Nem tudom a szivet erte-e nem is neztem.

PS. Sosem voltam hive ilyen koran, ilyen melegbe valamit is loni ( a hus besavanyodhat konnyen ha ejszakara kint kell hagyd mert nem talalod)  Rogton eszembe is jutott mikor oda mentem melleje, mar elore izzadtam tudvan mi var ram, de vegul is a melyhutobe van mar zacskokba.

 Igen Igen Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1789 Dátum: 2017. Október 31. - 11:45:31 »

Nem is tudom, hogy hól kezdjem a történetet. Talán ott, hogy vészesen közeledve a 60. születésnapomhoz, elhatároztam, hogy meglepem magam egy zergevadászattal. Többször sikeresen vadásztam már zergére a Fogarasi-havasokban, és többször sikertelenül a Retyezátban. Most lehetőségem volt kipróbálni Kézdivásárhely közelében a Háromszéki-havasokat.

Hajnali 5 órakkor keltünk és fél hatkor sötétben, fejlámpával elindultunk a hegyre. Szerencsére a sötétben nem láttam, hogy hova kell menni és milyen szakadékos terepen, igy nyugodtan vágtam neki az útnak…





Ez a kép az országútról készült, ahonnan hajnalban elindultunk. Volt olyan útszakasz, amikor alig egy méterre ment az ösvény a szakadék szélétől. Majdnem 1000 méteren voltunk már, amikor elkezdett feljönni a nap a Keleti-Karpátokban. Nem sokan tapasztaltak ilyet!



Végül reggel háromnegyed kilencre, világosban értünk fel a csúcsra, ahonnan csodálatos panoráma nyílt. (A mellékelt képet már vadászat után, kora délután csináltam, ezért süt a nap nyugatról.)



A román kisérővel – aki egyébként egy egyetemet végzett környezetvédelmi mérnök volt, és jól beszélt angolul is – átmentünk a hegycsúcs túlsó oldalára. Sajnos a zergéket nem láttuk, pedig üzekedési időszak volt, és ilyenkor egész nap mozog a zerge. A vadőr kiment egészen a szakadék szélére, de én jobban ereztem magam az utolsó fenyőfa alatt…  Ördög



Folytatás következik…

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1790 Dátum: 2017. Október 31. - 12:37:11 »

Nem is tudom, hogy hól kezdjem a történetet. Talán ott, hogy vészesen közeledve a 60. születésnapomhoz, elhatároztam, hogy meglepem magam egy zergevadászattal. Többször sikeresen vadásztam már zergére a Fogarasi-havasokban, és többször sikertelenül a Retyezátban. Most lehetőségem volt kipróbálni Kézdivásárhely közelében a Háromszéki-havasokat.


Esküszöm, 10 perce még látszottak a képeid, most már nem. Csak nekem, vagy a képfeltöltő tárhelyeddel történt valami...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1791 Dátum: 2017. Október 31. - 12:37:54 »

Esküszöm, 10 perce még látszottak a képeid, most már nem. Csak nekem, vagy a képfeltöltő tárhelyeddel történt valami...

Bocsi, másik böngészővel megvan...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1792 Dátum: 2017. Október 31. - 18:07:53 »

Szép helyen jártál megint. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1793 Dátum: 2017. November 01. - 14:47:43 »

A tegnapi beszamolo folytatasa.

A román kisérővel – aki egyébként egy egyetemet végzett környezetvédelmi mérnök volt, és jól beszélt angolul is – átmentünk a hegycsúcs túlsó oldalára. Sajnos a zergéket nem láttuk, pedig üzekedési időszak volt, és ilyenkor egész nap mozog a zerge. A vadőr kiment egészen a szakadék szélére, de én jobban ereztem magam az utolsó fenyőfa alatt…[:-)



A terv változott - mondta a vadőr - a gerincen átmegyünk a katlan másik felére, talán onnan meglátjuk a zergéket. A lenti képen 1. számmal jelöltem a hegycsúcsot, 2. szám az első, sikertelen les helyét jelöli, és a 3. szám a katlan másik oldalát mutatja, ahova átmentünk zergét lesni.



Még Tirolban mesélték nekem, hogy a zergét napközben nem lehet alulról megközelíteni, mert a hegyen a napsütés hatására a levegő felmelegszik, és felfelé száll. Így az emberszag is felfelé áramlik, előre figyelmezteti a zergét, hogy ha valaki közeledik. A legbiztosabb módja a vadászatnak, ha a zerge fölé kerülünk. Ez viszont azt jelenti, hogy előbb fel kell menni a hegy csúcsára, ami ebben az esetben 1268 méteren volt.

Zergés hegyoldal a második leshelyről nézve.







A második leshelyről a meleg oldalra láttunk rá. Éjszaka hideg volt a magasban, a pára ráfagyott a fűre, lehullott levelekre, ezért a zergék a meleg oldalon kezdték a reggelt. Elég jó mozgás volt. Több jó zerge bakot is láttunk, de vagy 500 méternél is távolabb voltak, vagy egy fa takarta a zergét. Alattunk a szakadék alján négy fiatal zerge és egy középkor elején járó zerge bak legelt. Több óra várakozás után, lentről megjelent egy jó zerge bak és szagolgatva, területet jelölve jött egyre közelebb és közelebb. Aztán észrevette a fiatal zergéket és hirtelen alattunk termett. Én egy kidőlt fánál, 7-8 méterre a szakadék szélétől kényelmes helyet találtam magamnak. A fa már eléggé mozgott, de még pont rá tudtam rakni a puskámat. A meredek hegyoldalon nem lehetett nagyon ugrálni, de ha leültem, akkor biztonságban éreztem magam…



Meredeken, több mint 45 fokos szögben lefelé kellett célozni. A bak 180 méterre volt – ami zergevadászatnál közelinek számít – de a meredek szög miatt, laposabbra vettem a lövést.

A mellékelt képen látható a fa, amire feltettem a puskát és a piros pont jelöli azt a helyet, ahol a zerge állt a rálövés pillanatában.



A lövés után a zergebak jól bejelzett, és betegen eltűnt a közeli sziklafal mögött. Az igazi bökkenő csak most jött „medvét fogtam, de nem enged”. Hogyan hozzuk fel a trófeát? A kísérő megnyugtatott, hogy ilyenkor Brassóból szoktak hívni egy alpinistát, aki kötéllel megoldja a trófea lehozatalt. Így is lett. Másnap délelőtt, kézbe tudtam venni a kampókat. Szerencsére éjszaka a medve nem találta meg zergét, pedig előfordult olyan is, hogy a medve által félig elásott zergéből kellett visszaszerezni a trófeát és nem volt egyértelmű, hogy a medve a közelben van, vagy nem…

A zergebakot 12 évesre becsülték és előzetes bírálat szerint arany érmes.










Ez volt eddigi legnehezebb zergevadászatom. Közel 15 órát voltunk fent a hegyen. Most vagyok 60 éves, de sajnos 10-15 év múlva már nem biztos, hogy meg tudom ezt a vadászatot csinálni.

De legalább lesz mire emlékezni… 
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1794 Dátum: 2017. November 01. - 14:53:48 »

 Igen Emelem

60 ? Örülnék ha olyan "idősen" ezt utánad tudnám csinálni.  Kacsint Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1795 Dátum: 2017. November 01. - 15:14:36 »

Gratulálok!

70 évesen (ha megérem) már elég lenne csak elállóként vadászni. Ez a túra most is feladná nekem a leckét (44 vagyok, enyhe túlsúllyal  Rííí).
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1796 Dátum: 2017. November 01. - 16:47:20 »


Ez volt eddigi legnehezebb zergevadászatom. Közel 15 órát voltunk fent a hegyen. Most vagyok 60 éves, de sajnos 10-15 év múlva már nem biztos, hogy meg tudom ezt a vadászatot csinálni.

De legalább lesz mire emlékezni… 


Szívből gratulálok és kívánom, hogy tévedj és olvashassam a majdani sikeres beszámolóidat is! Vigyorog Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1797 Dátum: 2017. November 01. - 17:23:00 »

Gratulálok! Emelem Elsősorban nem a zergét irigylem,hanem a gyönyörű hegyeket. /meg az állóképességet/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1798 Dátum: 2017. November 01. - 17:28:35 »

Elsősorban nem a zergét irigylem,hanem az állóképességet/

Na ha ez nem magas labda... Ördög Röhög
 Wave Piál
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1799 Dátum: 2017. November 01. - 17:38:19 »

Na ha ez nem magas labda... Ördög Röhög
 Wave Piál
Gondoltam mikor leírtam.... Ördög Sajnos felette van baj...Kb. 20 kilócska. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: