Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 369899 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1770 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 19:49:10 »

A kedvemért azért megírnád, közzétennéd?  Kacsint Ördög Emelem


 Megírom !   Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1771 Dátum: 2017. Augusztus 26. - 06:54:46 »

Gratulálok Anti a szép születésnapi ajándékhoz! Emelem
Meg persze Mikinek is a mormotához!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1772 Dátum: 2017. Augusztus 26. - 21:18:43 »

Anti, gratulálok és fogadd őszinte irigykedésem: Ma értünk vissza osztrák nyaralásból, vadászat ugyan nem volt, de túra annál több, csodálatos ország.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1773 Dátum: 2017. Augusztus 31. - 13:14:43 »

Megjöttem Torontálvásárhelyról és igen tanulságos volt életem első nagyterítékes fürjvadászata. Első sorban a helyi magyar vadászok igen kitettek magukért. Jelentem, hogy a Jelen Pivo most is olyan finom mint diák koromban, a Keglevics Zoli féle birkapörköltről és nyársonsült malacról meg csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Itthon alig mertem ráállni a mérlegre és nem hiába, mert egy szűk hét alatt bő négy kilót híztam. A program ugyanis úgy nézett ki, hogy ha nem vadásztunk akkor ittunk (jó kis bácskai borokat meg a már említett sört), ha pedig nem ittunk akkor ettünk.
No de a fürjekről. Első sorban ismét forró imáimba foglaltam ezt az áldott ukrán bürokráciát amely képtelen megérteni a különbséget az engedélyes vadászember serétese és a dombászi lázadó kalasnyikovja között, hogy rohadna rájuk az íróasztal. Szóval most is kölcsönfegyverrel vitézkedtem, mi több Kerekes Zoli barátunk igyekezett szerezni egy "lapátot" hiszen tudja hogy nekem az a kedvencem. Igen-ám csak a kezembe nyomott öreg Zastava angol agyazású, egyenes fekvésű volt, az én Izs-58-am meg méretre csináltatott monte carlo tusájú. Első alkalommal sehogy se esett a kezemre és bizony az előző éjszakai dorbézolást meg a fél ötös kelést is minden tagomban éreztem. Kiballagtam hát a hajtás legszélére, hogy minél kevesebben lássák szerencsétlenkedésémet és főképp a Gergely Imre éles nyelvétől megmenekedjek. Hiba volt mert mint kiderült ezek a furmányos fürjek felvették az aramit-mellényt és a hajtás közepén hiába szólt a puska madár csak nem akart esni. Mintha hájjal kenegettek volna úgy élveztem, hogy "nagymenő" vadásztársaim sincsenek a helyzet magaslatán. Bezzeg nálam! A lábam mellől felröppenő első fürjemet 20 méteren úgy telibe trafáltam, hogy pár tolla talán még most is ott libeg  a mező felett. Jött is a megállapítás, hogy azért ennyire ne lőjek jól, hanem azért valami maradjon is a fürjből. Szent Hubertusz a tanúm, próbáltam én ezek után "kiengedni" a madarat, de azzal az erőfeszítésel rögtön el is hajíthattam volna a patronokat. Tisztességesen célozva, elébe fogva lelőhetetlennek bizonyultak. Ha viszont reflexből "puffra" odadobtam a lövést akkor 3-4 patronból egy madár azért csak leesett. Komló Dávid barátommal még egy "vegyesdublét" is összehoztunk ami úgy nézett ki, hogy egy magányos madárra ő kétszer az automatájából és egyszer a dubla bal csövéből odapörköltünk, amikor felröppent a nagy pufogtatásra még három fürj.. Piff-puff le is kaptuk szép tempósan a két szélsőt amire jött gratulálni a vadőr hogy "bravó dublé". aztán felvilágosítottuk, hogy dublé volt csak csak ketten lőttük:).
Összességében két kimenetelből, kétszer két és fél óra alatt, 10 puska lőtt 52 fürjet. Eme rettenetes mennyiséghez én 7 madárral járultam hozzá, de azt ne kérdjétek, hogy hány lőszert használtam el. Mindenesetre legyen elég annyi, hogy a teríték dupláját is simán meg lehetett volna lőni, ha kevesebbet iszunk és jobban lövünk.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #1774 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 07:08:19 »

Csutortok delutan sikerult ejtenem ezt a feherfarku bikat. A lovesi tavolsag 12 m volt amit 30 m szaladas kovetett. A Gluck Balazs keszitett Hunor Magor volt a vadaszhegy amit hasznaltam egy kivallo brutalis hegy. Nagyon meredek volt a loves lefele a farol ellottem az aortat valoszinu mert nagyon gyorsan, tul hamar elesett es az egyik tudejet, majdnem gerincloves lett, a hosszu huson ment be a vesszo es alul a szive tajan jott ki. Nem tudom a szivet erte-e nem is neztem.



PS. Sosem voltam hive ilyen koran, ilyen melegbe valamit is loni ( a hus besavanyodhat konnyen ha ejszakara kint kell hagyd mert nem talalod)  Rogton eszembe is jutott mikor oda mentem melleje, mar elore izzadtam tudvan mi var ram, de vegul is a melyhutobe van mar zacskokba.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1775 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 15:20:37 »

 Emelem
Gratulálok! Piál
Naplózva

Üdv Chris
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1776 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 16:23:02 »

Gratulálok!  Igen Kézfogás Emelem

Bár nem értek hozzá, de ez a trófea nekem különösen nagynak tűnik. Vagy a fénykép csal?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #1777 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 16:48:22 »

Gratulálok!  Igen Kézfogás Emelem

Bár nem értek hozzá, de ez a trófea nekem különösen nagynak tűnik. Vagy a fénykép csal?

Koszonom, szep nagy trofeaju bika, elegedett vagyok vele es azert is nem hagytam ki, mert mint emlitettem nem kenyerem ilyen koran az idenybe szarvast loni, mikor az ideny tart December elejeig. Szerencsemre nem kellett keresgeljem, ejszakara kint hagyni stb. mert akkor jottek volna a hus gondok. Amugy nem volt  idom soka gondolkodni, egy kis tisztason haladt at elottem mikozben dontenem kellett, pillanatok kerdese volt, de ahogy rapillantottam a trofeajara nem volt habzas.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1778 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 00:12:05 »

Gratulálok Peti!  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1779 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 00:13:30 »

Gratulálok Peti!  Emelem
Akarom mondani: Mark  Ördög
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1780 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 08:32:32 »

Megjöttem Torontálvásárhelyról és igen tanulságos volt életem első nagyterítékes fürjvadászata.

Gratulálok a vadászathoz, az élményekhez! Ez olyan "Mi mást kívánhatnék még" hétvége lehetett.
 Igen

Márk, gratulálok neked is a bikához!
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #1781 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 22:35:35 »

Koszonom nektek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1782 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 11:36:53 »

  Márk  !     Igen    Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1783 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 22:12:00 »

Ha nem idevaló, tegyétek át a megfelelő helyre.

Érkezett egy kedves meghívás, aminek nem lehetett ellenállni.

Az elmúlt szombat első napsugarai déli szomszédunk földjén értek egy búzatarló mellett. Izgatottan készültem a vadászatra: sajnos vagy nem sajnos régen fogtam sörétest a kezembe, gyakorlásra nem maradt idő,  Tasli és az elmúlt apróvad idényben sem sokat nyitogattam a fegyverszekrény ajtaját. Pusztán egy liba szárad a lelkemen. A fürj azonban más... kicsi, gyors, trükkös. Begyulladva álltam a többiek között, félve a felsüléstől. Kifelé menet az általam annyira szeretett földutakon való kocsikázás, esélyek latolgatása. Állítólag még nem indult be az igazi húzás, a madár is kevesebb, mint az elmúlt években, de van... Négy puska, két puska nélküli kolléga (egyikük a társulat elnöke). Meg a két kutya...
Kicihelődünk a terepjárókból, hűvös a hajnal, kardigánt húzok az ingre, vállamra vetem a mellényt. Csodálatos a hajnal. Ballagunk az úton, jobbról kukorica, balról napraforgó-, majd búzatarló. Ezen a két helyen fogunk hajtani. Széthúzódunk, eközben villámgyors röptű madarat zavar fel beszélgetésünk. -Van itt madár...-állapítják meg jókedvűen. De már áll is a kutya. Szépen, mintha festették volna. Rágyalogolnak. Fellibben a madár, tova is száll sértetlenül. Két díszlövés kíséri. Alig haladunk tíz-tizenöt métert, megint jelez a kutya. Engem kapacitálnak. Óvatosan közelítek, puska készenlétben, ropog lábam alatt a búza maradéka... felrepül a fürj. Kiduplázok. Látszólag sértetlenül ereszkedik alá. Felállunk a tarló végében, de alighogy elindulunk, a kutya már hozza is a madarat. Első fürjem... fülig ér a szám. Jó kezdés. Nekiindulunk. Jobbról két lövés, egy madár. Lassan haladunk. Halkan beszélgetünk, közben szinte a lábam előtt kel egy madár, balra tart, de a lövés megállítja. Kettő. Soha jobbat. Ezután két kör is eltelik, ugyanabba a hibába esek, mint szoktam: gondolkodom a lövésen, kukucskálok a cső felett, nézem a találatot. Ami nincs. Meg is gyorsítok pár fürjet. Szaporodik a teríték. Megfigyelem a hangot, amit néha kiad a madár, közvetlenül azelőtt, hogy felrepülne. Itt is van... kettő kel előttem, egy előre, egy jobbra. Na, nézzük. Próbálok nem agyalni, érzésből lőni... le is esik. Végre. Melegszik az idő, ahogy jön feljebb a nap, fogynak a madarak. Egy vadásztárs a kocsihoz sétál: a parlagfüves napraforgótarló megteszi a hatását. Kerülünk még egyet egy napraforgótarlón, ahol kevesebb a gaz. Itt meglepnek a madarak, a szélén, ahol én megyek, legalább hat kel fel, ebből egy esik. Végül tíz madarat vettünk fel... csodás nap volt, jó vadásztársakkal. Örök emlék marad.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1784 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 22:18:53 »

 Igen
Tomek. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: