Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371838 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:40:12 »



Igaz erről meg is feledkeztem. De itt egy kép bizonyítékul, hogy ez így volt gyozo

Genfi: A lavinától a profi hegyi vezető csak akkor ment meg ha figyel. Láttunk egy csomó unott pofával embert maga után vonszoló hegyi vezetőt aki szó szerint felvontatta a klienst a csúcsra, majd ott pördültek egyet, két fotó ,és usgyi lefelé mert a következő  embere már lent várta.
Egyébként naponta van több mentés is. Rengeteg az ostoba ember. Amikor arra jártunk mentettek le 3000 méterről csajt miniszoknyában
Két fiatal srácot farmernadrágban teljesen kiszáradva, akik az olasz oldal felől mászták volna meg a csúcsot mindenfajta felszerelés nélkül ( mondanom sem kell ezek ketten magyarok voltak )
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:42:39 »

Egyébként naponta van több mentés is. Rengeteg az ostoba ember. Amikor arra jártunk mentettek le 3000 méterről csajt miniszoknyában
Két fiatal srácot farmernadrágban teljesen kiszáradva, akik az olasz oldal felől mászták volna meg a csúcsot mindenfajta felszerelés nélkül ( mondanom sem kell ezek ketten magyarok voltak )
Szervusz!
Ismeros tortenetek... Volt itt olyan magyar egyetemista, aki magyar katonai surranoban - aki volt katona azt tudja, hogy mirol van szo - ment fel egyedul a Mont Blanc-ra es mire leert azonnal vittek is a korhazba, mert elfagyott a labujja...
Ahogy a mondas tartja: Ket fajta hegymaszo van, az oreg es a bator! En mindig oreg hegymaszo akartam lenni !!! [:-)
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 19:35:47 »

Te Genfi, a keserves mindenségedet!  Vigyorog

Fölhívtam az ismerőst, aki Kirgízben volt...a napokban megint kimegyek hozzá és megnézem azt a hatalmas szarvú bakot...ilyen képek láttán, késztetés érez az ember és ha ráadásul meg is lehet markolászni azt a behemót nagy jószágot.
Mert bármíly hihetetlen nekem is nagy meglepetés volt amikor először megnéztem.
Szép nagy darab kecskék ezek...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 09:07:14 »

Te Genfi, a keserves mindenségedet!  Vigyorog
Fölhívtam az ismerőst, aki Kirgízben volt...a napokban megint kimegyek hozzá és megnézem azt a hatalmas szarvú bakot...ilyen képek láttán, késztetés érez az ember és ha ráadásul meg is lehet markolászni azt a behemót nagy jószágot.
Mert bármíly hihetetlen nekem is nagy meglepetés volt amikor először megnéztem.
Szép nagy darab kecskék ezek...
Szervusz!
Bizony, bizony! Beszelnek arrol, hogy az Alpokban a ragadozok hianyaban kezd tulszaporodni a koszali kecske es a franciak gondolkoznak azon, hogy reszlegesen feloldjak a vadaszati tilalmat. Az elso evekben biztosan lesz nagy meglepetes, mert szerintem at lehet majd irni a rekord listakat. Jelenleg tobb kapitalis oreg bak is van a hegyekben.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. November 25. - 15:29:10 »

A hetvegen Tirolban voltam zerge vadaszaton.
Csutortok delutan ertem Tirolba. Rovid megbeszeles utan atmentunk egy hagon es Lienz kozeleben megkerestuk a terulet gazdajat. Delutan 6 volt es mar teljesen sotet, amikor elindultunk a hegyi vadaszhazhoz a Hutte-hez. A haz a gerendaba vesett evszam alapjan 1888-ban epult. A tetot felujitottak, de a tobbi resze majdnem erintetlen. Villany, viz nincs. Futes es fozes az oreg tuzhelyen sok sok fusttel, de azert nagyon hangulatos volt.

Hutte

Konyha es tiszta szoba bejarat

Futes azert volt!

A tiroli vadaszok is szeretik a noket, mert valaki felvitt a vadaszhazba egy akt festmenyt, a hosszu hideg, teli ejszakakra... [:-)
Egy gyors vacsora, egy sor es utana alvas, de sokat nem tudtam aludni, mert eleg hideg volt a hazban. Hajnali 4-kor ebreszto, egy kave es 5-kor mar indultunk neki a hegynek. Fejlampaval mentunk, mert meg hosszu ideig sotet volt. A vadaszhaz 2200 meteren volt es 2800-ra mentunk fel. Reggel het utan ertunk fel a zerges legelore. Nem volt konnyu a behavazott hegyoldalban kapaszkodni egyre feljebb es feljebb.





A piros nyil mutatja a vadaszhaz helyet, ahonnan reggel 5-kor indultunk el.
Bevackoltuk magunkat a hoba es vartuk a zergeket, de sajnos a zergek ezt maskent gondoltak. Kozel 4 oras hoban fekves utan keszult a kovetkezo kep. Kezdtem aterezni, hogy milyen volt Otzi-nek megfagyni a hagon... [:-)



A ho egyre erosebben esett es ezzel vege lett a ket napos vadaszatnak is mar az elso napon. A helyi kisero szolt, hogy vagy most lemegyunk a hegyrol, vagy hetekre a kocsi fent fog ragadni. Ezzel el is usztak iden a zerge vadaszati remenyeim...
Kemeny munka volt a 20-30 centis hoban feljutni a csucs kozelebe es annak ellenere, hogy zerget ott egy darabot sem lattunk, igy is erdekes vadaszat volt.






Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. November 25. - 15:39:23 »

Genfi! Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. November 26. - 19:54:45 »

Szép helyen vadásztál!  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. December 04. - 11:03:35 »

Amikor Tirolbol jottem hazafele a kovetkezo ket tablat lattam egy sztrada parkoloban.
Ezek az osztrakok valamit nagyon tudnak...


-
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. December 04. - 11:29:49 »

Jövőre megpróbálod a zergét megint?
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. December 04. - 14:08:05 »

Jövőre megpróbálod a zergét megint?
Szervusz!
Igen, meg fogom probalni megint.
Az idei evben nem lattunk zerget es a hovihar lezavart minket a hegyrol az elso nap vegen, de ettol fuggetlenul jo mulatsag, ferfi munka volt!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. December 04. - 14:11:11 »

Szervusz!
Igen, meg fogom probalni megint.
Az idei evben nem lattunk zerget es a hovihar lezavart minket a hegyrol az elso nap vegen, de ettol fuggetlenul jo mulatsag, ferfi munka volt!

Szurkolok Neked! Emelem
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #101 Dátum: 2008. December 04. - 21:37:30 »

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek. Az elmúlt napokaban a horvátországi fórumon nagyon kedves, barátságos embereket ismertem meg. Nyitott, lelkes társaság, és ismeretlenül is üdvözlik a magyar vadásztásakat! Átadtam.
Ők most éppen az egybek mellett, lilikre, libára, vadmacskára és görényre vadásznak. Az egyebek u.a. mint nálunk. Van egy érdekes momentuma az ő vadászatiknak, bizonyos területeken sokkal több adrenalinnal jár, mint nálunk. Három dolog miatt. Az első a mérgeskígyók, 8 féle található náluk és igen elterjedtek, bár, most alszanak, a másik ok a még mindig ottmaradt rengeteg akna. Egyik is, másik is szedi még az áldozatokat. A harmadik a medve, bizonyos területeken, de az már csak hab a tortán és inkább vadászati élménykuriózumként kezelik. Azt hiszem, ha egy picit elgondolkodunk, rájöhetünk, hogy milyen jó is nekünk. Vigyorog Szép estét Mindenkinek. Üdv. Szenka Wave
 
Naplózva

Carpe Diem.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. December 04. - 21:42:55 »

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek. Az elmúlt napokaban a horvátországi fórumon nagyon kedves, barátságos embereket ismertem meg. Nyitott, lelkes társaság, és ismeretlenül is üdvözlik a magyar vadásztásakat! Átadtam.
Ők most éppen az egybek mellett, lilikre, libára, vadmacskára és görényre vadásznak. Az egyebek u.a. mint nálunk. Van egy érdekes momentuma az ő vadászatiknak, bizonyos területeken sokkal több adrenalinnal jár, mint nálunk. Három dolog miatt. Az első a mérgeskígyók, 8 féle található náluk és igen elterjedtek, bár, most alszanak, a másik ok a még mindig ottmaradt rengeteg akna. Egyik is, másik is szedi még az áldozatokat. A harmadik a medve, bizonyos területeken, de az már csak hab a tortán és inkább vadászati élménykuriózumként kezelik. Azt hiszem, ha egy picit elgondolkodunk, rájöhetünk, hogy milyen jó is nekünk. Vigyorog Szép estét Mindenkinek. Üdv. Szenka Wave
 

Szia Szenka!
Azért egy "medvepuszit" elviselnék!  Bion Wave
Mi is üdvözöljük  horvát vadászokat!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. December 04. - 23:24:48 »

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek. Az elmúlt napokaban a horvátországi fórumon nagyon kedves, barátságos embereket ismertem meg. Nyitott, lelkes társaság, és ismeretlenül is üdvözlik a magyar vadásztásakat! Átadtam.
Ők most éppen az egybek mellett, lilikre, libára, vadmacskára és görényre vadásznak. Az egyebek u.a. mint nálunk. Van egy érdekes momentuma az ő vadászatiknak, bizonyos területeken sokkal több adrenalinnal jár, mint nálunk. Három dolog miatt. Az első a mérgeskígyók, 8 féle található náluk és igen elterjedtek, bár, most alszanak, a másik ok a még mindig ottmaradt rengeteg akna. Egyik is, másik is szedi még az áldozatokat. A harmadik a medve, bizonyos területeken, de az már csak hab a tortán és inkább vadászati élménykuriózumként kezelik. Azt hiszem, ha egy picit elgondolkodunk, rájöhetünk, hogy milyen jó is nekünk. Vigyorog Szép estét Mindenkinek. Üdv. Szenka Wave
 

Üdvözlet a horvát vadászoknak! Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #104 Dátum: 2008. December 04. - 23:32:48 »

Szia Szenka!

Én is üdvözlöm a horvát Vadászokat! Wave

Különösen azokat a csinos lányokat, akik szintén valamilyen Diana klubot alakítottak nemrég! Puszi
Skenderovic Marin-nál ( Horvát Idegenforg Közöség Mo-i Képviselete) láttam képet róluk. Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: