Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371498 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1755 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 14:49:06 »

Emelem
A szülinapi mormotavadászat (képekben):
Drága Feleségemtől a 20. (khm... :Mosolyog) szülinapomra ausztriai mormotavadászatot kaptam. A vadászatot egy jó barátom szervezte, ők is jöttek családostul.
Hajnalban indultunk a hegyre:
...
A megfáradt, de boldog trió:
 Wave

Gratulalok!

Veletlenul meg ugy jarsz mint en, hogy elkap a gepszij es utana mar csak azt nezed, hogy mikor mehetnel fel a hegyre megint...

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1756 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 14:51:26 »

Egyébként meglepő, de nagyon szép nyári szőrben is a preparátum. Nem is gondoltam. Igen

Szervusz!

A zerge nyari szorben is nagyon eleganst vad, es a magyar ozzel ellentetben nem hullik a szore. Nem veletlen, hogy szerettem volna egy nyari szorben levo zerge preparatumot is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1757 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 14:53:57 »

Tudja valaki, mennyi krajcárt kell a matracba gyűjteni, hogy egy efféle négy éves zergenye célbavíhető legyen.... Épp-egészséges állapotában? Úgy cakk-pakk elutazástól hazaérkezésig?

Szervusz!

En tudom... Nem is merem megmondani a felesegemnek...  Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1758 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 15:01:50 »

Szervusz!

En tudom... Nem is merem megmondani a felesegemnek...  Ördög

Felének a harmadát be mered vallani?  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1759 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 15:12:15 »

Felének a harmadát be mered vallani?  Ördög

Szervusz!

Innentol kezdve csak ugyvedem jelenleteben vagyok hajlando barmirol is nyilatkozni... Ördög

 Kacsint
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1760 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 15:15:37 »

Felének a harmadát be mered vallani?  Ördög

Meg evekkel ezelott teritekre hoztam egy tenyleg nagy kan medvet Erdelyben. Mire Budapestre ertem, addigra az aposom azzal jott, hogy az egyik erdelyi kollegaja meselte, hogy egy ilyen es ilyen vadasz itt es itt, ennyiert (pontos volt a szam!!!) meglott egy nagy medvet... @#%$^&*(@#$%!!!

Inkabb nem merek szamokat mondani...  Emelem

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1761 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 15:21:48 »

Meg evekkel ezelott teritekre hoztam egy tenyleg nagy kan medvet Erdelyben. Mire Budapestre ertem, addigra az aposom azzal jott, hogy az egyik erdelyi kollegaja meselte, hogy egy ilyen es ilyen vadasz itt es itt, ennyiert (pontos volt a szam!!!) meglott egy nagy medvet... @#%$^&*(@#$%!!!

Inkabb nem merek szamokat mondani...  Emelem
Szervusz!

Innentol kezdve csak ugyvedem jelenleteben vagyok hajlando barmirol is nyilatkozni... Ördög

 Kacsint

 Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1762 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 15:33:27 »

Szervusz!

En tudom... Nem is merem megmondani a felesegemnek...  Ördög

Akkor a fahatáron magaslesről lénián jövő augusztusi zergére gyűjtök, mert elég "koros" leszek a hegymászáshoz, mire belevágok. Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1763 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 16:14:29 »

Akkor a fahatáron magaslesről lénián jövő augusztusi zergére gyűjtök, mert elég "koros" leszek a hegymászáshoz, mire belevágok. Röhög

Szervusz!

Nem akarlak elkeseriteni, de augusztusban vannak a legmagasabban a zergek.

Uzekedesi idoszak utan viszont nagyon jo, oreg, de leharcolt zerge bakokkal lehet talalkozni a volgyek kozeleben is.

A mellekelt kep iden januarban keszult a Pireneusokban, joval a csucsok alatt. Az ezust ermes zerge bak furcsan meggornyedve, a fejet logatva, maganyosan acsorgott a hoban.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1764 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 16:57:07 »

Szervusz!

Nem akarlak elkeseriteni, de augusztusban vannak a legmagasabban a zergek.

Uzekedesi idoszak utan viszont nagyon jo, oreg, de leharcolt zerge bakokkal lehet talalkozni a volgyek kozeleben is.

A mellekelt kep iden januarban keszult a Pireneusokban, joval a csucsok alatt. Az ezust ermes zerge bak furcsan meggornyedve, a fejet logatva, maganyosan acsorgott a hoban.



Oké, nem keseredünk el! Majd edzésben tartom magam, vagy nagykabátba vadászom és feldolgozom valahogyan azt a traumát, hogy első zergém téli szőrben lesz. Vigyorog Igen Wave
Addig is legalább te kergesd őket a hegyen és hozd az idei beszámolót, hogy ne felejtsük el milyen csoda világ van a hegyek között és, hogy a Mindenható jó kedvében teremtette a hegyi vadfajokat!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1765 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 17:21:00 »

Oké, nem keseredünk el! Majd edzésben tartom magam, vagy nagykabátba vadászom és feldolgozom valahogyan azt a traumát, hogy első zergém téli szőrben lesz. Vigyorog Igen Wave
Addig is legalább te kergesd őket a hegyen és hozd az idei beszámolót, hogy ne felejtsük el milyen csoda világ van a hegyek között és, hogy a Mindenható jó kedvében teremtette a hegyi vadfajokat!

Szervusz!

A zerge beszamolora meg egy kicsit varni kell. Oktober vegen megyek Erdelybe zergere es jovo ev elejen megint a Pireneusokba, de az egy masik zerge alfaj lesz. A pireneusi zerge nem olyan nagy testu, mint a Karpati-zerge, de a kampoja szerintem jobb mint az alpesi zergenek. Persze ez nagyon fugg a terulettol is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1766 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 22:25:55 »

Uraim! Emelem

Félreértettetek!  Nem könnyű trófeát akarok a falamra, hanem jót vadászni a hegyekben!  Nem kocsiból, nem gyaloghintón víve, nem motoros rokkantkocsiból, hanem cserkelve. A nyolcvanas évek végén Salzburg környékén cserkeltem ergére, csak akkor pénzem nem volt a vadászatára. Most talán lenne, de pont ebből a cserkelésekből csúsztam már ki!   Vigyorog   Ha csak a trófea kellene megvenném a Vaterán, aztán olyan élménybeszámolót írnék, hogy még a fületek is kettéállna!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1767 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 05:24:00 »

Uraim! Emelem

Félreértettetek!  Nem könnyű trófeát akarok a falamra, hanem jót vadászni a hegyekben!  Nem kocsiból, nem gyaloghintón víve, nem motoros rokkantkocsiból, hanem cserkelve. A nyolcvanas évek végén Salzburg környékén cserkeltem ergére, csak akkor pénzem nem volt a vadászatára. Most talán lenne, de pont ebből a cserkelésekből csúsztam már ki!   Vigyorog   Ha csak a trófea kellene megvenném a Vaterán, aztán olyan élménybeszámolót írnék, hogy még a fületek is kettéállna!  Röhög Röhög Röhög

A kedvemért azért megírnád, közzétennéd?  Kacsint Ördög Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1768 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 07:07:07 »

A kedvemért azért megírnád, közzétennéd?  Kacsint Ördög Emelem
Amit én írtam Anti helyett,csak kevesebb lenne a valóságalapja. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1769 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 07:40:47 »

Anti!
Nagy gratula  Emelem
Már csak azt nem tudom a képről megállapítani, hogy a mormotád "Bear", "Katze" vagy "Affe"?  Ördög

 S.Peti Vigyázz, mert a hegyi vadászat rosszabb, mint a puskamánia Nyihi...... Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: