Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372184 alkalommal)
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. December 05. - 10:45:11 »

Sziasztok!

Átadom az üdvözletetteket.
Lehet, hogy egyszer érdekes lenne összehozni velük valami jó kis találkozót.
Igen, a Dianák már kétszer is voltak a horvát Dianáknál, akikkel én magánemberként tartom a kapcsolatot és ezekről a tálálkozókról utólag értesülve mindig megmarad a megtisztető feladat, hogy fordítsam le a megjelent horvát cikkeket.
A lányok majdhogynem a kinológiai klubból alakultak át. A horvát vadászati közhangulat nem ennyire elfogadó mint a magyar, nem értik, hogy ha nők mindenáron vadászni akarnak, egyenrangúan, a férfiakkl karöltve, akkor most mi ez a kiválási hülyeség? Minek a külön női tábor? Nagyon sok kritikát és értetlenkedést kaptak emiatt. A férfi vadászok jelentős része ezt úgy élte meg, hogy befogadóból kirekesztettekké váltak. És talán van is némi igazság ebben. Valószínűleg mi nők is kikérnénk magunknak, ha a férfiak most létrehoznának egy férfi szekciót. Bár már a fene sem tud kiigazodni ezen a sok csoportosuláson. Egy biztos, én még eddig férfi vadásztársaktól soha sem kaptam tiszteletlen, vagy sértő bánásmódot, de bízom benne, hogy nem is érdemeltem ki. Üdv. Xénia
Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. December 05. - 10:55:25 »

Sziasztok!

Átadom az üdvözletetteket.
Lehet, hogy egyszer érdekes lenne összehozni velük valami jó kis találkozót.

Benne vagyok!!! Igen Igen Igen
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #107 Dátum: 2008. December 05. - 11:20:39 »

Benne vagyok!!! Igen Igen Igen
Miazhogy! Én is!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. December 05. - 13:53:18 »

Naná, Pajtikáim!! :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. December 05. - 16:58:16 »

Három dolog miatt. Az első a mérgeskígyók, 8 féle található náluk és igen elterjedtek, bár, most alszanak, a másik ok a még mindig ottmaradt rengeteg akna.
Szervusz!
En nagyon sokat jartam Horvatorszagban a haboru alatt es utan is. Beszelni csak erosen torve, de erteni eleg jol ertem a horvat nyelvet. Mergeskigyoval csak ritkan talalkoztam es akkor is inkabb O menekult mint en. Viszont az akna kerdes az tenyleg nagyon megrazo lehet, szo szerint! Eleinte olyan sarga tablakat lattam hogy "Vigyazat akna", mostanaban mar olyan ketertelmu sarga tablakat tettek ki, hogy "Kulfoldieknek tilos a bemenet!" Vagyis aki nem tudja, hogy melyik osveny biztonsagos, az ne menjen az erdobe...
Remelem hamar sikerul megtisztitani az orszagot ettol az atoktol!
Szurkolok nektek!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. December 05. - 17:24:33 »

Hát alakul a magyar-horvát barátság!!!

Beírtam nekik, hogy üdvözölitek őket, meg szeretnétek velük találkozni, meg megelőlegeztem egy békés gazdag Karácsonyt, erre megbolydult a fórum, sorra jönnek a köszönő beírások, már listát gyártanak, hogy ki lesz ott a találkozón. Ha lesz nyáron Fórumtalálkozó feltétlenül meg kell őket hívnunk, annyira készülnek. Boldoggá tette őket ez a közeledő gesztus. 

Íme itt van alant, az első oldal


Dobar Dan!


Uvjece sam pricala sa mojim drugovima forumasima iz Madjarske, ispricala sam im da ste ljubazni ljudi, otvoreni i jako simpaticni. Oni vas pozdravljaju preko mene, i planiraju da ce vas pozvati na jedan zajednicki forumaski "sastanak", i na neki zajednicki lov, i druzenje, ako to prihvatite, iduce ljeto.

Oni vam zele bogatan i miran Bozic i uspjesnu, i sretnu novu godinu.

Sa drugarstvom iz Madjarske  Ez volt az én beírásom
 
 Prijaviti moderatoru    79.121.27.107 

--------------------------------------------------------------------------------
Naturam expelles furca, tamen usque recurret, et mala perrumpet furtim fastidia victrix.
                                                Horatius
 
 
dean
Moderator
lovac.info

 Offline

Postova: 2160

Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide


     Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #1 : Danas u 14:03:02 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
Hvala na lijepim riječima. Dobra Vam kob!       Köszönjük a szép szavakat! Mindenkinek jó zsákmányt!
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 
 
 
 
Zoran
lovac.info

 Offline

Postova: 767



     Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #2 : Danas u 14:06:03 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 

--------------------------------------------------------------------------------
 www.weimaraner-hr.com 
 
 
medo
lovac.info

 Offline

Postova: 3893



     Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #3 : Danas u 14:20:07 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
Ksenija hvala na pozivu i nadam se da bi se to druzenje moglo ostvariti  Xénia, köszönjúk és bízunk benne, hogy ezt a barátkozást meg is tudjuk valósítani
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 

--------------------------------------------------------------------------------
Metaka i pusaka nikad dosta
 
 
koko
lovac.info

 Offline

Postova: 42


    Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #4 : Danas u 14:27:15 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
pridruľujem se kolegama i isto tako vam ľelim svako dobro za predstojeće blagdane  Csatlakozom a vadászkollegákhoz és kívánok én is minden jót a közelgő Karácsonyra !
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 
 
 
 
zhrvoje
lovac.info

 Offline

Postova: 262


Gun Nut


     Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #5 : Danas u 14:29:55 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
Hvala na pozivu i nadam se da se vidimo ! Köszönjük a meghívást és bízunk benne, hogy látjuk egymást
®elim vam sretne blagdane i dobru kob ! Kívánok szerencsés karácsonyt és jó zsákmányt!
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 

--------------------------------------------------------------------------------
Verba volant, scripta manet. - Riječi lete, ono ąto je napisano ostaje.
 
 
almir
lovac.info

 Offline

Postova: 141



    Odg: Pozdrav iz Madjarske
« Odgovor #6 : Danas u 14:32:29 » Citat: 

--------------------------------------------------------------------------------
opa, pa to bi bilo neąta Hoppá, hát ez már valami, már tanulom is a nyelvet! Itt van bizonyítéknak a vers
ja več učim jezik 
A hold a felhok moge rejtozott,
ket csillag csak oz egen
mint a szemed,
mint a gyongyharmatka...
a...
kolko vidim često putujeą u varaľdin Ez egy személyes meghívás nekem, ha Varazsdinban dolgozom legközelebb egy találkozóra
kad sljedeči put dođeą namoj a da se ne javią
pozdrav iz varaľdina
svim mađari(ca)ma ma gdje god bili  üdvözlöm az öszes magyar nőt, bárholis vannak
 
 Prijaviti moderatoru    Evidentirano 

--------------------------------------------------------------------------------
Pričat će ti o plovidbi,
ti ąto nisu sidro digli
 
 Gondolom, jön majd még bőven beírás, szóval köszönik és szívesen találkoznának veletek, akár itt, akár ott. A legtöbbjük beszél angolul, németül, nem lesz gond a nyelv senkinek, meg van egy jó kis nemzetközi nyelv is, a mutogatás Vigyorog de szívesen tolmácsolok bárkinek. Üdv. Szenka Wave
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. December 05. - 17:43:58 »

Szervusz!
En nagyon sokat jartam Horvatorszagban a haboru alatt es utan is. Beszelni csak erosen torve, de erteni eleg jol ertem a horvat nyelvet. Mergeskigyoval csak ritkan talalkoztam es akkor is inkabb O menekult mint en. Viszont az akna kerdes az tenyleg nagyon megrazo lehet, szo szerint! Eleinte olyan sarga tablakat lattam hogy "Vigyazat akna", mostanaban mar olyan ketertelmu sarga tablakat tettek ki, hogy "Kulfoldieknek tilos a bemenet!" Vagyis aki nem tudja, hogy melyik osveny biztonsagos, az ne menjen az erdobe...
Remelem hamar sikerul megtisztitani az orszagot ettol az atoktol!
Szurkolok nektek!
Mérgeskígyóról kaptam képeket. Van köztük egy őrült fazon, vérbeli vadász , aki begyűjti őket mérésre, megfigylésre, méregfejésre. A négy legelterjedtebbről, és legveszélyesebbről megvannak a képek, majd felteszem. Jó azt ismerni mezei magyar turistának is. Én Brácson a reptéren találtam vagy tizet, sütkéreztek a napon, meg a Krka völgyében lépten-nyomon beléjük botlottam és Paklenicán is. Túrázni csak magas szárú bakancsban és vastag zokniban érdmes, szerencsére ezek viszonylag rövid fogú kígyók, max 5 centis a leghoszabb. Tavaly Splitben halt meg egy pár hónapos baba a városban, mert valaki ijedtében felrugta a földön talált kígyót és az pont a babakocsiba repült be. Szörnyű. Éves szinten kb 10 ember veszíti életét kígyómarástól, ezek csak azok az esetek, ahol ismert az ok. A poskokot utálom leginkább, jól rejtőzik és baromi gyors a többi jól látható, nem lehet véletlenül rálépni.
Hát igen, a táblákat megette az idő, az aknákat nem. A vadászok vadcsapán járnak, ha letérnek szurkálják a földet. Sajnos erre már nem tellett sem nátós, sem semmilyen keretből, hogy teljesen megtisztítsák a terepet, majd az idő, meg a természet megoldja, megdöglik néhány birka, vagy valami vad, talán egy-kettő berozsdásodik és idővel besül. Azt hiszem nagyon más dimenzió lenne, ha pl. a Bakonyban csak a vadcsapán közlekedhetnénk. Ennek ellenére, járják az erdőt, szabadon mozognak, gombásznak, vadásznak, áfonyát gyűjtenek. Sokkal jobban felhasználják a természeti kincseiket. Pl. Szlavóniában ősszel nincs csiperke az étlapokon csakis vargánya, rókagyomba, tinorú, őzláb, de a vargánya a legeltejedtebb. Hát ilyen ez, de majd ők mesélnek, ha összejön a találkozó. Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #112 Dátum: 2008. December 05. - 18:09:03 »

Szia Szenka!
Az öt cm kigyófog már horror! Wave

Nagyon jó kezdeményezés! Gratulálok!
Ahogy a hozzászólásokat nézem, van aki beszéli a nyelvünket! Szerintem írd meg Nekik a fórum elérhetőségét, és szívesen látjuk Őket itt is!


"Valószínűleg mi nők is kikérnénk magunknak, ha a férfiak most létrehoznának egy férfi szekciót."
Én eddig azt hittem eddig, csak ilyen létezik! A többi csak lázongás!!!  Fejvakarás Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Lacinak mi erről a véleménye?    Bion  Puszi Puszi Puszi
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. December 05. - 18:09:35 »

Hát alakul a magyar-horvát barátság!!!

Beírtam nekik, hogy üdvözölitek őket, meg szeretnétek velük találkozni, meg megelőlegeztem egy békés gazdag Karácsonyt, erre megbolydult a fórum, sorra jönnek a köszönő beírások, már listát gyártanak, hogy ki lesz ott a találkozón. Ha lesz nyáron Fórumtalálkozó feltétlenül meg kell őket hívnunk, annyira készülnek. Boldoggá tette őket ez a közeledő gesztus. 



Tavasszal kéne a fórumtalálkozó, én legalábbis arra gondoltam... így Ők is hamarabb tudnának jönni...
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. December 05. - 21:23:43 »

Ha jól látom a legújabb tagunk almir hr már horvátországból jelentkezett be.

Isten hozott Almir! Légy üdvözölve! - Almir! Bog Te doneo kod nas! Budi pozdravljen!
Ksenija- Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Lovac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. December 05. - 22:15:02 »

Pozdrav Kseniji i Kolegama lovcima iz Madjarske!

Danas na nasem forumu lovac.info procitao sam vase pozdrave i cestitke za blagdane koje nam je uputila vasa kolegica Ksenija, srdacno zahvaljujem na lijepom gestu! A kada sam vidio da je ksenija postavila link vaseg foruma odmah sam se snasao sa Madjarskim i ako ga negovorim uspio sam da se registrujem i da prosvrljam po forumu.

Puno pozdrava svima i zelim vam takodjer Blagoslovljene Bozicnje i Novogodisnje praznike!

Moje ime na forumu lova.info je hunter slobodno se javite i mozete da mi pisete na engleskom!


Prvi utisci su super i zelim vam Dobru Kob!

Ksenija molim te da prevedes kolegama!






Naplózva
Lovac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. December 05. - 22:16:15 »

Pozdrav Kseniji i Kolegama lovcima iz Madjarske!

Danas na nasem forumu lovac.info procitao sam vase pozdrave i cestitke za blagdane koje nam je uputila vasa kolegica Ksenija, srdacno zahvaljujem na lijepom gestu! A kada sam vidio da je ksenija postavila link vaseg foruma odmah sam se snasao sa Madjarskim i ako ga negovorim uspio sam da se registrujem i da prosvrljam po forumu.

Puno pozdrava svima i zelim vam takodjer Blagoslovljene Bozicnje i Novogodisnje praznike!

Moje ime na forumu lova.info je hunter slobodno se javite i mozete da mi pisete na engleskom!


Prvi utisci su super i zelim vam Dobru Kob!

[/URL]
[/img]



Ksenija molim te da prevedes kolegama!







Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #117 Dátum: 2008. December 05. - 22:18:50 »


bas sam to pocela:  Wave
Naplózva

Carpe Diem.
Lovac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. December 05. - 22:21:13 »

Hvala, htjeo sam da postavim sliku ali neide mi od ruke!  Vállat von
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. December 05. - 22:42:56 »

Pozdrav Kseniji i Kolegama lovcima iz Madjarske!

Danas na nasem forumu lovac.info procitao sam vase pozdrave i cestitke za blagdane koje nam je uputila vasa kolegica Ksenija, srdacno zahvaljujem na lijepom gestu! A kada sam vidio da je ksenija postavila link vaseg foruma odmah sam se snasao sa Madjarskim i ako ga negovorim uspio sam da se registrujem i da prosvrljam po forumu.

Puno pozdrava svima i zelim vam takodjer Blagoslovljene Bozicnje i Novogodisnje praznike!

Moje ime na forumu lova.info je hunter slobodno se javite i mozete da mi pisete na engleskom!




Prvi utisci su super i zelim vam Dobru Kob!

Ksenija molim te da prevedes kolegama!



Tusam samo me je izbacio kompjuter.

Üdvözlet Xéniaának és a Magyarországi Vadászkollegáknak!

Ma a mi fórumunkon a lovac.info-n olvastuk az önök üdvözletét és jókívánságaikat, melyet Xénia tolmácsolt. Szívből köszönjük ezt a szép gesztust! amikor láttam, hogy Xénia feltette az Önök fórumának a linkjét és meghívott, hogy nézzük meg, azonnal boldogultam a magyar nyelvvel, noha nem beszélem. Sikerült regisztrálnom és forgolódom, nézelődöm.

Üdvözletem küldöm mindannyiuknak és kívánok áldott Karácsonyt és boldog új évet!

Az én nevem a horvát fórumon, hunter. Nyugodtan jelentkezzenek és írhatnak nekem angolul!

Az első benyomások szuperek és kívánok Önöknek jó zsákmányt!

Xénia, kérlek fordítsd le a kollegáidnak! Megtörtént.

Megpróbált képet feltenni magáról, de nem sikerült.





Naplózva

Carpe Diem.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: